مهاجرت به بلاروس

بررسی راه های مهاجرت به بلاروس

 • معرفی بلاروس به عنوان یک مقصد برای مهاجرت
 • شهروندی بلاروس و شرایط تابعیت
 • مهاجرت به بلاروس از طریق تولد
 • مهاجرت به بلاروس از طریق ازدواج
 • مهاجرت به بلاروس از طریق کار
 • مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل
 • مهاجرت به بلاروس از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به بلاروس از طریق پناهندگی

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

معرفی بلاروس به عنوان یک مقصد برای مهاجرت

مهاجرت به بلاروس ، اخذ اقامت بلاروس و طرق مختلف اخذ ویزای بلاروس در این نوشتار بررسی شده است. .

مساحت کشور بلاروس ۲۰۷٬۵۹۵ کیلومتر مربع و کم و بیش اندازه گویان است. بلاروس یک کشور دور از دریا، نسبتاً پست، و شامل نواحی گسترده‌ای از سرزمین‌های باتلاقی تالایی می‌باشد. دریاچه‌ها و رودخانه‌ها این کشور را بریده بریده نموده‌اند.بزرگ‌ترین منطقه باتلاقی آن پولزیا است که در میان وسیع‌ترین تالاب‌های اروپایی قرار دارد. ۱۱ هزار دریاچه در بلاروس وجود دارد، اما اکثر این دریاچه‌ها کمتر از ۵/۰ کیلومتر مربع (۱۲۴ مایل مربع) وسعت دارند. سه رودخانه اصلی در داخل این کشور جریان دارند، رود نمان، رودخانه پریپیات، و رود دنپر. جمعیت کشور بلاروس ۱۰ میلیون نفر است و  نرخ بیکاری در این کشور ۴ درصد می باشد.

موسسه ملک پور می تواند شما را در تمام امور حقوقی مهاجرت به سوئیس و اخذ ویزای سوئیس یاری کنید. مشاوران ما در ایران و خارج از کشور آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما در مورد مهاجرت به سوئیس هستند.

راه های اخذ اقامت بلاروس

شهروندی بلاروس و شرایط تابعیت

مهاجرت به بلاروس و تابعيت مضاعف دربلاروس

تابعيت چندگانه در بلاروس مورد قبول دولت اين كشور نمي باشد.در صورت اخذ تابعیت بلاروس از شش را ه مهاجرت تنها زمانی امکان پذیر است که شخص متقاضی اخذ تابعیت و مهاجرت به بلاروس به زبان روسی مسلط باشد.همچنین تابع کلیه قوانین جاری در بلاروس باشد.

شرايط از دست دادن تابعيت كشور سوئيس

مهاجراني كه از طرق متفاوت تابعيت كشوربلاروس را كسب نموده اند در صورتي كه اعمالي خلاف قانون اين كشور انجام دهند  و همچنين از نظر دولت بلاروس خطري براي اين كشور محسوب شوند تابعيت و اقامت در اين كشور را از دست خواهند داد.

مهاجرت به بلاروس از طریق تولد

تابعيت كشور بلاروس بر اساس قانون خون است.بدين معني است كه كساني كه در كشور بلاروس متولد مي شوند در صورتي مي توانند تابعيت بلاروس را اخذ نمايند كه پدر يا مادر و يا هر دو والدين آنها تبعه بلاروس باشند.همچنين كودكاني كه والدين آنها مجهول هستند در صورتي كه در خاك بلاروس باشند مي توانند تابعيت اين كشور را اخذ نمايند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تولد

مقاله مرتبط

اخذ اقامت بلاروس از طریق تولد

مهاجرت به بلاروس از طریق ازدواج

ازدواج با شخص تبعه بلاروس منتج به اخذ اقامت بلاروس مى شود. البته متقاضى ویزاى ازدواج بلاروس باىد با ارائه مدارک موثق اثبات کند قصد واقعى براى ازدواج با فرد بلاروس داشته و قصد فریب دولت براى اخذ اقامت را ندارد. مدارک دال بر این قصد شامل عکس هاى خانوادگى، مکاتبات طرفین، سند ازدواج و مدارک دیگر است. جهت درخواست ویزاى ازدواج بلاروس متقاضى مى بایست فرمهاى مخصوص این درخواست را تکمیل و به سفارت ارائه کند. مدت زمان اخذ اقامت از زمان درخواست ویزاى ازدواج به طور دقیق مشخص نیست و به مدارک متقاضى بستگى دارد.اما این نکته لازم بذکر میباشد که اخذ تابعیت بلاروس مستلزم ترک تابعیت قبلی است زیرا نظام حقوقی کشور بلاروس تابعیت مضاعف را نمیپذیرد در ضمن شخصی که تقاضای تابعیت از این طریق مینماید میبایستی به زبان روسی تسلط داشته باشد و تابع قانون اساسی بلاروس باشد . در ضمن فرد بلاروسی باید گواهی مبنی بر اثبات تامین هزینه یک سال زندگی خود وهمسرش را داشته باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

مقاله مرتبط

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در بلاروس

مهاجرت به بلاروس از طریق کار

مهاجرت به بلاروس از طریق کار نظام اقتصادی تا حدود ۸۰ درصد تحت کنترل دولت قرار دارد و از زمان اتحاد شوروی تاکنون چنین بوده است. این کشور از لحاظ اقتصادی نسبتاً با ثبات است لیکن تا حدود زیادی در تامین مواد خام به روسیه وابسته است. صنعت و کشاورزی عمدتاً در دست دولت قرار دارد. بنابراین بلاروس یکی از معدودترین بازمانده‌های اقتصادهای ملی با سرمایه گذاری دولتی می‌باشد.

برخی از صنایع اصلی در کشور بلاروس عبارتند از مهندسی، تراکتور و ماشین آلات، مواد شیمیایی، موتور سیکلت، منسوجات، چوب، الکترونیک و رادیو .

بیش از ۹۰ درصد از کارگران و کارمندان در بلاروس قرارداد کار امضا نموده اند . با توجه به فدراسیون اتحادیه های کارگری در بلاروس، تقریباً تمامی قرارداد های کار با مدت ثابت هستند . ۳۰ درصد قراردادها برای یک سال و ۳۱ درصد آنها برای یک تا سه سال و ۳۵ درصد را قراردادهای سه تا پنج ساله تشکیل می دهند . عملأ هیچ نوع جایگزینی برای قرارداد کاری با مدت ثابت وجود ندارد و ۸۰ تا ۱۰۰ درصد از خدمتگزاران با قرارداد های کاری مشغول به کار هستند .

ویزای کاری مستقیم برای کشور بلاروس وجود ندارد و افراد برای جستجو و پیدا کردن کار نمی توانند ویزای کاری دریافت کنند، تنها راهی که برای گرفتن ویزای کاری این کشور وجود دارد داشتن یک پیشنهاد شغلی به همراه دعوتنامه ی کاری از جانب کارفرمایی در بلاروس می باشد . این دعوتنامه می بایست شامل قرارداد کاری برای فرد باشد. طی پروسه ای مشخص که شامل آگهی شغل مورد نظر در کشور بلاروس می باشد، کارفرما در صورت عدم جذب متقاضی برای آن شغل می تواند به یک فرد با ملیتی غیر از بلاروسی پیشنهاد شغلی بدهد .

شرایط اخذ ویزای کار بلاروس
کار در بلاروس

مهاجرت به بلاروس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به بلاروس از طریق سرمایه گذاری یکی از مطمئن ترین راه های اخذ اقامت این کشور می باشد که این نوع اقامت در کشور بلاروس به دو نوع ثبت شرکت و خرید ملک منجر می شود.پروسه خرید ملک در کشور بلاروس یکی از راه های اخذ اقامت در این کشور می باشد که در این راه متقاضی می تواند معاف از مالیات محسوب شود.میزان سرمایه ای که در پروسه خرید ملک و ثبت شرکت در بلاروس می باشد و حائز اهیمت می باشد مقدار ۱۶۰٫۰۰۰ دلار به بالا می باشد که متقاضی می تواند برای خود و همسر و فرزند زیر ۱۸  سال اقامت دریافت نماید.

مهاجرت به بلاروس از طرق سرمایه گذاری به دو شیوه امکان پذیر می باشد :

 1. سرمایه گذاری
 2. خرید ملک
اخذ اقامت بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس
مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس
اخذ اقامت و تابعیت بلاروس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل

یکی از راه های که توانسته است مورد توجه متقاضیان مهاجرت در خصوص اخذ اقامت بلاروس قرار گیرد پروسه اقامت از طریق تحصیل می باشد که می بایست این مورد را در باب کشور های حوزهSIC گفت که در طرق تحصیل هیچ گونه اقامت دائمی در انتها برای متقاضی رقم نمی خورد مگر اینکه متقاضی تحصیل پس از اتمام تحصیل وارد پروسه های خرید ملک یا ثبت شرکت نماید.که در این باب می توان گفت متقاضیانی که میل به خرید ملک دارند می بایست ملکی به ارزش ۱۶۰ هزار دلار خریداری نمایند که بتوانند از این اقامت برخودار شوند که در غیر این صورت می بایست اقدام به پروسه ثبت شرکت در این کشور بنمایند که در سرفصل اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری به آن اشاره می شود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس
تحصیل در بلاروس

مهاجرت به بلاروس از طریق پناهندگی

اخذ اقامت و تابعیت بلاروس از طریق پناهندگى به عنوان یکى از بدترین راههای مهاجرت به بلاروس از طرف وکلا و کارشناسان حقوق بین الملل به هیچ وجه توصیه نمى شود. با توجه به خطراتى که پناهندگان را تهدید مى کند و ضررهاى جبران ناپذیرى که پناهندگان با آن رو به رو هستند توصیه اکید ما این است که براى انتخاب بهترین روش قانونى براى مهاجرت به بلاروس با کارشناسان و وکلاى مهاجرت مشورت نمایید.برای اخذ اقامت از طریق پناهندگی به محض رسیدن به خاک بلاروس می بایست خود را به اداره پلیس جهت اخذ اقامت بلاروس از طریق پناهندگی اقدام نمائید.که در صورتی که از خانواده در این مرحله برخودار می باشید می بایست آمار اعضای دقیق خانواده را اعلام نمائید و می بایست در این پروسه مدارک هویتی را به همراه داشته باشید.انواع پناهندگی:

 • پناهنگی سیاسی
 • پناهندگی نظامی
 • پناهندگی اجتماعی

مهاجرت به بلاروس و بررسی اقامت موقت و هدف از اقامت موقت

مجوز اقامت موقت همیشه به یک هدف خاص وابسته است . که می تواند به فرد خارجی اجازه حضور موقت را برای مدت های چند ماهه و یا چند ساله هم اتفاق بیفتد .

یک خارجی که اقامت موقت به منظور کسب و کار ، استخدام ، فعالیت های ویژه ، احیای خانواده یا وظایف دیگر می تواند اقامت موقت یابد .

اجازه اقامت موقت ممکن است توسط اداره پلیس صادر شود به منظور:

کسب و کار

بر اساس مجوز کسب و کار صادر شده اشتغال براساس مجوز کار ، مگر اینکه یک معاهده بین المللی در غیر این صورت ارائه مجوز کار لازم است . (درصورت اشتغال فصلی حداکثر ۱۸۰ روز در سال)

تحصیل

اگر شخصی در مدرسه / دانشگاه در جمهوری بلاروس تحصیل کند ، می تواند اقامت موقت یابد و در طول اقامت موقت نیز کار انجام دهد و یا کاری راه اندازی کند (مجوز اقامت موقت برای اهداف تحصیلی در صورتی که اقامت خارجی در بلاروس جمهوری  ۹۰ روز در یک ترم تجاوز نمی کند .

فعالیت های خاص

اگر هدف نه کسب و کار است و نه برای کار یا در سایر موارد نظیر :

سخنرانی ، هنر ، ورزش ، کارآموزی مربوط به مطالعات خارجی جمهوری بلاروس ، فعالیت های حاصل از برنامه های دولتی بلاروس یا برنامه های اقتصادی اروپا یا تعهد به جمهوری بلاروس به سبب قراردادهای بین المللی است.  اگر اقامت شما در بلاروس برای بیش از ۹۰ روز طول بکشد ، نیازی به اقامت موقت نیست .

پیوستن به خانواده
 1. ازدواج یک خارجی با یک زن یا مرد بلاروسایی اجازه اقامت موقت و سپس اجازه اقامت دائم دارد البته اگر فرد حداقل ۱۸ سال داشته باشد ،
 2. یک فرزند (کمتر از ۱۸ سال) اجازه اقامت موقت در بلاروس با (یکی از والدین) که اجازه اقامت موقت ، یا همسر او نیز صاحب اقامت می شوند
 3. فرزند زیر ۱۸ سال وابسته به اجازه اقامت موقت شما اقامت می گیرد
 4. (والدین، پدربزرگ و مادربزرگ و غیره) صاحب پناهندگی
 5. فرزند زیر ۱۸ سال که پدر و مادر دارای اجازه اقامت موقت و یا دارای اجازه اقامت دائم باشند
 6. وابستگی تحت توافقنامه بین المللی .
پیوستن به خانواده
 1. ازدواج یک خارجی با یک زن یا مرد بلاروسایی اجازه اقامت موقت و سپس اجازه اقامت دائم دارد البته اگر فرد حداقل ۱۸ سال داشته باشد ،
 2. یک فرزند (کمتر از ۱۸ سال) اجازه اقامت موقت در بلاروس با (یکی از والدین) که اجازه اقامت موقت ، یا همسر او نیز صاحب اقامت می شوند
 3. فرزند زیر ۱۸ سال وابسته به اجازه اقامت موقت شما اقامت می گیرد
 4. (والدین، پدربزرگ و مادربزرگ و غیره) صاحب پناهندگی
 5. فرزند زیر ۱۸ سال که پدر و مادر دارای اجازه اقامت موقت و یا دارای اجازه اقامت دائم باشند
 6. وابستگی تحت توافقنامه بین المللی .

پلیس مجوز اقامت موقت را به منظور انجام فعالیت خاص به یک خارجی خواهد داد که برای انجام تحقیقات علمی یا توسعه که زمان مورد نیاز برای رسیدن به هدف او  بیش از ۲ سال نیست ، یک خارجی که مجاز به اقامت موقت شده است ، ممکن است شخص برای یک شغل کاری یا رابطه شغلی مشابه که در آن موضوع تدریس می شود اجازه ورود یابد .

اداره پلیس اقامت موقت برای پیوستن به خانواده یک خارجی و فرزند زیر ۱۸ سال را با مجوز اقامت موقت و همسرش را اعطا می کند .

مهاجرت به بلاروس و درخواست مجوز اقامت موقت

درخواست مجوز اقامت موقت باید از سوی شخص خارجی در سفارت بلاروس در کشورش که پاسپورت متقاضی را صادر کرده است صادر شود یا در سفارت معتبر کشوری که در آن اقامت دارد ، مگر اینکه در موارد خاص وزارت امور خارجه در توافق با وزارت کشور تعیین دفتر نمایندگی دیگری را صادر می کند ). سفارت یا مقامات دیگری که درخواست را دریافت می کنند ، تاییدیه دریافت در تاریخ درخواست را صادر می کنند.

یک خارجی که اجازه اقامت موقت داده می تواند برای تغییر اقامت اقامت در اداره پلیس در بلاروس درخواست کند ، مگر اینکه هدف مجوز اقامت موقت:

اشتغال فصلی ،

تحصیل ، به استثنای خارجیانی که مطالعات را تکمیل کرده و درخواست مجوز اقامت موقت را برای اهداف شغلی در حوزه ای که مورد مطالعه قرار داده اند را دارند

ادغام خانواده یک خارجی که اقامت موقت را برای کسب و کار یا اشتغال را ارائه می دهد مجاز است.

یک خارجی که برای یک سرمایه گذار خارجی در جمهوری بلاروس نماینده  است و یا کار می کند می تواند همسر یا فرزند زیر ۱۸ سال را برای یک اجازه اقامت شخصی در اداره پلیس در بلاروس درخواست دهد .

مهاجرت به بلاروس و تجدید مجوز اقامت موقت

اداره پلیس می تواند اجازه اقامت موقت تجدید نظر کند:

تا ۱۸۰ روز اجازه اقامت موقت به منظور اشتغال فصلی برای کمتر از ۱۸ روز داده می شود و اتمام کار نیاز به اقامت دارد ،

ابتدا سه سال و سه سال دیگر انتظار میرود که اقامت باقی بماند

تا پنج سال دیگر اگر خارجی یک اقامت طولانی مدت در بلاروس داشته باشد.

درخواست برای تجدید مجوز اقامت موقت توسط شخص در قالب رسمی در اداره پلیس ارائه می شود.  اداره پلیس با تأییدیه درخواست تجدید اقامت موقت برای اهداف تجاری ، گواهی باید به عنوان مدرکی از مالیات و وظایف پرداخت شده، اضافه پرداخت هزینه های بیمه درمانی برای کمک های بیمه اجتماعی و سقف اضافی ارائه می شود ، اگر خارج از کشور مالیات دهنده نیست و یا مسئولیت پرداخت حق بیمه برای بیمه درمانی و حق بیمه اجتماعی ندارد ، این باید با یک سند تایید این واقعیت را همراه داشته باشد .

مهاجرت به بلاروس و اقامت دائم

مجوز اقامت دائم به خارجیان اجازه می دهد اقامت در جمهوری بلاروس داشته و برای سفر به خارج از کشور و بازگشت به قلمرو بلاروس در زمان اقامت دائم توسط اداره پلیس اجازه داشته باشند .

اداره پلیس بر اساس اولین درخواست ، برای اقامت دائم به مدت پنج سال (“تصویب اولیه”)، برای اولین بار اعطا خواهد شد . پس از پنج سال ، پس از درخواست بعدی اداره پلیس اجازه می دهد برای اقامت دائم (به نام “مجوز اضافی”) اقدام گردد .

تصویب اولیه اقامت دائم

اداره پلیس اولین مجوز اقامت دائم خارجی را اعطا می کند:

اگر همسر یک شهروند جمهوری بلاروس با اقامت دائم در جمهوری بلاروس یا وابسته مستقیم وابسته به شهروند بلاروس با اقامت دائم در جمهوری بلاروس

یک کودک تنها زیر ۱۸ سال که در مراقبت شخصی یک خارجی است که با یک شهروند جمهوری بلاروس ازدواج کرده است با اقامت دائم در جمهوری بلاروس

یک کودک تنها که ۱۸ سال دارد با اجازه اقامت دائم خارجی یا یک کودک زیر ۱۸ سال که به مراقبت شخصی از یک خارجی با اجازه اقامت دائمی برخوردار است

به یک فرزند وابسته بیش از ۱۸ سال با اجازه اقامت دائم خارجی یا اگر به نفع جمهوری بلاروس است.

اداره پلیس نخستین اجازه را به یک خارجی که یک فرزند زیر ۱۸ سال دارد و به مراقبت شخصی یک خارجی که از یک شهروند جمهوری بلاروس متاهل است با اقامت دائم در جمهوری بلاروس یا یک فرزند زیر ۱۸ سال برخوردار است به مراقبت شخصی از یک خارجی با محل اقامت دائم متعهد است و اگر پدر و مادر که فرزند به مراقبت شخصی سپرده شده است و حق دیدار با آن کودک را در ادغام موافقت می کند .

سخن پایانی در مورد مهاجرت به بلاروس

بلاروس به عنوان مقصد مهاجرت بسیار در ایران مورد توجه قرار گرفته است مهاجرت از طریق تحصیل به بلاروس بسیار شایع است و متقاضیان زیادی در رشته های پزشکی برای این کشور وجود داشته است و سالانه افراد زیادی را برای تحصیل در رشته های پزشکی در بلاروس به این کشور به این کشور مهاجرت می نمایند.موسسه حقوقی ملک پور با سابقه درخشان در امور مهاجرت آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما در زمینه انواع مهاجرت می باشد . برای اطلاعات بیشتر و تصمیم گیری مناسب جهت مهاجرت به بلاروس با مشاوران مجرب ما در موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. داود مهرجو گفته:

  سلام من حدود پانصد تا ششصد ملیون تومان پول دارم و قصد مهاجرت به یک کشور دیگر دارم،آیا امکان دارد بتوانم مهاجرت کنم،ضمنا خودم و همسرم بازنشسته ودارای یک پسر چهارده ساله و یک پسر ۲۱ساله هستیم.تقریبا باهم ۶میلیون تومان حقوق هم میگیریم.کدام کشور برای ما بهتر است و آیا اصلا کشوری هست که به ما اقامت بدهد.ممنون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر قصد مهاجرت کل خانواده رو دارین باید شرایطتون کامل بررسی بشه. باید سن و مدارک تحصیلی شما و همسر محترم مشخص باشد که بتوان راهنمایی کرد. شاید در حال حاضر بهترین گزینه تحصیل فرزندان باشد و بعد از آن نیز شما به جمع ایشان بپیوندید.

   پاسخ