تحصیل پزشکی جمهوری چک و بررسی آن

تحصیل پزشکی جمهوری چک
 • تحصیل پزشکی جمهوری چک و شرایط عمومی
 • تحصیل پزشکی جمهوری چک و شرایط ورود به رشته پزشکی
 • تحصیل پزشکی جمهوری چک و دانشگاه های پزشکی
 • تحصیل پزشکی جمهوری چک و مدارک لازم برای پذیرش
 • تحصیل پزشکی جمهوری چک و هزینه های تحصیل
 • تحصیل پزشکی جمهوری چک و هزینه های زندگی
 • تحصیل پزشکی جمهوری چک و سایر رشته های علوم پزشکی
 • تحصیل پزشکی جمهوری چک و دریافت ویزا
 • تحصیل پزشکی جمهوری چک و مدارک لازم برای دریافت ویزا
 • تحصیل پزشکی جمهوری چک و کار پس از تحصیل

تحصیل پزشکی جمهوری چک و مقدمه ای بر آن

تحصیل پزشکی جمهوری چک ، شرایط تحصیل پزشکی در کشور جمهوری چک و مهاجرت تحصیلی به جمهوری چک در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. شرایط تحصیل پزشکی جمهوری چک چگونه است؟ مدارک لازم برای تحصیل پزشکی جمهوری چک و اخذ ویزای تحصیلی چک چیست؟ هزینه تحصیل پزشکی در جمهوری چک و هزینه زندگی چقدر است؟ شرایط ورود به رشته پزشکی در جمهوری چک چیست؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه تحصیل پزشکی جمهوری چک و اخذ ویزای تحصیلی این کشور پاسخ داده و  به صورت ساده و خلاصه، اساسی ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن را خدمت شما عزیزان ارائه می دهیم. تحصیل پزشکی در کشورهای اروپایی و دانشگاه های برتر اروپا و همچنین تحصیل پزشکی در کشورهای ارزان در اروپا در حال حاضر متقاضیان فراوانی دارد که کشور چک به دلایل متعددی که در این مقاله به آن اشاره می شود، می تواند گزینه ایده آلی برای تحصیل پزشکی در اروپا محسوب گردد. امیدواریم مقاله پیش رو که توسط متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده، تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در باب تحصیل پزشکی در کشور جمهوری چک خدمت شما عزیزان ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تمکیلی با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور ؛ همکار مؤسسه MIE اتریش؛ تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید. با این مقدمه لطفا در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور با عنوان تحصیل در رشته های پزشکی

تحصیل پزشکی جمهوری چک و شرایط عمومی

در عصر جدید، پزشکی و دندانپزشکی یکی از رشته های پر مخاطب و هم چنین حساس و مورد توجه جوامع و دولت ها بوده است و اکثر دانشجویان به دنبال بهترین دانشگاه ها و اساتید و نیز کشور ها برای تحصیل در چک و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی هستند. همان طور که مستحضر هستید در ایام قدیم هم افراد زیادی به رشته پزشکی و دندانپزشکی روی می آوردند و پزشکان از شأن و منزت بالایی برخوردار بودند.

پزشکی و دندانپزشکی و همچنین گرایشات دیگر رشته پزشکی به علت حساسیت و داشتن هزاران هزار نکته حیاتی در این علم باعث شده تا دانشجویان در انتخاب خود مقداری تامل و دقت به خرج دهند و به عنوان مثال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک را در کنار گزینه های دیگر در لیست اهداف خود گذاشته و تحقیقات خود را نسبت به این امر مهم کامل نمایند .

جمهوری چک یک کشور اروپایی است که به ثبات و استانداردهای زندگی اش معروف است، همچنین به دلیل انتخاب شرکت های گسترده بین المللی و نرخ بیکاری بسیار پایین، برای جوانان مقصد جذابی است. تحصیل پزشکی در جمهوری چک امروزه طرفداران فراوانی دارد، چراکه بسیاری از علاقمندان به تحصیل، تمایل دارند در رشته های پزشکی که درآمد بالایی دارند، به ادامه تحصیل بپردازند و در بین کشورهای اتحادیه اروپا جمهوری چک را به دلایل مختلفی انتخاب می نمایند، یکی از مهمترین دغدغه های افرادی که به دنبال تحصیل در رشته های پزشکی می باشند، آزمون ورودی رشته پزشکی می باشد که در بسیاری از کشورها رقابتی و بسیار سخت است، اما آزمون پزشکی در کشور جمهوری چک چندان سخت نبوده و بسیاری از دانشجویان می توانند با کمی تلاش از عهده آن برآیند. کشور جمهوری چک دانشگاه های بسیار معتبری در شاخه های پزشکی و دندان پزشکی دارد که در سرتاسر اتحادیه اروپا و حتی کشورهایی چون ایالات متحده آمریکا و کانادا شناخته شده می باشد. سیستم آموزش و پرورش در جمهوری چک مطلوب است و از استاندارد های بین المللی برخوردار است. شاید این یکی از دلایل بسیاری از دانشجویان برای انتخاب کشور جمهوری چک همین باشد. ما در این مقاله سعی داریم شرایط تحصیل پزشکی در جمهوری چک را تشریح نمائیم تا شما متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی بتوانید با اطلاعات جامع، بهترین مقصد را متناسب با شرایط خود انتخاب نمائید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور با عنوان ۲۹ ساله پزشکی چک

تحصیل پزشکی جمهوری چک و شرایط ورود به رشته پزشکی

تحصیل در جمهوری چک در رشته های پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی-min

تحصیل پزشکی جمهوری چک یکی از پرمتقاضی ترین رشته های تحصیلی می باشد که هر ساله از سراسر دنیا نظر دانشجویان بین المللی را به خود جلب می نماید. این موضوع ما را بر آن داشت تا در زمینه تحصیل پزشکی در چک و شرایط ورود به رشته پزشکی در این کشور مقاله ای را گرد آوری نمائیم. شرایط ورود به رشته پزشکی در کشور جمهوری چک به مراتب نسبت به کشورهایی همچون سوئیس، آلمان، لهستان، اسلواکی، ایتالیا ساده تر می باشد.

تحصیل پزشکی جمهوری چک و دانشگاه های پزشکی

دانشگاه ها خارج از کشور

برای تحصیل پزشکی جمهوری چک ابتدا باید اطلاعاتی در زمینه دانشگاه های علوم پزشکی در جمهوری چک به دست آورید. کشور چک دارای چهار دانشگاه پزشکی می باشد اما از این چهار دانشگاه تنها سه دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران برای سال های ۲۰۱۸ ، ۲۰۱۹ می باشند. بنابراین اگر قصد تحصیل در رشته های پزشکی در جمهوری چک را دارید، می توانید یکی از سه دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت را برگزینید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، غیرقانونی و شراعا حرام می باشد.

برای ورود به رشته های پزشکی در دانشگاههای کشور جمهوری چک، متقاصیان می بایست دوره پیش پزشکی یا فاندیشن ( Foundation ) را بگذرانند، دوره پیش پزشکی در جمهوری چک بین ۶ تا ۹ ماه زمان خواهد برد. در صورتی که متقاضیان به ترم ژانویه برسند، طول مدت دوره ۶ ماه بوده و اگر دوره را در سپتامبر شروع نمایند، طول دوره ۹ ماه خواهد بود، در دوره های پیش پزشکی دروس ریاضیات، فیزیک، زیست شناسی و شیمی تدریس خواهد شد. در کنار آن آموزش زبان انگلیسی نیز اجباری و آموزش زبان چکی نیز اختیاری می باشد، دانش آموزان پس از اتمام موفقیت آمیز دوره و آزمون نهایی، یک گواهی یا مدرک تحصیلی به آنها اعطا خواهد شد. در واقع در این دوره های پیش پزشکی، افراد برای آزمون پزشکی دانشگاه ها آماده می شوند و سپس می توانند در آزمون های ورودی دانشگاه ها شرکت نموده و در صورت موفقیت وارد رشته های پزشکی در دانشگاه های جمهوری چک شوند.

از مهترین نکات قابل ذکر این است که برخی از کالج ها در چک با برخی از دانشگاه ها ارتباط دارند و افرادی که در این کالج ها دوره را می گذرانند می توانند ساده تر وارد رشته پزشکی در جمهوری چک شوند. برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی در این زمینه می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان و تخصصی دریافت نمائید.

 • دانشگاه چارلز

  دانشگاه چارلز در سال ۱۳۴۸ میلادی در اروپا تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اتحادیه اروپا محسوب می شود. در حال حاضر دانشگاه دولتی است که دارای ۱۷ دانشکده می باشد که ۵ دانشکده مختص به پزشکی می باشد و سه تا از آنها در پراگ، پایتخت جمهوری چک، واقع شده است، شرایط اخذ پذیرش پزشکی در این دانشکده ها یکسان می باشد و تفاوت اصلی در شهریه دانشجویان است. آزمون ورودی برای این دانشگاه در سال، ۳ بار در ماه های می، آگوست و ژانویه برگزار می شود.

  دانشگاه چارلز

 • دانشگاه ماساریک

  دانشگاه ماساریک واقع در برنو، دومین دانشگاه بزرگ در جمهوری چک است. در حال حاضر شامل نه دانشکده با بیش از ۲۰۰ بخش، موسسه و کلینیک است. این دانشگاه مورد تایید ایالات متحده آمریکا، کانادا و اروپا می باشد و دانشجویان پس از فراغت از تحصیل می توانند در امتحان USMLE آمریکا درخشش داشته باشند .

در ادامه لیست دانشگاه های پزشکی جمهوری چک خدمت شما ارائه خواهد شد :

دانشگاه های چک مورد تایید وزارت علوم و بهداشت جمهوری اسلامی

تحصیل پزشکی جمهوری چک و مدارک لازم برای پذیرش

ویزای کار امارات و مدارک مورد نیاز

برای تحصیل پزشکی جمهوری چک ، متقاضی می بایست مدارکی را برای پذیرش فراهم نماید که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت، ذکر این نکته ضروری است که مدارک لازم برای پذیرش و ورود به کالج پزشکی و فاندیشن متفاوت از مدارک لازم برای پذیرش پزشکی در دانشگاه می باشد. اصلی ترین مدارک لازم برای پذیرش در کالج های پزشکی جمهوری چک، ارائه مدارک تحصیلی گواهی دیپلم است.

گفتنی است که برخی از کالج ها در جمهوری چک دیپلم یازده ساله را برای پذیرش قبول دارند، علاوه بر آن دانش زبان انگلیسی، مورد نیاز است، دانش آموزان بعد از گذراندن دوره کالج پزشکی یا فاندیشن که به مدت ۶ یا ۹ ماه برگزار خواهند شد، می توانند در آزمون های پزشکی دانشگاه های مختلف در چک شرکت کنند. آزمون پزشکی در برخی از دانشگاه ها در دو مرحله ( امتحان کتبی+ مصاحبه) انجام می گیرد و متقاضیان بعد از قبولی می توانند وارد رشته های پزشکی در جمهوری چک شوند. برای ورود به دانشگاه پزشکی ارائه دیپلم دوازده ساله و نمره زبان الزامی می باشد.

برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی در زمینه تحصیل در رشته های پزشکی و حتی دندان پزشکی می توانید به لینک زیر مراجعه نمائید.

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در چک

تحصیل پزشکی جمهوری چک و هزینه های تحصیل

اعزام دانشجو به ایتالیا و هزینه های تحصیل در ایتالیا

قبل از اقدام برای تحصیل پزشکی جمهوری چک می بایست از هزینه های تحصیل در این کشور آگاهی کامل داشته باشید و هزینه های تحصیل در این کشور را بررسی نموده و سپس بر اساس بودجه و میزان دارایی خود، تصمیم گیری نمائید. شاید یکی از دلایل اصلی انتخاب جمهوری چک برای تحصیل در رشته های پزشکی ، ترکیبی از آموزش عالی با کیفیت و مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل می باشد که دانشجویان بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. هزینه های تحصیل در جمهوری چک به مراتب از کشورهای اروپایی چون مجارستان، اسلواکی، لهستان پایین تر می باشد. در ادامه هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های جمهوری چک را خدمت شما سروران عزیز ارائه خواهیم داد.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک در دانشگاه های مطرح جمهوری چک تقریباً حدود ۱۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو خواهد بود که علاوه برآن هزینه پذیرش و آزمون ورودی و دیگر هزینه ها را هم باید مد نظر قرار دهید . آزمون ورودی معمولا در ماه مه برگزار خواهد شد که ممکن است برای حضور و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک بتوانید آزمون ورودی خود را در کشور هایی که برگزار کننده آزمون هستند آزمون دهید .

امکان اخذ بورسیه جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک به نوعی از زمان شروع پرونده شما تقریباً غیر منطقی خواهد بود اما باید گفت زمانی که دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک به این دانشگاه وارد شدند اگر در دانشگاه به عنوان دانشجوی برتر شناخته شوند و همچنین از پس دروس خود برآیند می توانند در خواست بورسیه تحصیلی کنند و هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک و همچنین به نوعی هزینه های زندگی خود را تامین کنند .

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک مدارک مورد نیاز جدای از CV و انگیزه نامه و همچنین مدرک زبان ممکن است شما مصاحبه اینترنتی هم داشته باشید که وظیفه دانستیم به عنوان مشاور حقوقی این اطلاعات را صادقانه خدمتتان عرض نماییم.

 • دانشگاه چارلز ( اولین دانشگاه در پراگ )

  هزینه تحصیل پزشکی برای هر سال در حدود ۳۳۵ هزار کرون جمهوری چک ( CZK )

  هزینه تحصیل دندان پزشکی برای هر سال در حدود ۳۸۰ هزار کرون جمهوری چک ( CZK )

 • دانشگاه چارلز ( دومین دانشگاه در پراگ )

  هزینه تحصیل پزشکی برای سال اول در حدود ۲۷۰ هزار کرون جمهوری چک ( CZK )

  هزینه تحصیل پزشکی برای سال دوم تا ششم در حدود ۳۰۰ هزار کرون جمهوری چک ( CZK )

 • دانشگاه چارلز ( سومین دانشگاه در پراگ )

  هزینه تحصیل پزشکی برای هر سال در حدود ۲۹۰ هزار کرون جمهوری چک ( CZK )

 • دانشگاه ماساریک

  هزینه تحصیل پزشکی برای هر سال در حدود ۲۸۰ هزار کرون جمهوری چک ( CZK )

  هزینه تحصیل دندان پزشکی برای هر سال در حدود ۳۳۰ هزار کرون جمهوری چک ( CZK )

تحصیل پزشکی جمهوری چک و هزینه های زندگی

یکی از مهمترین سوالاتی که ذهن متقاضیان تحصیل پزشکی جمهوری چک را به خود معطوف کرده است، هزینه زندگی در جمهوری چک است؟ که ما در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد، هزینه های زندگی در جمهوری چک بسیار مقرون به صرفه و ایده آل است، متوسط ​​هزینه های زندگی دانشجویان در جمهوری چک از ۳۵۰ تا ۷۵۰ یورو در هر ماه شامل غذا، اقامت، حمل و نقل عمومی است. البته قیمت ها ممکن است با توجه به محل اقامت متقاضی، گزینه های اقامت، شیوه زندگی و عادت های روزانه متفاوت باشد. واحد پول در جمهوری چک کرون می باشد. در ادامه به برخی از هزینه های زندگی در جمهوری چک اشاره خواهیم نمود.

هزینه های زندگی در جمهوری چک

تحصیل پزشکی جمهوری چک و سایر رشته های علوم پزشکی

 • داروسازی

 • دندان پزشکی

 • پرستاری

تحصیل در جمهوری چک در اکثر رشته های پزشکی و پیراپزشکی همانند داروسازی، دندان پزشکی، پرستاری، فیزیوتراپی امکان پذیر می باشند و متقاضیان می توانند پس از گذراندن دوره فاندیشن یا کالج پزشکی برای هر یک از رشته های فوق، اقدام نمایند. تحصیل در رشته پزشکی در جمهوری چک هم به زبان انگلیسی و هم به زبان چکی امکان پذیر می باشد. طول دوره تحصیل عموما ۶ سال زمان خواهد برد، اما طول دوره تحصیل در رشته های دندان پزشکی و داروسازی عموما ۵ سال می باشد و در این رشته ها نیز امکان تحصیل به هر دو زبان انگلیسی و چکی امکان پذیر می باشد، این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع غیرقانونی و شرعا حرام می باشد. تحصیل در رشته های پرستاری دارای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد که به زبان انگلیسی نیز دانشجویان می توانند تحصیل نمایند.

جهموری چک
تحصیل در رشته پزشکی در کشور چک

تحصیل پزشکی جمهوری چک و دریافت ویزا

دانشجویان برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی در جمهوری چک می بایست ابتدا دوره های پیش پزشکی را بگذرانند و سپس در آزمون های ورودی پزشکی دانشگاه های مختلف شرکت نمایند. مهترین سوال متقاضیان در باب تحصیل پزشکی جمهوری چک، شرایط سنی متقاضیان و امکان دریافت ویزای دانشجویی می باشد که ما سعی داریم در ادامه به آن پاسخ دهیم. دریافت ویزای تحصیلی چک دارای شرایط و قوانین به خصوصی می باشد از آنجائیکه پروسه دریافت ویزای تحصیلی در چک، چندان ساده نمی باشد به متقاضیان تحصیل در چک توصیه اکید می گردد که در زمینه دریافت ویزای تحصیلی چک حتما با وکیل مهاجرت به جمهوری چک مشاوره نمایند، تا بتوانند در پروسه دریافت ویزای تحصیلی نیز همانند پذیرش موفق شوند. با ارائه کامل مدارک به سفارت، شخص می تواند ویزای تحصیلی جمهوری چک را دریافت نماید. نکته مهم برای اخذ ویزای تحصیلی چک ، مخصوصا برای دوره های پیش پزشکی شرایط سنی متقاضیان می باشد. کشور چک همانند کشورهایی چون آلمان، سوئیس، اسلواکی، لهستان برای ورود به کالج های پزشکی چندان سخت گیرانه عمل نمی کند اما توصیه می شود افرادی که سن آنها پایین تر ۳۰ سال می باشند برای دریافت ویزای تحصیلی برای مقطع پزشکی اقدام نمایند تا ریسک دریافت ویزا برای آنها پایین تر باشد.

برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی در زمینه تحصیل پزشکی و تحصیل در سایر رشته ها در جمهوری چک می توانید به لینک زیر مراجعه نمائید.

تحصیل در جمهوری چک

تحصیل پزشکی جمهوری چک و مدارک لازم برای دریافت ویزا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

برای تحصیل پزشکی جمهوری چک دانشجو می بایست برای دریافت ویزا مدارکی را ارائه نماید که در ادامه آنها را معرفی می کنیم. برای دریافت ویزای دانشجویی متقاضی باید تمامی مدارک را آماده نموده و از سفارت جمهوری چک درخواست وقت نماید تا در موعد مقرر مدارک را به سفارت تحویل دهد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی جمهوری چک عبارتند از :

 • تکمیل فرم ویزای دانشجویی

 • پرداخت هزینه ویزا

 • نامه پذیرش رسمی و معتبر از کالج یا دانشگاه چک

 • اصل شناسنامه به همراه ترجمه به زبان چکی

 • اصل گذرنامه که حداقل سه ماه پس از مهلت ویزا اعتبار داشته باشد

 • 6 قطعه عکس ۳*۴

 • ارائه مدارک لازم برای محل اقامت دانشجو در حین تحصیل در چک

 • ارائه نامه تمکن مالی به ارزش ۱۲ هزار یورو

 • ترجمه مدارک تحصیلی متقاضی شامل دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمرات

 • بلیط هواپیما

تحصیل پزشکی جمهوری چک و کار پس از تحصیل

سوال مهمی که در ذهن دانشجویان پزشکی همیشه مطرح بوده این است که آیا دانشجویان پزشکی در حین تحصیل و پس از تحصیل اجازه کار دارند یا خیر؟ جواب این سوال مثبت است. دانشجویان هنگام تحصیل پزشکی جمهوری چک می توانند به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند، البته مهمترین لازمه پیدا نمودن شغل در جمهوری چک ، تسلط دانشجویان به زبان چکی می باشد، اصولا دانشجویان پزشکی از سال دوم می توانند با توجه به شرایط خود در بیمارستان ها، کلینیک ها و مراکز درمانی و بهداشتی در کنار اساتید خود مشغول به کار شوند، اما دانشجویان پس از اتمام تحصیل پزشکی در جمهوری چک می توانند در خاک این کشور یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا با رعایت شرایطی مشغول به کار شوند. اکثر فارغ التحصیلان پزشکی به عنوان پزشک و طبیب کار می کنند، آنها می توانند به عنوان یک پزشک عمومی در بیمارستان ها یا کلینیک های خصوصی و یا مراکز بهداشتی و درمانی مشغول به کار شوند تا بتوانند کیفیت زندگی بهتر را به مردم ارائه دهند. با این حال، تحصیلات پزشکی به دانشجویان فرصت های شغلی زیادی ارائه می دهد، همانند کار در زمینه های مدیریت یا تحقیق و یا به عنوان یک مشاور مدیریت. همچنین پزشکان می توانند برای دوره های تخصص نیز شرکت نمایند و در زمینه های مختلفی همچون پاتولوژی، پزشکی قانونی یا روانپزشکی ادامه تحصیل دهند.

کار دانشجویی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی جمهوری چک از طریق دیگر

مدت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک متفاوت است. به نوعی که تحصیل در رشته پزشکی ۶ سال یا به عبارتی ۱۲ ترم و نیز تحصیل در رشته دندانپزشکی حدوداً ۵ سال و نیم که به قولی ۱۱ ترم طول می کشد . البته طبیعی است که به علت دشواری و سختگیری های به جا و مرتبط با رشته تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک ممکن است مدت زمان بیشتری به طول بیانجامد .

زمان آغاز سال تحصیلی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک در ماه سپتامبر خواهد بود که باید خاطر نشان کرد که با توجه به محدودیت سنی و همچنین محدویت در ثبت نام توصیه می شود اگر متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک در اسرع وقت با مشاوران ارشد و وکلای بین المللی موسسه حقوقی جناب آقای دکتر ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید .

همانطور که تا کنون در مقاله اشاره شد، ورود به کشور جمهوری چک و همچنین ورود به دانشگاه های مطرح جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک مستلزم گذراندن دوره ای قبل از دانشگاه خواهد بود که به شما والدین گرامی که متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک برای فرزندانتان هستید، پیشنهاد ویژه ای خواهیم داشت . دانش آموزان می توانند از دو راه به دانشگاه های چک ورود پیدا کنند ، یا به صورت مستقیم وارد دوره های قبل از دانشگاه جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک شوند و یا اینکه با حضور در دوره های آمادگی قبل از دانشگاه در انگلستان وارد دانشگاه های جمهوری چک گردند.

اگر شما این دوره ها را در کشور انگلستان بگذرانید به مصلحت شما دوستان عزیز خواهد بود چرا که سطح تحصیلات شما خیلی بالاتر خواهد بود و این دوره در انگلستان مورد تائید دیگر کشور خواهد بود و علاوه بر آن اگر این دوره آمادگی قبل از دانشگاه را در کشور انگلستان بگذرانید به نوعی این امکان را به شما می دهند که در کشور انگلستان و دانشگاه های مطرح این کشور ورود کنید و از بورسیه دانشگاه های مطرح انگلستان استفاده نمایید .

محدودیت سنی بحث حائز اهمیتی است که جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک شما باید دقت بفرمایید فرزندانتان سنشان بعد از اخذ مدرک دیپلم بالا تر از ۲۱ سال نباشد، این بحث به قدری مهم و حساس است که توصیه می شود در اسرع وقت با مشاوران ارشد موسسه حقوقی جناب آقای دکتر ملک پور تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی ما بهره مند شوید .

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل پزشکی جمهوری چک و سخن پایانی

تحصیل پزشکی جمهوری چک ، شرایط تحصیل در رشته پزشکی در چک ، مهاجرت تحصیلی به جمهوری چک در مقاله فوق مورد بررسی و ارزیابی علمی قرار گرفت. تحصیل در رشته های پزشکی امروزه به دلایل مختلفی طرفداران فراوانی دارد که متقاضیان بیشتر به دنبال تحصیل در رشته پزشکی در کشورهای ارزان در اتحادیه اروپا می باشند. از این رو کشور جمهوری چک می تواند در قیاس با سایر کشورهای اتحادیه اروپا همانند مجارستان، اسلواکی، لهستان، پرتغال گزینه ای بسیار مناسب تلقی گردد، تحصیل پزشکی جمهوری چک به زبان انگلیسی می باشد و هزینه زندگی در جمهوری چک بسیار مناسب می باشد. در مقاله فوق سعی بر آن شد تا شرایط تحصیل پزشکی جمهوری چک، مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در جمهوری چک، شرایط ورود به رشته پزشکی در چک، هزینه تحصیل و زندگی در جمهوری چک، بررسی ویزای همراه در این کشور، شرایط کار دانشجویی و شرایط و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در جمهوری چک خدمت شما متقاضیان عزیز ارائه گردد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی در زمینه تحصیل پزشکی جمهوری چک، می توانید با مشاوران متخصص ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاهترین زمان ممکن دریابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

90 پاسخ
 1. مصلح گفته:

  سلام
  برای گرفتن ویزای تحصیلی گواهی صحت سلامت و آزمایشات ایدز و هپاتیت را باید ارائه کرد؟
  کل مدارک لازم حتما به زبان چکی باید ترجمه شود ؟ یا ترجمه به زبان انگلیسی کفایت می‌کند؟چون به سفارت ایمیل زده بودم گفتند مدارک به زبان چکی ترجمه شوند و در ایرا دارالترجمه ی رسمی زبان چکی وجود ندارد
  برای اخذ ویزا باید بلیط هواپیما روز کرد؟ چه نوع بیمه ای باید خرید؟

  برای اخذ ویزای تحصیلی مصاحبه دارد یا نه؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، خیر نیازی به گواهی صحت سلامت و … نیست . اما باید بیمه داشته باشید. بله مدارک باید به زبان چکی ترجمه بشه و در ایران دارالترجمه مورد تایید نداریم . ما می تونیم کمکتون کنیم اگر مایل هستید. بله مصاحبه هم دارین .

   پاسخ
 2. سارا گفته:

  سلام
  خواهش مي كنم سوال من را هم پاسخ بدهيد. من سي و پنج سال سن دارم و در كانادا زندگي مي كنم. مدرك مهندسي دارم اما علاقه اصلي ام دندانپزشكي است. معدل ديپلم و ليسانس ام خوب هست. ايا با توجه به سن ام امكان تحصيل دندانپزشكي در چك را دارم؟ ممنونم

  Rating: ۴
  پاسخ
 3. Soheil گفته:

  سلام خسته نباشید
  با توجه به اینکه هزینه تحصیل و زندگی سالیانه در چک چیزی حدود ۲۰هزار یورو *۳۰۰میلیون*میشه این برای ایرانی ها هزینه بسیار زیادی هست
  چطور امکان داره از هزینه کاسته بشه؟ ایا بورس و کار در کنار تحصیل هم هست؟ اگه هست حداکثر و حداقل چقدر میباشد
  باتشکر

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، هزینه ها از ۱۲ تا ۲۰ هزار دلار متفاوت است. بله شرایط کار حین تحصیل وجود داره و معمولا ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار هست. این دوره ها اکثر با کارآموزی هست و معمولا بعد از فارغ التحصیلی کار میکنه دانشجو

   پاسخ
 4. Soheil گفته:

  سلام به اقای ملک پور عزیز و همکاران گرامی
  من فارغ التحصیل تجربی هستم سن ۱۹ ایلتس ۷ و قصد دارم وارد یکی از رشته های پزشکی بشم
  خواستم بپرسم برای تحصیل به زبان انگلیسی ایا این درسته که دوره فون حدودا ۶۰۰۰یورو هزینه میخواد*فقط تحصیل*و با محاسبه حدود ۶۰۰۰یورو خرج زندگی دانشجویی در سال میشه یکسال اول رو گذروند؟و اینکه وقتی وارد دانشگاه شدیم هزینه های سالیانه به ۲۰۰۰تا۴۰۰۰کاهش پیدا خواهد کرد؟
  باتشکر

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، شرایط و سنتون خوب هست . هزینه ها برای تحصیل پزشکی در چک در حدود ۱۰ الی ۱۵ هزار یورو هست . برای دانشجویان بین المللی تحت شرایط خاص امکان کاهش شهریه وجود داره

   پاسخ
 5. پانته آ گفته:

  سلام من معدل ديپلمم ١٩/٦٤ هست .
  ميخواستم ببينم الان اگه بخوام به زبان چك دندون پزشكي رايگان تحصيل كنم بايد دوره ي خودِ دانشگاه رو قبل آزمون ببينم ؟ و اينكه زبان چكي رو از پايه خودشون تو اون دوره آموزش ميدن ؟ و احتمال قبولي تو آزمونش چقدر ميشه ؟ احتمالش خيلي كمه ؟ يعني آزمونش سخته ؟ يا ياد گرفتن زبان چكي سخته ؟ بعد اين مدركي كه بگيرم مورد تاييد ايران هست ؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، بله باید ازمون ورودی بدین برای بعضی از دانشگاه ها که به زبان انگلیسی و چکی قابل انجام هست . دانشگاه های که ما اقدام می کنیم موردتایید وزارت علوم هست. طبیعتا بزرگترین چالش یادگیری زبان چکی هست.

   پاسخ
   • پانته آ گفته:

    يعني فرقي نداره كه به كدوم زبان تحصيل كنيم در هر صورت مورد تاييد ايران ميشه ؟ خيلي ممنونم كه وقت ميذارين جواب ميدين

    Rating: ۴
    پاسخ
    • m.s گفته:

     با سلام، در سایت وزارت علوم اگر مراجعه بفرمایید ذکر شده که چه رشته و چه دانشگاهی مورد تایید هست و ما هم بر همین اساس اقدام می کنیم.

     پاسخ
 6. عماد گفته:

  سلام
  لطفاً درمورد رشته های تخصصی داندانپزشکی هم توضیح دهید کسانیکه از کشورهای دیگر فارغ التحصیل در رشته دانداپزشکی هستن نحوه پذیرش آنها چگونه میباشد.
  باتشکر

  Rating: ۵
  پاسخ
 7. مهدی گفته:

  سلام دکتر
  بنده ۱۷ سال سن دارم و سال دهم یا دوم دبیرستان را میگذرانم.
  زبان انگلیسی و آلمان را در حد خوبی فرا گرفته ام و همچنان دوره های تکمیلی را میبینم.
  برای ادامه تحصیل که منتهی به تحصیل در رشته دندانپزشکی شود از بین انگلیس،آلمان،چک کدام را صلاح میدانید که از بابت هزینه و اعتبار و همچنین واجد شرایط بودن بنده بهتر میباشد؟
  در ضمن استطاعت پرداخت هزینه های اعلامی در سایت را برای هر سه کشور دارم.
  لطفآ حتی الامکان جواب بنده را بدهید
  ممنون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر می توانید زبان آلمانی را در حد عالی صحبت بفرمایید آلمان گزینه مناسبی است. تحصیل پزشکی در انگلستان نیز بسیار نتیجه خوبی دارد اما باید بتوان هزینه ها را پوشش داد. کشور چک نیز دانشگاه های معتبری برای پزشکی دارد که به نسبت هزینه های پایین تری به نسبت سایر کشورها دارد. برای هر سه گزینه می توان برای شما اقدام کرد.

   پاسخ
 8. Amirreza_anbari گفته:

  سلام آقای ملک پور عرض ادب , بین کشور چک و انگلستان در کدام کشور فاند گرفتن در رشته پزشکی و دندانپزشکی راحت تر است؟ و اینکه آیا قبولی در امتحان ورودی در انگلستان برای این ۲ رشته بسیار سخت است؟؟ بسیار ممنون از اینکه جواب می دهید

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، شرایط تحصیل پزشکی در هر دو کشور وجود دارد و امتحان ورودی با توجه به دانشگاه متفاوت است. معمولا برای دانشجویان پزشکی فاند خاصی در نظر گرفته نمی شود اما در بعضی شایط کمک هزینه های تحصیلی وجود دارد.

   پاسخ
 9. یاشار گفته:

  با سلام البته من پس از تحقیق متوجه شدم که بزا دانشجویان که بورسیه گرفتن ماهیانه حدود ۱۲هزار کرونا پرداخت میشه و علاوه بر اون تحصیل در چک به دو زبان میسر است یکی زبان انگلیسی که هزینه‌اش بسیار بالا بوده و دیگری تحصیل در زبان جمهوری چکه که هزینه هاشون رایگانه حالا میخواستم ببینم صحت داره این مطلب و آیا اگه زبان چکی بلد باشیم واقعا هم ۱۲هزار کرونا رو میتونیم بگیریم و هم بدون هزینه تحصیل کنیم؟

  پاسخ
 10. محمدرضاازبکی گفته:

  سلام اقای دکترمن ۱۸سالمه وامسال کلاس دوازدهم هستم در ضمن من مدرک زبان ندارم ومیخواهم در اتریش در رشته پزشکی تحصیل کنم ووضع مالی خوبی ندارم درایران زندگی می کنم ولی در اصل افغانی هستم هزینه ویزای تحصیلی اتریش چقدر است وخرج زندگی دانشجویی ماهیانه در اتریش چقدر است ؟از شما خواهشمندم که با من همکاری کنید

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام، مقالات فراونی بر روی سایت های ملک پور در این مورد وجود دارد که با مراجعه به آن ها اطلاعات شما به میزان زیادی افزایش پیدا خواهد کرد. لطفا برای دریافت اطلاعات کاملتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس جاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 11. نیروانا گفته:

  باسلام آیا مدرک داروسازی چک بعد از ۵سال اول مستر(فوق لیسانس) هست یا دکترا؟
  واینکه ذکر شده بعد از ۵سال میتوان تخصص داروسازی گرفت به چه معناست؟یعنی بالاتر از دکترای داروسازی مدرکی هست؟!!

  پاسخ
 12. الناز گفته:

  سلام من ۱۹ سالمه معدل کل دیپلمم ۱۹.۵۱ و معدل کل پیش دانشگاهیم ۱۸.۳۹ واسه تحصیل در چک رشته ای هست که بتونم بورسیه بگیرم یا هر کشور دیگه که پیشنهاد بدید
  ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام شرایط اولیه شما بسیار مناسب به نظر می رسد، برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید تا به طور کامل شما را راهنمایی کنیم و بهترین تصمیم را بگیریم

   پاسخ
 13. Jahan گفته:

  سلام وقتتون بخیر.من میخواستم دوره پری مدیکال رو در یکی از کشور های چک یا صربستان بگذرونم امسال میرم پایه یازدهم و ۱۷ ساله میشم. ایا امکانش هست بدون دیپلم به این دوره بروم یا نه ؟ ممنون میشم پاسخ بدین.

  پاسخ
 14. آرشام گفته:

  با عرض سلام و ادب خدمت شما
  من یک سوالی از خدمت شما دارم : برای تحصیل در کشورهای اروپایی پیش از گرفتن دیپلم ، دقیقا از چه طریقی باید اقدام کرد ؟ تحصیل کالج یا مدرسه ؟
  با تشکر از شما

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید در ابتدا رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد علاوه بر آن باید بتوانید در ابتدا برای کالج اقدام نمایید و سپس وارد دانشگاه شوید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 15. آروین گفته:

  سلام دکتر ملک پور . امیدوارم همیشه پاینده باشید
  اگر لطف کنید و به سوالم پاسخ بدید خیلی ازتون ممنون خواهم شد .
  من ۱۶ سالمه ( متولد مرداد ۸۱ ) در یکی از مدارس تیزهوشان استان اصفهان مشغول به تحصیل هستم . الان دارم وارد پایه یازدهم میشم . معدل پایه دهمم ۱۹٫۷۳ هست و توانایی پرداخت حدود ماهیانه ۴ تا ۵ میلیون هزینه رو دارم . راستیتش توی تحقیقاتی که خودم انجام دادم ،جمهوری چک مقصد خوبی برای تحصیل پزشکی هست . رشته ام هم تجربی هست .
  میخواستم بدونم با توجه به این شرایط یا من امکان درخواست برای کالج ( قبل از گرفتن دیپلم و کنکور سراسری ) رو دارم. کشور خاصی مدنظرم نیست ، اما ترجیح میدم اروپایی باشه .
  عاجزانه ازتون خواهشمندم که به سوالم جواب بدید و من رو از این سردرگمی بیرون بیارید .
  تشکر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام دوست گرامی باید در ابتدا بتوانید سرمایه خود را افزایش دهید و سپس می توانید اقدام نمایید اما برای اقدام باید دارای دیپلم ۱۲ ساله باشید تا بتوانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 16. جواد گفته:

  سلام دکتر جان عرض ارادت امیدوارم همیشه حالتون خوب و مثبت باشه.دکتر جان من ۱۹سالمه و دیپلم تجربی با معدل ۱۷٬۵دارم میخواستم بدونم ک اگر بودجه حدود۶۰۰میلیونی داشته باشم و مدرک زبان بگیرم میشه برای پزشکی کشور های درجه یک اروپایی اقدام کرد؟کشورهایی مثل المان و اتریش ک تحصیل رایگانه ایا اون امتحان ورودیشون سخته؟کشور چک امتحان ورودیش در چ حده؟تورو خدا اگ میشه همینجا جواب کامل بدید.ممنونم از وققتون خیلی از شما انرژی میگیرم دکتر جان خدا حفظت کنه

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام بله می توانید برای کشورهای آلمان ، انگلیس ، کانادا ، و . .. اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 17. محمد مهدی باقری منش گفته:

  سلام
  من سال ۹۸ دیپلم رو میگیرم رشته تجربی هستم متوسطه اول و دوم رو تو مدارس نمونه دولتی خوندم و میخونم با معدل بالای ۱۸
  متولد سال ۸۰ هستم
  ۶ سال کلاس زبان میرم ولی اقدام برای گرفتن ایلتس و تافل نکردم
  هزینه ۱۲ هزار یورویی برام یکم سخته میخواستم بدونم کدوم کشور با این رزومه میتونم برم که هم معتبر باشه دانشگاه هاش و هم کم هزینه باشه
  رشته های مورد نظرم پزشکی و پیرا پزشکی هستش

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای کشورهای روسیه ، ترکیه ، آذربایجان ، مجارستان و . . . اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 18. رضا گفته:

  عرض سلام و خسته نباشيد. براي ورود به دوره ي فانديشن هم معدل نياز هست؟
  آيا ميشود با معدل پايين(۱۲٫۷۰) وارد دوره ي پيش پزشكي شد؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید رزومه کاملی از خود را بفرمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 19. حسن گفته:

  سلام
  خسته نباشيد.
  عاجزانه تقاضا دارم سوالم رو پاسخ دهيد.
  بنده ۱۹ ساله فارق التحصيل رشته ي رياضي با معدل كل ديپلم ۱۴٫۵۰ و معدل كتبي نهايي ۹٫۳۱
  و مدرك آيلتس ۶ شانس اين رو دارم كه در كشور هاي خارجي در رشته ي پزشكي يا داروسازي تحصيل كنم؟
  اگر معدلم براي اين رشته ها پايين هست آيا راهي هست كه در خارج از كشور بتوانم نمرات ديپلمم را ترميم كنم؟ چون در داخل كشور اجازه ي ترميم به خاطر قوانين نظام وظيفه نميدن

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام معدل پایینی دارد اما بهتر است شرایط خود را با کارشناسان حقوقی بررسی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 20. محمدی گفته:

  سلام من بیست سالمه و دیپلم تجربی با معدل کل ۱۹٫۵۶ دارم وپیش دانشگاهیم هم بالای نوزده. است. توی کنکور نتونستم رتبه ی خوبی داشته باشم به خاطر استرس و پزشکی قبول نشدم امسال هم فکر نمیکنم قبول بشم به خاطر نمره منفی …
  میخواستم ببینم امکان تحصیل رایگان پزشکی برای من در اتریش وجود داره به زبان انگلیسی یا اگه انگلیسی نشد آلمانی ( به آلمانی علاقه دارم و یادگیریش رو شروع کردم )
  امکان پرداخت هزینه های خیلی بالا رو برای شهریه ندارم اما میتونم هزینه ی عادی زندگی رو پرداخت کنم
  ممنون میشم اگه سوالم رو پاسخ بدید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام تحصیل به زبان آلمانی امکان پذیر خواهد بود اما باید شرایط کامل خود را با کارشناسان بررسی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 21. محمد گفته:

  سلام.خسته نباشید.آقای دکتر من ۲۶ سالمه.دیپلم تجربی با معدل کتبی ۱۵/۱۲ و معدل کل ۱۶/۷۳ هستم.خدمت رفتم.مدرک زبان ندارم.میخوام بدونم میتونم واسه ادامه تحصیل رشته های‌پزشکی در کشور مجارستان و چک اقدام کنم؟ اگه میتونم کدوم کشور پذیرشش راحتتره؟ممنون میشم از لطفتون اگه پاسخ بدین

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله دوست گرامی می توانید اقدام نمایید اما با توجه به اینکه برخی کشورها برای پروسه ویزا محدودیت سنی دارند می توانید در ابتدا برای یک دوره زبان ورود داشته باشید و سپس وارد رشته پزشکی شوید . برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 22. sanaz گفته:

  سلام.من ۱۸سالمه و دیپلم تجربی با معدل ۱۵ و خورده ای دارم.مدرک آیلتس هم دارم میگیرم.میخواستم بدونم آیا امکانش هست در رشته دندانپزشکی چک تحصیل کنم؟؟.
  و میخواستم بدونم هزینه تحصیلم چقدر میشه به تومان.
  و من نمیتونم هزینه های بالا رو متقبل بشم میخواستم بدونم چه کشور اروپای که هزینه های پایینی رو برای تحصیل داره؟
  دوره ای که قبل از ورود به دانشگاه باید بخونیم هزینش چقدر هست و امتحان ورودی چطور هستش و امکان داره ک در اون امتحان قبول نشم؟
  خوشحال میشم جواب سوال هام رو بدید دکتر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز بله می توانید اقدام نمایید اما باید یک دوره پیش پزشکی را بگذرانید و سپس بتوانید وارد رشته پزشکی شوید اما باید بتوانید هزنیه های خود را تامین نمایید همچنین شهریه تحصیل ۱ سال خود را نیز پرداخت کنید تا بتوانید اقدام داشته باشید برای اطلاعات کاملتر می توانید با کارشناسان mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 23. مینا گفته:

  سلام وقتتون به خیر
  من ۳۰ سالمه
  دیپلم تجربی با معدل کل سوم ۱۸٫۵ و معدل کتبی ۱۵٫۹۴
  معدل پیش دانشگاهی ۱۷٫۵
  لیسانس گیاهپزشکی دارم
  آیا من میتونم در رشته دندان پزشکی در چک تحصیل کنم؟
  ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله دوست گرامی می توانید اقدام نمایید که باید یک دوره پیش پزشکی را بگذرانید و سپس بتوانید وارد رشته پزشکی شوید برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 24. نیلوفر گفته:

  با سلام .ببخشید ممنون میشم به سوال من جواب بدین.من ۲۳ساله هستم در حال خوندن زبان هستم و میخواهم ایلتس بگیرم وبرای داروسازی چک اقدام کنم ولی باتوجه به زمانی که دارم احتمالا برای مهرنتونم اقدام کنم میخواستم ببینم اگه برای دی ماه اقدام کنم مشکلی به وجود میاد؟یعنی شرایط امتحان سختترمیشه یان؟شما چه پیشنهادی دارین برای من؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز خیر مشکلی ایجاد نخواهد شد و می توانید اقدام نمایید حتی این امکان را دارید که بتوانید بدون مدرک زبان نیز اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 25. سمیرا گفته:

  سلام خسته نباشید من اطلاعات زیادی درباره تحصیل خارج از کشور ندارم… میخواستم ببینم برای رشته پزشکی چه راه هایی هست که بتونم بورس تحصیلی بگیرم؟ اصلا امکانش هست که تحصیل رایگان باشه؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای رشته پزشکی کشورهای متعدد با شرایط متفاوت می توان اقدام کرد اما باید در ابتدا شرایط کامل خود را ذکر نمایید تا با توجه به شرایط شما بتوان اطلاعات دقیقی ارائه داد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 26. سحر گفته:

  سلام من ۲۶ سالمه و مدرک زبان ندارم اما زبانم خوب است ایا می توانم بدون مدرک زبان برای مهر سال بعد در رشته داروسازی یا پزشکی چک اقدام کنم ؟ ممنونم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله دوست عزیز امکان پذیر است و می توانید اقدام داشته باشید اما باید شرایط شما توسط کارشناسان بررسی گردد که برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 27. mmf گفته:

  با سلام خدمت شما می خواستم بدون آیا دانشکده دندانپزشکی دانشگاه چارلز شرط معدل هستش و اگه آیلتس ۶ داشته باشیم چه تاثیری در پذیرش ما داره

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای ورود باید معدل خوب و بالایی داشته باشید تا شانس پذیرش و اخذ ویزا را داشته باشید و با مدرک زبانی که دارید براحتی می توانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 28. Hadis گفته:

  با سلام و سپاس فراوان،من دختري ۱۹ ساله هستم كه درحال حاضر در كالج دوناي مجارستان در حال تحصيل هستم.ميخوام علاوه بر امتحان وروديه دانشگاه مجارستان امتحان دانشگاه چارلز چك رو هم بدم.ايا من به مدرك زبان نياز دارم؟و اينكه ميخوام بيشتر درباره چك و دانشگاهش اطلاعات بگيرم ممنون.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه می توانید به سایت مراجعه نمایید و یا با برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 29. Dorsa madah گفته:

  سلام آقاي دكتر خيلي خوشحالم كه با موسسه شما آشنا شدم و واقعا ممنونم بابت همه راهنمايي هايي كه انجام ميدين اينقدر دلنشين حرفه اي و دقيق.
  من ٢٦ سالم هست معدل ديپلم ١٦ تجربي از تيزهوشان وليسانس مهندسي پزشكي با معدل ١٦ دانشگاه آزاد مدرك ايلتس ٦.٥ دارم و يه مقاله آي اس آي در ژورنال اشپرينگر دارم، علاقه خيلي خيلي زيادي به پزشكي دارم سؤال اولم اينه كه امكان دريافت فاند و تحصيل در پزشكي با رزومه من وجود داره؟ و أصلا كلا به نظر شما بين آمدن به اتريش و آزمون دادن يا تحصيل در چك روسيه يا اكراين كدوم راه عاقلانه تَر هست؟ خيلي ممنون ميشم اگه راهنمايي كنين.
  با سپاس،پاينده باشيد.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   شما امکان تحصیل در رشته پزشکی را دارید اما کشورهای متفاوتی می توانید اقدام نمایید شرایط اقدام برای کشورهایی که فرمودید مهیا می باشد اما شرایط هر کدام متفاوت است که بهتر است شرایط شما برای کشورهای ذکر شده بررسی گردد که می توانید با دفاتر mie برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

   پاسخ
 30. مهشید گفته:

  با عرض سلام و وقت به خیر و تشکر بابت راهنمایی های خوبتون…
  من ۲۴ سال سن دارم و دیپلم تجربی و کارشناسی معماری دارم با معدل های بالای ۱۷…
  میخوام دندانپزشکی بخونم و در حال حاضر برای دوره ی پادفک زبان روسی در روسیه هستم،میخواستم بدونم ایا این امکان برای من وجود داره ک به چک برم و دندان پزشکی رو به زبان اینگلیسی بخونم ولی دوره ی یک ساله ی امادگی زبان رو نگذرونم(زبان اینگلیسی ام خوب است ولی ایلتس ندارم)
  ممنون میشم اگر راهنمایی ام کنید ک سریع ترین زمان برای شروع دروه ی دندان پزشکی برای من کی هست؟؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی بله امکان پذیر است و می توانید اقدام نمایید اما باید سطح خوبی از زبان را دارا باشید همچنین دوره premedical را نیز بگذرانید و سپس وارد دانشگاه شوید و رشته مورد نظر خود شوید اما با توجه به اینکه فرصت زیادی باقی نمانده باید سریعتر برای اخذ پذیرش اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 31. علی سبحانی گفته:

  سلام جناب دکتر، نزدیک به یک ماه هستش که سوال بنده در ذیل مقاله پزشکی چک در همین صفحه درج شده و قابل ندونستین جواب بدین.حتی سوالاتی که بعد از سوالم مطرح شده رو هم جواب دادین اما سوال من گویا خیلی جذاب برای پاسخگویی نبوده ! بهرحال ما طبق گفته شما هم زیر مقاله مرتبط سوال پرسیدیم هم کامل و جامع پرسیدیم و هم نزدیک به ۱ ماه صبر کردیم تا عاقبت مهلت اقدام برای کشور چک برای امسال تمام شد و جوابی از شما نگرفتیم و یک سال کارمون به تاخیر افتاد . کاش ساماندهی بهتر بود.موفق باشید

  پاسخ
 32. neginA گفته:

  باسلام من ۱۸ سال سن دارم وامسال در رشته ی پرستاری ازاد نجف اباد پذیرفته شده ام و دارای مدرک پیش دانشگاهی با معدل ۱۸٫۰۲ و دیپلم تجربی ۱۹٫۳۴ می باشم
  علاقمند به تحصیل در رشته ی داروسازی هستم شرایط پذیرش این رشته در دانشگاه های کشور چک چگونه است وایا من میتوانم برای تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور اقدام کنم؟
  با تشکر از شما

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 33. سوسن گفته:

  سلام اقاى دكتر .يك سال أندى ست كه در كانالتون عضو هستم و از اطلاعات شما در زمينه هاى مختلف استفاده ميبرم .اميدم شادى وسرافرازىروزافزون شماست.
  راجع به دخترم ١٩ساله كه پيش امسال با معدل متوسط گرفته و زبان هم در حد ٣ و ٣:٥ Ielts ميدونه از همكارتون راجع به پزشكى چك پرسيدم. نميدونم دوره premedical با foundation يكى هست و أيا زبان انگليسى رو هم ميتونه اونجا بخونه تو همين مدت premedيا نه و اگه ايشون تا دى ماه بتونه بره بعد از شش ماه ديگه ميتونه وارد سال يك بشه يا مجددا بايد يك سال premedical بخونه و أيا امكان داره بعد از سال دوم به پرديس منتقل بشه و يا اگه همونجا بخونه شانس تخصص در كشورهاى اروپايي براش بيشتر است؟؟
  اگه جواب بديد بسيار سپاسگزارم

  پاسخ
 34. Negar گفته:

  سلام من ٢٤ سال سن دارم و معدل ديپلم تجربي ١٥ بود…من با يكي از موسسه هاي همكار شما تماس گرفتم براي داروسازي دانشگاه چارلز چك گفتن بايد پري مديكال رو بگذرونم.چرا در مورد داروسازي چك جايي بحث نشده؟؟؟؟؟؟!!!! مدرك زبان براي كالج هم لازم هست ؟يا براي دانشگاه بگيرم بهتره؟مصاحبه سفارت رو براي آذر وقت گرفتن در مورد مصاحبه هم ي راهنمايي كنيد كه به چه صورت هست ممنون ميشم….

  پاسخ
 35. زينب گفته:

  باسلام،من٢٤سالمه.كارشناسي مامايي ازدانشگاه شهيدبهشتي بامعدل١٥/٧٧هستم.براي سال ديگه كه طرحم تموم ميشه،براي دندانپزشكي ميخوام اقدام كنم،مدرك زبان ندارم ولي دراين يكسال ميخوام بخونم كه چون مقصدم مشخص نيست،نميدونم چ زباني بخونم?معدل ديپلم تجربي١٩/٤٨معدل پيش١٨/٥٠،من خيلي سردرگم شدم و همه جا سرچ كردم ولي به نتيجه نرسيدم،خواهش ميكنم كمكم كنيد تا فرصت ديگه ازدست ندم،چون دانشجويان زيادي در اوكراين و بلاروس سردرگم شدن بعداز پادفك،ميترسم منم اينجوري شم،زبان الماني هم دوسال طول ميكشه تاb2 و بعدش مشخص نيست كه بتونم مستقيم وارد شم يا نه!و با توجه به سنم ويزا نميدن ديگه براي المان،فرانسه هم كه مشكل ويزا داره،هزينه ي كشورهاي چك و مجارستان هم خيلي بالاست و فقط ٢سال ميتونم پرداخت كنم،نميخوام مجبورشم انتقالي به پرديس ايران بگيرم،لطفا منو راهنمايي كنيد ???

  پاسخ
 36. علی سبحانی گفته:

  سلام جناب دکتر ملک پور. خیلی ممنونم از اطلاعات خوب و کاملی که در خصوص مهاجرت در اختیار هموطنان قرار میدین.واقعا افراد بزرگواری مثل جنابعالی که علمشون رو بی چشمداشت در اختیار دیگران قرار میدن رو باید قدر دونست. جسارتا سوالی از محضرتون داشتم. ۳۵ ساله هستم و دیپلم و پیش دانشگاهی رو در رشته ریاضی فیزیک با معدل حدود ۱۸ به بالا تمام کردم و بعد از اون لیسانس و فوق لیسانس رو در یکی از رشته های مهندسی گذروندم (لیسانس دانشگاه آزاد و ارشد هم غیر انتفاعی).از زمان فارق التحصیلیم در مقطع ارشد حدود ۷ سال گذشته.اما همیشه دوست داشتم در رشته پزشکی یا دندانپزشکی ادامه تحصیل بدم که متاسفانه دست سرنوشت تا الان ممانعت کرده بود.حالا سوالم از محضر حضرتعالی این هستش که با وجودی که دیپلم و پیش دانشگاهیم ریاضی بوده آیا امکان تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی رو دارم تا بالاخره به این آرزو برسم؟ آیا در کشور چک فقط این امکان برای من میسر هست یا در کشورهای با سطح علمی بالاتر دیگر هم این امکان رو دارم با توجه به سنم و ریاضی بودنم؟ و از بابت زبان هم آیلتس ۵٫۵ دارم. ضمنا چون پیش دانشگاهی و دیپلم رو ریاضی بودم در صورت فارغ التحصیلی احتمالی در رشته پزشکی یا دندانپزشکی در خارج از کشور آیا امکان طبابت در ایران را دارم؟ چون اگر اشتباه نکرده باشم مدارک پزشکی خارج که پیش دانشگاهی تجربی نبوده باشند در ایران ارزشیابی نمیشوند. ببخشید که سوالاتم زیاد بود اما اگر منت بذارید و به همشون جواب بدین سپاسگزار خواهم بود.البته خاطرم هست که سوال دوست بزرگواری رو ور کانال تلگرام جواب دادین که ۲۹ سالشون بود اما با سوال من متفاوته چون ایشون رشتشون تجربی بود و من از بابت ریاضی بودن کمی نگرانم.

  پاسخ
 37. arshavin گفته:

  ArshaviN:
  من ۲۶ ساله هستم چند روزی هست خدمت سربازیم تمام شد…لیسانس مکانیک حرارت و سیالات از دانشگاه ازاد هستم با معدل ۱۲٫۹۴ و معدل دیپلم ۱۴ ریاضی و فیزیک و در حال رفتن به زبانكده برای زبان چك.و شغلمم هم مغازه تجهیزات پزشکی دارم
  الان که خدمتم تمام شده تازه به این فکر افتادم برم دنبال علایقم و تصمیم گرفتم دندانپزشکی بخونم توی چك
  میخواستم بدونم اگه دیپلمم رو به تجربی تغییر بدم دوباره از کالج شروع کنم؟!
  اگه پیشنهادی دارین لطفا راهنمایی کنید چون شدیدا انگیزه دارم به اون چیزی که دوس دارم برسم…لطفا راجع به ویزای کاری در زمینه تجهیزات پزشکی برای فروش هم توضیح بدین.مرسی

  پاسخ
 38. محمد گفته:

  سلام خواهش می کنم راهنماییم کنید من مهر وارد ۲۹ سالگی میشم خیلی علاقه دارم پزشکی در چک بخونم ارزوم پزشک شدن هست ایا با توجه به سنم میتونم اقدام کنم با تشکر

  پاسخ
 39. مشاور حقوقی گفته:

  سلام وخسرته نباشيد خدمت دكتر ملك پور گرامي.اقاي دكتر من ٢٤سالمه كارشناسي رشته ميكروبيولوژي با معدل ١٦دارم با توجه به تحقيقاتي كه دانشگاه چارلز تو پراگ يكي إز بهترين دانشگاه ها در رشته هاي پزشكي و دندان دارو هستش در اروپا و جهان خواستم ببينم واقعا اينطور هستش و ارزش داره ادم كلي هزينه چه إز نظر مادي و چه إز نظر زماني براش انجام بده؟ايا مدركش همه جاي دنيا مورد تأييده ؟سوْال بعديم اينكه من ميتونم برا ژانويه در دوره پري مديكال پذيرش بشم بعد امتحان وروديشو سپتامبر بدم؟چون من إز يكي إز موسسات همكار شما مشاوره گرفتم گفتن كه ما ميتونيم برا شما تو ژانويه پذيرش بگيريم ايا اين امكان پذيرش چون من تو سايت دانشگاه هرچي گشتم همچين چيزيو پيدا نگرديم .خيلي ممنون ميشم منو در اين كاري كه ميخام انجام بدم راهنماي كنين

  پاسخ
 40. aida گفته:

  سلام و خسته نباشيد به شما اقاي ملك پور عزبز و همكارانتان من ١٨ سال سن داراي مدرك ديپلم ١٧.٩٣ و پيش دانشگاهي ١٢ و همچينين مدرك IELTS ٦٠٥ هستم ، خواهان تحصيل پزشكي تو يك دانشگاه خيلي خوبم به نظر شما از چه دانشگاهي مي تونم پذيرش بگيرم با هزينه ساليانه نسبتا كم اخه فعلا شرايط مالي خيلي خوبي نداريم ممنون ميشم كمكم كنين

  پاسخ
 41. محمدحسین قاری گفته:

  سلام.دارای مدرک دیپلم وپیش دانشگاهی هستم. معدل کل دوسال آخ۱۴میباشد.هم اکنون۱۸سال دارم .نمرات فیزیک.شیمی وزیستم پایین بوده. علاقمندبه دندانپزشکی هستم.لطفاراهنمایی کنید ازکدام کشورمیتوانم پذیرش بگیرم باهزینه سالیانه ۳۰میلیون تومان

  پاسخ
 42. بهروز گفته:

  سلام و درود بر شما . دانشگاه چارلز را چند دانشکده میکنند چارلز یک و دو و سه که همگی پزشکی دارند. فرق اینها چیست و چطور تقسیم بندی شده اند و وزارت بهداشت ما کدام یک از این چارلزها را مورد تایید دارد؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
   • یونی گفته:

    سلام و خداقوت به تیم بسیار فعال و پویای دکتر ملک پور
    من ۲۵ سالمه و لیسانس بیهوشی دارم و از لحاظ نظام وظیفه مشکلی ندارم،به شدت علاقمند به پزشکی در خارج از کشور هستم معدل کتبی ام ۱۰ و معدل کل دیپلمم ۱۶:۵۰ بوده میتونم سالی حدود ۲۵ الی ۳۰ ملیون هزینه کنم بنابراین از نظر شما امکان تحصیل وجود داره یا همش رویایی بیش نیست؟ و اینکه ایا با این سن میشه پزشکی خوند زبان انگلیسیم خوبه ولی ایلتلس ندارم
    با تشکر از وجود شما

    پاسخ
 43. بیژن گفته:

  درود برشما برای تحصیل پزشکی در جمهوری چک داشتن مدرک پیش دانشگاهی الزامیه؟ بین تحصیل پزشکی در چک به زبان انگلیسی و زبان چکی کدوم یک رو پیشنهاد میکنید؟

  پاسخ