خرید ملک در کشور قبرس

خرید ملک در کشور قبرس

  • معرفی قبرس به عنوان یک مقصد برای خرید ملک
  • شرایط مورد نیاز برای افراد متقاضی اخذ اقامت وتابعیت از طریق خرید ملک در قبرس
  • اخذ اقامت و تابعیت از طریق خرید ملک در قبرس به ارزش ۳۰۰٫۰۰۰ یورو
  • اخذ اقامت و تابعیت از طریق خرید ملک در قبرس به ارزش ۲ تا ۲٫۵ میلیون یورو
  • نتیجه گیری در مورد خرید ملک در کشور قبرس

بررسی خرید ملک در کشور قبرس

خرید ملک در کشور قبرس ، سرمایه گذاری در قبرس و مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری در شرایطی می تواند منجر به اقامت قبرس ، اقامت اروپا و اخذ پاسپورت اروپایی گردد. با خرید ملک در کشور قبرس و اخذ ویزای این کشور می توان به کلیه کشورهای اروپایی و آمریکا سفر کرد. اگر شما هم متقاضی مهاجرت به قبرس و کسب سود هستید با ما همراه باشید تا خرید ملک در کشور قبرس را به صورت کامل بررسی کنیم

فرم ارزیابی و مشاوره مهاجرتی رایگان

با وارد کردن اطلاعات خود در فرم علاوه بر اینکه اطلاعات و شرایط شما در سیستم ثبت می شود ، می توانید از مشاوره مهاجرتی رایگان از طریق واتس بهرمند شوید.

فایل صوتی توضیحات استاد ملک پور در مورد خرید ملک در قبرس

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد خرید ملک در قبرس

بررسی کامل خرید ملک در قبرس

معرفی قبرس به عنوان یک مقصد برای خرید ملک

کشور قبرس جزیره ای است که در شرق دریای مدیترانه واقع شده است و سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه است. پایتخت آن نیکوزیا است. این کشور به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است. بخش شمالی آن در اختیار ترک ها است و زبان آنها ترکی است که جزو آسیا محسوب می شود و از موضوع بحث مقاله ما خارج است. بخش جنوبی آن در دست یونانی ها است و جزو اتحادیه اروپا محسوب می شود و پس از اینکه اختلاف خود را در مورد مرزش با قسمت شمالی حل نماید، جزو شنگن اروپا محسوب می شود. قبرس به دلیل آب و هوای گرم و پایدار و موقعیت جغرافیایی مناسب، یک مکان جذاب برای اقامت بشمار می رود. حداقل ۳۲۰ روز آفتابی در یک سال، این کشور را در رده یکی از خورشیدی ترین مناطق اروپا قرار داده است.

از مزایای این کشور که  باعث مهاجرت بسیاری از مهاجران به قبرس اروپایی (قسمت جنوبی) و اخذ اقامت و تابعیت آن از طرق مختلف ازجمله خرید ملک در کشور قبرس شده است، می توان به جمعیت کم، اقتصاد رو به رشد، امکانات آموزشی بالا، امکانات بهداشتی، امنیت بالا، پایین بودن میزان جرم و جنایت، پایین بودن قیمت ملک در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، عدم نیاز به حضور فیزیکی برای خرید ملک در کشور قبرس ، تسلط اکثریت مردم این کشور به زبان انگلیسی، قوانین مالیاتی بسیار مناسب، مزایای مالیاتی در هنگام خرید ملک در کشور قبرس ، وام های کم بهره برای خرید ملک در کشور قبرس و غیره اشاره کرد.

شرایط مورد نیاز برای افراد متقاضی اخذ اقامت وتابعیت از طریق خرید ملک در کشور قبرس

ازجمله شرایط مورد نیاز این است که متقاضی اخذ اقامت و تابعیت از طریق خرید ملک در کشور قبرس حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد و گواهی عدم سوء پیشینه کیفری داشته باشد. هیچ الزامی برای بازگو کردن منبع ثروت یا وجوه متقاضیان خرید ملک در کشور قبرس وجود ندارد. برای این منظور نیازی به انجام آزمایشات پزشکی نیست. همچنین نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. متقاضی درخواست تابعیت از طریق خرید ملک در کشور قبرس می تواند بستگان خود را از قبیل همسر، فرزندان و حتی الامکان والدین، تحت پوشش خود قرار داده و از این طریق به قبرس ببرد و از کلیه این امکانات بهره مند نماید.

اخذ اقامت و تابعیت از طریق خرید ملک در قبرس به ارزش ۳۰۰٫۰۰۰ یورو

حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای توابع غیراروپایی متقاضی اخذ اقامت و تابعت از طریق خرید ملک در کشور قبرس ۳۰۰ هزار یورو است که از این مبلغ باید به میزان ۲۰۰٫۰۰۰ یورو سرمایه داشت و مابقی را می توان از طریق وام و تسهیلات پرداخت نمود. حضور متقاضیان در زمان خرید ملک در کشور قبرس اجباری نیست. آنها می توانند توسط نمایندگان قانونی خود (وکیل) خرید خود را انجام دهند. خرید ملک در کشور قبرس منجر به اعطای ویزای اقامت موقت و یا دائم قبرس می شود. در این شرایط به این شخص ویزای مالتیپل داده می شود به اینصورت که بدون محدودیت، چند بار در سال می تواند به قبرس سفر کرده و از ملک خود استفاده نماید.

شخص متقاضی اخذ اقامت و تابعیت از طریق خرید ملک در کشور قبرس باید با ارائه گزارشی به اداره مهاجرت ثابت کند که ملک را برای استفاده شخصی خودش میخواهد و همچنین توانایی اداره زندگی و تامین هزینه های زندگی خود و خانواده اش را دارد. در ابتدا به شخص متقاضی اقامت و تابعیت از طریق خرید ملک در کشور قبرس اقامت موقت یکساله داده می شود که قابل تمدید است و پس از سه سال می تواند درخواست اقامت دائم کند. در صورت تمایل، پس از دریافت اقامت دائم قبرس از طریق خرید ملک در کشور قبرس و پس از گذشت ۸۴ ماه (۷ سال) ویزای اروپایی به شخص متقاضی داده می شود بشرطیکه در این مدت کمتر از حداقل ۱۸۰ روز از سال را در خارج از قبرس گذرانده باشد.

اخذ اقامت و تابعیت از طریق خرید ملک در قبرس به ارزش ۲ تا ۲٫۵ میلیون یورو

اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در کشور قبرس از طریق مصوباتی که تصویب شده، روش هایی را برای اخذ تابعیت برای اتباع خارجی ارائه نموده است. برای این منظور و خرید ملک در کشور قبرس و اخذ اقامت و تابعیت از این طریق، شخص متقاضی می تواند یکی از دو روش زیر را انتخاب نماید.

  • سرمایه گذاری املاک مسکونی: این روش به حداقل ۲ میلیون یورو سرمایه گذاری در املاک مسکونی نیاز دارد. مبلغ کلی سرمایه گذاری برای خرید ملک در کشور قبرس باید شامل یک مبلغ دائمی حداقل به ارزش ۵۰۰٫۰۰۰ یورو باشد. بقیه این مبلغ معادل با ۱٫۵ میلیون یورو باید برای مدت حداقل ۳ سال بعنوان سرمایه گذاری در املاک مسکونی باقی بماند. پس از گذشتن این ۳ سال می توان ملک را فروخت ولی ۵۰۰٫۰۰۰ یورو را باید بصورت دائمی و برای همیشه نگه داشت.
  • سرمایه گذاری های دیگر : این روش به حداقل ۲٫۵ میلیون یورو برای سرمایه گذاری نیاز دارد. بخشی از آن را که حداقل باید ۵۰۰٫۰۰۰ یورو باشد باید برای همیشه و بصورت دائمی نگه داشت و مابقی مبلغ سرمایه گذاری را که ۲ میلیون یورو است برای مدتی که حداقل سه سال است در موارد زیر سرمایه گذاری کرد و پس از آن می توان فروخت. در املاک مطلوب ازجمله مسکونی، تجاری و زمین های توسعه یافته یا اوراق قرضه دولتی قبرس تا سقف حداکثر ۵۰۰ هزار یورو یا صندوق سرمایه گذاری جایگزین (AIF) یا دارایی مالی یک نهاد قبرس که از مقامات قبرس مجوز دارد یا تاسیس شرکت یا مشارکت در شرکتی که درحال فعالیت است بشرطی که اکثریت سهام را داشته باشد و ۵ شهروند قبرس یا اتحادیه اروپا را که بیشتر از ۵ سال در قبرس اقامت داشته اند را به استخدام خود درآورد یا ترکیبی از هریک از موارد فوق. بنابراین در این روش لازم نیست که کل این مبلغ در یکی از این موارد سرمایه گذاری شده باشد بلکه باید جمع سرمایه گذاری به این مبلغ برسد بعنوان مثال یک خانه و یک ویلا و یک مغازه جمعا به ارزش ۲٫۵ میلیون یورو باشد. در اینصورت در کمتر از ۶ ماه به شخص متقاضی اقامت دائم اروپا را می دهند.

نتیجه گیری در مورد خرید ملک در کشور قبرس

با توجه به موارد گفته شده در مقاله فوق در زمینه خرید ملک در کشور قبرس و بعنوان حسن ختام می توان اظهار داشت که با ۳۰۰ هزار یورو می توان از طریق خرید ملک در کشور قبرس سرمایه گذاری کرد و در ابتدا اقامت موقت و سپس اقامت دائم قبرس را اخذ و پس از هفت سال اقامت اروپا را درخواست نمود، حال آنکه روش سریع تر این است که با خرید ملک در کشور قبرس به ارزش ۲ تا ۲٫۵ میلیون یورو در کمتر از ۶ ماه می توان اقامت دائم اروپا را بدست آورد به شرطی که تا سه سال ملک را نگه داشته و پس از این مدت می توان آن را فروخت و فقط ۵۰۰ هزار یورو آن را باید برای همیشه نگه داشت.

توصیه می شود قبل از هر اقدامی برای مهاجرت با وکلای معتبردر این زمینه مشورت نمائید. اگر تمایل به داشتن اطلاعات بیشتر در زمینه خرید ملک در کشور قبرس و اخذ اقامت و پاسپورت اروپایی از این طریق را دارید، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای (ام،آی،ای) در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفنی رایگان ما بهره مند شوید. شما می توانید تمام سوالات خود را در مورد خرید ملک در کشور قبرس و اخذ اقامت و تابعیت این کشور در بخش پرسش و پاسخ همگانی مطرح کنید. امیدوار است که مقاله خرید ملک در کشور قبرس مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

سایر مطالب مرتبط در مورد قبرس در ادامه برای شما ارائه شده است

مهاجرت به قبرس
اخذ تابعیت قبرس از طریق کار
خرید ملک در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ