تولد و ازدواج در انگلستان

تولد و ازدواج در انگلستان

تولد و ازدواج در انگلستان

آیا به دنبال اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد و ازدواج در انگلستان و شرایط وکیل مهاجرت برای مهاجرت به انگلستان می باشید ؟ آیا می خواهید در رابطه با اخذ اقامت انگلستان و یا اخذ تابعیت انگلستان از طریق تولد و ازدواج در انگلستان اطلاعاتی داشته باشید ؟ چگونه می توان به اخذ تابعیت از طریق تولد و ازدواج در انگلستان  دست پیدا نمود ؟ شرایط اخذ اقامت از طریق تولد در انگلستان و ازدواج در انگلستان  چگونه می باشد ؟ شما عزیزان اگر می خواهید اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد و ازدواج را انتخاب نمایید می توانید این مقاله را مطالعه نموده و در صورت هرگونه سوال و ابهام در خصوص اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد وازدواج خواهید توانست با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان در خصوص مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد در انگلستان و ازدواج در انگلستان و یا تحصیل در انگلستان و یا کار در انگلستان و یا سرمایه گذاری در انگلستان مشاوره تخصصی دریافت نمایید .

مهاجرت راههای مختلفی دارد ، از جمله :  مهاجرت تحصیلی ، مهاجرت کاری ، مهاجرت سرمایه گذاری ، تولد فرزند ، ازدواج و . . .

اخذ تابعیت از طریق تولد در انگلستان  یکی از طرق اعطای تابعیت میباشد اما  بسته به شرایط و موقعیت های اعطای تابعیت متفاوت میباشد واز کشوری به کشور دیگر تفاوت دارد .سیستم اعطای تابعیت در تمام کشورهای دنیا از دو چیز نشات میگیرد :

۱٫سیستم خاک ۲٫سیستم خون.  : ما در این مقاله برای شما متقاضیان  گرامی شرایط اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد وازدواج را توضیح می دهیم. و نوع تابعیت اخذ شده را شرح می دهیم. در صورت داشتن هر گونه سوالی راجع به شرایط اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد و ازدواج  شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش برترین حقوقدان ایران تماس حاصل نموده واز مشاوره تلفنی رایگان در زمینه اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج و تولد بهره مند گردید

سیستم اعطای تابعیت در کشورهای مختلف متفاوت میباشد در ابتدا تعریفی از تابعیت را ارائه میدهیم :تابعیت رابطه سیاسی و معنوی فی مابین  یک کشور و مردمش میباشد ،رابطه ای است که هم آثار حقوقی دارد و هم آثار معنوی و سیاسی .تابعیت با اقامت فرق دارد مثالی در مورد تابعیت ذکر میکنیم که برای شما این موضوع واضح و روشن گردد.کسی که تبعه کشوری باشد میتواند رای بدهد ،رئیس جمهور شود  اما کسی که اقامت دارد نه میتواند رای بدهد نه میتواند رییس جمهور شود. در کشور انگلستان در دهه های اخیر اعطای تابعیت از طریق خاک بود به این صورت که به صرف تولد فرزند در خاک انگلستان فرزند متولد شده تبعه انگلیس محسوب میشود بدون نیاز به اینکه  پدرو مادر او انگلیسی باشند . اما کشور انگلیس بنا بر یکسری مسائل امنیتی و جلوگیری از سو استفاده  جلوگیری از ازدیاد بیش از حد جمعیت اعطای تابعیت از طریق خاک در انگلستان را به اعطای تابعیت از طریق خون در انگلستان تغییر داد و درحال حاضر سیستم اعطای تابعیت از طریق خون میباشد .سیستم اعطای تابعیت از طریق خون در انگلستان به این شکل میباشد که متولدين یک کشور که پدر یا مادر آن شخص متعلق به آن کشور باشد  تبعه محسوب میشوند  مثلا در کشور انگلستان اگر پدر یا مادر فرزند به دنیا آمده انگلیسی باشند فرقی نمیکند که این فرزند در خاک انگلیس متولد شده باشد یا خارج از خاک انگلیس در هرصورت تبعه انگلیس محسوب میشود .اما بر اساس قانون خاک سیستم اعطای تابعیت به این صورت است که پدر ومادر در هر جای دنیا که متولد شده باشند و تابعیت هر کشوری را داشته باشند فرقی ندارد به صرف تولد فرزند در برخی کشورها مانند برزیل که قانون خاک را قبول دارند فرزند تازه متولد شده تبعه آن کشور (برزیل)به حساب می آید .

در رابطه با اقامت انگلستان از طریق تولد در انگلستان می توان گفت که در خصوص اکثر کشورهایی که مهاجر پذیر هستند اعطای تابعیت از طریق  خاک را قبول دارند. انگلستان با توجه به اینکه کشوری مهاجر پذیر است در حال حاضر بر خلاف سالهای اخیر تابعیت خون را قبول دارد .البته کشورهایی که اعطای تابعیت از طریق خون را می پذیرند به طور فرعی تابعیت از طریق خاک را هم می پذیرند.  مثلا در انگلستان اگر کودکی از بدو تولد تا ده سالگی در کشور انگلیس زندگی کند می تواند با حق طول عمر در انگلیس ثبت نام کند و تابعیت ان را اخذ نماید .فرقی نمی کند پدر یا مادرش تابعیت کدام کشور را دارند به صرف ۱۵سال زندگی در انگلستان کودک میتواند درخواست تابعیت در کشور انگلیس را بدهد .در اینجا انگلیس به طور فرعی اعطای تابعیت از طریق خاک راهم پذیرفته است.

در نتیجه اخذ تابعیت در کشور انگلستان ناشی از خون میباشد در هر کشور اصلی ترین نوع تابعیت از طریق تولد اعطا میگردد.تولد در انگلستان همانند ایران تابع خون میباشد اما در ایران فقط اعطای تابعیت از طریق پدر را قبول دارند و مادر هیچ نقشی ندارد یعنی به صرف اینکه مادر ایرانی و پدر خارجی باشد تابعیت ایران را به فرزند آنها نمیدهند. اما در انگلستان پدر و مادر را قبول دارند حتی اگر مادر تبعه انگلیس باشد به فرزندش تابعیت انگلیس را اعطا میکنند. اخذ تابعیت از طریق تولد در انگلیس شرایط جداگانه ای هم دارد مثلا اگر پدر یا مادر ایرانی از طی دیگر مانند کار کردن وسرمایه گذاری .. تابعیت انگلیس را به دست آورده باشند طبق قانون انگلیس در خصوص تولد فرزند به محض تولد فرزند در انگلیس به فرزند آنها هم تابعیت انگلیسی داده میشود .

برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد اقامت انگلستان از طریق تولد وازدواج و شرایط آن می توانید یا موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش بصورت مستقیم با شعبه مرکزی وین در اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان در خصوص اقامت انگلستان از طریق تولد وازدواج دریافت نمایید .

اخذ ویزای ازدواج  انگلستان

در خصوص اخذ ویزای ازدواج  انگلستان می توان بیان نمود که در برخی کشورها اعطای تابعیت از طریق ازدواج هم صورت میگیرد .یکی دیگر از راههای اخذ اقامت انگلستان ویزای ازدواج انگلستان و مهاجرت از طریق ازدواج میباشد .شرایط و مقررات کشور انگلستان در مورد اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج  این ضرورت را به وجود می اورد که فرد متقاضی قبل از اینکه درخواست ویزای ازدواج کند با همسرش ازدواج کند وسند ومدارک مربوط به ازدواج قانونی را همراه خود داشته باشد . برای اخذ ویزای ازدواج انگلستان زوج ویا زوجه باید اقامت انگلیس را داشته باشند و این زو یا زوجه باید محل زندگی خود و همسرش را مشخص نماید و نشان دهد که درآمدش به اندازه خود و خانواده اش میباشد که بتواند از طریق ویزای ازدواج همسرش را به انگلیس ببرد در کشور انگلیس زوج یا زوجه باید حداقل ۶ ماه را کار کرده باشند و مالیات پرداخت کرده باشند که بتوانند از طریق ویزای ازدواج همسرشان را به انگلیس بیاورند.

همچنین برای ویزای ازدواج انگلستان   شخصی که در انگلیس است لازم نیست حتما تبعه انگلیس باشد مثلا آقای الف ۳ سال است کار میکند و مالیات میدهد بعد از اینکه آدرس ثبت کند میتواند همسرش را به انگلیس ببرد .در نتیجه برای اخذ ویزای ازدواج  انگلستان به این صورت است که  ازدواج این دو زوج در کشوری که مورد تایید دولت انگلستان  است ثبت شده باشد یا اگرچه ثبت نشده باید این موضوع را ثابت کنند که ۱تا۲سال باهم در ارتباط بوده اند وقصد ازدواج باهم را دارند . بنابراین زوج یا زوجه در صورتی میتوانند همسرشان را به انگلیس ببرند که :۱٫ادرس ثبت کرده باشد ۲٫درامد داشته باشد (کار کند و مالیات پرداخت کند).

بر اساس ویزای ازدواج انگلستان   تابعیت به شخصی که از طریق ویزای ازدواج  مهاجرت کرده تحمیل نمیشود حتما باید خود شخص درخواست تابعیت نماید،برخلاف ایران اگر زن خارجی با مرد ایرانی ازدواج کند بدون هیچگونه درخواستی از جانب زوجه  تابعیت ایرانی  به زن خارجی تحمیل می شود .در ثانی در کشور انگلستان طبق ویزای ازدواج زن یا مرد تفاوتی ندارند هر کدام که مقیم انگلستان باشند می توانند همسر خود را به انگلیس ببرند. اما در ایران اگر مرد خارجی با زن ایرانی ازدواج کند نمی تواند تابعیت ایران را اخذ کند .

با توجه به این مسئله که نظام حقوق بین الملل خصوصی که دراغلب کشورهای جهان پذیرفته شده می باشد ؛ چنانچه ازدواج فی ما بین زوجین صورت گیرد ، متقاضی می تواند جهت اخذ ویزا و سپس  اقامت آن کشور اقدام نماید .  کشورانگلستان از این قاعده مستثنی نمی باشد ؛ در نتیجه چنان چه یک نفر ازدواج با اتباع  انگلیسی زبان داشته باشد ، می تواند جهت اخذ تابعیت کشور انگلستان  اقدام نماید.

این امر دربند ۶ ماده ۹۷۶  قید شده است ، بدین مفهوم  که هر زمان تبعه خارجی با شوهر ایرانی ازدواج کند ایرانی به شمار می رود. در خصوص کشور انگلستان نیز ازدواج با مرد یا زن تابع آن کشورقطعا منتهی به اخذ تابعیت می شود

در خصوص ویزای ازدواج انگلستان   شایان به ذکر است در نظام حقوقی برخی کشورها نظیر ایران ازدواج دارای آثار تحمیلی تابعیت می باشد. همانطور که در ماده فوق الذکر اشاره شد ؛ در کشور ایران اگر زن خارجی با مرد ایرانی ازدواج کند ازلحاظ قانون گذار خود به خود ایرانی حساب می شود . این بدان مفهوم نیست که  ازدواج مرد خارجی با زن ایرانی نیز متضمن اخذ تابعیت باشد .

فرد متقاضی نیازمند ارائه ی درخواست  می باشد وتا زمانی که جهت ارائه ی درخواست پرونده اقدام نکند، به اقامت ایشان رسیدگی نمی شود .

در این قسمت به اختصار در خصوص اخذ اقامت از طریق ازدواج کشور انگلستان نیز توضیحاتی داده می شود مبنی بر اینکه :

زوج یا زوجه موظفند در زمان تسلیم تقاضانامه جهت اخذ این نوع ویزا مقامات انگلستان را در سفارت از تصمیم و قصد خود در خصوص ادامه ی زندگی در این کشور مطلع کنند .

شرایط و مقررات در مورد مهاجرت کشور انگلستان ایجاب می کند که فرد متقاضی پیش از اینکه برای اعلام تقاضای ویزا اقدام نمایند ، با همسر خود ازدواج قانونی نماید و مدارک و سند ازدواج را به صورت کامل همراه خود داشته باشد

رسیدگی به این درخواست ، منوط بر این امر است که یکی از زوجین اقامت قانونی در کشور انگلستان را داشته و نیز اینکه از منابع مالی و کمکهای دولتی وعام المنفعه استفاده نکند. زوجین باید ثابت نمایند که یکدیگر را ملاقات کرده و آشنایی قبلی دارند . زوج ویا زوجه می بایست محلی جهت سکونت و اقامت خود درکشور انگلستان از قبل هماهنگ کرده باشند .
در نتیجه چنانچه موفق به اخذ ویزا شوند ؛ در اولین مرحله از پروسه اخذ اقامت می توانند نسبت به تمدید ویزای خود به مدت ۲ سال اقدام نموده و مجوز مورد نیاز برای این کار را اخذ نمایند

 

در پایان بحث اقامت انگلستان از طریق تولد وازدواج می توان بیان نمود که در این مقاله اقامت انگلستان از طریق تولد وازدواج مورد بررسی قرار گرفت . به طور کلی توصیه می شود که چنانچه قصد اخذ اقامت انگلستان را دارید و به دنبال راههای مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت انگلستان هستید و می خواهید در خصوص بحث اقامت انگلستان از طریق تولد وازدواج اطلاعات بیشتری کسب نمایید و سپس از طریق اقامت انگلستان از طریق تولد وازدواج برای مهاجرت به انگلستان  اقدام نمایید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از طریق مشاورین متخصص و حقوقدانان با تجربه این موسسه در سراسر دنیا و یا با تماس مستقیم با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت تلفنی و رایگان در خصوص اقامت انگلستان از طریق تولد وازدواج مشاوره تخصصی دریافت نمایید  .

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (15 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 پاسخ
 1. سمیرا گفته:

  سلام من الان ۷ ماهی هست اومدم لندن از طریق ویزای ازدواج واینکه من در ایران با شوهرم عقد کردیم آیا باز لازمه ک ما در انگلیس این ازدواج و دوباره ثبتش کنیم ؟؟
  ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
 2. Zahra Moghadam گفته:

  دخترم مدت دو سال است كه با يك انكليسي ازدواج كرده و در لندن به سر مي برد او ٥٣ سال دارد و دختر من ١٥ سال از او جوانتر است
  اختلاف انها بر سر بچه دار شدن است
  دختر من دكتر دندانپزشك است
  هر دو باتفاق خانه اي در لندن خريداري كرده و زندكي مشتركي دارند
  او زير بار پدر شدن نمي رود و دخترم شديدا به داشتن فرزند نياز
  چون در سني است كه بعد از دو سال به سن ٤٠ سالگي رسيده و كمي مشكل ايجاد ميشود
  انها سه سال و نيم با هم در لندن زندگي ميكنند
  متاسفانه او فرزند نميخواهد و دخترم از اينده و تنهايي نگران است
  و مرتب از جدايي با من صحبت ميكند
  او شوهر خوبي است و انها با عشق و علاقه با هم زندگي را شروع كردن
  ايا قانون دراين مورد ميتواند تصميم بگيرد
  لطفا راهنمايي كنيد

  پاسخ
 3. mahnaz گفته:

  با سلام
  شرایط سنی برای ویزای ازدواج رو توضیح بدید لطفا.
  آیا تفاوت سنی بالای ۱۰سال برای ویزا گرفتن مشکل داره?
  سن ازدواج برای دختر بالاتراز۲۰ هست یا بالاتر از۱۸

  پاسخ
 4. سمیرا گفته:

  سلام. پروسه اقامت از طریق ازدواج چن سال طول میکشد.
  من شنیدم بعد دو سال اقامت دائم و بعد ۵سال پاسپورت میدهند. درست است؟ آسا بعد از دو سال میتوانی جدا شوی؟ یا باید تا گرفتن پاسپورت صبر کنی؟

  پاسخ
  • علی حسینی گفته:

   با عرض سلام
   معمولا این پروسه در کشورهای مختلف دارای پروسه یکسان است. نکته قابل تامل اینکه بعد از ورود به کشور مربوطه و تمدید ویزای خود به مدت دو تا سه سال ازدواج تحت مانیتورینگ و کنترل بوده و جدایی قبل از این مدت ممکن است دردسر ساز گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل کنید
   شماره های تماس موسسه اریکه برگزیدگان پارسیان
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶-۴۰

   پاسخ
 5. ترمه گفته:

  سلام
  من قصد دارم با آقایی ایرانی که تابعیت انگستان رو دارند ازدواج کنم. سوال من این هست که از زمان عقد چقدر طول میکشه ما بتونیم زندگی مشترکمون رو انجا شروع کنیم. ایشون به عنوان یک مهندس در استخدام یک شرکت هستن. ماشین دارن و درامد قابل توجهی هم دارند. با توجه به شرایط ایشون ممنون میشم من رو راهنمایی کنید

  پاسخ
  • علی حسینی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   برای اقدام به مهاجرت از طریق ازدواج باید به دو نکته توجه داشت. چنانچه شما ازدواج نموده و این ازدواج ثبت رسمی و مورد تایید انگلستان شده باشد پروسه الحاق شما به همسرتان راحت تر و چنانچه هنوز در مرحله نامزدی بوده و از این طریق قصد اقدام دارید کار شما با مدت زمان طولانی تری به طول می انجامد. برای اخذ اطلاعات کامل در این زمینه با مشاورین ما تماس حاصل نموده و اطلاعات کامل کسب نماییدشماره های تماس:
   شماره تماس :

   ۸۸۵۶۷۳۴۰ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۵۶۷۳۲۶ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۰۸۸۶۱۴ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۰۸۷۷۲۳ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۰۸۸۹۶۸ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۰۸۹۰۶۳ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۵۶۹۱۲۲ ۲۱ (۹۸+)

   پاسخ
 6. سارا گفته:

  آیا یک نفر فقط یک بار میتواند زدواج نماید و تقاضای ویزای ازدواج کند و یا اینکه پس از جدایی از همسری که یک بار برای او از ویزای ازدواج استفاده کرده دیگر نمیتواند کسی را از خارج از انگستان وارد نماید و از این امکان استفاهده نماید؟

  پاسخ