راه های اخذ اقامت اتریش

اقامت اتریش و بررسی راه های اخذ آن

 • اقامت اتریش و مقدمه ای بر طرق اخذ آن
 • اقامت اتریش ، شهروندی و تابعیت دوگانه
 • اقامت اتریش از طریق تولد
 • اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج
 • اخذ اقامت اتریش از طریق کار
 • اقامت اتریش از طریق تحصیل
 • اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت اتریش از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی و اقامت اتریش

اقامت اتریش ، راه های اخذ اقامت اتریش و مهاجرت به اتریش و همچنین طریق مختلف اخذ اقامت و تابعیت اتریش با توجه به شرایط مناسب زندگی در این کشور مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت قرار گرفته است. اتریش کشوری در اروپای مرکزی و به مرکزیت وین است که زبان مردم این کشور با توجه به نزدیکی به آلمان ، آلمانی می باشد. این کشور با جمعیت تقریبا ۹ میلیون نفری و نرخ بیکاری پایین و طبیعیت فوق العاده همواره مقصد مناسبی برای مهاجرت و اقامت بوده است. کیفیت بالای زندگی در اتریش نیز اقامت اتریش را بسیار جذاب تر از قبل کرده است. اگر شما هم علاقمند به مهاجرت به اتریش و کسب اطلاعات در مورد راه های اخذ اقامت اتریش هستید با ما همراه باشید تا جوانب این موضوع را بیش از پیش با یکدیگر بررسی کنیم.

 • راه های اخذ اقامت اتریش چه شرایطی دارد؟
 • آیا راه های اخذ اقامت اتریش  را می شناسید ؟
 • آیا می دانید راه های اخذ اقامت اتریش کدامند؟

در این نوشتار سعی بر این است که روش های مهاجرت به اتریش و راه های اخذ اقامت اتریش بررسی شود و به اطلاع متقاضیان اخذ اقامت کشور اتریش رسانده شود . چنانچه شما هم قصد مهاجرت به اتریش و یا اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل در اتریش و یا اخذ اقامت اتریش از طریق کار در اتریش و یا ثبت شرکت در اتریش و سرمایه گذاری در اتریش را دارید می توانید این مقاله را مطالعه کرده و از راه های اخذ اقامت اتریش مطلع شوید. ذکر این نکته مهم است که قبل از هر گونه اقدام برای راه های اخذ اقامت اتریش ومهاجرت به کشوری خاص حتما در ابتدا اطلاعات مفیدی در مورد کشور مورد نظر کسب کرده و سپس راه های مختلف که منجر به رسیدن به کشور مورد نظر میشوند ماند ازدواج در اتریش و راه های اخذ اقامت اتریش از طریق تولد و اقامت از طریق کار در کشور اتریش را بررسی نمایید تا بتوانید بهترین راه و بهترین کشور را برای مهاجرت با توجه به رزومه و شرایط خود بیابید.

قبل از هر گونه اقدام به مهاجرت حتما با موسسات حقوقی و وکلا و کارشناسان مجرب همچون موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش مشورت نمایید تا متحمل ضرر و زیان مالی و زمانی نشده و در کوتاه ترین زمان به راه های اخذ اقامت اتریشو نتیجه دلخواه خود دست یابید.

شهروندی و اقامت اتریش و تابعیت دوگانه در اتریش

اخذ شهروندی و اقامت اتریش از طریق خوگیری و آمیختگی

 • به طور کلی ده سال سکونت قانونی و پیوسته در اتریش که ۵ سال آن با اجازه اقامت باشد.
 • بدون محکومیت قضایی
 • عدم تحت تعقیب بودن و اتهام
 • بدون جریمه اداری
 • سابقه مناسب بیمه و پرداخت مالیات
 • دانش زبان آلمانی و آشنایی با سیستم سیاسی و تاریخی اتریش
 • سلامت روانی کامل و عدم خطر برای امنیت ملی اتریش
 • عدم اخذ تصمیم برای بازگشت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا و سوئیس
 • لغو تابعیت قبلی

تابعیت دوگانه در اتریش : به طور کلی تابعیت دوگانه در اتریش قابل قبول نیست مگر در مواردی که شخص در هنگام تولد دو تابعیت را کسب کند.

از دست دادن تابعیت اتریش : اگر یک شهروند اتریش به صورت داوطلبانه تابعیت و شهروندی کشور دیگر را کسب کند ، تابعیت اتریش را از دست خواهد داد. همچنین اگر شخص در سیستم نظامی کشور دیگری وارد شود تابعیت اتریش را از دست خواهد داد. همچنین اگر شخص در یک دولت خارجی مشغول به کار باشد و بر وجه بین المللی اتریش تاثیر گذار باشد تابعیت اتریش را از دست خواهد داد. در انتها نیز شخصی که تابعیت اتریش را به تازگی کسب کرده است اگر تابعیت قبلی خود را ظرف مدت ۲ سال لغو نکند ، شهروندی و تابعیت او لغو می شود.

فایل تصویری موسسه ملک پور در اخذ اقامت اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در اخذ اقامت اتریش

روش های مهاجرت به اتریش
شرایط اقامت اتریش
هزینه های مهاجرت به اتریش
زندگی در اتریش

اقامت اتریش از طریق تولد

در مبحث تابعیت برخی از کشورها سیستم خون را پذیرفته اند به این معنی که تابعیت از طریق خون به فرزند انتقال پیدا می کند به عنوان مثال شخصی که از پدر یا مادر اتریشی متولد شده باشد به تبع آن میتواند تابعیت کشور اتریش را اخذ نماید. در سیستم خاک نیز شخصی که در خاک یک کشور (که قانون خاک را پذیرفته است مانند برزیل )متولد شود می تواند تابعیت آن کشور را اخذ کند. اتریش جزو کشورهایی ست که قانون خون را پذیرفته است. (مادران ایرانی که فرزند خود را در کشور اتریش به دنیا بیاورند نمیتوانند تابعیت (پاسپورت) کشور اتریش را برای فرزند خود اخذ کنند)

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تولد

مقاله مرتبط

ویزای اخذ تابعیت درکشور اتریش ازطریق تولد

اقامت اتریش از طریق ازدواج

در اغلب کشورهای جهان قانون واحدی وجود دارد که افرادی که با یکدیگر ازدواج کرده اند تابعیت همدیگر  را اخذ می کنند. به عبارت دیگر می توان گفت که شخص متقاضی می تواند تابعیت همسر خود را نیز اخذ کند. به عنوان مثال یک فرد ایرانی می تواند از طریق ازدواج با فردی که تبعه ی کشور اتریش می باشد اقامت دائم و پس از آن پاسپورت کشور اتریش را اخذ کند. ازدواج در کشور اتریش به صورت مدنی انجام می شود اما می توان ازدواج های مذهبی را نیز به صورت مدنی و قانونی در این کشور ثبت نمود. سن قانونی برای ازدواج در کشور اتریش ۱۸ سال می باشد. یعنی سن متقاضی و همسرش می بایست حداقل ۱۸ سال باشد. اگر یک فرد اتریشی در کشور خود بخواهد با یک فرد ایرانی ازدواج کند نیز میتواند اقامت و شناسنامه ایرانی را اخذ نماید بدین منظور افراد متقاضی می بایست ازدواج خود را کنسولگری ایران در کشور اتریش ثبت کنند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

مقاله مرتبط

اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج

مقاله مرتبط

اخذ تابعیت اتریش از طریق ازدواج

اقامت اتریش از طریق کار

مهاجرت کاری به کشور اتریش برای ایرانیان میسر است. کشور اتریش جزو کشورهایی است که با کمبود نیروی کار جوان مواجه است و نرخ بیکاری نیز در این کشور بسیار پایین است (در حدود ۵ درصد) .کشور اتریش به منظور تامین نیروی کار خود نوعی از ویزا را  را ارائه می کند که به متقاضیان اخذ اقامت اتریش از طریق کار در اتریش اجازه می دهد به کشور اتریش وارد شوند و در این کشور به دنبال شغل باشند. اصطلاحا این نوع از ویزا را ویزای جستجوی کار می نامند که به مدت ۶ ماه اعتبار دارد و متقاضی ۶ ماه زمان دارد که در کشور اتریش کار پیدا کند. پس از اینکه شخص در کشور اتریش با کارفرما قرارداد کاری منعقد نمود مدارک کاری خود را به اداره کار و سپس اداره مهاجرت کشور اتریش ارائه داده و کارت اقامت یک ساله کاری دریافت می کند و بعد از آن می تواند خانواده (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) خود را به کشور اتریش ببرد. البته برای اخذ این نوع  از ویزا متقاضی باید ابتدا شرایط  خاصی را احراز کند که به صورت کوتاه به آن میپردازیم:

شخص برای واجد شرایط شدن باید حداقل ۷۰ امتیاز از امتیازات زیر را دریافت کند

 • مدرک تحصیلی تا حداکثر۴۰ امتیاز برای متقاضی به همراه دارد
 • مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس: ۲۰ امتیاز
 • رشته های فنی و مهندسی و همچنین رشته های زیر مجموعه علوم طبیعی : ۳۰ امتیاز
  مدرک دکترا : ۴۰  امتیاز
 • سابقه ی کاری تا حداکثر ۲۰ امتیاز به همراه  دارد
 • سوابق کاری یا کارهای مدیریتی: ۲ امتیاز به ازای هر سال
 • سوابق کاری ۶ ماهه در اتریش: ۱۰ امتیاز
 • مدرک زبان انگلیسی و یا آلمانی حداکثر تا ۱۰ امتیاز
 • مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی: مبتدی ۵   — پیشرفته ۱۰ امتیاز

شرایط سنی حداکثر تا ۲۰ امتیاز به همراه دارد

 • تا ۳۵ سال ۲۰ امتیاز
 • تا ۴۰ سال ۱۵ امتیاز
 • تا ۴۵ سال ۱۰ امتیاز

امتیازات اضافه ای که متقاضی میتواند اخذ کند

 • افرادی که سالانه حقوق بالایی دریافت میکنند : ۲۰ امتیاز اضافه
 • افرادی که در کارهای تحقیقاتی فعالیت دارند : ۲۰ امتیاز اضافه
 • افرادی که دارای لوح تقدیر معتبر  یا ثبت اختراع رسمی هستند : ۲۰امتیاز اضافه
 • داشتن تحصیلات ابتدایی در کشور اتریش:۵ امتیاز

نوعی دیگر از راه های اخذ اقامت اتریش و ویزاهای کاری در کشور اتریش وجود دارد که با پیشنهاد شغلی قابل دستیابیست به این منظور که به عنوان مثال یک کارفرما در کشور اتریش یک پیشنهاد شغلی به شما ارائه می کند و خواستار این است که شما را استخدام کند.به منظور حمایت از نیروی کار داخلی این کارفرما موظف است که ابتدا این شغل را در کشور اتریش به مدت ۳ ماه آگهی کرده و در صورت عدم موفقیت در یافتن نیرو ۳ ماه دیگر نیز در اتحادیه اروپا این شغل را آگهی نماید و باز هم اگر نیروی کار مورد نظر یافت نشد شخص کارفرما میتواند شما را از ایران به عنوان نیروی کار مورد نیاز خود به اداره کار و سپس اداره مهاجرت معرفی نماید.

شما عزیزان می توانید در خصوص موضوع راه های اخذ اقامت اتریش و روش های مهاجرت به اتریش و قوانین و از طریق تحصیل در اتریش و مهاجرت کاری به اتریش و همچنین کار در اتریش با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی وین در اتریش تماس حاصل نموده و به صورت رایگان و تلفنی در خصوص راه های اخذ اقامت اتریش و همچنین قوانین سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش مشاوره تخصصی دریافت نمایید .

ویزای کار اتریش
لیست مشاغل موردنیاز اتریش
شرایط اخذ ویزای کار اتریش
مهاجرت کاری به اتریش
کار در اتریش

بررسی سرمایه گذاری به عنوان یکی از راه های اخذ اقامت اتریش

طبق قانون حمایت از سرمایه گذار خارجی که در اکثر کشور ها اجرا می شود, کشورهای مختلف به شما به عنوان یک خارجی اجازه می دهند که در آن کشور سرمایه گذاری, ثبت شرکت و … انجام دهید. با توجه به قانون هر کشور در این مورد به شما اجازه داده خواهد شد که پس از گذشت چند سال از سرمایه گذاری و یا کارآفرینی خود اقامت دائم آن کشور را اخذ نمایید. کشور اتریش نیز از این قاعده مستثنی نیست و شما به عنوان یک ایرانی میتوانید پس از ثبت شرکت و سرمایه گذاری در اتریش مهاجرت کرده و بعد از ۳ الی ۵ سال اقامت اتریش را اخذ نمایید.

البته متقاضیان برای راه های اخذ اقامت اتریش با اهدای مبالغ بالا به کشور اتریش نیز می توانند اقامت دائم و پاسپورت کشور اتریش را اخذ نمایند که حداقل این میزان ۳ میلیون یورو است و بلا فاصله بعد از اهدای این مبلغ شما اقامت دائم و پاسپورت خود را دریافت خواهید کرد. با توجه به اینکه این مبلغ بسیار بالاست شاید مناسب همه متقاضیان نباشد. متقاضیان می توانند از راه های ارزانتری به اقامت این کشور دست یابند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. ثبت شرکت و کارآفرینی در کشور اتریش یکی از این راه ها ست.

شما به عنوان یک کار آفرین می توانید انواع مختلفی از شرکت ها را در کشور اتریش ثبت کنید که ساده ترین نوع آنها شرکت های با مسئولیت محدود هستند. ذکر این نکته مهم است که پس از ثبت شرکت و شروع به کار درآمدهای شرکت شما مشمول مالیات ۲۵ درصد در سال خواهد شد. حداقل سرمایه برای تاسیس یک شرکت مسئولیت محدود در کشور اتریش ۳۰ هزار یورو خواهد بود که به حساب شما در شرکت وارد خواهد شد. لازم به ذکر است که پس از ثبت شرکت در اتریش دولت این کشور به شما اقامت یک ساله خواهد داد و تنها در صورتی که شرکت شما در طول سال فعال باشد اقامت شما برای سال دوم تمدید خواهد شد. پس این گزینه مناسب اشخاصی نیست که  میخواهند به عنوان یک بهانه برای اقامت دست به این کار بزنند.

مقالات متعددی بر روی وبسایت های مختلف ملک پور در مورد سرمایه گذاری در اتریش منتشر شده است که می توانید از آن ها استفاده نمایید.

سرمایه گذاری در اتریش
اخذ ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش
اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت
اقامت اتریش با خرید ملک
شرایط اقامت خود حمایتی اتریش
اقامت خودحمایتی اتریش
اقامت اتریش با خرید ملک
قرمز سفید قرمز و خود حمایتی

اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل

متقاضیان اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل در دانشگاه های اتریش می توانند برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش در تمامی مقاطع اقدام نمایند.در مقطع لیسانس متقاضی میبایست در کشور خود مشغول به تحصیل در مقطع لیسانس در رشته مورد نظر خود باشد.در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس نیز روال به همین شکل خواهد بود.متقاضیان تحصیل رایگان در اتریش می توانند بعد از اتمام یک دوره تحصیلی در کشور اتریش به دنبال یافتن کار باشند و چنانچه کار مورد نظر را بیابند میتوانند اقدام به تعویض ویزای خود از ویزای تحصیلی اتریش به ویزای کاری اتریش نمایند و پروسه دریافت اقامت خود را طی نمایند.

در ابتدا نیز اگر شخص آشنایی کامل با زبان آلمانی نداشته باشد به او فرصت داده می شود که سطح زبان خود را تا C1 افزایش دهد و سپس برای ادامه تحصیل در دانشگاه اقدام کند.

تحصیل در اتریش
تحصیل رایگان در اتریش
دانشگاه های رایگان اتریش
شرایط تحصیل در اتریش
شرایط بورسیه تحصیلی در اتریش
رشته های تصیلی اتریش
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش
تحصیل در دانشگاه های خصوصی و دولتی اتریش به زبان انگلیسی

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

مقاله مرتبط

شرایط پناهندگی در اتریش
اقامت اتریش از طریق پناهندگی

پناهندگی راهی سخت و پر ریسک است و معمولا به عنوان راه مهاجرت توصیه نمیشود.اما در مورد آن ذکر نکاتی ضروریست.کشور اتریش عضور کنوانسیون ژنو است .کنوانسیون ژنو بعد از جریانات جنگ جهانی دوم  بین چندین کشور جهان به این منظور منعقد شد که اگر فردی در کشور خود در خطر(جانی,مالی و..) بود بتواند به کشورهای عضو این پیمان رفته و به منظور حفظ امنیت خود در آن کشور مقیم شود.کشور مقصد موظف است برای فرد پناهجو جای خواب(تاکید میشود جای خواب,نه خانه)و خوراک و … فراهم کند.البته ذکر این نکته ضروریست که پرونده فرد پناهجو باید در دادگاه های کشور مورد نظر بررسی شود و این دادگاه است که تصمیم میگیرد آیا پرونده و ادعای فرد مورد نظر حقیقیست  و یا فقط بهانه ای برای اخذ اقامت آن کشور است.البته فرد پناهجو چند بار  میتواند در صورت رد شدن درخواست اولیه خود مجددا درخواست بررسی پرونده دهد.اما در هر صورت روش پناهندگی برای کسانی ست که واقعا از نظر جانی و..در خطر هستند مانند مردم جنگ زده کشورهای سوریه,یمن و….

مقاله مرتبط

اتریش پناهندگی
پناهندگی در اتریش

هزینه های زندگی و اقامت اتریش

هزینه زندگی در اتریش به این صورت است که با توجه به اینکه اتریش جز کشورهای ثروتمند جهان است ، اما نسبت به کشورهای اروپایی خیلی بالا نیست . هزینه زندگی در اتریش در شهرهای مختلف با هم متفاوت است مثلا هزینه زندگی در وین گرانتر از سایر شهرها است. در اتریش به دلیل تخفیفات بالایی که سوپرمارکتها دارند خرید کردن راحت است و اصولا غذاها را با قیمت مناسبی به فروش می رسانند ولی ارزانترین روش پختن غذا توسط خودتان است. در زیر فهرستی از هزینه زندگی در اتریش به شیوه دانشجویی به یورو در خدمت شما قرار می گیرد.

هزینه های زندگی در اتریش
هزینه های تصیل و زندگی در اتریش
هزینه های زندگی دانشجویی در اتریش
هزینه تحصیل در اتریش

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

سخن پایانی در مورد راه های اخذ اقامت اتریش

در پایان به صراحت می توان بیان نمود که راه های اخذ اقامت اتریش یکی از مهمترین موضوعات در خصوص راه ها و روش های مهاجرت به اتریش برای افراد خواهد بود که هر ساله تعدادی از افراد می توانند از این طریق به کشور اتریش مهاجرت نموده و به راه های اخذ اقامت اتریش دست پیدا نمایند . موسسه ی مشاوره ای MIE ( همکار موسسه حقوقی ملک پور ) دارای برترین و تخصصی ترین مشاوره ها در زمینه راه های اخذ اقامت اتریش می باشد . بنابراین اگر شما عزیزان قصد اخذ اقامت اتریش را دارید همواره می توانید با موسسه مشاوره ایMIE ( همکار موسسه حقوقی ملک پور ) تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان کاملترین مشاوره ها را در خصوص راه های اخذ اقامت اتریش و شرایط ثبت شرکت در اتریش و شرایط سرمایه گذاری در اتریش و شرایط کار در اتریش و قوانین اخذ ویزای کار اتریش و همچنین تحصیل رایگان در اتریش و قوانین اخذ ویزای تحصیلی اتریش دریافت نمایید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

22 پاسخ
 1. فرزانه کریمی گفته:

  سلام من ۳۱ساله هستم وکیل پایه یک دادگستری و مدرک تحصیلی لیسانس حقوق است جهت مهاجرت به اتریش ایا با توجه به کارم بهتره اقامت بگیرم یا تحصیل و سطح زبانم ضعیف هست ممنون میشم راهنمایی کنید

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر بعد از کارشناسی کار کردین و سابقه کارتون بیشتر از ۱۰ سال هست میشه برای کار اقدام کرد و همین روش کاری خیلی بهتر هست. برای تحصیل هم باید سطح زبانتون در حد C1 باشه.

   پاسخ
 2. الهام میرزاآقایی گفته:

  باسلام
  بنده ۲۸ سالم هست و لیسانس شیمی هستم جهت اخذ ویزای کاری برای کشور اتریش و اقامت خواستم راهنماییم کنید که چطور ممکنه من بتونم برم؟
  از نظر مبلغ چقدر سرمایه نیاز هست و یا اصلا ممکن هست برای من؟
  باتشکر

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام، برای اتریش شما باید حداقل امتیاز لازم رو کسب کنید، که به دانش زبانی ، سابقه کار، مدرک تحصیلی و سایر شرایط وابسته است. همچنین باید هزینه زندگی در اتریش تا زمانی که کار مورد نظر خود را پیدا می کنید نیز در حساب شما وجود داشته باشد، لطفا برای دریافت اطلاعات کاملتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس جاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 3. Alireza گفته:

  سلام اقای ملک پور.من میخواستم یه سوال ازتون بپرسم.بنده ۱۷ ساله هستم.پدرمم مهندس شرکت گاز هستن و هم در نظام مهندسی کار میکنند و ۴۷ ساله است.مادرمم وکیل هستن.کل سرمایمون هم ۸۵۰ میلیون است.زبان هم مدرک ایلتس داریم هر چهارتامون.خواستم بدونم برای اقامت از کدوم نوع ویزا میتوانیم استفاده کنیم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای کشورهای مختلف مانند اتربش ، آلمان ، مجارستان ، مالتا ، کانادا ، استرالیا و . . . همچنین می توانید از طریف سرمایه گذاری و ثبت شرکت نیز اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. mie editor3 گفته:

  با عرض سلام و وقت بخیر، دریافت اقامت دائم بعد از تحصیل در مقطع ارشد و دکتری(شیمی) در کدوم کشور اروپایی راحت تره ؟

  پاسخ
 5. mie editor3 گفته:

  با سلام خدمت جناب ملکپور عزیز امیدوارم علی شفاعت شما ومن رو در روز موعود انجام بده بنده مهدی هاشمی از کرج متاهل ۳۶ ساله دارای ۲ فرزند پسر ۴ ساله ودختر ۸ساله و همسر ۴۱ ساله هستم دارای دیپلم و دانشجوی ترم ۳ کاردانی معماری و همسرم کاردان معماری با حدود کل سرمایه ۵۰۰ میلیون تومان که از فروش منزل وسرمایه کاری بدست میاید وبه شدت نگران اینده فرزندانم با توجه به شرایط موجود ایران وعدم ثبات قصد مهاجرت دارم در ضمن به شغل مشاور املاک و سرپرست کارگاه ساختمانی خصوصی ودارای بیمه تامین اجتمائی ۱۵سال از تاکسیرانی هستم و هنوز هیچ کشوری مدنظر ندارم ودر حال تحقیق هستم ودر حال حاضر زبان انگلیسی خیلی ضعیف اما در حال پیشرفت دارم لطفا با توجه به شرایط من کدام کشور واز چه طریقی را پیشنهاد میکنید اگر لازم به مشاوره دارم اعلام فرمایید که پرداخت هزینه انجام بدم تا بدونم از کجا باید شروع کنم تا در مسیر درستی قرار بگیرم

  پاسخ
 6. نیما گفته:

  باسلام و عرض ادب خدمت استاد گرانقدر جناب آقای دکتر ملک پور

  لطف کنید حالا که در چند روز اخیر در باب انواع روش های مهاجرت به اتریش فایل های صوتی بسیار ارزشمندی در کانال گذاشتید، (ضمن تشکر بسیار بابت زحمات ارزشمند شما) مانند قبل (که تخفیفات بیشتری اعلام می‌کردید) تخفیفاتی در جهت استفاده از خدمات خود در خصوص مهاجرت به اتریش ارائه نمایید.
  .

  پاسخ
 7. ميلاد گفته:

  سلام جناب ملك پور
  بنده ٣٠سالمه ١٠سال سابقه كار با بيمه دارم رشتم معماري…..عضو نظام مهندسي ساختمان هم هستم…همسرم ٢٧ساله و فوق ليسانسه زبان انگليسي…ممنون ميشم راهنمايي كنين جهت مهاجرت كاري به اتريش….در واقع ميخوام با آفر بيام اونجا نه اينكه فقط براي جستجوي كار بيام…لطف كنيد پاسخ بدين با تشكر ??

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   شرایط اولیه شما برای دریافت ویزای جست و جو کار اتریش مناسب به نظر می آید ولی باید دید آیا شما میتوانید اینجا کار پیدا نمایید یا خیر ! که پاسخ این موضوع را نیز هیچ کس نمیتواند به شما دهد . بهتر است با دفتر مرکزی MIE جهت دریافت اطلاعات بیشتر در باب باقی مراحل تماس حاصل نمایید. با تشکر

   پاسخ
 8. مشاور حقوقی گفته:

  سلام جناب ملكپور بنده متاهل هستم وداراي يك فرزند هستم مدرك تحصيلي بنده وهمسرم فوق ديپلم حسابداري در دانشگاه علمي كاربردي است كل سرمايه بنده تا ١٠٠ميلون تومان ميرسد شعل بنده از عمده فروشي ظروف يكبار مصرف بود كه متاسفانه به دليل شرايط بد اقتصادي امكان ادامه وجود نداشت وبه اجبار با ضرر زيادي به تعطيل كردن شغلم مواجه شدم در حال حاضر از شما خواهشمندم بنده را با توجه به سرمايه اي كه دارم راهنمايي كنيد كه بهترين راه براي بنده در مورد اقامت در اتريش چگونه است وايا با اين سرمايه اندك ايا ميشود كاري كرد ممنون از شما خدا نگهدار

  پاسخ
 9. مشاور حقوقی گفته:

  سلام و عرض ادب من رحيمى هستم سوالى از حضورتون داشتم ايا ايرانى كه اقامت روسيه رو داره ميتونه اقامت كشور اتريش رو هم داشته باشه چون به من گفته بودن ايرانى ها بيشتر از دو تابعيت نميتونن داشته باشند با تشكر رحيمى ١٠ شهريور ٩٦

  پاسخ
 10. سارا گفته:

  سلام عرض ميكنم و خيلى خيلى ممنون هستم از آقاى ملك پور عزيز به خاطر وقت و زمانى كه براى همه مردم ايران قرار ميدهيد،خدا خيرتون بده، و انشالله هر روز بهتر و موفق تر از روز قبل باشيد،من خيلي از كودكي آسيب روحى ديدم و سختي هاي زيادي رو كشيدم،با اينكه روانشناسى خوندم ولى و وقتي صحبت هاي شما رو در مورد موفقيت گوش ميدم واقعا انرژى مثبت شديدى ميگيرم خيلي ممنونم،من ٢٦ سال سن دارم، ليسانس روانشناسى دارم، و براي گرفتن آيلتس اقدام كردم،همسرم هم ٣٦ سال سن شغل ازاد و ديپلم هستند( پشتكار زيادي دارن)، و يك فرزند هم داريم ،سوال من از شما اين هست كه براى ارشد كدوم كشور ميتونيم ويزاي تحصيلي بگيرم كه رشته روانشناسى بازار كار خوب در اون كشور داشته باشه و هزينه تحصيل هم خيلي زياد نباشه، و از همه مهمتر اينكه به خاطر شيعه بودن ،حجاب و دينم كه خيلى برام ارزش داره، اذيت نشم ،كشور اتريش امكانش هست ؟همسرم هم ميتونه كار كنه و ويزاي همراه رو از همون اول با هم بگيريم و وارد كشور مقصد بشيم و بعد بتونيم أقامت دائم بگيريم، شرمنده سوالم طولانى شد خيلي سپاس گزارم.

  پاسخ
 11. تورنگ گفته:

  با عرض سلام و ارادت خدمت شما جناب اقاي دكتر عزيز و همه همكاران خوبتون،بنده يكي از اعضاء استفاده از كانال هاي شما هستم ،ممنون و افتخار مي كنيم به وجود شما،بنده متاهل داراي ٣٨سال سن كارمند ١٨ سال سازمان دولتي كارمند رسمي هستم داراي مدرك ليسانس حسابداري و دانشجوي ارشد هستم ،داراي دو فرزند ١٣و٣ساله هستم،وتقاضاي استفاده از اخذ اقامت به روش تمكن مالي هستم،جناب دكتر عزيز با توجه به اينكه همسر بنده هم داراي ٢٠سال سابقه خدمت رسمي دولتي و فوق ليسانس حسابداري و تخصص مالي هستند ،از نظر مالي هم خداروشكر مشكلي نداريم،براي اينده فرزاندانمان نگران هستيم ،با توجه به اينكه فرزند بزرگ بنده در حال اتمام دو زبان انگليسي و فرانسه و موزيسين موفقي هستند به دليل علاقه مندي به پزشكي و متاسفانه به دليل اشباع شدن اين رشته با مشكلات جدي در حال روبروشدن هستيم،خواهشمندم ما رو راهنمايي كنيد ،از شما كمال تشكر و قدرداني رو مي نماييم

  پاسخ
 12. parasto گفته:

  سلام خسته نباشید
  من برای ویزای تحصیلی میخوام اقدام کنم (تحصیل رایگان ) فقط میخواستم بدونم آیا برای تحصیل در مقطع دکترا باید پرو پوزال داشته باشیم یا مثل کشورهای آمریکایی نیازی به اراییه پرو پوزال از قبل نیست؟ رشته لیسانس من شیمی کاربردی با معدل ۱۳٫۵ و فوق لیسلنسم : شیمی تجزیه با معدل ۱۹ . هردو از دانشگاه تهران مرکز. با یک مقاله ISI درزمینه نانو
  ممنون میشم راهنمایی کنید که حتی اگر گزینه ایی دیگری میتونه برا من باشه تو کشورهای مثل آمریکا یا کاندا یا …

  پاسخ