راههای اخذ اقامت بلاروس

راههای اخذ اقامت بلاروس

راههای اخذ اقامت بلاروس و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت کدام است ؟ شرایط و راههای اخذ اقامت بلاروس از طریق تحصیل در بلاروس و یا راههای مهاجرت به بلاروس ۲۰۱۸ و راههای اخذ اقامت بلاروس از طریق کار در بلاروس و همچنین راههای اخذ اقامت بلاروس از طریق تولد فرزند در بلاروس و راه دیگر مانند راههای اخذ اقامت بلاروس از طریق ازدواج در بلاروس و یا راههای اخذ اقامت بلاروس از طریق سرمایه گذاری در بلاروس و یا ثبت شرکت و کارآفرینی در بلاروس

در این مقاله سعی کردیم توضیحاتی جامع و کامل در جهت راهنمایی شما برای راههای اخذ اقامت بلاروس و متناسب با شرایط شما ارائه کنیم.

مقدمه:

کشور بلاروس کشوری در نزدیکی روسیه میباشد این کشور دارای فضای اقتصادی با شرایط ثابت است که برای سرمایه گذاری نیز مناسب است زبان مردم این کشور بلاروسی  وروسی است .از طریق خرید ملک  ، ثبت شرکت ، ازدواج  ، کار و همچنین تولد میتوان به اخذ اقامت آن کشور دست پیدا کرد. جهت کسب اطلاعات از نحوه و چگونگی راههای اخذ اقامت بلاروس در زمینه های مختلف میتوانید با موسسه ی مشاوره ای MIE با همکاری موسسه ی حقوقی ملک پور ارتباط برقرار بفرمایید .

 

کشور بلاروس واقع در اروپای شرقی است و با کشورهای روسیه ، اکراین ، لهستان ،لیتوانی ولتونی هم مرز است . پایتخت آن مینسک است مساحت این کشور ۲۰۷۵۹۵ کیلومتر مربع و حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد نظام اقتصادی جمهوری بلاروس تا حدود ۸۰ درصد تحت کنترل دولت است و نسبتا با ثبات بوده است زبان رسمی کشور بلاروس زبان بلاروسی است البته مردم آن به زبان روسی هم صحبت میکنند این کشور کشوری سبز و ایمن است و با روسیه و اکراین برابری میکند و ۴۰ درصد قلمرو بلاروس جنگل میباشد که نماد نوار سبز پرچم بلاروس است.برای مهاجرت و اخذ اقامت بلاروس میتوان از طرق مختلف سرمایه گذاری ، ازدواج ، تولد ، تحصیل وکار اقدام کرد .

مهاجرت به بلاروس واخذ اقامت بلاروس از طریق سرمایه گذاری :

کشور بلاروس درهای خود را به روی سرمایه گذاران خارجی گشوده و شرایط مطلوبی برای مهاجرت و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری قرار داده است سرمایه گذاران در تمام بخش های اقتصادی بلاروس بجز تولید سلاح،مواد مخدر و مواد سمی میتوانند فعالیت کنند.توسعه روابط اقتصادی خارجی کشور بلاروس باعث شده که در سالهای گذشته مهاجرت در بلاروس بیشتر از طریق سرمایه گذاری باشد.

مهاجرت به بلاروس از طریق سرمایه گذاری – ثبت شرکت در بلاروس:

برای ثبت شرکت در این کشور فرد باید بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار سرمایه داشته باشد در ابتدا به شخص با ثبت شرکت ویزای بلند مدت تجاری داده میشود حدودا ۲ سال اعتبار دارد. فرد با ثبت شرکت میتواند برای خود و اعضای خانواده خود (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) اقامت دائم اخذ نماید. در صورتی که فرزند بالای ۱۸ سال داشته باشد میتوان آنرا به عنوان شریک خود معرفی کرده و بدین ترتیب برای او ویزای بیزینس صادر شود اگر فرد در مدت ۵ سال بتواند بالای ۱۵۰ هزار یورو تراکنش مالی داشته باشد و سوددهی ثبت کند میتواند برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید. در صورتی که فرد در مناطق آزاد این کشور مثل پارک های فناوری ثبت شرکت را انجام دهد به مدت ۵ سال از مالیات معاف میباشد. مالیات بر درامد ۱۳ درصد و مالیات بر سود شرکت ها در بلاروس ۱۸ درصد میباشد که در مناطق آزاد به حدود نصف حدود ۹ درصد کاهش میابد در واقع شرکت های فعال در مناطق آزاد ۵ سال معاف از مالیات بر درامد و سود بوده و پس از ۵ سال نیز مالیات بر سود ۹ درصد میباشد ودر ضمن برای خودرو و ماشین آلات در منطقه آزاد مالیات بر خرید و فروش اخذ نمیشود .

با اخذ اقامت دائم در کشورهای عضو CIF مثل روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، قزاقستان ،لیتوانی، آذربایجان و ارمنستان میتوان بدون دارا بودن ویزا رفت و آمد کرد.

مهاجرت به بلاروس از طریق سرمایه گذاری_ خرید ملک :

یکی دیگر از راههای اخذ اقامت در کشور بلاروس خرید ملک میباشد حداقل قیمت برای خرید ملک میبایست ۳۰ هزار تا ۵۰ هزار دلار باشد  پایتخت کشور بلاروس (مینسک) گرانترین قیمت مسکن را بخود اختصاص داده است قیمت هر متر مربع بین ۱۵۰۰$ _۲۵۰۰$ میباشد . در بقیه شهرها مانند گرانادو و برست و گومل کمتر است مثلا در موگیلو حدودا ۹۰۰$ میباشد . لازم بذکر میباشد که هرچه فرد سرمایه بیشتری برای خرید ملک داشته باشد پروسه ی اخذ دفترچه VID و دریافت اقامت سهولت و سرعت بیشتری خواهد داشت . با خرید ملک در ابتدا فرد ویزای کوتاه مدت اخذ میکند که هر سال این ویزا مهر و تمدید میگردد و لزومی به ماندن در بلاروس ندارد اما برای  اخذ اقامت از هر سال حداقل ۶ ماه باید در بلاروس ساکن باشد و با گذشت ۵ سال به شخص متقاضی و خانواده او اقامت دایم بلاروس اعطا میگردد. البته میتوان از طرق خاص نیز بدون سکونت به اخذ اقامت دست یافت  در این خصوص دفتر همکار مستقل ما در بلاروس شما را یاری خواهد کرد . پس از اخذ اقامت دایم بلاروس فرد میتواند بدون محدودیت در تمام کشورهای اروپایی رفت و آمد کند. در کشور بلاروس ۹۰ درصد املاک در اختیار دولت بوده و ۱۰ درصد در اختیار اتباع میباشد  با خرید ملک در بلارس توسط فرد خارجی زمین به فرد منتقل نخواهد شد و زمین در قالب قرارداد اجاره ۹۹ ساله منتقل میشود حتی اگرفرد تابعیت اخذ نماید و فقط افراد بلاروسی میتوانند مالک باشند. در صورت دارا بودن شرایط کل پروسه خرید و دریافت دفترچه حدودا ۴ الی ۵ ماه طول میکشد . معمولا بدلیل رشد اقتصادی بهتر ملک در شهر مینسک افراد ترجیح میدهند ملک خود را در مینسک خریداری نمایند.

اخذ اقامت بلاروس از طریق تولد:

کشور بلاروس تابع اصل خون میباشد در واقع تولد فرزند در خاک بلاروس بخودی منجر به تحصیل تابعیت و اقامت بلاروس نمیگردد مگر آنکه فرزند بدون تابعیت بوده و والدین آن نامعلوم باشند . فرزندی که والدین بلاروسی داشته باشد صرف نظر از کشور محل تولد تابعیت بلاروسی خواهد داشت اما اگر خانواده او مقیم کشور دیگر باشند مشروط به تقاضای والدین تابعیت بلاروس را اخذ میکند .

اخذ اقامت و تابعیت کشور بلاروس از طریق ازدواج:

همانند بسیاری از کشورها در جمهوری بلاروس فرد متقاضی میتواند با ازدواج با تبعه و شهروند بلاروسی به اخذ اقامت و تابعیت آن دست یابد . اما این نکته لازم بذکر میباشد که اخذ تابعیت بلاروس مستلزم ترک تابعیت قبلی است زیرا نظام حقوقی کشور بلاروس تابعیت مضاعف را نمیپذیرد در ضمن شخصی که تقاضای تابعیت از این طریق مینماید میبایستی به زبان روسی تسلط داشته باشد و تابع قانون اساسی بلاروس باشد . در ضمن فرد بلاروسی باید گواهی مبنی بر اثبات تامین هزینه یک سال زندگی خود وهمسرش را داشته باشد.

اخذ اقامت از طریق کار:

اخذ اقامت از این طریق در بلاروس بسیار پیچیده وزمانبر بوده است . در ابتدا برای اخذ ویزای کار فرد متقاضی میبایست دعوتنامه کاری از یک کارفرما در بلاروس داشته باشد برای آنکه کارفرما بتواند دعوت نامه کاری برای فرد ارسال نماید ابتدا باید حداقل سه ماه در این کشور آگهی کند واگر کسی برای شغل مورد نظر پیدا نشد سپس آنرا به مدت ۳ ماه دیگر در کشورهای اتحادیه اروپا آگهی کرده و اگر باز هم شخص واجد شرایط پیدا نشد میتواند از متقاضی خارجی دعوت به همکاری کند . اجازه کار تا مدت یک سال اعتبار دارد و هرساله فرد میبایست آنرا تمدید کند . در ضمن فرد متقاضی میبایست مهارت زبان روسی را داشته باشد . مهاجرت کاری به کشور بلاروس چندان مزایای قابل توجهی ندارد و بسیاری از نیروهای کار بلاروسی نیز خود به کشورهای غربی مهاجرت میکنند.

به طور کلی فرد برای اخذ تابعیت بلاروس میبایست شرایط زیر را دارا باشد (مگر در موارد خاص) :

  • شخص متقاضی میبایست به زبان روسی تسلط کامل داشته باشد
  • فردی که تقاضای تابعیت نموده تابعیت کشور دیگر نداشته باشد
  • شخص میبایست در کشور بلاروس اقامت دائم و مستمر به مدت حداقل ۷ سال داشته باشد
  • فرد متقاضی باید درامد کافی داشته باشد که از راه قانونی کسب کرده است
  • متقاضی تابع قانون اساسی بلاروس باشد

تابعیت مضاعف بر طبق قانون تابعیت در بلاروس به رسمیت شناخته نشده است.

موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سال ها تجربه و با قرار دادن  اطلاعات جامع  در باب راههای اخذ اقامت بلاروس و سایر کشورها به شما متقاضی تحصیل در بلاروس و یا کار در بلاروس و یا سرمایه گذاری در بلاروس و یا ثبت شرکت در بلاروس و یا ازدواج در بلاروس و یا تولد فرزند در بلاروس کمک میکند که  به راحتی بتوانید شرایط مهاجرت به بلاروس را با شرایط خود تطبیق داده و بهترین طریق را برای مهاجرت انتخاب نمائید. در این راه حتما با کارشناسان حقوق بین الملل مشورت نموده و از انها یاری بخواهید .

هم اکنون با موسسه ی حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس گرفته و اطلاعات تکمیلی در این رابطه اخذ نمائید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 نظرات, میانگین: 3٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ