سرمایه گذاری در اسلواکی

اقامت در اسلواکی، سرملیه گذاری در اسلواکی، اقامت اروپا، وکیل مهاجرتی در اسلواکی، اقامت در اسلواکی ،ثبت شرکت در اسلواکی، خدمات موسسه در اسلواکی، سرمایه گذاری در اسلواکی

اقامت اسلواکی، ارائه خدمات حقوقی در اتحادیه اروپا

اسلواکی یک مقصد سرمایه گذاری ایده آل به دلیل ثبات اقتصادی سیاسی است که ارز مشترک اروپا یورو، سیستم مالیات رقابتی، و در دسترس بودن نیروی کار بسیار ماهر و تحصیل کرده با ارائه بالاترین بهره وری نیروی کار در منطقه CEE با هزینه های پایین از نکات مثبت آن است.

زیرساخت های در حال رشد مداوم، اختصاص گسترده زمین های صنعتی و دفاتر موجود برای خرید و یا اجاره، انگیزه های سرمایه گذاری هماهنگ و پتانسیل نوآوری بالا برای پروژه های تحقیق و توسعه امتیازات بیشتر این کشور است. این کشور دارای موقعیت مناسبی در قلب اروپا، بین شرق و غرب، و بین لهستان، مجارستان، اتریش و جمهوری چک است.

اسلواکی مزایای فراوانی برای سرمایه گذاران خارجی دارد: موقعیت استراتژیک بین شرق و غرب با پتانسیل صادرات بالا، ارز مشترک یورو اروپا و کمترین بدهی تولید ناخالص داخلی در میان ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا است. در سال ۲۰۱۰ اقتصاد اسلواکی رشد تولید ناخالص داخلی ۴ درصد را ثبت کرد که یکی از بالاترین نرخ ها در اتحادیه اروپا است.

این کشور در رتبه بندی شرکت های بین المللی از رتبه خوبی برخوردار است و بهترین موقعیت را در میان کشورهای CEE در گزارش تجاری بانک جهانی در سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ داشته است.

در حال حاضر بهترین فرصت های سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه، طراحی و نوآوری، مراکز فنی، توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزار، برونسپاری فرآیندهای تجاری (BPO) یعنی ارکان های منطقه ای، بخش های فناوری پیشرفته و مراکز گردشگری و توریسم مشاهده می شود. فرصت های بیشتر را می توان در بخش های سنتی قوی با پتانسیل رشد در اسلواکی یافت: مهندسی ماشین آلات، صنعت خودرو، متالورژی و پردازش فلزات، الکترونیک و شیمی و داروسازی.

محیط جذب سرمایه گذاری اسلواکی به طور مداوم با افزایش تعداد سرمایه گذاران خارجی و حجم سرمایه گذاری مستقیم خارجی در این کشور اثبات شده است.

 

دلایل عمده برای سرمایه گذاری در اسلواکی

 • محیط سرمایه گذاری امن: ثبات سیاسی و اقتصادی
 • قطب مرکزی اروپا و موقعیت جغرافیایی مناسب با پتانسیل صادرات بالا
 • سریع ترین رشد در منطقه یورو رو در ۱۰ سال گذشته (CAGR)
 • رهبری ۱۰ ساله اسلواکی در CEE در انجام تجارت در سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۳ (بانک جهانی)
 • رهبری CEE در امنیت حقوق دارائی های مادی (PRA)
 • رهبری CEE در بهره وری نیروی کار و حصور در بین ۱۰ کشور سخت کوش (OECD)
 • سازگاری بالای نیروی کار با سبک های مختلف مدیریت فرهنگی
 • رتبه ۹ در جهان در تطبیق با فناوری های جدید و پتانسیل نوآوری بالا
 • استفاده از ارز رسمی یورو به عنوان یکی از چند کشور عضو CEE
 • اختصاص زمین های صنعتی و دفاتر فراوان
 • شبکه زیرساختی در حال رشد مداوم
 • انگیزه های سرمایه گذاری جالب

تمام این موارد منحصر به فرد برای سرمایه گذاران بسیار جذاب است. در بررسی هر گونه سرمایه گذاری باید عوامل کلیدی سهولت اجرا و امنیت سرمایه گذاری را در نظر گرفت. اسلواکی در رتبه بندی بانک جهانی در انجام تجارت و شاخص حقوق مالکیت در بالاترین جایگاه نسبت به سایر کشورهای CEE است.

نیروی کار اسلواکی بطور استاندارد از طرف سرمایه گذاران خارجی به عنوان تحصیل کرده، با انگیزه، سازگار با سبک های متفاوت مدیریت فرهنگی با توانایی چند زبانگی بالا و نگرش بسیار مثبت به عادات کاری شناخته می شود. به گزارش OECD اسلواکی یکی از ۱۰ کشور برتر سخت کوش در کنار کشورهایی مانند ایالات متحده و ژاپن است.

از طرف دیگر، اسلواکی رهبر CEE در بهره وری نیروی کار و آزادی سرمایه گذاری است. اقلیم سرمایه گذاری و مزایای منحصر به فرد اسلواکی، این کشور را از مرکز ساخت قطعات، متالورژی و مونتاژ خودرو به یک اقتصاد دانش محور تبدیل نموده است. اسلواکی با توجه به بنیان متنوع و توسعه یافته در جهت حفظ و گسترش سرمایه گذار خارجی خود می کوشد.

آمار و ارقام سرمایه گذاری مستقیم خارجی

کاهش سرمایه گذاری بین المللی و بحران منطقه یورو در سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۰۹، در جریان سرمایه گذاری خارجی در کشور اسلواکی تاثیرگذار بوده است. با توجه به اینکه سهم بسیار زیادی از سرمایه گذاری مستقیم خارجی در اسلواکی به طور مستقیم به منطقه یورو بستگی دارد، این کشور وابسته به سلامت اقتصادی همسایگان اروپایی خود، به خصوص آلمان و فرانسه است، و به تنش های منطقه ای (درگیری روسیه و اوکراین) حساس است. شرکت های فرانسوی و آلمانی بزرگترین سرمایه گذاران در اسلواکی، به ویژه در بخش های کلیدی انرژی، خودرو، ارتباطات از راه دور و خدمات هستند.

به روز رسانی مداوم زیرساخت های ملی از سال ۲۰۱۲ همچنان فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی فراهم می کند و موقعیت استراتژیک کشور برای سرمایه گذاران خارجی جذاب است. اسلواکی دارای رتبه ۳۳ در بین ۱۹۰ اقتصاد از نظر سهولت انجام تجارت، با توجه به گزارش انجام تجارت بانک جهانی در سال ۲۰۱۷ است. هجوم سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ۱۱ ماه اول سال ۲۰۱۶ در حدود ۴ میلیارد یورو بود. شتاب در سرمایه گذاری های اخیر در بخش خودرو (پروژه تسهیلات ۱٫۴۵ میلیارد دلاری جگوار لندرور) انتظار می رود.

 

دلایل انتخاب اسلواکی برای سرمایه گذاری

مزایای عمده این کشور عبارتند از:

 • موقعیت جغرافیایی استراتژیک: این کشور در مرکز اروپا واقع شده است.
 • نیروی کار ارزان و واجد شرایط است.
 • مزایای سیستم مالیاتی
 • اختصاص کمک های مالی به سرمایه گذاری خارجی، از ۲۰ تا ۵۰ درصد هزینه های سرمایه گذاری که بستگی به پروژه دارد.
 • پتانسیل رشد بالا
 • تصویب یورو از ۱ ژانویه سال ۲۰۰۹، که ریسک ناشی از ارز خارجی را رفع نمود.
 • هزینه پایین زندگی نسبت به سایر بخش های اروپا

 

نقاط ضعف عمده این کشور عبارتند از:

 • موانع فنی و اداری مهم: لزوم مجوز برای واردات به ویژه برای مواد اولیه، انرژی و برخی محصولات کشاورزی؛
 • هزینه های انرژی بالا: میزان ۹۰ درصد از انرژی مورد نیاز اسلواکی وارداتی است.
 • کمبود زیرساختی: با وجود اصلاحات دولتی، زیر ساخت ها هنوز به خوبی توسعه یافته نیست و این کشور هیچ دسترسی به دریا ندارد.
 • حجم کوچک بازار داخلی با جمعیتی که قدرت خرید پایینی دارد.

 

اقدامات دولت برای ایجاد انگیزه و یا محدود کردن FDI

دولت اسلواکی حامی سرمایه گذاری خارجی است، چرا که این کشور یکی از نیروهای محرک اصلی اقتصاد است. همچنین دارای انگیزه های مالی مانند اعتبارات مالیاتی و سیستم های فرعی است. این کمک ها بسته به نوع پروژه، موقعیت جغرافیایی و بخش فعالیت اعطا می شود.

نرخ مالیات پایین این کشور یکی از عناصر کلیدی در جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی است. اسلواکی همچنین از کمک های مالی اروپا بهره مند می شود و بسیاری از سرمایه گذاران می توانند از پروژه های عظیم نوسازی و نوین سازی این کشور بهره مند شوند. کنوانسیون سرمایه گذاری دوجانبه به امضای اسلواکی رسیده است. اسلواکی همچنین ۶۳ معاهده سرمایه گذاری دو جانبه امضا کرده است.

اگر قصد سرمایه گذاری در اسلواکی دارید، ما می توانیم با توجه به شرایط به شما کمک کنیم.

در پایان با توجه به کثرت متقاضی در باب سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا دفاتر مهاجرتی حقوقی بسیاری هستند که امروزه اقدام به انجام امور مربوط به این موارد می پردازند و به شما دوستان توصیه می شود قبل از مراجعه به این موسسات جهت انجام سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا و اسلواکی رزومه این موسسات را جهت اعتبار بخشی بررسی نمایید.

و اگر متقاضی اخذ اقامت و مهاجرت به دیگر کشورها و یا حتی متقاضی سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در اسلواکی هستید و سوالاتی در این باب در ذهن خود دارید می توانید با مشاورین موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید و با بررسی اطلاعات و شرایط خود بهترین راه را برای خود برگزینید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *