تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین ۲۰۱۸ در هنگام گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت به اوکراین ۲۰۱۸ از جمله مهاجرت تحصیلی به اوکراین و در نهایت اخذ اقامت اوکراین در حال متقاضیان فراوانی دارد و بسیاری از دانش آموزان به فکر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین می باشد که در ادامه مقاله به بررسی شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین ، هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین ، مدارک لازم برای تحصیل در اوکراین و همچنین بررسی آزمون ورودی رشته های پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین خواهیم پرداخت .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین مورد علاقه اغلب دانشجویانی است که قصد تحصیل در دانشگاههای معتبر با هزینه نسبتأ پایین دارند. ما در این مقاله برای دستیابی به این هدف شما را راهنمایی خواهیم نمود.

اوکراین یکی از محبوب ترین کشورهای جهان برای دانشجویان بین المللی است که به دنبال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی هستند و یکی از دلایل مهم آن این است که اغلب برنامه های آموزشی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) در دانشگاههای اوکراین به زبان انگلیسی ارائه می شود. اکثر دانشگاههای پزشکی اوکراین در سطح بین المللی شناخته شده هستند و آموزش پزشکی در این دانشگاهها کیفیت بالایی دارد. به طور مثال فارغ التحصیلان رشته پزشکی از دانشگاههای اوکراین برای کار در هند به عنوان پزشک فقط باید در آزمون MCI شرکت کنند. با این وجود پزشکی اوکراین به طور خودکار در تمام کشورهای اتحادیه اروپا مورد قبول نیست و از تأیید وزارت بهداشت ایران نیز خارج شده است.

Most of medical universities in Ukraine are internationally recognised and provide good quality medical education. مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

_روند ساده و سریع پزیرش

_هزینه تحصیل و زندگی بسیار پایین

_کیفیت خوب آموزش

_عدم نیاز به مدرک زبان جهت اخذ پذیرش و ویزا

_تحصیل به زبان انگلیسی

 

برنامه های پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین به سه زبان انگلیسی، اوکراینی و روسی ارائه می شود. دانشجویانی که  مایل به تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین هستند باید ابتدا دوره آمادگی را طی کنند. بیش از ۲۰ دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین وجود دارد.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

_هزینه برنامه عمومی پزشکی در اوکراین: ۳۵۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار در سال به زبان انگلیسی

_هزینه برنامه دندانپزشکی در اوکراین: ۳۶۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار در سال به زبان انگلیسی

هزینه برنامه داروسازی در اوکراین: ۲۸۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار در سال به زبان انگلیسی، ۲۳۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار در سال به زبان روسی یا اوکراینی

 

طول دوره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

_پزشکی عمومی: ۶ سال

دامپزشکی: ۶ سال

داروسازی: ۵ تا ۶ سال

پرستاری: ۳ تا ۴ سال

فیزیوتراپی: ۳ تا ۴ سال

تخصص پزشکی: ۳ تا ۶ سال
Medical study requirements in Ukraine

 

دانشگاههای علوم پزشکی اوکراین

_دانشگاه علوم پزشکی پژومولتس

_دانشگاه پزشکی کریمه

_دانشگاه پزشکی بوکوینن

_دانشگاه هلیسکی

_آکادمی دولتی Dnipropetrovsk

_دانشگاه پزشکی ترنوپیل

دانشگاه پزشکی اودسا

 

دانشگاه دولتی اودسا

دانشگاه علوم پزشکی اودسا اولین دانشگاه اوکراین است که در سال ۱۹۹۶ تدریس رشته های علوم پزشکی به زبان انگلیسی آغاز نمود. دانشگاه اودسا تنها دانشگاهی است که دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می کند. دنشگاه علوم پزشکی اودسا شامل ۵۶ بخش، یک دانشکده پزشکی، دانشکده دوره آمادگی پزشکی است. این دانشگاه حدود ۴۰۰۰ دانشجو دارد که ۱۲۰۰ نفر از آنها دانشجوی خارجی از ۵۲ کشور جهان هستند.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه اودسا

۱٫گواهی تولد

۲٫مدرک دیپلم

۳٫گذرنامه

۴٫شش قطعه عکس پاسپورتی

۵٫گواهی سلامت و آزمایش HIV

 

اکثر دانشجویان خارجی از هند، نیجریه، ترکیه، چین، اوگاندا، مالزی، روسیه و کشورهای اروپایی مرکزی در دانشگاههای اوکراین تحصیل می کنند. نهادهای پزشکی اوکراین با دانشگاههای آلمان، فرانسه، لهستان، ایتالیا، انگلستان و ایالات متحده آمریکا همکاری می کنند و این اجازه را به دانشجویان می دهند تا در کنفرانس های بین المللی، برنامه های تبادل دانشجو و پروژه های مختلف حضور داشته باشند. Studying medicine in Ukraine, students benefit from the high quality of education of some universities, with cheap tuition fee and living costs.

 

تحصیل دندانپزشکی در اوکراین

دندانپزشکی به عنوان یک حرفه با درجه بالا شناخته شده است. وظایف دندانپزشکان شامل تشخیص، درمان و پیشگیری بیماری های دندان، دهان و لثه است. علاوه بر این دندانپزشکان در چندین رشته مانند ارتودنسی، پریودنتولوژی، جراحی دهان و پروتز دندان تخصص دارند. طی گزارش سالهای اخیر کمبود شدید نیروی دندانپزشک در مراکز بهداشت وجود دارد. حدود ۶۲% دندانپزشکان کار خود را در بخص خصوصی آغاز می کنند و حدود یک سوم دندانپزشکان کار خود را در بخش عمومی آغاز می کنند. دوره های تخصصی دندانپزشکی شامل ایمپلنت دندان و تخصص های بالینی مثل زیست شناسی دندان و ترمیم می شود.

 

عدم محدودیت سنی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

یکی اصلی ترین مزایای تحصیل در اوکراین عدم محدودیت سنی جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی است. دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی هستند در هر شرایط سنی می توانند تحصیل در این کشور را آغاز کنند.

همانطور که گفته شد دانشجویان موظفند پیش از شروع دوره پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین در دوره های آمادگی شرکت کنند که این دوره تحت عنوان دوره پاتفک شناخته می شود. در دوره آمادگی دروس علوم پایه و زبان انگلیسی و روسی به دانشجویان آموزش داده می شود و دانشجویان حتی با مدرک دیپلم یازده سال تحصیلی در رشته های ریاضی و تجربی می توانند در این دوره شرکت کنند. پس از پایان دوره آمادگی دانشجویان در صورت تسلط به دروس و قبولی در آزمون وارد دانشگاه می شوند و نسبت به نوع رشته دوره ۴ تا ۶ ساله را می  گذرانند. هزینه زندگی در اوکراین نیز بسیار مقرون به صرفه است. یک دانشجو ماهیانه به طور متوسط ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو هزینه دارد که این هزینه شامل اجاره خوابگاه، غذا و رفت و آمد دانشجو می شود.

با توجه به توصیفات و مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین این کشور خواهان زیادی برای تحصیل دارد و پروسه زمانی اقدام برای اخذ ویزای این کشور نیز بسیار کوتاه است.

با توجه به آنچه در باب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین و شرایط مهاجرت به اوکراین از جمله مهاجرت تحصیلی به اوکراین و در نهایت اخذ اقامت اوکراین خدمت شما ارائه گردید می توان این چنین نتیجه گرفت که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین گزینه ای جذاب برای اکثریت دانش آموزان می باشد .

بنابراین شما متقاضیان می توانید برای کسب اطلاعات دیگر در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمائید و مشاوره تخصصی و رایگان در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین به دست آورید .

Rating: 4
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر تنها گزینه های شما هستن اوکراین ، ولی خیلی کشورهای بهتری می تونید اقدام کنید. جمهوری چک و انگلستان گزینه های خیلی بهتری هستند.

   پاسخ
 1. Mohammadreza گفته:

  سلام و خسته نباشید در حال حاضر مدرک دندان پزشکی دانشگاه های اکراین مورد تایید کشور های اروپایی هست؟ یعنی در صورت کسب مدرک میتونید توی کشورای اروپایی دیگه استفاده کنید؟

  پاسخ