تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان

 

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان و شرایط و قوانین تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان چگونه است ؟ تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان در هنگام مهاجرت به ارمنستان ۲۰۱۸ از جمله مهاجرت تحصیلی به ارمنستان پس از گرفتن وکیل مهاجرت و در نهایت اخذ اقامت ارمنستان از طریق تحصیل در ارمنستان چندین سال است که بسیار مورد توجه دانش آموزان کشورمان قرار گرفته است. رشته پزشکی و دندان پزشکی از محبوب ترین و پر متقاضی ترین رشته های تحصیلی می باشد  اگرچه این موضوع قدمت تاریخی دارد اما در حال حاضر نیز  همچنان بسیاری از مردمان ایران زمین نیز خواستار تحصیل در این رشته ارزشمند می باشند . تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان از جمله گزینه های مناسبی است که می تواند به رویای این افراد رنگ واقعیت ببخشد .

اگر به پارامترهایی هایی مانند هزینه تحصیل و شرایط پذیرش تحصیلی و شرایط ورود به کشور ارمنستان توجه کنیم متوجه خواهیم شد که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان از بسیاری از جهات برای علاقه مندان و دوستداران این رشته های تحصیلی می تواند گزینه ای ایده آل محسوب شود . از آنجایی که فارغ التحصیلان رشته پزشکی و دندانپزشکی از موقعیت شغلی بسیار مناسبی در سراسر دنیا برخوردار خواهند بود تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان می تواند برای دستیابی به این مهم کارساز بوده و به گونه ای ثمربخش آینده شغلی متقاضیان را در آینده ای نزدیک تضمین کند .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان به دلیل آنکه امکان فراهم کردن شرایط مقرر و ضرورت های لحاظ شده کاملا مقدور و قابل دستیابی می باشد مقصد بسیاری از دانش آموختگان جهان می باشد که هدف آنها تحصیل در دانشگاه های مورد قبول در سراسر دنیا و مورد قبول کشور هایی مانند امریکا ، انگلستان ، آلمان ، اتریش ، استرالیا و کانادا و … با هزینه های بسیار کم است . نظام آموزشی کشور ارمنستان این اجازه را به متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ارمنستان داده تا با تحصیل ارزان در این کشور راه را برای مهاجرت به کشور های تراز اول دنیا برای تحصیل در مقطع تخصص و اشتغال به شغل شریف پزشکی باز کنند .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ارمتستان

ارمنستان

از آنجایی که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور های مطرحی مانند انگلستان ، سوئد ، امریکا ، کانادا و استرالیا و … با هزینه های بسیار گزافی روبرو هست می توان گفت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان این امکان را برای شیفتگان رشته پزشکی و دندانپزشکی فراهم ساخته است تا با حداقل هزینه ها و با امکانات آموزشی مناسب مشغول به تحصیل شوند .

در حال حاضر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مقاطع پایه مورد تقاضای بسیاری از دانش آموزانی است که خواهان ورود به دانشگاه هستند چرا که از این طریق می توانند آینده روشن و درخشانی را برای خود رقم زده و از موقعیت اجتماعی بسیار بالایی برخوردار گردند. می توان گفت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان در دانشگاه های معتبر این کشور می تواند دانش آموزان را به سوی آینده ایده آل خود سوق دهد . به همین دلیل است که در حال حاضر بسیاری از دانش آموزان خواهان ورود به کشور ارمنستان و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان می باشند تا از این طریق پلی به سوی کشور های مطرح دنیا بزنند و یا با اخذ دکترای حرفه ای به وطن خود باز گردند.

لازم به ذکر داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان را دارند و پس از آن به کشور خود باز می گردند باید مدرک دکترای حرفه ای خود را داخل کشور ارزشیابی کنند ، بنابراین باید در دانشگاهی اقدام به پذیرش تحصیلی بکنند که مورد قبول کشور مبدا باشد . در حال حاضر دانشگاه های پزشکی کشور ارمنستان مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت دولت ایران نمی باشد و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان برای افرادی مناسب است که خواهان مهاجرت به کشور های مطرح و تراز اول دنیا را پس از اتمام دوره دانشجویی خود و اخذ مدرک دکترای حرفه ای خود دارند چرا که مدرک دکترای حرفه ای دانشگاه های این کشور به خصوص دانشکده پزشکی و دندانپزشکی ایروان در اکثر کشور های درجه یک دنیا مانند امریکا مورد پذیرش است.

در حال حاضر در مقاله پیش روی سعی می کنیم شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان را بررسی کنیم و ببینیم په ضرورت هایی برای ورود به دانشگاه های این کشور وجود دارد و همچنین چه امکاناتی برای متقاضیان در نظر گرفته شده است .

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان کافی است که شما مدرک دیپلم را داخل کشور خود گرفته باشید و سپس برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه های این کشور اقدام بکنید و تفاوتی ندارد که دیپلم شما در رشته تجربی ، رشته انسانی یا در رشته ریاضی و فیزیک باشد و یا حتی دیپلم فنی داشته باشید . همچنین لازم به ذکر است که بایستی نه ماه دوره پیش دانشگاهی را در کشور ارمنستان بگذرانید . سپس بعد از گذراندن دوره های زیرو کورس پزشکی و دندانپزشکی می توانید وارد دانشگاه بشوید . بایستی بدانید تفاوتی ندارد که پیش دانشگاهی را در کشور خود گذرانده باشید یا خیر ، به هر حال بایستی دوره های زیرو کورس پزشکی و دندانپزشکی را گذرانده و سپس وارد دانشگاه شوید . بنابراین برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان نیازی نیست دوره پیش دانشگاهی را در کشور خود گذرانده باشید .

یکی از دلایل مهم که بسیاری از دوستداران رشته های پزشکی و دندانپزشکی کشور ارمنستان را برای تحصیل در این رشته ها انتخاب می کنند عدم نیاز به شرکت در کنکور پزشکی و یا آزمون ورودی این رشته در این کشور است . اگر نگاهی به نحوه پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در کشور های مطرحی مانند آلمان ، اتریش ، نروژ ، اسلواکی ، لهستان و مجارستان و … به اندازیم مشاهده خواهیم کرد که برای ورود به دانشگاه شما باید در آزمون سراسری این کشور ها شرکت کرده و پس از کسب نمره قبولی مشغول به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور ها شوند.

لازم به ذکر است علاوه بر آزمون ورودی بسیاری از این کشور های قبولی شما در دانشگاه های کشورتان را شرط پذیرش در دانشگاه های پزشکی خود قرار داده اند . بنابراین  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان و کشور هایی مانند روسیه و بلاروس که بدون برگذاری آزمون اجازه ورود شما را به دانشگاه های پزشکی خود می دهند می تواند گزینه بسیار ایده آلی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی باشند .

یکی دیگر از مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان عدم نیاز به مدرک زبان برای ورود به دانشگاه است . در واقع شما در دوره زیرو کورس پزشکی و دندانپزشکی می توانید سطح زبان خود را به حد کافی رسانده و سپس وارد دانشگاه شوید . تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان به زبان انگلیسی و ارمنی می باشد و شما مختار هستید به هر کدام یک از این زبان ها تحصیل کنید . در واقع می توانید زبان انگلیسی یا زبان ارمنی را در دوره پیش دانشگاهی در کشور ارمنستان بیاموزید و سپس وارد دانشگاه بشوید.

در این مورد هم اگر مقایسه ای با بسیاری از کشور های تراز اول دنیا مانند انگلستان ، استرالیا ، کانادا ، امریکا ، سوئد ، مجارستان و … داشته باشیم از آنجایی که اکثر کشور های دنیا برای تحصیل در مقطع پزشکی و دندانپزشکی از شما مدرک آیلتس می خواهند می توان گفت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان  و کشورهای دیگری مانند بلاروس و روسیه شما را با پیچیده گی ها و دشواری های کمتری روبرو خواهد کرد .

موضوع دیگری که بسیار حائز اهمیت است و در تصمیم گیری شما برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان و دیگر کشور های جهان بسیار تاثیر گذار است هزینه های تحصیل شما در رشته های پزشکی و دندانپزشکی می باشد . در این قسمت از مقاله هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان را بررسی کرده تا شما برآوردی از هزینه های تحصیل را در این کشور در دست داشته باشید .

هزینه دوره پیش دانشگاهی یا زیرو کورس پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان سالیانه ۲۵۰۰ دلار می باشد . هزینه تحصیل در رشته پزشکی در کشور ارمنستان سالیانه ۵ هزار دلار بوده و هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در این کشور نیز به همین مقدار می باشد . پس از اخذ دکترای حرفه ای افرادی که فارغ التحصیل شده اند می توانند برای دوره های تخصص در کشور ارمنستان اقدام به تحصیل کنند . هزینه تحصیل در این دوره ها سالیانه ۶ هزار دلار می باشد . همانطور که مشاهده می کنید تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان با هزینه های بسیار اندکی امکان پذیر خواهد بود . کافی است مقایسه ای با کشور های مجارستان ، لهستان ، هند ، انگلستان ، امریکا ، استرالیا و کانادا و … داشته باشیم تا مشخص شود که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان بسیار مقرون به صرف بوده و در کنار کشور هایی مانند بلاروس و روسیه بهترین گزینه برای افرادی است که هدف نهایی آنها مهاجرت به کشور های تراز اول دنیا بوده و قصد اشتغال به حرفه ی طبابت در این کشور ها را دارند . لازم به ذکر است برای افرادی که قصد بازگشت به میهن خود را دارند بهتر است اقدام به پذیرش تحصیلی در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی از دانشگاه هایی کنند که مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم بوده و بتوانند در کشور خود مدرک تحصیلی را ارزشیابی کرده و به حرفه شریف پزشکی اشتغال بورزند . در حال حاضر بسیاری از دانشگاه های پزشکی کشور روسیه و بلاروس مورد تایید دولت ایران بوده و می تواند از این نظر مورد توجه قرار بگیرند .

در آخر اضافه می کنیم تحصیل پزشکی در کشور ارمنستان به مدت ۷ سال به طول خواهد انجامید و تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان نیز ۶ سال زمان خواهد برد.

بنابراین همانطور که مشاهده شد می توان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان را در کنار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور روسیه و کشور بلاروس از گزینه های مناسب جهت اخذ دکترای حرفه ای دانست تا بسیاری از علاقه مندان این رشته بتوانند خواسته خود را که تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی می باشد محقق کنند .

جهت کسب اطلاعات در خصوص مهاجرت به ارمنستان از جمله مهاجرت تحصیلی به ارمنستان و یا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان و در نهایت شرایط اخذ اقامت ارمنستان با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید .

Rating: 5
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (6 نظرات, میانگین: 4٫33 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

22 پاسخ
 1. امیر گفته:

  سلام
  می خواستم بدونم دانشگاه های پرشکی ارمنستان مورد تایید کشور های اروپایی هست یا ن؟
  و اینکه شما اقدام می کنید؟؟
  و سوال آخر اینکه ارمنستان بهتره واسه پزشکی یا اوکراین؟؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 2. مهربانو گفته:

  سلام من خانمی ۵۸ ساله ام،برایرشته دندانپزشکی در ارمنستان میتونم بخونم،امکان داره بعد از دو ترم بایران انتقال بدم و در ایران ادامه بدم،راهنمایی بفرمایید متشکرم

  پاسخ
 3. مبینا گفته:

  با سلام من ۲۳ساله دیپلم فنی حسابداری دارم و میخواهم برای ادمه تحصیل ب ارمنستان بیام ولی میگن ک باید پیش داشته باشین؟؟خب من الان باید چکار باید بکنم؟؟باید همینجا بخونم یا اونجا.مدرک های هلال احمر و بهیاری و تکنسین داروخانه هم دارم

  پاسخ
 4. امیر گفته:

  سلام شما گفتید پیش دانشگاهی نمیخواهد یعنی من که تا پایه یازدهم خوندم و مهر به دوازدهم میرم و قصدم رفتن به ارمنستانه دیگه لازم نیس برای کنکور و دوازدهم بخونم؟؟؟؟

  پاسخ
 5. amin گفته:

  سلام
  منظور از دهان شناسی که جلوی دندانپزشکی نوشته شده چیه ؟ یعنی همان دندانپزشکی که در دانشگاهای ایران و.. تدریس میشه اونجا هم تدریس میشه ؟
  و مدرک هم همان مدرک است ؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی مدرک همان مدرک نخواهد بود و قطعا از لحاظ اعتبار متفاوت است اما بهتر است با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 6. mie editor3 گفته:

  سلام -وقت بخیر-ببخشید من می خواهم به خواندن رشته دندانپزشکی در ارمنستان ادامه تحصیل دهم.ممنون میشم راهنمایی ام کنید و اینکه چه اقداماتی باید انجام دهم.سپاس از لطفتون

  پاسخ
 7. امیرمحمد گفته:

  باسلام واحترام بیکران وتعظیم دربرابراین همه خضوع،خشوع وصداقت جناب دکترملک پور ب خاطرپاسخ صادقانه ودقیق وموشکافانه وسریع وصریح ب پرسش های هموطنان؛برخودلازم دانستم برحسب وظیفه ازحضرتعالی وتیم کم نظیرتان سپاسگزاری کنم بنده لیسانس علوم تربیتی گرایش آموزش ابتدایی و۲۰سال سابقه تدریس درمدارس ایران وفوق لیسانس مدیریت مالی بایک مقاله اسکوپوس ویک مقاله کنفرانسی هستم سوالم ازحضرتعالی این است ک جهت ادامه تحصیل درمقطع دکترا یاحتی مسترمجدد مالی درکشوری مثل آلمان یاهلندچقدرشانس دارم؟هم راستانبودن مدرک لیسانس وفوق لیسانس دراخذیاعدم اخذپذیرش چقدرمیتوانددخیل باشد؟ باتوجه ب وجودرشته هایی ازقبیل روانشناسی تجارت یاروان شناسی رفتارمصرف کننده دراروپا،آیااین عدم تجانس برای بنده فرصت است یاتهدید؟!!!

  پاسخ
 8. امیرمحمد گفته:

  باسلام،احترام وسپاس فراوان؛بنده۳۷ساله هستم وفوق لیسانس مدیریت مالی ازدانشگاه آزاددارم.به نظرشماادامه تحصیل(دکتری یامسترمجدد) دررشته مالی درکشوری مثل آلمان یاهلندبه منظورپیداکردن کارودرنهایت اخذاقامت بهتروزودبازده تراست یاتحصیل درپزشکی یادندان پزشکی کشورهایی مثل ارمنستان،بلاروس یاروسیه ودرنهایت درخواست تحصیل تخصص درکشورهای آلمان یاهلند؟(منظورمقایسه بازارکاراین دورشته ومدت زمان لازم جهت جاافتادن میباشد)

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 9. محمد ممبینی گفته:

  سلام میخواستم بدونم اگر کسی مشمول خدمت سربازی باشد و بخواد برای تحصیل پزشکی به ارمنستان بیاید حتما باید سربازی برود یل میتواند با و ثیقه برای تحصیل به ارمنستان اقدام کند ؟ ممنون

  پاسخ
 10. علی گفته:

  با سلام ایا محدودیت سنی برای کشورهای مذکور (ارمنستان -روسیه-بلاروس)وجود دارد؟
  در کدام دانشگاه ارمنستان تدریس پزشکی یا دندانپزشکی به زبان انگلیسی است؟

  پاسخ