زندگی در اتریش

زندگی در اتریش

زندگی در اتریش

شرایط زندگی دراتریش چگونه می باشد؟ راههای مهاجرت به اتریش برای چگونه است ؟ شرایط اخذ اقامت اتریش برای به چه نحوی است ؟ مشکلات زندگی در اتریش و همچنین هزینه های زندگی در اتریش به چه صورت است ؟  بررسی شرایط زندگی در اتریش چگونه صورت میگیرد؟آیا برای زندگی در اتریش کشوری مهاجرپذیر است؟ برای زندگی در اتریش از چه طریق میتوان مهاجرت  نمود؟ برای زندگی در اتریش کدام راه توصیه میشود؟ در این مقاله سعی شده که به شرایط زندگی در اتریش اشاره شود و متقاضی زندگی در اتریش با توجه به شرایط خود بهترین طریق ممکن را برای مهاجرت به اتریش و زندگی در اتریش و در نهایت اخذ اقامت اتریش انتخاب نماید. قوانین تحصیل در اتریش و یا کار در اتریش و یا قوانین سرمایه گذاری در اتریش و شرایط ثبت شرکت در اتریش و همچنین شرایط اقامت خود حمایتی اتریش و اقامت اتریش از طریق خرید ملک و در نهایت راههای اخذ کارت قرمز سفید قرمز کدام است ؟

بسیاری از خارجی ها معتقدند که عادات همیشگی آنها پس از زندگی در اتریش تغییر می کنند. در اینجا، چند نمونه از تجربیات مهاجران در مورد تغییر شیوه زندگی آنها به واسطه فرهنگ اتریشی را به اشتراک می گذاریم.

یادگیری برای آرامش

به نظر می رسد که مهاجرت به اتریش و همچنین زندگی دراتریش موجب تغییر مثبت در بیشتر افراد و ایجاد تعادل میان کار و زندگی آنها می شود. آنجی تراسک، که سال قبل از انگلستان به وین نقل مکان کرد، معتقد است که دیدگاه مردم نسبت به تعطیلات و استراحت کاملاً متفاوت است . بسیاری از شرکت های وینی در طول ماه آگوست تعطیل است و تعطیلات آخر هفته برای بسیاری از افراد جمعه ها پس از اتمام زود هنگام کارشان شروع می شود تا به کنار دریاچه ها بروند و هوای تازه تر بهره مند شوند.

در بحث زندگی دراتریش اینگونه است که زمان خرید نیز محدود است و من هنوز نمی توانم خودم را با تعطیلی مراکز خرید در روز یکشنبه وفق دهم. من برای ماه عسل به وین آمدم و همیشه این تصویر از مردم وین در حال نوشیدن آبمیوه در بعد از ظهرها را به خاطر دارم. این به نوعی آرامش بخش است.

مَدی فرنچ، روزنامه نگار آزاد اهل انگلستان، با این دیدگاه موافق است. به طور کلی، شیوه زندگی من در اتریش آرام تر است. من نسبت به ساعات کاری خودم آرامش بیشتری دارم. اکنون زندگی ام اندکی کندتر پیش می رود و در عین حال زمان بیشتری را به ویژه در تابستان صرف فعالیت های تفریحی و سرگرمی می کنم.

در راستای بحث زندگی دراتریش می توان بیان نمود که کیفیت غذا در اتریش به طور کلی بسیار خوب است و سوپرمارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی مقادیر فراوانی از مواد غذایی محلی، آلی و فصلی عرضه می کنند. مثلاً مارچوبه در بهار، توت فرنگی در تابستان، سیب و کدو تنبل در پاییز موجود است.

در ادامه بحث زندگی دراتریش به گفته سوزان کمپبل، مهاجر کانادایی، غذاهای ارگانیک نه تنها مرسوم است، بلکه در مقایسه با کانادا ارزانتر است. کیفیت غذا واقعا عالی است و من به کیفیت تمام مواد غذایی اتریشی اعتماد دارم. حتی اسم مزرعه دار را روی گوشت و تخم مرغ وجود دارد. مواد غذایی منطقه ای مانند روغن دانه کدو تنبل نیز واقعاً لذت بخش است.

ایلین رید میلمن اهل آمریکا است و اصلاً دوست ندارد که در اتریش به اتومبیلش وابسته باشد. او ساعت های زیادی را در ترافیک میامی گذرانده است و حالا معتقد است که زندگی بسیار سالم تری در اتریش دارد، چرا که از مواد غذایی فراوری شده استفاده نمی کند، بیشتر پیاده روی می کند و به جای نوشابه مقدار زیادی آب می نوشد و تلویزیون تماشا نمی کند.

در اینجا در خصوص زندگی دراتریش سوزان از کانادا نیز می گوید که در اتریش بیشتر پیاده روی می کند و اغلب از دوچرخه استفاده می کند. من اگر بیش از یک ماه در کانادا بمانم، شروع به اضافه وزن می کنم زیرا مردم کانادا زیاد اهل پیاده روی نیستند. من در اتریش با دوچرخه به محل کارم می روم و از مسیرهای مستقیم دوچرخه سواری که جدا از جاده ها است، استفاده می کنم. هوای اتریش بسیار خوب و دلپذیر است و در زمستان می توانم اسکی کنم.

در خصوص زندگی دراتریش بسیاری از مهاجران معتقدند که شغل آزاد یا خود اشتغالی بسیار ارزشمند است، اما اگر قرارداد قرار دائمی داشته باشید، شرایط بسیار بهتر می شود. مالکوم اوزل اهل بریتانیا، در وین کار می کند و معتقد است که فرهنگ کار در اتریش بهتر است. به نظر من حقوق و مزایای کار در اتریش بیشتر است و احساس می کنم که اتحادیه های کارگری به طور مستقیم از کارکنان پشتیبانی می کنند. سیستم پرداخت دوگانه در تابستان و کریسمس نیز یک ایده عالی است و به این دلایل واقعاً از کار لذت می برم. در اکثر ادارات، به جای ۱۵ دقیقه برای خوردن یک ساندویچ در پشت کامپیوتر، یک ساعت کامل وقت نهار دارید.

زندگی دراتریش در قلب اروپا منجر به اجتناب از سفر با هواپیما و استفاده از قطار می شود. با توجه به اینکه بوداپست و پراگ فقط چند ساعت از وین فاصله دارند و به راحتی می توان با قطار به مونیخ و زوریخ رفت، چرا باید وقت خود را صرف ایستادن در صف فرودگاه و نشستن روی صندلی هواپیما کنیم . تماشای مناظر دیدنی از کوه های خیره کننده و مراتع سرسبز آلپ در قطارهای سریع و کارآمد اتریش بسیار جذاب است. همچنین می توانید با خرید کارت تا ۵۰ درصد در قیمت بلیط صرفه جویی کنید.

کیفیت زندگی دراتریش

اتریش در میان ۶۷ کشور در رتبه دوم به لحاظ شاخص کیفیت زندگی قرار دارد، و تنها تایوان بهتر از آن است. این رتبه بندی به طور عمده به شاخص بهداشت و سلامت توجه دارد که اتریش از این لحاظ در صدر جهان قرار دارد. این کشور همچنین عملکرد فوق العاده خوبی در زمینه سفر و حمل و نقل دارد.

در بحث زندگی دراتریش می توان بیان نمود که موقعیت مرکزی اتریش در اروپا منجر به رضایت ۹۲ درصد از مهاجران از فرصت های سفر در اتریش شده است. زیرساخت های حمل و نقل در اتریش از نظر ۹۴ درصد از پاسخ دهندگان عالی است. عوامل ایمنی شخصی، صلح آمیزی و ثبات سیاسی نیز تاثیر مثبتی در شاخص کیفیت زندگی دارند و میزان رضایتمندی از آنها به ترتیب ۹۳ درصد، ۹۵ درصد و ۸۳ درصد است. با این حال، با وجود تمام اینها اتریش در شاخص شادمانی و رضایتمندی شخصی در رتبه ۳۱ جهان قرار دارد.

همچنین در خصوص زندگی دراتریش به لحاظ بهداشت و سلامت ، اتریش در میان کشورهای برتر قرار دارد . بیش از چهار پنجم از مهاجران (۸۲ درصد) از کیفیت مراقبت های پزشکی راضی هستند و ۷۹ درصد آنها معتقدند که هزینه بهداشت و درمان مقرون به صرفه است. با توجه به نظر ۹۶ درصد از پاسخ دهندگان ، کیفیت محیط زیست نیز در اتریش مثبت ارزیابی می شود. کوه های اتریش در سلامت آب و هوای این کشور تاثرگذارند و همچنین به عنوان مقصدی برای فعالیت های تفریحی مانند ورزش های زمستانی یا پیاده روی در نظر گرفته می شوند. باید گفت که ۸۵ درصد مهاجران از امکانات تفریحی و سرگرمی رضایت دارند .

در راستای بحث زندگی دراتریش لازم به ذکر است که یکی از دلایل اینکه رتبه اتریش به لحاظ شادمانی شخصی بر خلاف سایر شاخص ها متوسط ​​است، مشکلات سکونت در این کشور است. اتریش از این لحاظ در جایگاه ۵۴ از میان ۶۷ کشور در شاخص سهولت در سکونت قرار دارد. عدم ایجاد روابط دوستانه از طرف مردم محلی، مشکل پیدا کردن دوست و دشواری یادگیری زبان محلی، عوامل اصلی ضعف اتریش در این شاخص است. ممکن است مردم محلی چندان رابطه خوبی با خارجی ها نداشته باشند، خصوصاً اگر آلمانی صحبت نکنند.

در خصوص زندگی دراتریش لازم به ذکر است که حدود نیمی از مهاجران در اتریش (۵۱ درصد) معتقدند که یادگیری زبان آلمانی دشوار است، در مقایسه با ۴۵ درصد از پاسخ دهندگان در سراسر جهان که نظر مشابهی در مورد زبان محلی کشوری که در حال حاضر در آن زندگی می کنند، دارند. علاوه بر این، چهل درصد از مهاجران معتقدند که پیدا کردن دوستان محلی آسان نیست که نشان دهنده سطح رفتار دوستانه مردم محلی است، زیرا بیش از یک چهارم از پاسخ دهندگان (۲۶ درصد) از نگرش مردم محلی نسبت به مهاجران رضایت ندارند. از سوی دیگر، ۶۱ درصد آنها نسبت به فرهنگ محلی اتریش رضایت دارند و ۵۸ درصد آنها با زندگی دراتریش بدون تسلط به زبان آلمانی مشکلی ندارند.

شاخص امنیت شغلی

در خصوص زندگی دراتریش اینگونه است که اتریش در شاخص کار خارج از کشور در رتبه هفتم قرار دارد. در واقع، بسیاری از مهاجران قبل از ورود به اتریش کار پیدا می کنند که شامل ۱۴ درصد از آنها می شود و ۴۲ درصد از تمام پاسخ دهندگان به عنوان کارمند یا مدیر در اتریش کار می کنند. ۸۰ درصد از مهاجران از اقتصاد کشور رضایت دارند و اتریش همچنین در رتبه هفتم از نظر شاخص امنیت شغلی قرار دارد. حدود دو سوم (۶۷ درصد) مهاجران معتقدند که در شغل فعلی خود احساس امنیت می کنند. این کشور همچنین در شاخص تعادل میان کار و زندگی، در جایگاه هشتم قرار دارد. این آمار و ارقام نشان می دهد که چرا تقریباً یک سوم از مهاجران (۳۲ درصد) تمایل دارند که در اتریش زندگی کنند.

در ادامه بحث زندگی دراتریش لازم به ذکر است که طول هفته کاری از نظر ۷۳ درصد از مهاجران در اتریش مثبت است و بیش از یک چهارم (۲۶ درصد) از آن بسیار راضی هستند. میانگین هفته کاری در اتریش ۳۹٫۷ ساعت و همچنین میانگین هفته کاری برای کارکنان تمام وقت ۴۳ ساعت کوتاه تر از میانگین جهانی (به ترتیب ۴۱٫۴ و ۴۴٫۶) است.

از لحاظ مالی به نظر می رسد اتریش عملکرد متوسطی دارد و از میان ۶۷ کشور در شاخص درآمد شخصی در رتبه ۳۰ و در شاخص هزینه زندگی در رتبه ۳۲ قرار دارد. حدود یک نفر از هر پنج مهاجر در این کشور (۲۱ درصد) درآمد شخصی خود را برای پوشش هزینه های زندگی دراتریش روزمره کافی نمی داند، اما ۷۳ درصد آنها به طور کلی از وضعیت مالی خود رضایت دارند . با این حال، به نظر می رسد که نرخ مالیات های محلی، قبل از ورود به اتریش، بزرگترین نگرانی احتمالی است. بیش از یک چهارم مهاجران (۲۶ درصد) در این رابطه نظر منفی دارند.

اولویت خانواده

در خصوص زندگی دراتریش می توان بیان نمود که اتریش در شاخص زندگی خانوادگی در جایگاه چهارم قرار دارد و به لحاظ هزینه مراقبت از کودک و آموزش عالی به ترتیب در رتبه چهارم و پنجم است.

هیچکدام از والدین مهاجر در نظرسنجی Expat Insider در سال ۲۰۱۶ از وضعیت سلامت و رفاه فرزندان خود ناراضی نیستند و ۸۷ درصد آنها از سلامتی و امنیت فرزندانشان رضایت کامل دارند. به لحاظ شاخص رضایت کلی از زندگی خانوادگی به طور کلی ۳۵ درصد از آنها بسیار راضی هستند.کیفیت آموزش نیز از نظر ۸۵ درصد از والدین مهاجر مطلوب است که ۲۱ درصد بیشتر از سایر نقاط جهان است. با توجه به نظر ۷۳ درصد از پاسخ دهندگان، هزینه آموزش و تحصیل نیز مطلوب است. علاوه بر این، حدود دو سوم (۶۸ درصد) معتقدند که گزینه های آموزشی مختلفی در این کشور وجود دارد.

در پایان بحث زندگی دراتریش و مهاجرت به اتریش حائز اهمیت است که قبل از هرگونه اقدام برای زندگی در اتریش حتما با کارشناسان و مشاوران مجرب دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید و در خصوص زندگی در اتریش و قوانین تحصیل در اتریش و یا کار در اتریش و یا قوانین سرمایه گذاری در اتریش و شرایط ثبت شرکت در اتریش و همچنین شرایط اقامت خود حمایتی اتریش و اقامت اتریش از طریق خرید ملک و در نهایت راههای اخذ کارت قرمز سفید قرمز به صورت تخصصی مشاوره رایگان اخذ نمایید . موسسه حقوقی ملک پور با تجربه ای فراوان در زمینه مشاوره حقوق بین الملل و شرایط زندگی در اتریش در خدمت شما متقاضی زندگی دراتریش میباشد.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (8 نظرات, میانگین: 4٫50 از طریق 5)
Loading...
6 پاسخ
 1. پریسا هاشمی گفته:

  سلام.به جز المان چه کشورهایی در حوزه شینگن مدرک دانشگاه هایی جز سراسری را قبول دارند؟متاسفانه بنده موفق به تماس با دفتر وین نشدم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   سلام
   دوست گرامی مورد تایید بسیاری از کشورها هست اما باید شرایط کامل خود را ذکر بفرمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   خیر برای آلمان می توان اقدام داشت اما باید شرایط کامل خود را ذکر بفرمایید تا امکان مشاوره و راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 2. پریسا هاشمی گفته:

  سلام خسته نباشید دانشگاه غیرانتفاعی ایوانکی جزء دانشگاه های سراسری محسوب میشه؟واسه اقامت تحصیلی اتریش پرسیدم چون اقای ملک پور فرمودن از دانشگاه ازاد های ایران دیگه پذیرش نمیگیرن.همسرم کارشناسی عمران از غیرانتفایی ایوانکی داره اما در زمینه عمران تجربه کاری نداره.۵سال سابقه فعالیت در زمینه تجهیزات ایمنی داره.هردو زبان انگلیسی رو در حد مبتدی بلدیم و سرمایه حدود ۱۷۰میلیون.فرزند دوسال ونیم داریم.مهاجرت به اتریش از چه طریقی مناسب تره؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز در حال حاضر کشور اتریش فقط دانشگاههای سراسری را می پذیرد و متاسفانه دانشگاههای دیگر غیر از سراسری مورد تایید اتریش نخواهد بود البته بهتر بود شرایط خود را به طور کامل می فرمودید تا بتوان راهنمایی بیشتری ارائه داد چرا که روش های مهاجرت متفاوت می باشد علاوه بر آن برای کشورهای متعددی می توانید اقدام نمایید اما بهتر است در ابتدا سرمایه سرمایه خود را افزایش دهید و سپس اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *