روش های مهاجرت به اتریش

روش های مهاجرت به اتریش

روش های مهاجرت به اتریش کدامند ؟ آیا روش های مهاجرت به اتریش را می شناسید ؟آیا پناهندگی به اتریش یکی از روش های مهاجرت به اتریش است ؟اقامت تحصیلی اتریش از روش های مهاجرت به اتریش می باشد ؟ آیا اخذ ویزای کار اتریش از روش های مهاجرت به اتریش است ؟ کدامیک از روش های مهاجرت به اتریش کم هزینه تر است ؟ آیا تمکن مالی اتریش از روش های مهاجرت به اتریش است ؟ آیا ثبت شرکت در اتریش از روش های مهاجرت به اتریش است ؟با کدامیک از روش های مهاجرت به اتریش می توان به تابعیت اتریش رسید ؟ اخذ اقامت دائم اتریش از کدامیک از روش های مهاجرت به اتریش امکان پذیر است ؟ ازدواج با تبعه اتریش از روش های مهاجرت به اتریش می باشد ؟ این مقاله در باب روش های مهاجرت به اتریش نگارش شده است و به تمامی سوالات شما در زمینه روش های مهاجرت به اتریش پاسخ می دهد .

 

اتریش جزء ثروتمندترین کشورهای جهان است . اتریش  به واسطه داشتن امنیت بالا برای زندگی  ، شرایط تحصیل رایگان برای همه دانشجویان  ، موقعیت های شغلی مناسب ضمن و بعد از تحصیل ، نرخ بیکاری بسیار پایین و امکانات دیگری هر ساله تعداد بسیاری از دانشجویان بین المللی را به خود جذب می کند . افراد بسیاری از سراسر جهان علاقمند به اخذ  اقامت و تابعیت  اتریش هستند . این مقاله به بررسی روش های مهاجرت به اتریش می پردازیم.

تولد

آیا تولد یکی از راه های اخذ تابعیت  اتریش است ؟

نظام حقوقی تابعیت در کشورها به طور معمول بر اساس خون یا خاک است  ، در نظام مبتنی برخون تابعیت فرد به تابعیت پدر یا مادر وی وابسته است اما در نظام خاک مبتنی بر خاک  تابعیت فرد به محلی که فرد در ان متولد شده است بستگی دارد  .

قانون اساسی اتریش  در اعطای تابعیت بر مبنای خون می باشد . فرزندی  که از پدر و مادر اتریشی متولد می شود  تابعیت  اتریشی خواهد داشت  . تابعیت اتریش  از پدر یا از مادر به طفل متولد شده در اتریش  می رسد . چنانچه کودکی در خارج ازخاک  اتریش از پدریا مادر اتریشی متولد شود تابعیت  اتریشی خواهد داشت .

 

البته می توان گفت  اتریش به طور فرع اصل خاک را نیز قبول دارد  . جهت اخذ تابعیت  اتریش لازم است  درخواست تابعیت داده شود  و چنانچه فرد درخواست ندهد ه تابعیتی به او نخواهد شد.

 

ازدواج

یکی دیگرازروشهای اخذ تابعیت اتریش ازدواج است . سن ازدواج در کشور اتریش ۱۸ سال  بوده واشخاص زیر ۱۸سال فقط با اجازه قیم می توانند ازدواج کنند .

چنانچه شخصی غیر اتریشی با یک فرد اتریشی ازدواج کند بعد از سپری شدن ۶ سال از زندگی مشترک آنها که البته ۵ سال از این مدت را حتمن باید در  خاک  اتریش اقامت داشته باشد و البته داشتن تسلط به زبان المانی نیز ضروری است همینطور عدم سوء پیشینه کیفری و داشتن تمکن مالی  لازم از مواردی است که شخص می تواند برای  اخذ تابعیت اتریش اقدام کند .

 

 

پناهندگی

پناهنده به شخصی گفته می شود که جانش  به دلایل مذهبی ، نژادی ، سیاسی و … در کشورش در خطر باشد ومجبوربه ترک کشورش باشد.

پناهجو در کشوری که به آن برده دارای حق مسکن ، حق خوراک ، پوشاک ، بیمه درمانی و …. خواهد بود . درخواست پناهندگی بعد از سپری شدن مراحل پناهندگی در دفاتر پلیس اتریش تایید  ویا رد می شود که البته این بررسی مدارک و مصاحبه با پناهجو ممکن است حتی چند سال طول بکشد  .

با شرایط نامناسب زندگی در کمپ ها و همینطوری شلوغی و نبود امکانات کافی، خطراتی که از لحاظی مالی و جانی پناهجویان را تهدید می کند به هیچ عنوان توصیه نمی شود .

 

ویزای کاری

افرادی که تخصص  لازم را داشته باشند و از طرف یک کارفرمای اتریشی پیشنهاد کاری داشته باشند می توانند با ویزای کار وارد اتریش شوند لازم به ذکر است اخذ این ویزا بسیار دشوار است .

افرادی که از دانشگاههای اتریشی فارغ التحصیل شوند با یک ویزای یکساله اجازه اقامت و کار در اتریش خواهند داشت .

نوع دیگرویزای کار اتریش اخذ ویزای جستجوی کار اتریش است .این ویزا ۶ ماهه صادر می شود  و متقاضی این ویزا باید بتواند امتیاز لازم را جهت اخذ ویزا کسب کند .

بعد از کاریابی در اتریش بعد از سپری شدن ۴ سال و پرداخت مالیات می توانند اقامت دائم اتریش را اخذ کنند .

سرمایه گذاری و ثبت شرکت

یکی از راههای اخذ اقامت اتریش ثبت شرکت در اتریش است . چنانچه ۳ سال شرکت فعال باشد و مالیات پرداخت کند شخص می تواند درخواست کارت اقامت دائم نماید .

ویزای تحصیلی

بهترین و کم هزینه ترین و البته امن ترین راه اخذ اقامت اتریش پذیرش تحصیلی است . اخذ اقامت تحصیلی از بهترین روش های مهاجرت به اتریش است . اتریش با داشتن بهترین دانشگاهها و هزینه بسیار پایین تحصیل هر ساله مقصد بسیاری از دانشجویان است . وین برای چندمین بار بهترین شهر زندگی شناخته شده است و البته شانس کاریابی پس از تحصیل  در کنار تحصیل رایگان از مهترین عوامل مهاجرت تحصیلی به اتریش است . البته در سالهای اخیر صدور ویزای تحصیلی اتریش بسیار سخت شده و توصیه می شود اگر قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش دارید حتمن از وکیل اتریشی یاری بگیرید .

تمکن مالی

یکی از روش های مهاجرت به اتریش اقدام از طریق ویزای تمکن مالی است . با این روش متقاضی اخذ اقامت اتریش می تواند بدون نیاز به سرمایه گذاری و یا کاریابی به اقامت اتریش دست یابد .

جهت اقدام برای این ویزا داشتن حداقل ۲۲ هزار یورو به ازای هر فرد از اعضاء خوانواده ضروری است .

وکلای قانونی در کشور اتریش می توانند شما را جهت اخذ اقامت تمکن مالی یاری نمایند .

در این مقاله به بررسی روش های مهاجرت به اتریش پرداختیم و کلیه راههای اخذ اقامت و تابعیت اتریش را مورد بررسی قرار دادیم . چنانچه ملاحظه فرمودید راههای بسیار زیاد و البته قانونی جهت اخذ اقامت و سپس تابعیت اتریش وجود دارد . در پایان توصیه می شود چنانچه تمایل به مهاجرت به اتریش دارید قبل از هرگونه اقدام با کارشناسان مجرب و وکلای ارشد موسسات حقوقی معتبر تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان برخوردار شوید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...
10 پاسخ
 1. مشاور حقوقی
  مشاور حقوقی گفته:

  با سلام وعرض خسته نباشید فوق لیسانس تربیت بدنی هستم ایلز۶ دارم میخواهم به اتریش مهاجرت کنم معدلم حدود ۱۴ وهست ومدرک اموزش یوگا هم دارم به نظر شما از چه طریقی راحت تر می تونم به اتریش بیام؟ کار؟ دوره ی زبان المانی؟ مستر دوم؟ یا خود حمایتی؟ لطفا کمکم کنید چون در حال حاضر بزرگترین ارزویم اقامت اتریش ویا ….است خواهش میکنم وکالتم رو قبول کنید سپاسگزارم

 2. عرفان
  عرفان گفته:

  با سلام وخسته نباشید خدمت شما
  من ۲۲ سالمه لیسانس برق قدرت دارم، به تازگی کارشناسی ارشد در رشته مخابرات دانشگاه سراسری قبول شدم میخوام بدونم با آیلتس ۶ اگه تو این دو سال زبان آلمانیم رو تا سطح B2 برسونم چقدر برای اخذ ویزای تحصیلی برای دکترا شانس دارم همچنین در صورت پذیرش هزینه ها تا چه حدود خواهد بود؟! یا امکان کار در کنار تحصیل در مقطع دکترا وجود دارد یا خیر؟!
  قبلا از پاسخ گویی شما ممنونم.

 3. سعيد جدئ
  سعيد جدئ گفته:

  با سلام و احترام
  اقائ ملك پور عزيز من خيلئ صحبت هائ شمارو دنبال ميكنم و همين باعث شد از فكر اينكه بخام از طريق پناهندگئ مهاجرت كنم بيام بيرون چون واقعأ قصد مهاجرت رو دارم.
  من ٢٥ سالم هست و همسرم ٢٣ سالش من ديپلم دارم و دانشگاه هم نزديك ٨٠ واحد پاس كردم در رشته معمارئ ولئ نمرهائ خوبي ندارم. و بيشتر به كار اهميت دادم تا درس. ودفتر طراحئ و اجرائ دكوراسيون دارم و در كارهائ فنئ ساختمان تا حدودئ وارد هستم مثل برق و لوله ولي نه زياد. و كار ۳rd max رو حرفه ائ بلدم.
  زبان المانئ هم دارم ميخونم كه مدرك بگيرم.
  به نظر شما ويزا تحصيلئ بگيرم و بعد تبديل به ويزائ كارش كنم؟ و يا با ويزائ جستجوئ شيش ماهه.
  اگر بخوام كه از طريق ويزائ جستجوئ كار بيام
  حتمأ بايد در رشته خودم مشقول به كار بشم. يا ميشه هر كاره ديگه اي پيدا كرد.
  و ايالازم هست كه برم مدرك فنئ حرفه ايه يه كار مربوط به ساختمان رو بگيرم. مثل برق كشي.
  و ايا ميشه با ديپلم ويزائ جستجوئ كار گرفت؟
  و چند يورو بايد تمكن مالئ داشته باشم؟
  و هزينه اون شيش ماه كه بايد دنبال كار بگردم چند ميشه.
  با سپاس از توجه و ببخشيد انقدر سوال طولانئ شد

 4. مشاور حقوقی
  مشاور حقوقی گفته:

  با عرض سلام و ادب خدمت استاد ارجمند جناب دکتر ملکپور بنده محمد ۳۵ سالمه (این چندمین باری هست که خدمتتون پیام میدم)، متاهل و دارای یک دختر دو ساله. فوق لیسانس مکانیک دانشگاه آزاد با معدل ۱۸ هستم. سه مقاله علمی پژوهشی چندین مقاله کنفرانسی و دو مقاله منتشر شده در نشریه ای در اتریش (isc) دارم. همچنین گواهینامه های بین المملی در زمینه رشته خودم و تستهای جوش دارم. سابقه کار حدود ۵ سال در زمینه نفتی ( حفاری) و پروانه پایه ۲ نظام مهندسی ساختمان. دوره زبان آلمانی و آیلتس میرم و امید بخدا تا حدود یکسال آینده مدارک زبانمو میگیرم، شایدهم زودتر… همسرم لیسانس معماری دارن و در زمینه طراحی داخلی فعالیت داشتن و پایه ۳ نظام مهندسی ساختمان و سطح زبان متوسط هستند. بنظر جنابعالی و با تخصص و تبحر شما در این زمینه چه راهکاری برای مهاجرت و اقامت در یکی از کشورهای آلمان و یا اتریش به ما پیشنهاد میکنید، کاری یا تحصیلی؟و اینکه درصورت اخذ ویزای تحصیلی امکان کار و امرار معاش خودم و خونوادمو دارم؟! باتوجه به فرمایشات حضرتعالی که فرمودین کار برای رشته مکانیک هست آیا باتوجه به مدارکی که عرض کردم امیدی برای اخذ ویزای کاری و پیروی اون، اقامت هست؟؟؟ ً سرمایه ای در حدود ۳۰۰ میلیون دارم که درصورت اقامت تمکن میتونم ارائه کنم اما درآمد ماهیانه مشخصی ندارم… ضمن تشکر از حضرتعالی و وقتی که گذاشتین امیدوارم موفق و تندرست باشید یاعلی…

 5. مشاور حقوقی
  مشاور حقوقی گفته:

  سلام باعرض خسته نباشید اینجانب ۴۲سال دارم و دارای دو مدرک لیسانس مدیریت صنعتی و مهندسی معماری در یه اداره دولتی هم کار می کنم خارج از وقت اداری به ساخت و ساز مسکن در شهرستان کوچک محل زندگیم مشغول هستم زبان آلمانی اصلا بلد نیستم انگلیسی در حدجزءی بلد هستم همسرم طراح لباس و مد هست و دبیر هنرستان و در حال تحصیل فوق لیسانس معماری دو فرزند ۵و ۱۰ساله پسرهم داریم آیا با این شرایط ما می تونیم به اتریش مهاجرت کنیم و اونجا کار کنیم و نهایتا زندگی خوب؟

 6. امین
  امین گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید

  در رابطه با مهاجرت از طریق خودحمایتی ۲سوال مهم داشتم که تاکنون در فایلها به ان اشاره نشده است،اول اینکه ایا حقوق ماهیانه حاصل ازشغل کارمندی را میتوان بعنوان بخشی از درامد ماهیانه نشان داد؟دوم اینکه اگر کسی درایران کارمند باشد و حداکثر ۲ماه درسال را بتواند در اتریش اقامت کند ایا میتوان ادله کافی بیان کرد تا مدت اقامت ۶ ماهه برای او تقلیل یابد؟
  باتشکرفراوان

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید