تولد فرزند در آفریقای جنوبی

تولد فرزند در آفریقای جنوبی پس از گرفتن وکیل مهاجرت امروزه جزو خواسته هایی است که افراد برای مهاجرت به آفریقای جنوبی ۲۰۱۸ و یا مهاجرت توریستی به آفریقای جنوبی و یا اخذ اقامت آفریقای جنوبی ۲۰۱۸ را خواستار هستند .در این مقاله سعی میکنیم تمامی قوانین مربوط به شرایط تولد فرزند در آفریقای جنوبی را که توسط مشاوران موسسه ی مشاوره ای MIE با همکاری موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده را برای شما عزیزان شرح دهیم .

فهم این موضوع که آیا اقامت آفریقای جنوبی از طریق تولد فرزند در آفریقای جنوبی اکتسابی است یا خیر ؟ آیا ما میتوانیم با تولد فرزند در آفریقای جنوبی اقامت این کشور را بدست آوریم خود کمک بزرگیست به افرادی که متقاضی اخذ اقامت کشور آفریقای جنوبی از طریق تولد فرزند و تولد فرزند در آفریقای جنوبی و یا مهاجرت به آفریقای جنوبی می باشند . این موضوع سوالاتی همراه دارد که آیا از طریق تولد فرزند در آفریقای جنوبی می توان اقامت آفریقای جنوبی را کسب کرد ؟

یکی از روشهای محبوب و آسان برای اخذ تابعیت و شهروندی، تولد یا پذیرش از طریق فرزند خواندگی است که افراد زیادی درصدد هستند به کشورهای دیگر به خصوص کشورهای جهان اول  سفر کرده و از طریق تولد فرزندشان از تمام مزایای شهروندی و تابعیت آن کشور بهره مند گردند.

در این خصوص لازم به ذکر است که برخی از کشورها تابع اصل خاک (فردی که در خاک کشور متولد میشود تابعیت آنرا داراست ) و برخی دیگر تابع اصل خون ( فرد می بایست از والدینی که شهروند آن کشور هستند متولد شود)هستند. قوانین کشورهای مختلف در این زمینه متفاوت است لذا می بایست قبل از هر اقدامی برای مهاجرت آگاهی کامل را بدست آورد.مطلب زیر به جهت آشنایی با قوانین کشور آفریقای جنوبی در خصوص اعطای تابعیت و شهروندی از طریق تولد در آفریقای جنوبی  آوری و تنظیم شده است. در خصوص تولد در آفریقای جنوبی چنانچه سوالی دارید میتوانید با مشاورین موسسه ی مشاوره ایMIE  با همکاری موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید.

در کشور آفریقای جنوبی تا قبل از سال ۱۹۹۵ اعطای تابعیت از طریق سیستم خاک بود ولی پس از آن سیستم خون جایگزین خاک گردید مگر در موارد خاص که اعطای تابعیت از طریق خاک امکان پذیر می باشد .

 

مهاجرت غیر قانونی در کشورهای مختلف یک مسئله بر جسته می باشد بسیاری از مردم این شیوه ی خوب را پیدا می کنند برای بهتر کردن شیوه زندگی خود و یا به عنوان جایگزین برای فقر شدید که در کشورهای خود زندگی می کنند . دسته اول در فقر زندگی نمی کنند بلکه می خواهند سبک زندگی در کشورهای توسعه یافته را به کار گیرند دسته دوم پناهندگان اقتصادی هستند که اقتصادهای محلی کشورشان نمی توانند از جمعیت هایی که در آن ها مستقر هستند حمایت کنند. در هر حال هر دو موقعیت منجر به مهاجرت غیر قانونی اغلب درمقیاس وسیع خواهد بود پس از آن موضوع نوزادان متولد شده از والدین غیر قانونی در کشور جدید وجود دارد. یکی از برجسته ترین نمونه ها در این زمینه آفریقای جنوبی است . این کشوربه دلیل سیل زیاد مهاجران به آن تاریخ پر فراز و نشیب داشته است. اگر قصد مهاجرت و دریافت اطلاعات در باب تولد در آفریقای جنوبی را دارید این مقاله دارای اطلاعات مفیدی در ارتباط با تولد در آفریقای جنوبی و دریافت اقامت و تابعیت و قوانین مربوط به آن می باشد و با مطالعه آن می توانید به سوالات متداول تولد در آفریقای جنوبی از این قبیل پاسخ دهید:

  • قوانین اخذ شهروندی و اقامت از طریق تولد در آفریقای جنوبی چگونه است؟
  • آیا کودک با تولد درآفریقای جنوبی از اتباع آن محسوب میشود؟
  • آیا فرزند با تولد در آفریقای جنوبی از کلیه حقوق اتباع قانونی آن کشور برخوردار خواهد بود؟
  • سیستم اعطای تابعیت آفریقای جنوبی مبنی بر اصل خاک می باشد می باشد یا خون؟
  • امکان مهاجرت از طریق تولد در آفریقای جنوبی وجود دارد؟

اگر شما هم خواهان کسب اطلاعات در باب تولد در آفریقای جنوبی هستید موسسه ی مشاوره ای MIE با همکاری موسسه حقوقی ملک پور میتواند شما را یاری کند امید است این مطلب بتواند اطلاعات کافی و مفید در باب  تولد در آفریقای جنوبی در اختیار شما قرار دهد .

در کشور آفریقا جنوبی تا قبل از سال ۱۹۹۵ اعطای تابعیت از طریق سیستم خاک بود به این معنی که کودکانی که در خاک این کشور متولد میشدند تابعیت دریافت میکردند اما با بازنگری قوانین مهاجرتی بدلیل افزایش مهاجرین از بسیاری از کشورها به خصوص کشورهای آفریقایی به صورت های مختلف قانونی و غیر قانونی به خاک این کشور سیستم خون جایگزین سیستم خاک گردید اما اشخاصی که تا سال ۱۹۹۵ در کشور آفریقای جنوبی متولد شده اند تابعیت خود را حفظ می کنند.

برطبق قانون فعلی آفریقای جنوبی کسی که از پدر یا مادر تبعه و دارای شهروندی آفریقای جنوبی متولد شود تابعیت آن کشور را دریافت خواهد کرد. به کودکانی که در خاک آفریقای جنوبی متولد میشوند و تابعیت مشخصی ندارند و در اصطلاح بدون تابعیت می باشند نیز تابعیت آفریقای جنوبی اعطاء خواهد شد. هم چنین اتباع خارجی که در خدمت دولت آفریقای جنوبی و ارگان های دولتی و یا نهاد بین المللی که آفریقای جنوبی عضو آن می باشد هستندو درحین  خدمت خود فرزندانشان متولد شود به فرزندانشان تابعیت این کشور اعطا خواهد گردید.علاوه بر این فرزندان افرادی که اقامت موقت آفریقای جنوبی را دارا می باشند و در خاک آفریقای جنوبی متولد شده اند می توانند برای دریافت اقامت اقدام نمایند البته می بایست این در خواست در طول شش ماه از تاریخ تولد انجام شود و بهتر است که تا زمانی که اطمینان از پذیرش فرزند داده نشده است او را حتی  به قصد سفر  از کشور خارج نکنند . قانون برای کودکانی که در خاک کشور آفریقای جنوبی متولد می شوند  و والدین آنها اقامت دائم این کشوررا دارا می باشند بیان می کند : هر شخصی که متولد آفریقای جنوبی بوده و والدین او برای اقامت دائم پذیرفته شده اند ولی شهروند آن کشور نیستند در صورتی واجد شرایط دریافت شهروندی آفریقای جنوبی می گردد که :

  • از تاریخ تولد تا ۱۸ سالگی در خاک کشور آفریقای جنوبی زندگی کرده باشد.
  • تولد درآفریقای جنوبی مطابق با قانون ثبت تولد و مرگ ۱۹۹۲ ثبت شده باشد.

فرزند خواندگان اتباع و شهروندان آفریقای جنوبی که در خارج از خاک این کشور متولد شده باشند میتوانند برای دریافت تابعیت افریقای جنوبی درخواست بدهند.

کودکان متولد شده از پناهندگان و پناهجویان نیز می توانند از اطلاعیه تولد خود برای خروج از آفریقای جنوبی و کسب شهروندی از کشور مبدا والدین خود استفاده نمایند. گواهی تولد صادر شده توسط بیمارستان می تواند به کشور مبدا والدین برای صدور گذرنامه منتقل شود.

شرایط فرزندان متولد شده از والدین خارجی غیر قانونی:

والدین خارجی غیر قانونی کودکان خود را با تولد در آفریقای جنوبی  در معرض خطر قرار می دهند زمانی که والدین خارجی بصورت غیر قانونی درآفریقای جنوبی زندگی می کنند و کودکی در چنین شرایطی متولد می شود از تمام مزایای شهروندی محروم است.آنها کودکان خود را در معرض خطر قرار می دهند زیرا که اطلاع کودکان از تولد آن ها در ترویج شهروندی کودک مفید نخواهد بود .با این حال بسیاری از والدین خارجی هستند که در کنسولگری (SA) ثبت نشده اند و فرزندان آنها به طور خودکار از اتمام مزایا و حقوق شهروندی محروم هستند و به همین دلیل حقوق بشر آنها نقص می گردد.

ثبت نام تولد :

همه کودکان متولد آفریقای جنوبی باید ظرف ۳۰ روز از زمان تولد خود  (از نظر قانون ثبت نام تولد و مرگ در سال ۱۹۹۲)  ثبت شوند.والدین و سرپرستان و یا هر شخص دیگری که مسیولیت قانونی فرزند را برعهده دارد باید فرم  BI-24  را فقط با جوهر سیاه تکمیل کنند و اگر ساکن آن کشور هستند به نزدیکترین دفتر وزارت امور داخلی ارسال کرده و اگر در خارج از آفریقای جنوبی هستند به نزدیک ترین سفارت ارسال کنند.در صورت تاخیر در ثبت یا عدم ثبت  فرزند والدین می بایستی دلیل منطقی برای این کار داشته باشند . در صورتی که فرزند حاصل از رابطه نا مشروع و خارج از ازدواج باشد می بایست پدر فرزند برای اثبات نسبت خود  فرم DHA-24  را پر نماید . ثبت نام تولد در آفریقای جنوبی پردازش و نهایی میشود که این نیاز به یک دوره پردازش ۴ ماهه دارد توجه داشته باشید که بچه های متولد شده در خارج از کشورکه تولد آنها در افریقای جنوبی ثبت شده است بطور خودکار می توانند دارای تابعیت دو گانه باشند.به محض آنکه برنامه ثبت تولد نهایی شود گواهی تولد مختصری به متقاضی فرستاده می شود . پس از دریافت گواهینامه تولد کوتاه مدت متقاضی می بایست برای دریافت گذرنامه و گواهی نامه تولد کامل خود درخواست بدهد.

در این مقاله قوانین و اطلاعات در ارتباط با تولد فرزند در آفریقای جنوبی ونحوه ی اخذ اقامت و تابعیت آفریقای جنوبی از طریق تولد فرزند در آفریقای جنوبی خدمت شما متقاضیان گرامی ارایه شد .

در این راستا ، مدارک مورد نیاز و چگونگی تولد فرزند در آفریقای جنوبی و شرایط اخذ اقامت دائم و اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند در آفریقای جنوبی مورد بررسی قرار داده شد . در باب این موضوع در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی دارید ، می توانید با موسسه ی مشاوره ای MIE با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و تمامی سوالاتی که راجع به تولد فرزند در آفریقای جنوبی دارید را با مشاورین خبره و وکلای موسسه در میان بگذارید تا با اطلاعات کامل و آگاهی کامل نسبت به پیچیدگی های تولد فرزند در آفریقای جنوبی وارد این کشور شوید و اقامت بگیرید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ