تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی از جمله مواردیست که شاید شما عزیزان در پی کسب اطلاعاتی درباره ان هستید. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی موضوع مقاله ایست که مطالعه مینمایید . تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی در هنگام مهاجرت به آفریقای جنوبی ۲۰۱۸ از جمله مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای تحصیل در آفریقای جنوبی ۲۰۱۸ ممکن می باشد ؟ شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی به چه صورت است ؟ قوانین تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی و اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی نکات مهمی می باشد .

شما عزیزان برای کسب اطلاعات تخصصی در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی با مشاورین و حقوقدانان با تجربه موسسه مشاوره اي mie با همكاري موسسه حقوقي ملک پور در ارتباط باشید.  .

 

آفریقای جنوبی یکی از بهترین مدارک پزشکی را در قاره آفریقا ارائه می دهد، که با کیفیت بالا در زمینه آموزش همراه است. اگرچه دانشجویان بین المللی به طور گسترده ای به دانشجویان کشورهای همسایه محدود می شوند، اما آفریقای جنوبی مقصد محبوب و مهمی برای دانشجویان بین المللی است که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند.

باید گفت که تفاوت های زیادی در نوع آموزش و کیفیت دانشکده های پزشکی در آفریقای جنوبی وجود دارد.

 

چه دوره های پزشکی در آفریقای جنوبی ارائه می شود؟

هر دانشکده پزشکی در آفریقای جنوبی دارای فرمت تقریباً متفاوتی است، بنابراین باید پیش از ارائه درخواست، دانشکده انتخابی خود را بررسی کنید. با این حال، باید انتظار داشته باشید که تحصیلات خود را با دو سال آموزش نظری در زمینه علوم پزشکی، آسیب شناسی مقدماتی و فارماکولوژی و همچنین علوم پایه شروع کنید.

در ادامه دوره تحصیلی، واحدهای عملی و تمرینی پزشکی را قبل از ورود به دوره های بالینی در سال سوم شروع می کنید. این احتمالاً شامل مامایی، امراض کودکان و جراحی می شود. این الگوی تحصیلی تا سال چهارم و پنجم ادامه دارد، قبل از اینکه در سال آخر تحصیل به دوره های عملی و تجربی وارد شوید.

 

نحوه درخواست و مدارک لازم برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی:

دو روش برای ارائه درخواست وجود دارد: به صورت آنلاین و از طریق نمایندگی های پذیرش دانشجو. مدارک زیر برای درخواست لازم است:

 • کپی شناسنامه و کارت ملی
 • ریز نمرات مقطع دبیرستان
 • دیپلم دبیرستان
 • حساب بانکی معتبر
 • پاسپورت معتبر
 • عکس متقاضی

 

اخذ ویزا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی:

 

اخذ ویزا برای دانشجویان بین المللی لازم است. شرایط ویزای ورود به آفریقای جنوبی برای برخی کشورها متفاوت از سایر کشورها است، و دانشجویان از اکثر کشورها باید در صورتی که طول دوره تحصیلی آنها بیش از سه ماه طول بکشد، علاوه بر ویزا یک مجوز تحصیلی بگیرند. شما نمی توانید در کالج های پزشکی آفریقای جنوبی بدون اخذ مجوز تحصیلی ثبت نام کنید.

برای درخواست مجوز تحصیل، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • نامه پذیرش از یک دانشگاه معتبر
 • اطلاعات مربوط به شخصی که به عنوان حامی شما عمل می کند.
 • تاییدیه استطاعت مالی برای پوشش دادن هزینه ها در طول دوره تحصیلی
 • بیمه سلامت و درمان

 

هزینه های تحصیل در دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی :

دانشجویان بین المللی اغلب باید شهریه تحصیلی بیشتری در دانشکده های پزشکی نسبت به دانشجویان بومی پرداخت کنند. هزینه تحصیل شما بستگی به دانشگاه و رشته انتخابی شما برای تحصیل دارد، اما به طور متوسط باید ۲۸۵۰ پوند در سال پرداخت کنید.

دانشکده پزشکی در دانشگاه پرتوریا به عنوان یکی از دانشکده های پزشکی برتر در سال ۱۹۴۳ شروع به فعالیت کرد. اولین دوره آن شامل ۵۷ دانشجو بود. در طول سال ها، تعداد کلاس ها افزایش یافت و رشته های پزشکی مختلف به دانشکده اضافه شدند. با تشکیل دانشکده علوم پزشکی در سال ۱۹۹۹، دانشکده پزشکی به عنوان یکی از چهار دانشکده در این دانشگاه تاسیس شد. دیگر دانشکده های آن شامل دانشکده دندانپزشکی، علوم سلامت و درمان و سیستم های بهداشتی و بهداشت عمومی است.

در دانشکده پزشکی رشته های تحصیلی زیر ارائه می شود:

 • MBChB
 • MMed در تخصص های مختلف
 • دامپزشکی
 • MPhil (فلسفه و اصول اخلاقی سلامت روان)
 • پزشکی بالینی
 • MPhil (مدیریت درد)
 • مراقبت های دوران کودکی
 • BScHons
 • پزشکی عمومی

در رشته های پزشکی و جراحی که طول تحصیل ۶ سال است دروسی مانند زبان انگلیسی، ریاضیات، علوم فیزیکی و علوم زندگی ارائه می شود.

در رشته دندانپزشکی که طول تحصیل ۵ سال است، متقاضیان باید در آزمون تعیین سطح ویتز (WAPT) شرکت کنند و توصیه می شود با آمادگی کامل برای این آزمون حضور یابید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این آزمون به آدرس www.wits.ac.za/health/gemp مراجعه کنید.

 

هزینه های زندگی در افریقای جنوبی:

هزینه زندگی در آفریقای جنوبی در مقایسه با اکثر کشورهای اروپایی بسیار پایین است. متوسط هزینه ها در حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار آمریکا است که بستگی به نوع هزینه ها شما دارد. برای دانشجویان بین المللی این هزینه شامل خوابگاه، غذا، خرید کتابها و سفر می شود.

 

ممکن است در مورد مهاجرت به آفریقای جنوبی از جمله مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی و یا شرایط تحصیل در آفریقای جنوبی مانند تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی و یا اخذ اقامت آفریقای جنوبی به اطلاعات بیشتر و تخصصی تری نیاز داشته باشید.با توجه به اینکه تلاش شده بود در این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی گرداوری شود

اما اگر شما عزیزان در پی کسب اطلاعات بیشتری در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی هستید همواره میتوانید با مشاورین و حقوقدانان با تجربه موسسه مشاوره اي mie با همكاري موسسه حقوقي ملك پور در سراسر دنیا و دیا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صور مستقیم تماس حاصل نموده و به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ