ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا

ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا

ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا یکی از راه های مهاجرت به ایتالیا و در نهایت اقامت دائم کشور ایتالیا خواهد بود . شرایط ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا به چه صورت است ؟ آیا با قوانین ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا آشنایی دارید ؟ با توجه به اینکه کشور ایتالیا قوانین و شرایط سختی برای اخذ اقامت  دائم دارد و به دلیل رکود اقتصادی و کاری موجود در این کشور افرادی که تمایل به اخذ اقامت دائم یا اقامت موقت این کشور اروپایی دارند می توانند از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی در ایتالیا اقدام به اخذ اقامت دائم ایتالیا نمایند.با توجه به اینکه قوانین و شرایط ثبت شرکت و هزینه های ثبت شرکت در هر کشور من جمله راههای ثبت شرکت در ایتالیا و مقدار سرمایه موردنیاز برای ثبت شرکت و کارآفرینی در ایتالیا متفاوت می باشد پیشنهاد می شود با مطالعه مقاله ی موسسه حقوقی ملک پور که در باب ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا می باشد در راستای اهداف مهاجرتی خود به اطلاعات کاملی دست یابید

 

قوانین ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا به تبعیت از مقررات اتاق بازرگانی برای افراد متقاضی کارآفرین امکان پذیر خواهد بود.اتاق بازرگانی و تجاری کشور ایتالیا متشکل از سیستم بزرگی از ۱۰۰ دفتر ۱۹ اتحادیه شهری و استانی ۱۳ مرکز منطقه ای و ۱۵۰ شاخه تجاری می باشد.البته این مراکز تحت لقای حمایت دولت ایتالیا نمی باشند و به صورت مستقل فعالیت می کنند.

چگونگی ثبت شرکت و کارآفرینی در ایتالیا

ثبت شرکت و کارآفرینی در ایتالیا مستلزم ثبت نام آنلاین و الکترونیکی پس از مراجعه به مراکز ثبت شرکت اتفاق می افتد.در خصوص ثبت شرکت افراد متقاضی باید مدارک ذیل را ارائه دهند:

 1. فرم تکمیل شده ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا
 2. اساسنامه و شرکت نامه شرکت
 3. لیست اسامی اعضای شرکت و سهامداران به همراه آدرس محل زندگی آنها
 4. مالیات تعیین شده و بیمه افراد متقاضی ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا

کشور ایتالیا به رغم رکود اقتصادی که طی چند سال اخیر داشته در حال از ورود سرمایه گذاران استقبال می کند و این کشور شرایط ایده آلی را برای جذب سرمایه گذاران و تشویق آنها به سرمایه گذاری فراهم آورده است.

با توجه به شرایط مناسب کشور ایتالیا برای سرمایه گذاری میتوان مزایای ثبت شرکت در این کشور را اینچنین برشمرد:

 • سرمایه گذاری در مناطق محروم ایتالیا به مدت ۱۰ سال معافیت مالیاتی دارد
 • وام ها ارائه شده با بهره پایین و همچنین کمک های مالی تا سقف ۵۰% برای شرکتهایی که به اقتصاد ایتالیا کمک شایانی برسانند

ثبت شرکت و کارآفرینی در ایتالیا بوسیله دفاتر تجاری ایتالیا این کشور به دو صورت آنلاین و دستی در مراکز ثبت شرکت در ایتالیا انجام می شود.در این خصوص افراد پس از تکمیل فرم های اولیه ثبت شرکت بایستی مدارک ذیل را ارائه دهند:

 1. ارائه فرم درخواست ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا
 2. اساسنامه شرکت و سهام و سرمایه شرکت
 3. ارائه فرم های بیمه کارکنان شرکت
 4. ارائه مدارک هویتی اعضای هیئت مدیره
 5. فرم مالیاتی و سرمایه شرکت
 6. ارسال فرم تکمیل شده به ضورت آنلاین و اسکن مدارک به پیوست فرم مربوطه
 7. ارائه فرم تایید شده درخواست ثبت شرکت و مدارک هویتی به اتاق بازرگانی ایتالیا

ثبت شرکت و کارآفرینی در ایتالیا بر اساس اشکال ذیل انجام می پذیرد :

 • شرکت با مسئولیت محدود (Societa a responsabilita limitata)SRL: شرکت با مسئولیت محدود یکی از محبوب ترین انواع شرکت در ایتالیا و دیگر کشورها برای افراد مهاجر و متقاضیان سرمایه گذاری و ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا می باشد زیرا در این نوع شرکت سهامداران براساس سهم خود مسئولیت دارند.حداقل مبلغ سرمایه مورد نیاز برای تاسیس این نوع شرکت ۱۰ هزار یورو می باشد . در خصوص ثبت شرکت و کارآفرینی در ایتالیا شرایط تعداد سهامدار که می توان در شرکت به این صورت است که محدودیتی برای سهامدارن وجود ندارد و در کنار سرمایه گذار اصلی افراد دیگر نیز می توانند بعنوان سرمایه گذار مشارکت نمایند.
 • شرکت تعاونیSPA( Societa per azioni): شرکت تعاونی در واقع برای تجارت های بزرگ و کلان طراحی شده و در طراحی این نوع از شرکت حداقل دو سهامدار پیش بینی شده است که سرمایه اولیه پیش بینی شده برای تاسیس این شرکت افراد متقاضی ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا باید مبلغ ۱۲۰ هزار یورو می باشد و سرمایه شرکت نیز به صور سهام در بازار بورس و سهام تقسیم بندی می شود.
 • شرکت مشارکت کلی و عمومیGeneral Partnership (Societa in nomecollettivo)SNC : فرایند تشکیل شرکت های شراکتی و مشترک به این صورت است که حداقل دو شخص حقیقی و حقوقی می توانند به صورت مشترک قراراداد تشکیل و فعالیت تجاری تحت نام یک شرکت مشترک داشته باشند . برای تشکیل این نوع شرکت مسئولیت اعضا به صورت مشترک می باشد.
 • شرکت مشارکت محدودSAS Limited Partnership (Societa in accomanditasemplice): شرایط ثبت شرکت در ایتالیا و شرکت مشارک محدود به این صورت است که شراکت به صورت کلی می باشد در این نوع شرکت یکی از طرفین مسئولیت محدود دارد و طرف دیگر با مسئولیت کامل و کلی در باب تعهدات شرکت.
 • ثبت شرکت سهامی عام SPA در ایتالیا :
 • شرکت سهامی عام اساسا ویژه شرکت های بزرگ می باشد.سرمایه مورد نیاز جهت تاسیس این توع شرکت در حدود مبلغ ۱۲۰هزار یورو می باشد.در شرکت سهامی یک نفر به عنوان مدیر معرفی می گردد و در شرکت سهامی در تعداد سهامداران محدودیتی وجود ندارد.شرکت سهامی عام یکی از برترین و بزرگترین نوع ثبت شرکت در ایتالیا می باشد . مسئولیت سهامداران در این نوع شرکت به میزان سرمایه و سهامشان می باشد.
 • شما عزیزان در خصوص بحث قوانین ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا و راههای مهاجرت به ایتالیا و شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص بحث شرایط ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا مشاوره رایگان اخذ نمایید .

شرایط کلی مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی و کارآفرینی در ایتالیا به قرار ذیل است :

 1. حداقل سرمایه پیش بینی شده برای ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا و شرکت سهامی ۵۰هزار یورو می باشد
 2. در حدود ۲۵% سهام شرکت باید بعنوان سپرده در یکی از بانکهای ایتالیا می باشد
 3. تعیین حداقل یک نفر بعنوان مدیر شرکت
 4. نامحدود بودن سهامداران خارجی
 5. در شرکت سهامی عام در ایتالیا لزومی بر داشتن دفتر مشخص نیست و حتی می توان به صورت مجازی هم فعالیت داشت
 • شعبه شرکت در ایتالیا :

در کشور ایتالیا نیز به مانند اکثر کشور فرد سرمایه گذار و متقاضی ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا می تواند در صورتی که در کشور مبدا خود شرکت به ثبت رسانده یک شرکت به عنوان شرکت ثانی یا شعبه افتتاح نماید و در این خصوص باید این مهم را در نظر گرفت که تمامی مخارج و هزینه های مالیاتی و کارهای حقوقی شرکت شعبه در ایتالیا را باید شرکت اصلی یا مادر تامین نماید.در شرکت شعبه نیز به مانند دیگر حالتهای ثبت شرکتهای موجود در ایتالیا باید یک نفر به عنوان مدیر معرفی شده باشد.

ثبت شرکت دوم یا شعبه در ایتالیا باید مدارک ذیل ارائه شود :

 1. ترجمه استاد و مدارک و اساسنامه شرکت شعبه به زبان ایتالیایی و ارائه آن به اتاق بازرگانی
 2. مدراک شرکت اصلی یا مادر
 3. نام مدیران و اعضای هیئت مدیره شرکت دوم
 4. مدراک و گواهی ارتباطات آتیه شرکت مادر و شرکت دوم
 5. ارائه مدارک مالیاتی و تامین منابع مالی از سوی شرکت مادر
 6. ارائه مدارک حساب جداگانه شرکت دوم
 • خرید شرکت از پیش ثبت شده(shelf company)

یکی از روشهای اخذ اقامت در اکثر کشورها ثبت شرکت و سرمایه گذاری می باشد با این تفاسیر با توجه به راه های پیچیده به ثبت رساندن یک شرکت پیشنهاد می شود افرادی که متقاضی ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا هستند و تمایل به ثبت شرکت و کار افرینی در ایتالیا دارند می توانند یک شرکت از پیش ثبت شده را خریداری نمایند،خرید شرکت از پیش ثبت شده می واند بهترین روش جایگزین برای سرمایه گذاری به حساب آید زیرا شرکت های از پیش ثبت شده تمامی مراحل پیچیده ثبت و کارهای اداری خود را طی نموده اند و افراد می توانند به واسطه این نوع شرکت ها سریعا اقدام به فعالیت تجاری نمایند و در آتیه اقدام به اخذ اقامت دائم خود نمایند.البته افراد مقاضی باید این مهم را در نظر بگیرند که شرکی را خریداری نمایند که بدهی های مالیاتی نداشته باشد چون در این صور بدهی مالیاتی شرکت به عهده فرد خریدار می باشد.

 

مزیت خرید شرکت های از پیش ثبت شده(shelf):

 • در خصوص بحث ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا با توجه به اینکه فرایند نقل و انتقال شرکت های اماده سریعا اتفاق می افتد فرد خریدار می تواند از مزایای اعتبار بدست امده این نوع شرکتها استفاده نمایند و با این اعتبار مشغول به تجارت و فعالیت تجاری نمایند . در ثبت شرکت در ایتالیا و همچنین کارآفرینی در ایتالیا با توجه به اینکه شرکت های تازه کار اعتباری چندانی ندارند و تا زمانی که بتوانند در بازار تجارت اعتبار کسب نمایند باید زمانی را صرف این موضوع نمایند و معمولا تجار و سرمایه داران تمایلی به تجارت و داد و ستد با شرکت های تازه تاسیس ندارند خرید یک شرکت از پیش ثبت شده با اعتبار چند ساله در بازار می تواند یک فرصت مناسب برای خریدار ایجاد نماید.اعتبار بدست آمده در بازار تجارت یک کشور می تواند برای داد و ستد با بانکها نیز موثمر ثمر باشد.
 • در رابطه با ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا اکثر شرکتها برای اینکه بتوانند با شرکت دیگری قراردادی تنظیم نمایند فعالیتهای قبلی شرکتها را مد نظر قرار داده و به اعتبار آن شرکت در بازار توجه می کنند به همین خاطر سابقه درخشان تجاری در معاملات بین شرکتها نقش تعیین کننده ای را دارد.

ثبت شرکت و کارآفرینی در ایتالیا با توجه به موارد ذکر شده در مقاله فوق بعنوان یکی از راه های ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا خواهد بود و راهی مناسب برای اخذ اقامت موقت اتحادیه شنگن می باشد.افرادی که به واسطه ثبت شرکت و کارآفرینی در ایتالیا موفق به اخذ اقامت این کشور شده اند می توانند از مزایای حقوق شهروندی برخوردار شوند و می توانند برای اقامت دائم کشورهای دیگر اروپا نیز اقدام نمایند.با توجه به موارد ذکر شده در خصوص سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایتالیا در صورتی که تمایل به اقدام در این خصوص دارید کی می توانید با مشاوران موسسه حقوقی ملکپور به صورت تخصصی مشاوره نمایید.

به طور معمول یکی از راه های اخذ اقامت دائم و نهایتا تابعیت در کشورهای مختلف من جمله ایتالیا ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایتالیا می باشد در این خصوص علم به قوانین ثبت شرکت در ایتالیا می تواند به افراد متقاضی مهاجرت به کشور ایتالیا از طریق اخذ ویزای سرمایه گذاری ایتالیا و اخذ اقامت ایتالیا کمک شایانی کند.در صورتی که پس از مطالعه مقاله فوق سوالات بیشتری در خصوص ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا برای شما عزیزان پیش آمد پیشنهاد می شود با مشاورین برتر موسسه حقوقی ملکپور به صورت اختصاصی و کامل مشاوره نمایید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *