تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس ۲۰۱۸ در هنگام گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت به بلاروس ۲۰۱۸ از جمله مهاجرت تحصیلی به بلاروس و در نهایت اخذ اقامت بلاروس در حال متقاضیان فراوانی دارد و بسیاری از دانش آموزان به فکر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس می باشد که در ادامه مقاله به بررسی شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس ، هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس ، مدارک لازم برای تحصیل در بلاروس و همچنین بررسی آزمون ورودی رشته های پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس خواهیم پرداخت .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس جز آن دسته از کشورهایی است که اشخاصی که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی با هزینه مناسب را دارند می توانند انتخاب نمایند . تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس با توجه به اینکه هزینه های بسیار مناسبی دارد مورد توجه اشخاص متقاضی تحصیل می باشد که می توانند با هزینه های مناسب در این کشور و در رشته مورد نظر خود به تحصیل بپردازند اما اگر قصد تحصیل در دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت را دارید باید گفت که بهتر است کشور دیگری را برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی خود انتخاب نمایید اما در صورتی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای دیگر را دارید تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس می تواند گزینه بسیار مناسبی برای دانشجویان باشد . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای mie اتریش به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس می پردازد.

آیا شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس را می دانید ؟

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس :

شاید بدانید که هر ساله تعداد بسیاری از اشخاص قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای اروپایی و دیگر کشورها را دارند اما ممکن است به دلیل هزینه های بالایی که در کشورهای کانادا ، انگلیس ، آمریکا و….. وجود دارد اقدامی برای تحصیل خود ننمایند در اینجا باید بدانید که بلاروس با توجه به هزینه های مناسب تحصیل و زندگی می تواند یکی از گزینه های بسیار مناسب برای دانشجویان باشد تا بتوانند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی دست یابند.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس نیازی به ارائه دیپلم ۱۲ نخواهد بود و اشخاصی که مدرک پیش دانشگاهی خود را اخذ نکرده اند نیز امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس را خواهند داشت نکته ای که وجود دارد این است که شخص متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس می تواند دروس پیش دانشگاهی خود را در بلاروس پشت سر بگذارد و در صورت قبولی می تواند وارد رشته پزشکی و دندانپزشکی گردد. اشخاص متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس قبل از ورود به دانشگاه باید یک دوره پاتفک که همان دوره پیش پزشکی می باشد را بگذرانند و در صورت قبولی در این دوره می توانند وارد رشته مورد نظر خود شوند .

طول دوره پاتفک در بلاروس ۹ ماه تا ۱۲ ماه خواهد بود که دانشجویان باید بتوانند این دوره را به خوبی پشت سر بگذرانند . از نکته های مهمی که در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس وجود دارد و مورد توجه اغلب دانشجویان می باشد این است که دانشجویان می توانند تحصیلات خود را علاوه بر زبان روسی به زبان انگلیسی نیز ادامه دهند . و نکته مهم این است که در صورتی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهد بود و بدون ارائه مدرک زبان امکان تحصیل به زبان انگلیسی مهیا می باشد . تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس در ابتدای ماه سپتامبر آغاز می شود که دانشجویان با ورود به دوره پاتفک تحصیلات خود را آغاز می نمایند در پایان این دوره و در صورت قبولی در آزمون شخص دانشجو وارد رشته پزشکی و یا دندانپزشکی خواهد شد . شخص دانشجو در دوره پاتفک باید دروسی از قبیل زیست ، شیمی و زبان انگلیسی را بگذراند دانشجویان که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس را دارند باید بدانند که طول دوره تحصیل در رشته پزشکی ۶ سال و طول دوره تحصیل در رشته دندانپزشکی ۵ سال خواهد بود .

هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس به زبان روسی  :

دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی را دارند باید بدانند که تحصیل به زبان روسی بسیار کم هزینه تر از تحصیل به زبان انگلیسی می باشد که این هزینه ها از قرار زیر است :

هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس به زبان روسی  :

دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی را دارند باید بدانند که تحصیل به زبان روسی بسیار کم هزینه تر از تحصیل به زبان انگلیسی می باشد که این هزینه ها از قرار زیر است :

هزینه تحصیل پزشکی در بلاروس و به زبان روسی در حدود ۳۵۰۰ دلار در سال می باشد .

هزینه تحصیل دندانپزشکی در بلاروس و به زبان روسی در حدود ۳۸۰۰ دلار در سال می باشد .

هزینه تحصیل داروسازی در بلاروس و به زبان روسی در حدود ۳۵۰۰ در سال می باشد .

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس به زبان انگلیسی از قرار زیر است :

هزینه تحصیل پزشکی در بلاروس و به زبان انگلیسی در حدود ۴۲۰۰ دلار در سال می باشد .

هزینه تحصیل دندانپزشکی در بلاروس و به زبان انگلیسی در حدود ۴۸۰۰ دلار در سال خواهد بود .

هزینه دوره پاتفک در بلاروس :

دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس را دارند باید قبل از ورود به دانشگاه دوره پاتفک خود را بگذرانند که این دوره برای دانشجویان متحمل هزینه خواهد بود که هزینه تحصیل در دوره پاتفک در بلاروس در حدود ۲۸۰۰ دلار  تا ۳۵۰۰ دلار  خواهد بود که البته متغیر بودن این مبلغ بستگی به نوع کالج و شهر آن نیز خواهد داشت .

دانشگاههای پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس به شرح زیر خواهد بود:

اشخاص متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس پس از گذراندن دوره پاتفک می توانند به یکی از دانشگاههای زیر وارد شوند که این دانشگاهها عبارتند از :

۱: دانشگاه ( آکادمی ) پزشکی مینسک

۲: دانشگاه ( آکادمی ) تخصصی پزشکی مینسک

۳: دانشگاه پزشکی ( دولتی ) مینسک

هزینه های زندگی در بلاروس :

هزینه های زندگی در بلاروس با توجه به نوع زندگی افراد متفاوت می باشد اما به طور کلی بهتر است بدانید که هزینه زندگی برای دانشجویان در بلاروس در حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار می باشد که البته در صورتی که شخص متقاضی قصد اجاره کردن منزل شخصی را داشته باشد  در حدود ۱۰۰ تا ۱۴۰ دلار نیز باید بپردازد همچنین دانشجویانی که قصد  اجاره کردن  خوابگاه دانشجویی را داشته باشند باید هزینه ای در حدود ۶۰ تا ۱۰۰ دلار نیز بابت اجازه خوابگاه بپردازند.

در نهایت و در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس باید گفت که دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی با هزینه مناسب را دارند بلاروس می تواند  گزینه بسیار مناسبی برای دانشجویان باشند تا بتوانند با هزینه مناسب به تحصیل خود بپردازند و در صورت تمایل این امکان را دارند که بتوانند برای دوره تخصص به دانشگاههای بسیار عالی ورود داشته باشند . شاید این روزها با توجه به مناسب بودن هزینه های تحصیل و زندگی در بلاروس این کشور و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس مورد توجه اغلب افراد قرار گیرد .

بنابراین شما متقاضیان می توانید برای کسب اطلاعات دیگر در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس و شرایط مهاجرت به بلاروس و شرایط تحصیل در بلاروس و شرایط اخذ اقامت بلاروس با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمائید و مشاوره تخصصی و رایگان در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس به دست آورید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (3 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
 1. یاسر کثیری گفته:

  سلام استاد من با مدرک فنی فوق دیپلم سخت افزار کامپیوتر میتونم در رشته دندان سازی یا دندان پزشکی ادامه تحصیل بدم.محدودیت سنی که نداره

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور در بعضی از کشور های شرایطی وجود دارد که شما از طریق امتحان ورودی به این رشته ها وارد می شود. برای تحصیل در رشته های پزشکی سطح زبان چه انگلیسی و چه زبان کشور مقصد بسیار تاثیرگذار است.

   پاسخ
 2. پژمان گفته:

  سلام و خسته نباشید خدمت استاد ملکپور عزیز
  من معدلم بین ۱۷ تا ۱۸ است و می خواهم در بلاروس رشته پزشکی رو بخونم می خواستم شرایط رو بدونم‌ و از شما استاد عزیز کمک بخواهم
  با تشکر

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، شرایط به صورت کامل در مقالات تخصصی تحصیل پزشکی در بلاروس بررسی شده است. همچنین امکان اقدام برای شما وجود دارد. لطفا با دفاتر تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

   پاسخ