تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال در هنگام مهاجرت به پرتغال ۲۰۱۸ از جمله مهاجرت تحصیلی به پرتغال پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای تحصیل در پرتغال ۲۰۱۸ ممکن می باشد ؟ شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال به چه صورت است ؟ شرایط مهاجرت تحصیلی به پرتغال و قوانین و راه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال و اخذ ویزای تحصیلی پرتغال کدام است ؟

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال به مانند بسیاری از کشورهای اروپایی فرصت تحصیل در حوزه اتحادیه اروپا و شنگن را برای دانشجویان بین المللی ایجاد می کند که به واسطه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال افراد متقاضی می توانند از تحصیلات با هزینه های مقرون به صرفه به نسبت دیگر کشورها برخوردار شوند.کشور پرتغال مقصد مناسبی به لحاظ ادامه تحصیل برای دانشجویان متقاضی بین المللی می باشد که مایل به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال هستند.به واسطه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال و اقامت تحصیلی افراد متقاضی اخذ اقامت دائم در این کشور می توانند در آتیه اقدام به اخذ اقامت دائم نمایند.

اطلاع از قوانین مهاجرتی و تحصیل در پرتغال برای افراد متقاضی میتواند بسیار مهم و کمک کننده باشد زیرا افراد با کسب آگاهی کافی از شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال می توانند به اقامت دائم این کشور اروپایی نیز دست یابند. تحصیل در پرتغال و بحث اقامت تحصیلی در این کشور و اخذ اقامت دائم جز مواردی است که افراد متقاضی بایستی با وکلای خبره مهاجرت مشاوره نمایند .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال به مانند بسیاری کشورها مستلزم ارائه دیپلم ۱۲ ساله می باشد البته افراد متقاضی در بدو ورود به این کشور باید یم دوره یکساله کالج نیز بگذرانند تا بتوانند علاوه بر آشنا شدن با نظام آموزشی این کشور اجازه وزود به دانشگاه های پرتغال نیز دریافت نمایند.

در ذیل تعدادی از دانشگاه های دولتی و برتر کشور پرتغال شامل موارد ذیل می باشد:

دانشگاه Beira Interior (Covilhã)

دانشگاه  (Évora)

دانشگاه Madeira (Funchal)

دانشگاه Lisboa (Lisbon)

دانشگاه (Coimbra)

دانشگاه Porto (Oporto)

باید توجه داشت کشور پرتغال هم به مانند دیگر کشورها برای ورودافراد متقاضی به دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی از فرد متقاضی مدرک دیپلم ۱۲ ساله را اخذ می نمایند.دیپلم ۱۲ ساله در پرتغال Nível Secundário de Educação نامیده می شود و افرادی که دوره تحصیل خود را در این کشور گذرانده اند بدون آزمون می توانند وارد دانشگاه های این کشور شوند و در این خصوص افرادی که خارج از این کشور تحصلات اولیه خود را گذرانده اند برای ورود به دانشگاه باید دوره یکساله کالج این کشور را بگذرانند.

افراد متقاضی تحصیل در پرتغال باید مدارک زیر را ارائه دهند:

  • ارائه گذرنامه معتبر که حداقل ۶ماه اعتبار داشته باشد
  • ارائه تعداد سه عکس رنگی
  • ارائه مدارم تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ترجمه
  • ارائه انگیزه نامه
  • ارائه فرم های تکمیل شده پذیرش دانشگاه به همراه مدراک پرداخت هزینه های تحصیل
  • اسناد و مدارک تمکن مالی و در صورت اخذ بورسیه ارائه مدارک تایید بورسیه

هزینه تحصیلی

هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به زبان پرتغالی در حدود ۴۰۰ الی ۶۰۰ یورو در سال می باشد البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که تحصیل رشته ای پزشکیو دندانپزشکی به زبان انگلیسی در حدود مبلغ ۱۲۰۰ الی ۱۵۰۰ یورو در سال میباشد.

 

بورسیه تحصیلی

یکی از بورسیه های تحصیلی رایج در اتحادیه اروپا من جمله پرتغال بورسیه Erasmus Mundus می باشد که دانشجویانی که در حال تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال هستند نیز می توانند این بورسیه را درخواست دهند و مبلغ تحت پوشش این بورسیه در حدود ۴۰۰ تا ۴۵۰ یورو در سال می باشد.البته دانشجویان باید در نظر داشته باشند که در بدو ورود به این کشور می توانند این بورسیه را درخواست نمایند.

اجازه کار حین تحصیل

کار حین تحصیل به مانند دیگر کشور برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که در حین تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال افراد متقاضی اجازه کار به مدت ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته را دارند و دانشجویان می توانند در بیمارستان ها و کلینیک ها مشغول به کار شوند و به صورت پاره وقت کار کنند تا بتوانند بخشی از هزینه های خود را پوشش دهند براساس قوانین کشور پرتغال  بیمارستان های این کشور باید تعدادی از دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی را به کار گیرند .

هزینه زندگی در پرتغال

هزینه زندگی برای یک نفر در طول ماه در حدود مبلغ ۳۰۰ تا ۴۰۰ یورو می باشد که البته این هزینه ها صرفا شامل هزینه های خورد وخوراک و زندگی می شود و هزینه های محل اسکان جدای این از هزینه های زندگی است دانشجویان می توانند  در خوابگاه و یا سوئیت های دانشجویی سکونت داشته باشند که معمولاهزینه اجاره ماهانه خوابگاه یا سوئیت در حدود مبلغ ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو می باشد.

با توجه به موارد ذکر شده در مقاله فوق در باب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال و همچنین ذکر قوانین مهاجرتی این کشور و شرایط ادامه تحصیل در دانشگاههای پرتغال در صورتی که همچنان سوالات بیشتری در خصوص تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال دارید و نسبت به شرایط پیش روی خود اطلاع کافی ندارید

می توانید در خصوص شرایط مهاجرت به پرتغال و یا مهاجرت تحصیلی به پرتغال و یا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال و یا راه های اخذ اقامت پرتغال و شرایط کار دانشجویی در پرتغال در هنگام تحصیل در پرتغال و یا مهاجرت تحصیلی به پرتغال با مشاورین خبره و زبده موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و مشاوره تخصصی و رایگان بهره مند شوید تا در خصوص هزینه های تحصیل در پرتغال و در نهایت اخذ اقامت پرتغال اطلاعات کسب نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (3 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ