تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان در هنگام مهاجرت به مجارستان ۲۰۱۸ از جمله مهاجرت تحصیلی به مجارستان پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای تحصیل در مجارستان ۲۰۱۸ ممکن می باشد ؟ شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به چه صورت است ؟ شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان و قوانین و راه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان و اخذ ویزای تحصیلی مجارستان کدام است ؟

علاقه مند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان هستید؟ از شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان چه می دانید؟ این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه ی مشاوره ای MIE جهت راهنمایی متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان گردآوری شده است. در صورتیکه علاقه مند به کسب اطلاعات تکمیلی تر در این زمینه هستید می توانید با کارشناسان موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل فرمایید.

فایل صوتی آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب تحصیل در مجارستان

درباره ی مجارستان

از آغاز قرن دهم، مجارستان تبدیل به یک کشور چند ملیتی شد. با این حال، تغییرات عمده سرزمینی پس از جنگ جهانی اول از نظر نژادی همگن بود و بیش از نه دهم جمعیت در حال حاضر از لحاظ قومی مجارستانی هستند و مجارستانی (مجیار) به عنوان زبان مادر صحبت می کنند.

حدود ۷۵درصد جمعیت شهری هستند، اما در خارج از شهرهای بزرگ، بخش عمده ای از شهرهای مجارستان دارای جمعیت کمتر از ۴۰،۰۰۰ است. تا اواخر قرن بیستم، جمعیت عمدتا در روستاها بیش از شهرها بود. حدود یک سوم جمعیت شهری در منطقه شهری بوداپست زندگی می کنند. بنابراین غالب جمعیت شهری مجارستان متعلق به بوداپست است، که چندین برابر دیگر شهرهای بزرگ است. مراکز عمده استان عبارتند از: Debrecen، Miskolc، Szeged، Pécs و Győr، که هر کدام از آنها یک منطقه اقتصادی، فرهنگی و اداری است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

متقاضیانی که مایل به ادامه ی تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان می باشند باید این نکته را در نظر بگیرند که برای ورود به این دوره های تحصیلی ابتدا در آزمون ورودی دانشگاه ها نمره ی قبولی را اخذ کنند. این آزمون ها به هر دو زبان آلمانی و انگلیسی برگزار می شوند و فرد می تواند به هر دو زبان در این آزمون ها شرکت کند.

برای افزایش شانس قبولی در این آزمون های ورودی متقاضیان می بایست در دوره های نه ماهه تا یک ساله با نام دوره های پیش پزشکی ثبت کنند. در طول این دوره دروس پایه ای که در آزمون فرد بر مبنای آنها سنجیده میشود، آموزش داده می شوند.

بنابراین یک دانش آموزان بین المللی باید ابتدا در این دوره های پیش پزشکی ثبت نام کرده و این دوره ها را بگذراند سپس در صورت قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی مجاز به ادامه ی تحصیل در این رشته ها خواهد بود.

برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی میتوانید دانشگاه های زیر را در نظر بگیرید:

تحصیل پزشکی در مجارستان: دانشگاه علوم پزشکی سملیم، دانشگاه علوم پزشکی شهر Szeged، دانشگاه پزشکی پچ

دندانپزشکی مطالعه در مجارستان: دانشکده دندانپزشکی دانشگاه سملیم، دانشکده دندانپزشکی شهر Szeged، دانشگاه دندانپزشکی پچ

دانشگاه پزشکی مجارستان

دانشجویان می توانند هم به زبان انگلیسی و هم به زبان مجارستانی در این دوره ها ادامه تحصیل دهند.

 

بعد از اتمام دوران دانشجویی فرد می تواند برای دریافت اقامت کاری و یا استخدام در بیمارستان ها درخواست دهند.شهروندان اتحادیه اروپا مجوز خود را به طور خودکار در جامعه دریافت خواهند کرد.

اطلاعات کلی دانشگاه های مجارستان

دانشگاه Semmelweis، بوداپست، مجارستان

دانشگاه پزشکی Semmelweis در سال ۱۷۶۹ تأسیس شد. دانشکده پزشکی دانشگاه قدیمی ترین و بزرگترین دانشکده ی دانشگاه مجارستان است. همراه با چندین برنامه پزشکی مجارستان، دانشگاه پزشکی Semmelweis همچنین دارای برنامه های مختلف پزشکی انگلیسی و آلمانی مانند: عمومی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و غیره.

برنامه های پزشکی دانشگاه Semmelweis

هزینه تحصیل: ۱۶۴۰۰ دلار در سال؛به زبان انگلیسی: طول دوره ی تحصیل: ۶ سال

برنامه دندانپزشکی

هزینه تحصیل: ۱۶۴۰۰ دلار در سال؛ طول دوره ی تحصیل : ۵ سال

مرکز علوم پزشکی و بهداشت دانشگاه Debrecen

مرکز دانشگاهی Debrecen با ۵ دانشکده: دندانپزشکی پزشکی، داروخانه، دانشکده بهداشت و بهداشت است.

دانشکده پزشکی بخشی از مرکز علوم پزشکی و بهداشت دانشگاه Debrecen است. دانشکده پزشکی دارای ۲۰ بخش علوم پایه و ۲۳ بخش بالینی است. در حال حاضر تعداد دانشجویان در دوره های به زبان انگلیسی بیش از ۹۰۰ نفر است.

دانشکده پزشکی و علوم پزشکی دانشگاه پچ

این دانشگاه نیز به هر دو زبان آلمانی و انگلیسی دوره های پزشکی و دندانپزشکی را ارائه می دهد.

برنامه های پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی دانشگاه پچ:

دندانپزشکی : هزینه تحصیل: ۱۵،۹۰۰ دلار در سال؛ مدت زمان: ۵ سال

پزشکی: هزینه تحصیل: ۱۵،۳۰۰ دلار در سال؛ مدت زمان: ۶ سال برنامه؛ دیپلم: M.D.)؛

برنامه های پزشکی به زبان آلمانی:

هزینه تحصیل: ۱۳۲۰۰ یورو / یک؛ مدت زمان: ۶ سال

برنامه های دندانپزشکی به زبان آلمانی:

هزینه تحصیل: ۱۳۸۴۰ یورو در سال؛ مدت زمان: ۵ سال

دانشگاه پزشکی Szeged

دانشگاه پزشکی Szeged: برنامه پزشکی به زبان انگلیسی، برنامه ۶ ساله (۱۲ ترم)

موخره

در خصوص شرایط مهاجرت به مجارستان و یا مهاجرت تحصیلی به مجارستان و یا شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان و یا راه های اخذ اقامت مجارستان و شرایط کار دانشجویی در مجارستان در هنگام تحصیل در مجارستان و یا مهاجرت تحصیلی به مجارستان می توانید برای آگاهی از اطلاعات بیشتر در باب قوانین و راه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان با مشاورین خبره و زبده موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و مشاوره تخصصی و رایگان بهره مند شوید تا در خصوص هزینه های تحصیل در مجارستان و در نهایت اخذ اقامت مجارستان اطلاعات کسب نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ