تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک ۲۰۱۸ در هنگام مهاجرت به بلژیک ۲۰۱۸ در هنگام گرفتن وکیل مهاجرت برای تحصیل در بلژیک و در نهایت اخذ اقامت بلژیک باید مورد بررسی های جزیی قرار گیرد تا افرادی که علاقه به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک را دارند بتوانند با داشتن اطلاعات کامل اقدام برای ادامه تحصیل خود نمایند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک جز  معدود مواردی است که افراد بخیر دنبال هستند اما همچنان هستند افرادی که قصد ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک را داشته باشند .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک شاید به دلیل اینکه عضو شنگن می باشد در اغلب موارد مورد توجه قرار گیرد به همین دلیل در مقاله فوق شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک را شرح خواهیم داد تا بیشتر با شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک آشنا گردید. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای mie اتریش به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک در این مقاله می پردازد .

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک :

دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک هستند قبل از هر اقدامی باید بدانند که باید دیپلم ۱۲ ساله خود را داشته باشند تا بتوانند برای ادامه تحصیل خود اقدام نمایند. نکته مهم در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک این است که اشخاصی که قصد اخذ پذیرش از دانشگاههای بلژیک را دارند باید در دروس علوم پایه مانند زیست ، شیمی ، فیزیک نمرات بالایی را کسب کرده باشند تا بتوانند از دانشگاههای بلژیک پذیرش تحصیلی خود را در رشته مورد نظر اخذ نمایند.

دانشجویانی که قصد گذراندن دوره کارشناسی ارشد در بلژیک را دارند باید یک دوره لیسانس را گذرانده باشند همچنین باید در آزمون ects که حداقل نمره قبولی ۱۸۰ است را اخذ نمایند که در صورت قبولی در این آزمون می توانند برای دوره کارشناسی ارشد خود اقدام نمایند. دانشجویانی که قصد تحصیل دوره کارشناسی ارشد را دارند باید بتوانند دوره لیسانس خود را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند تا بتوانند به راحتی برای کارشناسی ارشد خود اقدام نمایند . نکته مهمی که برای ورود به دوره کارشناسی ارشد وجود دارد این است که دانشجویان باید تسلط کافی به زبان انگلیسی و مهارت های تخصصی آن داشته باشند تا بتوانند پذیرش تحصیلی خود را در این دوره اخذ نمایند. برای تحصیل در بلژیک می توانید ۲ نوع دانشگاه را انتخاب نمایید که یکی دانشگاههای دولتی و دیگری دانشگاههای خصوصی بلژیک می باشد که البته هزینه تحصیل در دانشگاههای خصوصی به مراتب بیشتر از هزینه تحصیل در دانشگاههای دولتی آن می باشد .

نکته حائز اهمیتی که دانشجویان باید به آن توجه نمایند تحصیل به زبان اسپانیایی و فرانسوی در بلژیک می باشد که دانشجویان برای تحصیل در این کشور باید به یکی از این ۲ زبان تسلط کافی را داشته باشند همچنین باید بتوانند مدرک یکی از این ۲ زبان را نیز اخذ نمایند که مدرک مورد قبول برای دانشگاههای بلژیک مدرک B1 و یا مدرک B DELF  می باشد که با این ارائه این مدارک شخص دانشجو می تواند از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش تحصیلی خود را اخذ نماید. اگر شخص متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را دارا باشد این امکان برای شخص دانشجو مهیا می باشد اما باید بتواند مدرک زبان TOFEL  و یا IELTS خود را ارائه نماید. نکته ای که باید بیان داشت این است که دانشجویانی که قصد اخذ پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی بلژیک را دارند باید بدانند که بدون ارائه مدرک زبان امکان اخذ پذیرش در این رشته ها را نخواهند داشت .

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک :

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک با توجه به نوع دانشگاهها متفاوت است همچنین هزینه تحصیل برای دانشجویان اتحادیه اروپا و برای دانشجویان بین المللی نیز متفاوت خواهد بود هرچند که دانشجویان اتحادیه اروپا نسبت به دانشجویان بین المللی شهریه بسیار کمتری را پرداخت خواهند کرد و در برخی موارد شهریه این دانشجویان از طرف دولت تامین خواهد شد اما به طور کلی هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا ۸۴۰ یورو در سال می باشد در صورتی که هزینه‌ تحصیل در همین رشته و برای دانشجویان بین المللی در حدود ۱۹۲۳ یورو تا ۳۸۴۵ یورو در سال محاسبه می گردد که علاوه بر این هزینه ها دانشجویان باید هزینه ای در حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ یورو نیز برای اجاره خوابگاه در نظر داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک :

۱: ارائه ترجمه مدرک دیپلم ۱۲ ساله فرد متقاضی به همراه ریز نمرات آن

۲: ارائه ترجمه شناسنامه فرد متقاضی

۳: ارائه ترجمه پاسپورت فرد متقاضی

۴: ارائه مدرک زبان شخص دانشجو

۵: ارائه پذیرش تحصیلی شخص دانشجو

۶ : ارائه نامه تمکن مالی فرد دانشجو

۷: قبولی در آزمون ECTS

هزینه زندگی در بلژیک :

در رابطه با هزینه زندگی در بلژیک همانطور که می دانید با توجه به نوع و سبک زندگی افراد هزینه ها متغیر می باشد اما اگر بخواهیم هزینه های زندگی در بلژیک را به طور کلی بیان نماییم باید گفت که هزینه زندگی هر شخص در بلژیک به طور متوسط در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد در صورتی که قصد اجاره کردن منزل شخصی در بلژیک را داشته باشد باید هزینه ای بیشتر از این مبلغ را به عنوان هزینه های زندگی در نظر گرفت  که اگر بخواهیم هزینه اجاره منزل را در صورتی که شخص دانشجو قصد استفاده از خوابگاه را نداشته باشد هم اضافه نماییم باید گفت که هزینه ای در حدود ۱۵۰ تا ۴۰۰ یورو نیز باید برای اجاره منزل در نظر گرفت .

در آخر و در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک باید بدانید که اگر قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارید باید دارای دیپلم ۱۲ ساله باشید تا امکان اقدام را داشته باشید همچنین دانشجویانی که قصد اخذ پذیرش و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک را دارند باید بتوانند در آزمون ECTS نمره قبولی را اخذ نمایند تا بتوانند به رشته های پزشکی و دندانپزشکی ورود نمایند . همچنین هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک برای دانشجویان بین المللی بسیار بالا خواهد بود که البته دانشجویان می توانند کشوری را انتخاب نمایند که هزینه تحصیل مناسبی داشته باشد .

موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک د شرایط مهاجرت به بلژیک از جمله مهاجرت تحصیلی به اتریش برای تحصیل در بلژیک پرداخته است همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک  با کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص مهاجرت به بلژیک و یا تحصیل در بلژیک و در نهایت اخذ اقامت بلژیک مشاوره نمایید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (4 نظرات, میانگین: 4٫50 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ