تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند ۲۰۱۸ در هنگام گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت به ایرلند ۲۰۱۸ از جمله مهاجرت تحصیلی به ایرلند و در نهایت اخذ اقامت ایرلند در حال متقاضیان فراوانی دارد و بسیاری از دانش آموزان به فکر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند می باشد که در ادامه مقاله به بررسی شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند ، هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند ، مدارک لازم برای تحصیل در ایرلند و همچنین بررسی آزمون ورودی رشته های پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند خواهیم پرداخت .

یکی از محبوب ترین موضوعات برای دانشجویان بین المللی تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی است و بسیاری از مردم به دلایل مختلف کشور ایرلند را برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی انتخاب می نمایند ، همه دانشگاه های ایرلند در رتبه بندی QS رتبه ای کمتر از ۷۰۰ دارند و ارتباط آنها با دانشجویان بین المللی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند ساده تر از کشورهای دیگر می باشد .

موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش مفتخر است تا به شما دانش آموزان علاقمند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند مشاوره تخصصی ارائه نماید و شما را در زمینه پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی ایرلند یاری نماید .

شرایط ورود به دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی ایرلند چیست ؟

برای ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند شرایط و مدارک خاصی مورد نیاز می باشد که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت ، الزامات ورود و درخواست برای دوره های پزشکی ایرلند بین هر دانشگاه متفاوت می باشد ، با این حال حداقل الزام برای دانش آموزان بین المللی داشتن دیپلم بین المللی معتبر ( داشتن دیپلم ۱۲ ساله ) یا یک ماهیت مشابه آن می باشد .

قبل از اینکه درخواست خود را در مورد انتخاب دوره و شرایط خاص دانشگاه ارائه دهید می بایست اطلاعات مکفی در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند به دست آورید ، هر دانش آموز آینده نگری که زبان اول آن انگلیسی نیست ، باید قبل از درخواست در یک دوره پزشکی در دانشگاه ایرلند توانایی زبان خود را ثابت نماید ، مدارک مختلفی وجود دارد که دانشجو می تواند به عنوان مدرک ارائه دهد ، اما ساده ترین راه این است که آزمون IELTS را بگذراند ،  نمره کلی ۶٫۵ مورد نیاز هر دانشگاهی می باشد و دانش آموزان نباید در هر بندی نمره ای کمتر از ۶ به دست آورده باشند .

علاوه بر این مدارک دانش آموز همچنین باید در آزمون ارزیابی HPAT برای سنجش مهارت های استدلال منطقی خود ، توانایی حل مسئله و سطوح ارتباطات شرکت نموده و نمره قبولی به دست آورد . نمره HPAT دانش آموز همراه با امتیاز مورد نیاز برای سطح زبان وی برای تعیین واجد شرایط بودن دانش آموز مورد استفاده قرار می گیرد ، در سال ۲۰۱۶ حداقل امتیاز مورد نیاز ۴۸۰ امتیاز بوده است .

آزمون HPAT

دانش آموزان باید از ۲۰ ژانویه برای آزمون HPAT ثبت نام کنند ، این آزمون در ۲۵ فوریه هر سال برگزار می شود و درخواست خود را قبل از ۱ فوریه ارائه نمایند ، دانش آموز نیاز به یک شماره CAO برای ثبت نام درHPAT نیاز دارد بنابراین نباید دانش آموز زمان را از دست بدهد .

همه دانشکده های پزشکی ایرلند نیاز دارند که دانش آموزان در آزمون پذیرش بهداشت حرفه ای ( HPAT ) شرکت نموده و حداقل ۴۸۰ امتیاز در این آزمون به دست آورند .

طول دوره پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند

طول دوره پزشکی در دانشگاه های ایرلند بین چهار تا شش سال زمان خواهد برد که بسته به دوره انتخابی دانش آموز ، دانشگاه و زمینه تحصیلات وی متفاوت می باشد و طول رشته دندانپزشکی در ایرلند حدود ۵ سال زمان خواهد برد . برای تمرین پزشکی در ایرلند دانشجو باید یک سال کارآموزی از آموزش های پزشکی و جراحی شرکت نماید .

دانشگاههای ایرلند برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی

ایرلند دارای ۹ دانشگاه در مجموع می باشد که ۷ دانشگاه در جمهوری ایرلند و ۲ دانشگاه در ایرلند شمالی است که در حال حاضر پنج دانشگاه در ایرلند ارائه دهنده برنامه های پزشکی می باشند که این ۵ دانشگاه عبارتند از :

کالج ترینیتی دوبلین

دانشگاه کرک

دانشگاه ملی ایرلند ( گالوی )

کالج سلطنتی جراحان ایرلند

دانشگاه دوبلین

دانشگاه لیمریک

همچنین دانشجویان می توانند طیف وسیعی از سایر موضوعات مربوط به علوم پزشکی ، سلامت و بهداشت عمومی را در ایرلند مطالعه نمایند ، همانند دندانپزشکی ، فیزیوتراپی یا رادیوگرافی در دانشگاه های مختلف ایرلند

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند

هزینه تحصیل برای دانشجویان اتحادیه اروپا یا دانش آموزانی که سه سال آخر تحصیل خود را در اتحادیه اروپا گذرانده اند رایگان می باشد (هزینه تحصیل دانشجو توسط اداره آموزش عالی ایرلند به دانشگاه پرداخت می شود ) و البته اکثر دانشگاه ها از دانشجویان می خواهند که هزینه سالیانه کمک هزینه آموزشی شامل خدمات ثبت نام و خدمات دانشجویی را پرداخت نمایند که میانگین این هزینه ها که از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است بین ۲۵۰۰ یورو تا ۳۰۰۰ یورو در سال می باشد ،  اما برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا هزینه تحصیل بسته به رشته آنها ( پزشکی یا دندانپزشکی ) متغیر می باشد که بین ۹۰۰۰ هزار یورو تا ۴۵۰۰۰ هزار در سال می باشد . البته امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی در ایرلند نیز وجود دارد که Grant Student منبع اصلی کمکهای مالی در ایرلند می باشد ، اگر دانشجو قصد دارد باری این کمک هزینه درخواست نماید باید در فرم CAO درخواست نماید وگرنه نمی تواند از آن بهره مند گردد .

با توجه به آنچه در باب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند و شرایط مهاجرت به ایرلند از جمله مهاجرت تحصیلی به ایرلند و در نهایت اخذ اقامت ایرلند خدمت شما ارائه گردید می توان این چنین نتیجه گرفت که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند گزینه ای جذاب برای اکثریت دانش آموزان می باشد چرا که ایرلند دارای دانشگاه های پزشکی معتبر در سراسر جهان می باشد و تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی می باشد ،

بنابراین شما متقاضیان می توانید برای کسب اطلاعات دیگر در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمائید و مشاوره تخصصی و رایگان در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند به دست آورید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (5 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
  1. سینا گفته:

    سلام ببخشید دو سال دبیرستان رو در قبرس شمالی میخونم اونم در کالج بین المللی Doğa.
    آیا با رزومه های این کالج می‌توانم برای دندانپزشکی مراجعه کنم. و کمک هزینه دانشگاه حدودا چقدر میتونه باشه.

    پاسخ