تولد فرزند در بلژیک

تولد فرزند در بلژیک

تولد فرزند در بلژیک پس از گرفتن وکیل مهاجرت امروزه جزو خواسته هایی است که افراد برای مهاجرت به بلژیک ۲۰۱۸ و یا مهاجرت توریستی به بلژیک و یا اخذ اقامت بلژیک ۲۰۱۸ را خواستار هستند . بطوری که بسیاری افراد سوال هایی بنا بر اینکه آیا با تولد فرزند در بلژیک دارای ویزا بلند مدت میشوند ؟ کشور بلژیک از طریق تولد فرزند در بلژیک تابعیت میدهد ؟ تابعیت بلژیک از طریق خاک  است یا خون ؟ بوسیله تولد فرزند در بلژیک اقامت در این کشور به افراد اعطا میگردد ؟

با توجه به این سوالات موسسه ی مشاوره ای MIE با همکاری موسسه حقوقی ملک پور مفتخر است که جواب تمامی سوالات شما عزیزان را در باب تولد در بلژیک و اخذ اقامت بلژیک را در این مقاله در اختیار شما عزیزان قرار دهند . و شما می توانید تمامی سوالات خود را در باب تولد در بلژیک در سایت موسسه ی مشاوره ای MIE با همکاری موسسه حقوقی ملک پور مطرح سازید .

در باب تولد در بلژیک ، ابتدا لازم میباشد تا اطلاعاتی را نسبت به این کشور داشته باشید . کشور بلژیک یا امپراطوری بلژیک کشوری مستقل در اروپای غربی است که از سه جامعه ی (فنلاندی ، فرانسوی و آلمانی) و سه منطقه ی (بروکسل ، فنلاندرز و والوون) تشکیل شده است . این کشور از جنوب با فرانسه ، از شمال با هلند ، از شرق با آلمان ، از سمت جنوب شرقی با لوکزامبورگ و از سمت شمال غرب با دریای شمال مجاور است . بلژیک کشوری کوچک ، با تراکم جمعیت بسیار بالا است که مساحتی حدود ۳۰,۲۷۷ کیلومتر مربع را در بر گرفته است . بلژیک به خاطر قرارگرفتن فرهنگی بین آلمان و اروپای لاتین، دو گروه زبانی اصلی را در خود جای داده است .

واحد پول بلژیک مانند تمام کشور های اتحادیه اروپا یورو است .

در کل در بین کشورها ۲ تابعیت وجود دارد که به شرح زیر می باشد :

 • تابعیت خون : این تابعیت به گونه ایست که فرد از لحاظ خونی به آن کشور متصل باشد : مثلا یکی از والدین متولد شده ملیت آن کشور را داشته باشد ( یا پدر یا مادر ) .
 • تابعیت خاک : والدین هردو خارجی فرزند خود را در کشور دیگری به دنیا بیاورند در این صورت چون این کودک در خاک کشور مربوطه بدنیا آمده است می تواند با توجه به قوانین آن کشور ملیت و تابعیت آن کشور را بدست بیاورد .

کودک متولد شده در بلژیک اگر یکی از والدینش ( اعم از پدر یا مادر ) تابعیت بلژیک ( ملیت بلژیکی ) داشته باشند بوسیله تابعیت خون به کودک تابعیت و شهروندی بلژیک تعلق میگیرد .

در باب مسئله تولد در بلژیک با توجه به اینکه بلژیک کشوراروپایی است و از قوانین بین المللی اروپا استفاده می کند، این کشور برای دادن تابعیت از طریق تولد در بلژیک از قانون خون استفاده می کند و در موارد اندکی از قانون خاک پیروی می کند مگر به استثنا :

بطوری که اگر کودک متولد شده در بلژیک از والدینی باشد که تابعیت بلژیکی ندارند ولی ساکنان دائمی هستند و بالای ۱۰ سال در بلژیک اقامت دائم دارند ، اگر شرایط زیر رعایت شوند تابعیت به وسیله تولد در بلژیک اعطا میگردد :

 • این کودک در بلژیک متولد شود و از زمان تولد در بلژیک اقامت داشته باشد ( ترجیحا تا ۱۸ سالگی ) .
 • بلژیک محل اقامت اصلی والدین در طول ۱۰ سال بوده است و به مدت محدود برای سفر از کشور خارج شره باشند .( گاه این رقم
 • والدین (پدر و مادر) تقاضای شهروندی بلژیکی و یا تابعیت ، برای فرزند خود را قبل از رسیدن به سن ۱۲ سالگی اعلام کرده باشند .
 • والدین پس از درخواست برای تابعیت فرزندشان و ثبت تولد در بلژیک باید متعهد شوند که تا بینهایت و برای همیشه در بلژیک اقامت خواهند داشت (برای زندگی کردن کشور دیگری نروند) .
 • کودک بی سرپرست و رها شده در بلژیک خود به خود تابعیت بلژیکی میگیرد .
 • کودکی قبل از سن قانونی ۱۸ سال در بلژیک رها شود در صورتی که هنوز به سن قانونی نرسیده است و تابعیت نداشته باشد ، تابعیت و ملیت بلژیکی به آن تعلق میگیرد .
 • کودک در بلژیک متولد شده باشد و تا قبل از ۱۸ سالگی ( رسیدن به سن قانونی ) هر تابعیت دیگر خود را از دست داده باشد .

تولد در بلژیک در مقایسه با کشورهای هلند که زنان اغلب در عرض ۲۴ ساعت پس از زایمان از بیمارستان آزاد می شوند، سیستم بلژیک معمولا شامل حداقل ۵ روز در بیمارستان می شود ( حتی اگر تابع بلژیک نباشید ) . علاوه بر پزشکان و ماماها ، هنگام مرخصی نیز یک فیزیوتراپیست شما را معاینه و درمان کوتاه مدتی را طی میکنید تا اطمینان حاصل شود که مادر در طول دوره پس از تولد در بلژیک توانایی جبران جسمی خود را دارد .

ثبت نام تولد در بلژیک به گونه ایست که بنا به قانون کشور بلژیک تولد یک کودک در ۱۵ روز پس از تولد در بلژیک باید در یک سالن شهرداری ثبت شود که نزدیک به محل تولد کودک و محل زندگی قرار دارد باشد . برای تکمیل ثبت نام ، والدین باید گواهینامه پزشکی ارائه شده توسط بیمارستان بلژیک ، یک گواهی ازدواج (در صورت لزوم) و کارت شناسایی برای هر دو والدین ارائه دهند .

پس از اتمام ثبت نام ، به شما اسنادی تعلق می گیرد که می توانید برای درخواست مزایای فرزند در کشور بلژیک با توجه به تولد در بلژیک  مورد استفاده قرار می گیرد اقدام نمایید . به مهاجران توصیه می شود که هر چه زود تر ثبت نام تولد در بلژیک در کنسولگری کشور خود را در اسرع وقت به منظور اطمینان از دریافت شهروندی از طریق تولد در بلژیک را به کشور ابلاغ کنند .

مهم است که توجه داشته باشیم که نوزادان متولد شده در بلژیک فقط در صورتی که والدین حداقل پنج سال متوالی در ۱۰ سال قبل از تولد در بلژیک در این کشور زندگی کنند ، واجد شرایط دریافت تابعیت بلژیک خواهند بود.

هزینه های تولد در بلژیک به شرح زیر می باشد :

تولد نوزاد در خانه تقریبا هیچ هزینه ای ندارد و برای همدلی و حمایت از سمت دولت بلژیک به شما برای تولد در بلژیک کمک هزینه یا جایزه نیز به مبلغ ۵۰۰ € می دهند .

بیمارستان ها می توانند انتخاب بین یک اتاق خصوصی و اتاق مشترک ( عمومی ) داشته باشند که معمولا تنها ۲ تخت دارد (گاهی اوقات ۳ تخت ). اگر اتاق یک نفره را انتخاب کنید نه تنها یک هزینه را برای یک اتاق مجانی می پردازید بلکه تمام مراقبت هایی که در طول زمان خود در بیمارستان دریافت می کنید می تواند تا ۲۰۰٪ تا ۳۰۰٪ گران تر شود . ولی اگر یک اتاق را بدون هیچ گونه درخواست خاصی دریافت کرده اید ، همان هزینه های اتاق عمومی اعمال می شود .

 • هزینه بیمارستان عمل سزارین ( اتاق خصوصی ) : € ۵۹۹۶٫۳۵
 • هزینه بیمارستان عمل سزارین ( اتاق عمومی ) : € ۴۳۷۶٫۳۴
 • هزینه بیمارستان زایمان طبیعی ( اتاق خصوصی ) : € ۴۲۴۸٫۱۱
 • هزینه بیمارستان زایمان طبیعی ( اتاق عمومی ) : € ۳۰۵۵٫۵۷

در این مقاله دریافتیم که طریقه اخذ تابعیت در بلژیک از طریق تولد در بلژیک چگونه است و برای اخذ اقامت بلژیک از طریق تولد از طریق خاک می توانیم اقدام کنیم یا خون ؟ و هم چنین هزینه های زایمان و بارداری و پس از بارداری در رابطه با تولد در بلژیک چگونه است ؟ هم چنین دریافتیم که از چه زمان باید برای تولد در بلژیک اقدام کرد .

در این راستا ، مدارک مورد نیاز و چگونگی تولد فرزند در بلژیک و شرایط اخذ اقامت دائم و اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند در بلژیک مورد بررسی قرار داده شد . در باب این موضوع در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی دارید ، می توانید با موسسه ی مشاوره ای MIE با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و تمامی سوالاتی که راجع به تولد فرزند در بلژیک دارید را با مشاورین خبره و وکلای موسسه در میان بگذارید تا با اطلاعات کامل و آگاهی کامل نسبت به پیچیدگی های تولد فرزند در بلژیک وارد این کشور شوید و اقامت بگیرید .

Rating: 4
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (5 نظرات, میانگین: 4٫60 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. اسماعیلزاده گفته:

  باسلام یه اقایی که ایرانی هستند اما سی ساله در بلژیک اقامت دارن ودر اونجا یه کارگر ساده هستند ویه خونه دوخواب دارن از بنده تقاضا ازدواج وبچه دار شدن دارن ایا من میتونم به واسطه این بچه که به واسطه پدرش میتونه اقامت بلژیک داشته باشه من هم بگیرم .؟؟؟؟؟؟من یه پسر ده ساله هم دارم ایا میتونم بعد اقامت خودم پسرمم ببرم ..؟؟؟؟؟ ممنون میشم جواب سوالاتمو بدید با سپاس اسماعیلی

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، سیستم اعطای تابعیت در بلژیک بر اساس خون هست. بهتره که فرزند در خاک بلژیک متولد بشه. شما هم باید بتونید رابطه رو اثبات بفرمایید. دقت بفرمایید که پدر باید پاسپورت بلژیکی داشته باشه . باید مرحله به مرحله با وکیل انجام بشه که نتیجه خوبی داشته باشه

   پاسخ