راههای اخذ اقامت آلمان

راههای اخذ اقامت آلمان

راههای اخذ اقامت آلمان

راههای اخذ اقامت آلمان ۲۰۱۸ و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت کدام است ؟ قوانین مهاجرت به آلمان و راههای اخذ اقامت آلمان و همینطور شرایط اخذ تابعیت آلمان چگونه است ؟ افراد بسیاری هستند که امروزه به دنبال راههای اخذ اقامت آلمان هستند و در وب سایت های مختلف به دنبال راه های اخذ اقامت در آلمان می باشند که ما سعی میکنیم در این مقاله با توسل بر راههای اخذ اقامت آلمان و قوانین اقامت در آلمان انواع راههای اخذ اقامت آلمان را برای شما عزیزان تشریح نمائیم .

راههای اخذ اقامت آلمان متفاوت است  مهاجرت به آلمان از طرق مختلف مانند تحصیل در آلمان و یا کار در آلمان و یا سرمایه گذاری در آلمان و یا ثبت شرکت در آلمان و یا ازدواج در آلمان و یا تولد فرزند در آلمان انجام می شود که سالیانه مهاجران کثیری برای کار وارد آلمان شده و اقامت آلمان را به دست می آورند از دیگر راههای اخذ اقامت آلمان میتوان به پناهندگی در آلمان اشاره نمود که متقاضیان فراوانی دارد که اطلاعات جامع به پناهندگی در آلمان مفصل در این مقله آمده است ، تحصیل در آلمان یکی دیگر راههای اخذ اقامت آلمان می باشد که به علت تحصیل رایگان در آلمان یکی از عمده ترین و مهمترین راههای اخذ اقامت آلمان می باشد، موسسه حقوقی ملک پور با بهره مندی از وکلای مجرب در باب راههای اخذ اقامت آلمان میتواند به شما مشاوره رایگان ارائه نماید .

در این نوشتار سعی شده است که به راههای اخذ اقامت آلمان اشاره کرده و به سوالات شما در باب اقامت در آلمان و اخذ تابعیت آلمان آن پاسخ داده شود .

تعریف اقامت در کشور ما به صورت اشتباه رایج شده است و برداشت های متفاوت و غلطی از این مساله میشود در سطور زیر به تعریف اقامت می پردازیم:

اقامت چیست ؟

شما به هر طریقی و برای هر مدتی در یک کشور حضور داشته باشید بدین معناست که در آن کشور اقامت دارید .

در خصوص راههای اخذ اقامت آلمان قابل ذکر است که اقامت به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت امکان پذیر است.معمولا به اقامت های زیر شش ماه اقامت کوتاه مدت و بیشتر از آن اقامت بلند مدت میگویند.چیزی که امروزه در ایران از آن به عنوان اقامت یاد میشود اقامت دائم است . ابتدا باید به این نکته توجه شود که اخذ تابعیت به سرعت و به صورت آنی امکان پذیر نمی باشد .در اکثر راه ها  به غیر از راه هایی مانند پناهندگی کشورهای مختلف ابتدا به متقاضی اقامت یک ساله و بعد ار چند مرتبه تمدید اقامت دائم و بعد از گذشت مدتی و آموختن زبان رسمی آن کشور  و گذراندن آزمون زبان  و همینطور گذراندن آزمونی از کتابی حاوی قوانین کشور مورد نظر و همینطور تاریخچه و عرف رایج در کشور  میتوانید تقاضای اقامت دائم از کشور مورد نظر نمایید. مانند هر کشور دیگری برای اخذ اقامت آلمان و در نهایت تابعیت آلمان نیز راه های متفاوتی وجود دارد که به آنها اشاره خواهیم کرد:

اخذ اقامت آلمان از راه تولد در آلمان

در ابتدای بحث راههای اخذ اقامت آلمان اینگونه می توان بیان نمود که فرزندانی که از پدر و یا مادر آلمانی متولد شده باشند و صرف نظر از اینکه از نظر جغرافیایی در کدام کشور متولد شده اند و این فرزند حاصل یک ازدواج رسمی باشد میتوانند تابعیت کشور آلمان را اخذ کند.

 

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب اقامت ارزان در آلمان

اخذ اقامت آلمان از راه ازدواج در آلمان

از دیگر راههای اخذ اقامت آلمان می توان به ازدواج در آلمان اشاره کرد . همسر یک فرد که تابعیت آلمانی دارد(این شخص نمیبایست حتما به صورت نسبی اهل آلمان باشد ,این شخص میتواند یک خارجی باشد که تابعیت کشور آلمان را اخذ کرده است) میتواند به تابعیت آلمانی برسد در صورتی که:

این شخص میبایست پنج سال در کشور آلمان حضور داشته و با همسر خود زندگی مشترک داشته باشد.و بتواند ثابت کند که ازدواج آنها واقعی است .

همچنین همانند کشورهای دیگر اروپا نیز اگر شخصی شهروند کشوری دیگر از اتحادیه اروپا  باشد و بتواند ۵ سال در آلمان زندگی کند میتواند اقامت این کشور را اخذ کند.

اخذ تابعیت آلمان همچنین برای  افرادی که شهروند اتحادیه ی اروپا نیستند با حداقل ده سال اقامت دائم در این کشور به دست می آید .(البته باید نوع اقامت مشخص و قانونی باشد)

شما عزیزان اگر متقاضی راههای اخذ اقامت آلمان و شرایط اخذ اقامت دائم آلمان هستید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور و شعبه مرکزی آن در وین اتریش اتریش به صورت مستقیم تماس گرفته و در خصوص راههای اخذ اقامت آلمان کسب اطلاع نمایید و با اطلاع کامل در خصوص شرایط و نکات و راههای اخذ اقامت آلمان مشاوره رایگان دریافت نمایید .

متقاضیان همچنین میبایست در زمان اخذ تابعیت آلمان تابعیت فعلی خود را نفی نمایند.دانش زبان آلمانی,داشتن اطلاعات معمولی از تاریخ این کشور و همچنین عرف و قوانین رایج این کشور در زمان اخذ تابعیت آلمانی الزامی است.

اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل در آلمان

یکی دیگر از راههای اخذ اقامت آلمان می توان به تحصیل در آلمان اشاره کرد . افراد مختلف خارجی میتوانند برای شروع تحصیل و ادامه ی تحصیل در مقاطع مختلف آلمان وارد کشور آلمان شوند.ورود از مقطع لیسانس برای ایرانیان یک شرط واجب دارد و آن این است که فرد ایرانی که می خواهد وارد تحصیل در مقطع لیسانس در آلمان شود میبایست قبولی در دانشگاه ایران را داشته باشد.و یا اینکه با در دست داشتن مدرک زبان آلمانی وارد دوره ی یک ساله ی کالج شده و پس از گذراندن آزمون وارد دانشگاه شود.در مقاطع بالاتر نیز شخص با در دست داشتم مدرک زبان آلمانی سطح B1  و یا مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶٫۵ میتواند به هر دو زبان کورس تحصیلی خود را انتخاب کند.و بعد از تحصیل به شخص فرصت کاریابی داده شده و بعد از مشغول شدن به کار میتواند برای اخذ اقامت اقدام کند.

اخذ اقامت آلمان از طریق کار در آلمان

در خصوص راههای اخذ اقامت آلمان شما برای اخذ اقامت کاری در کشور آلمان نیاز به یک کارفرما در این کشور دارید که بتواند ثابت کند نیرویی با شرایط شما در این کشور وجود ندارد تا بتواند نیروی کار خود را از خارج از اتحادیه اروپا وارد کند.نوعی دیگر از ویزای کاری به نام ویزای جستجوی کار در کشور آلمان وجود دارد که به شما یک فرصت ۶ ماهه داده میشود تا به آلمان ورود کرده و در آن  به جستجوی کار بپردازید.این ویزا اکنون به دارندگان مدرک دانشگاهی و سابقه کاری و سن مناسب در ایران داده میشود.بعد از کاریابی و مشغول شدن به کار و پرداخت مالیات میتوانید اخذ اقامت آلمان را داشته باشید .

اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی در آلمان

در خصوص راههای اخذ اقامت آلمان می توان بیان نمود که ، مهاجرت از طریق پناهندگی راهی پر خطر و سخت است.این راه به عنوان راه مهاجرتی توصیه نمیشود.و معمولا راه های قانونی و راحت تر به عنوان جایگزین پناهندگی پیشنهاد میشود.اما ضروریست چند نکته در باب پناهندگی بدانید.پناهندگی  از آنجایی شکل گرفت که بعد از جنگ جهانی دوم و آواره شدن عده ی بسیاری از مردم از جمله یهودیان کنوانسیونی به نام کنوانسیون ژنو بین بسیاری از کشورهای جهان شکل گرفت.طبق این کنوانسیون اگر مردمی از یکی از کشور های عضو در کشور خود  در خطر بود میتواند برای حفظ جان و مال خود به کشور ثانی وارد شده و تقاضای اعطای شهروندی نماید.آلمان نیز از آنجایی که عضو این کنوانسیون میباشد جدای از این مساله نیست.اگر شخصی به عنوان یک پناهجو وارد کشور آلمان شود می تواند از این کشور درخواست اعطای تابعیت کند.پرونده ی فرد مذکور  ابتدا میبایست در دادگاه کشور آلمان مورد بررسی قرار بگیرد و اگر به دادگاه ثابت شود که شخص واقعا در کشور خود در خطر بوده است به شخص مذکور تابعیت و یا همان پاسپورت آلمانی اعطا میشود.شخص مورد نظر با این پاسپورت تا  حداقل ۵ سال اجازه ی سفر به کشور خود را نخواهد داشت.باز هم این نکته ذکر میشود که راه پناهندگی راهی خطرناک و پرفراز و نشیب است و به هیچ عنوان توصیه نمیشود.

نکته مهم در خصوص راههای اخذ اقامت آلمان

در راستای بحث راههای اخذ اقامت آلمان لازم به ذکر است که به صورت کلی دولت کشور آلمان اجازه ی دو تابعیتی بودن را به هیچ شخصی نمیدهد مگر اینکه شخص مورد نظر در موقع تولد هر دو تابعیت را اخذ نماید .به عنوان مثال یک شخص  آلمانی که در کشور امریکا به دنیا می آید میتواند هر دو تابعیت را به دست آورد.اگرچه معمولا اگر شخصی بخواهد تابعیت جدید را اخذ کند در کشور های مختلف باید تابعیت قبلی اش را نفی نماید . البته استثنا هایی برای این مساله وجود دارد .

در این مقاله به بررسی راههای اخذ اقامت آلمان و تابعیت آلمان پرداختیم ،  مهاجرت به آلمان از طرق مختلف مانند تحصیل در آلمان و یا کار در آلمان و یا سرمایه گذاری در آلمان و یا ثبت شرکت در آلمان و یا ازدواج در آلمان و یا تولد فرزند در آلمان  انجام می شود . چنانچه قصد اقامت کشورهای اروپایی را دارید و علاقمند به اخذ اقامت در آلمان و راههای اخذ اقامت آلمان هستید قبل از هر گونه اقدام و پرداخت و ضررهای یورویی با کارشناسان و وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس گرفته و از مشاوره حقوقی رایگان در باب راههای اخذ تابعیت آلمان و راههای اخذ اقامت آلمان برخوردار شوید .

 

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (5 نظرات, میانگین: 4٫60 از طریق 5)
Loading...
14 پاسخ
 1. سعید دهقان گفته:

  سلام من فردی ۵۰ ساله هستم دارای همسر و سه فرزند که یکی از آنها ازدواج کرده شغلم نجاری است و ۴۰ سال است که به این کار مشغول میباشم وجواز کسب رسمی دارم والبته متخصص در کارهای سنتی و بسیار پیچیده این حرفه قصد مهاجرت و کار در کشور آلمان رادارم خواهشمندم راهنمای بفرمایید با سپاس

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار باید حداقل مدرک تحصیلی شما لیسانس باشد تا بتوانید اقدام نمایید .
   برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 2. سلیمان طاهرزاده گفته:

  سلام من ۱۰ سال در رشته بدنسازی و پاورلیفتینگ فعالیت دارم و ۱۱ سال سابقه کار متریالمن در قسمت برق و ابزار دقیق دارم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید در ابتدا رزومه خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 3. ندا برومند گفته:

  با سلام و عرض ادب خدمت جناب آقای دکتر. من ۲۷ سال دارم و فوق لیسانس رشته آی تی هسم و سابقه کاری من فقط ۴ سال در آژانس هئاپیمایی بوده است. ممیخواهم راهی رو بمن پیشنهاد بدین که اسون و رفتنم صد در صد باشه و بتونم بعد از آن اقامت دائم رو بگیرم. از نظر شما از راه تحصیلی در مقطع PHD بهتره اقدام کنم و یا ویزای کاری؟ مجرد هستم. و به اندازه ای میتونم برای سال های اولیه از پس مخارجم اونجا بر بیام.و در صدد گرفتن ایلتس زبان انگلیسی میباشم.آیا بدون زبان آلمانی میتونم؟لطفا بهترین راه رو بمن معرفی کنید ممنون میشم و چقد زمان میبره ؟ من واقعا از صفر تا صد راهنمایی میخوام

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای ورود به مقطع دکترا باید سوپروایزر داشته باشید تا امکان اقدام را نیز داشته باشید . برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. mie editor3 گفته:

  Salam ostad man 20 sal sabegheye pardakht bime daram va mikhastam bedonam emkanesh hast ke sabegheye bimam ro be inja yani alman biyaram alan man eghamate 3 sale daram ba tashakor az zahamateton

  پاسخ
 5. امید گفته:

  بنام خدای خوبم
  عرض ادب و احترام بسیار بسیار فراوان به شما دکتر ملک پور ارجمند. ‌
  جناب دکتر عزیز امید هستم،فوق لیسانس مهندسی بیوتکنولوژی و ژنتیک مولکولی گیاهی تقریبا مسلط به دانش زبان آلمانی به جهت اشتیاق فراوان هم به زبان و هم کشور آلمان بر اساس یک ذات کشف نشده ی این اشتیاق. دارای ۴۵سال سن و متاهل و دارای یک فرزند دختر. توضیح اینکه مورد من با دیگران شاید یه کم دارای تفاوتهایی باشه که بهترست شخص عالی مرتبه و انسان فرهیخته ای مثل شما در جریان موضوع قرار بگیرد من چهارده سال پیش به اتفاق همسرم به کشور آلمان رفتیم و پناهنده شدیم در وضعیت بسیار تاسف باری زندگی کردیم و فرزند دختر من در آلمان بدنیا آمد به مدت پنج سال در آلمان زندگی کردیم بدون اینکه کوچکترین خلافی از ما سر بزنه بسیار از ما راضی بودن ولی چون مبحث پناهندگی یک مورد و یک موضوع و یک پروسه بسیار پیچیده و پر دردسریست در نتیجه ما به انتخاب و اختیار خودمان تصمیم به برگشت گرفتیم البته به دلایل فوت پدری و انحصار وراثت و……. من از لحاظ موقعیت شغلی در جایگاه ویژه و مخصوص به خودم قرار دارم در واقع مهندس مشاور پروژه های تولید کمپوست و قارچ خوراکی هستم. دارای سالن های پرورش قارچ هستم متناسب با رشته دانشگاهیم. نتیجه از توضیحات اینکه من بدلیل اینکه دخترم ده سال دارم و دخترم دوست داره که زادگاهش رو ببینه و اینکه تصمیم بر آن شده تا جهت ادامه زندگی ولی ایندفعه با عقل سلیم و با درایت کامل و از روش عقلایی به آلمان مهاجرت کنیم اونهم بیشتر بدلیل آینده دخترم ،بنده از لحاظ مالی به حد معقول جهت اداره معیشتی زندگی در کشور آلمان بدون نیاز به کار در آلمان توانایی دارم (سود سپرده گذاری) سوال اینکه آیا من می تونم از طریق تمکن مالی و یا از طرق دیگر اقدام و در خدمت فرمایشات جنابعالی باشم و اینکه آیا دختر من دارای پوئن های خودش در خصوص بدنیا اومدن در آلمان را داراست ؟چون در بین تمامی دفاتر امور حقوقی و مهاجرتی افراد زیادی رو رصد کردم و مو شکافانه موارد رو بررسی کردم و صادق تر از شما هنوز پیدا نکردم ،لطفا دستورات را در این خصوص مبذول فرمایید.
  اراتمند شما امید از اصفهان

  پاسخ
 6. مهدی گفته:

  سلام من دارای گواهینامه فنی حرفه ای در رشته برق هستم و همچنین گواهینامه کارهای اپوکسی پلیمر و کارت اقامت کشور گرجستان میخواهم که اقامت دائم آلمان را بگیرم مجرد هم هستم چه راهی پیشنهاد میفرمایید؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *