راههای مهاجرت به کشور چک

راههای مهاجرت به کشور چک

راههای مهاجرت به کشور چک

راههای مهاجرت به کشور چک و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چیست ؟ راههای مهاجرت به کشور چک ۲۰۱۸ از جمله تحصیل در روسیه را میدانید ؟ راههای مهاجرت به کشور چک از جمله کار در کشور چک و یا سرمایه گذاری در کشور چک و یا ثبت شرکت در کشور چک و یا خرید ملک در کشور چک و همچنین گرفتن وکیل مهاجرت به کشور چک و شرایط اخذ اقامت کشور چک ۲۰۱۸ چگونه است ؟ آیا میتوان از ساده ترین و بهترین راههای مهاجرت به کشور چک از جمله ازدواج در کشور چک و یا تولد فرزند در کشور چک استفاده کرد ؟ آیا کشور چک را برای مهاجرت و اخذ اقامت کشور چک و یا اخذ تابعیت کشور چک انتخاب کرده اید ؟

کشور چک با توجه به بستر محیطی خود و حضور در میان کشور های اتحادیه اروپا همه ساله متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارد . شما می بایست متناسب با شرایط خود یکی از راههای مهاجرت به کشور چک را انتخاب نموده و با توجه به راههای مهاجرت به کشور چک ، شرایط ورود به این کشور را فراهم آورید . شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش ارتباط بر قرار نمایید .

 

ویزا

چه کسی نیاز به یک ویزا برای جمهوری چک دارد؟

بسته به ملیت و طول مدت در نظر گرفته شده برای اقامت شما، ممکن است برای ورود به جمهوری چک به ویزا نیاز داشته باشید.

 

شهروندان اتحادیه اروپا

مهاجران اتحادیه اروپا، سوئیس، ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ برای اقامت خود در جمهوری چک بدون در نظر گرفتن طول اقامت خود نیازی به ویزا ندارند.

با پیوستن جمهوری چک به اتحادیه اروپا در اول ماه مه سال ۲۰۰۴، شهروندان اتحادیه اروپا مجاز به ورود به کشور با استفاده از گذرنامه خود می باشند.

سایر ملیت ها

بازدید کنندگان جمهوری چک از کشورهای زیر نیازی به ویزا برای اقامت تا ۹۰ روز به علت موافقت نامه های دو جانبه ندارند:

آلبانی، آندورا، آنتیگوا و باربودا، آرژانتین، استرالیا، باهاما، باربادوس، بوسنی و هرزگوین، برزیل، برونئی، کانادا، شیلی، کاستاریکا، کرواسی، گواتمالا، هندوراس، هنگ کنگ، اسرائیل، ژاپن، مقدونیه، ماکائو، مالزی، موریس، مکزیک، موناکو، مونته نگرو، نیوزیلند، نیکاراگوئه، پاناما، پاراگوئه، سنت کریستوفر و نویس، السالوادور، سان مارینو، صربستان، سیشل، سنگاپور، کره جنوبی، تایوان، ترینیداد و توباگو، ایالات متحده آمریکا، اروگوئه، واتیکان و ونزوئلا .

هر کسی که با ویزای شنگن وارد می شود، چه مستقیم به جمهوری چک و یا از طریق یک کشور دیگر شنگن، نیازی به ویزای دیگر ندارد، مگر اینکه توسط یک کشور عضو اتحادیه اروپا با شرایط اعتبار محدوده محدودی صادر نشود.

در صورتی که شما شهروند اتحادیه اروپا نیستید اما همسر شماشهروند اتحادیه اروپا هست برای ورود به جمهوری چک نیازی به ویزا ندارید.

قبل از ورود به جمهوري چک، همه اتباع ديگر بايد قبل از ورود باید درخواست ویزا بدهند. اگرچه ویزای ترانزیت معمولا در همان روز داده می شود، اما فرایند درخواست عمومی ممکن است بسیار وقت گیر باشد.

ویزای ترانزیت

ویزای ترانزیت به افرادی که فقط می خواهند به جمهوری چک سفر کنند صادر می شود. سه نوع مختلف وجود دارد: حمل و نقل یکبار ورود، دو ترابری و ویزا چندگانه. می توان آن را در یک کنسولگری یا سفارت در کشور خود درخواست نمود.

هر ویزا یکبار ورود به شما اجازه می دهد حداقل ۵ روز تا ۱۸۰ روز اقامت در جمهوری چک معتبر باشد.

در حالی که تنها ویزای چندگانه برای سفر نامحدود اجازه میدهد.

 

درخواست ویزا باید به صورت شخصی در هر کنسولگری چک انجام شود. علاوه بر فرم رسمی که در کنسولگریها موجود است، اسناد بیشتری لازم است:

 

گذرنامه با اعتبار که بیش از مدت زمان انتظار برای حداقل ۹۰ روز است، باشد.

یک عکس گذرنامه رنگی حداقل برای ۶ ماه اخیر (پس زمینه باید سفید یا آبی روشن باشد)

ویزای یک کشور سوم که می تواند مقصد نهایی سفر یا کشور ترانزیت دیگر باشد (مورد نیاز نیست اگر هیچ ویزائی برای کشور سوم وجود ندارد)

بلیط سفر بین المللی (بلیط هواپیما، بلیط قطار یا اتوبوس)

در صورت مسافرت با ماشین، بیمه اتومبیل باید ارائه شود.

مدارک کافی برای ترک کشور، که می تواند یک بلیط بین المللی (توسط قطار، اتوبوس، کشتی)، یا مدارک مالی کافی برای ترک کشور باشد.

از ۲۴ نوامبر ۲۰۰۵، تمام متقاضیان باید مدارک بیمه  نامه مسافرتی  درمانی معتبر را که شامل هزینه های پزشکی در صورت وقوع حوادث یا بیماری ها با مبلغ بیمه شده  تا سقف حداقل ۳۰،۰۰۰ یورو باشند، ارائه دهند. حمل و نقل بازگشت نیز باید شامل شود.

زمان پردازش  صدور ویزا معمولا حدود یک هفته است و حداکثر  ممکن است تا یک ماه هم به طول انجامد.

 

ویزای توریستی

ویزای اقامت تا ۹۰ روز معمولا توسط کنسولگری یا سفارت مربوطه در کشور اقامت متقاضی صادر می شود. بسته به مقصد سفر، ویزا برای یک یا چندین ورود به جمهوری چک صادر می شود. با این حال، تعداد کل روزها ممکن است بیش از ۹۰ باشد.

اسناد مورد نیاز برای برنامه همانند ویزای ترانزیت است، به غیر از فرم درخواست. علاوه بر این، مدارک اقامت باید ارائه شود. این می تواند یک دعوت خصوصی است که توسط پلیس بیگانه و مرزی صورت می گیرد، یک دعوت از یک آسایشگاه، و یا یک دعوت نامه از  یک آژانس مسافرتی که اطلاعات مربوط به تاریخ دقیق سفر، محل اقامت و حمل و نقل در آنجا و بازگشت را می دهد، باشد.

ویزای کاری

این نوع ویزا برای افرادی که مایل به کار در جمهوری چک برای بیش از ۹۰ روز هستند ارائه می شود. این ممکن است به عنوان ویزای تک  بار ورود و یا  به متعدد صادر شود.

شهروندان کشورهایی که موافقت نامه های دو جانبه با جمهوری چک دارند باز هم باید برای این نوع  ویزا ،درخواست کنند، به جز شهروندان اتحادیه اروپا یا شهروندان لیختن اشتاین، نروژ، ایسلند و سوئیس.

بزرگترین تفاوت در اخذ ویزای کاری در مقایسه با ویزای توریستی این است که شما قبلا باید یک مجوز اشتغال را از اداره کاریابی چک دریافت کنید.

اسناد مورد نیاز برای ویزای کاری همانند ویزای ترانزیت است. علاوه بر این، مدارک اقامت  نیز مورد نیاز است. این ممکن است تایید رزرو از یک خوابگاه، هتل و غیره باشد.

ویزای طولانی مدت کارکنان، دانشجویان و همسران

اگر میخواهید بیش از ۹۰ روز در جمهوری چک بمانید و به ویزا نیاز داشته باشید، باید برای ویزای خاص اقامت طولانی مدت درخواست کنید (povolení k dlouhodobému pobytu).

متقاضیان برای ویزای طولانی مدت شخصا ملزم به ارائه فرم درخواست همراه با سایر مدارک مورد نیاز برای مأموریت دیپلمات چک هستند. مهم است که به یاد داشته باشید که نمی توانید برای ویزای خود در جمهوری چک درخواست خود را بدهید! شما ممکن است در کشور خود یا در سفارت نزدیک جمهوری چک درخواست کنید.

ویزای طولانی مدت برای:

کارکنان

دانش آموزان

بازرگانان

افراد مشغول به کار

وابسته به کسی که در یکی از دسته های بالا قرار دارد.

همه گروه های بالا مدارک زیر را باید ارائه نمایند:

فرم درخواست – تکمیل شده و امضا شده توسط متقاضی

گذرنامه که بیش از ۲ سال معتبر باشد

۲ عکس  در فرمت پاسپورتی زیر ۶ماه

اثبات محل اقامت در جمهوری چک

گواهی عدم سوپیشینه

اثبات محل اقامت ممکن است سخت ترین بخش در روند پرونده باشد. شما ممکن است از کارفرمای یا دانشگاه خود بخواهید که به شما کمک کند.یک گواهی که صاحب آن تایید میکند که  که برای شما یک محل اقامت ارائه می دهد.

گزینه دیگری این است که کپی اصلی یا اسناد رسمی قرارداد اجاره نامه  را ارسال کنید.

بسته به اهداف اقامت اسناد بیشتر هم ممکن است توسط اداره مهاجرت چک درخواست گردد.

کارکنان: برای کارکنان، مجوز کاری  توسط کارفرمای احتمالی در اداره استخدام محلی، مورد نیاز است. در برخی موارد، شماره مرجع برنامه و نام متقاضی کافی است.

دانش آموزان: دانش آموزان مجبور خواهند شد نامه تایید دانشگاه خود را برای درخواست ویزا خود اضافه کنند.

کسب و کار: برای ویزای مربوط به کسب و کار، تأییدیه از یک فرد یا یک شرکت تجاری ثبت شده در جمهوری چک مورد نیاز است. افراد مشغول به كار باید مجوز تجارت داشته باشند.

 

اثبات بودجه کافی و بیمه درمانی

شما همچنین باید برای تأمین هزینه اقامت خود در جمهوری چک، مدرک کافی داشته باشید. مقدار پولی که به آن نیاز دارید بستگی به هدف اقامت شما دارد و در سال ۲۰۰۵ بین ۸۸،۸۰۰ تا ۱۲۰،۰۰۰ کرون در سال بود.

هنگام اخذ  ویزا شما نیز باید مدرک بیمه نامه مسافرتی  درمانی بین المللی را ارائه دهید.

 

اعتبار ویزا

هر ویزا، صرف نظر از اهداف آن، برای مدت یک سال صادر می شود. برای تمدید ویزای شما باید سه ماه قبل از تاریخ انقضاء ویزا اعمال توسطاداره مهاجرت حتمااعمال شود.

شما اکنون با خواندن این مقاله  با اطلاعاتی که در باب راههای مهاجرت به کشور چک و راههای اخذ اقامت کشور چک کسب نمودید به راحتی می توانید شرایط راههای مهاجرت به کشور چک از جمله تحصیل در کشور چک و یا کار در کشور چک و یا سرمایه گذاری در کشور چک و یا خرید ملک در کشور چک و یا ثبت شرکت در کشور چک و یا ازدواج در کشور چک و یا تولد فرزند در کشور چک را با شرایط خود تطبیق داده و راههای مهاجرت به کشور چک انتخاب نمائید. در این راه حتما با کارشناسان حقوق بین الملل موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از انها مشاوره رایگان و یاری بخواهید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (5 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ