تحصیل پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی در استرالیا و مهاجرت به استرالیا ۲۰۱۸ و گرفتن وکیل مهاجرت و شرایط اخذ اقامت استرالیا امکانپذیر می باشد ؟ شرایط تحصیل پزشکی در استرالیا و تحصیل در استرالیا به چه صورت است ؟ راه های تحصیل پزشکی در استرالیا و مهاجرت تحصیلی به استرالیا کدام است ؟ قوانین تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های استرالیا و تحصیل در استرالیا و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا به چه صورت است ؟ همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان در خصوص مهاجرت به استرالیا و تحصیل پزشکی دراسترالیا و مهاجرت تحصیلی به استرالیا و اخذ اقامت استرالیا از حقوقدانان و مشاورین با تجربه این موسسه مشاوره ی تخصصی و رایگان دریافت نمایید .

تحصیل در رشته های پزشکی در استرالیا مانند ایران نیست . چنانچه با مدرک دیپلم خود با قصد تحصیل پزشکی دراسترالیا ها به استرالیا می روید ، ابتدا باید وارد یک دوره کارشناسی عمومی رشته های پایه سلامت شوید . دوره کارشناسی ۳ ساله یا ۴ ساله است . پس از آن وارد دوره های کارشناسی ارشد و دکترای پزشکی در استرالیا میشوید . هزینه تحصیل پزشکی دراسترالیا در این دوره ها نسبتا بالاست و سالانه ۳۰ هزار دلار تا ۴۵ هزار دلار استرالیا میباشد و بایستی امتحان ورودی گمست را پاس نمایید مدارک لازم در صورتی که با مدرک دیپلم خود اقدام میکنید .

مدرک پیش دانشگاهی و دبیرستان به همراه مدرک آیلتس برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا مورد نیاز است. مسلما هرچه معدل درسی شما بالاتر باشد شانس ورود به دانشگاه های بهتر نیز بیشتر خواهد بود . برای ورود به دانشگاه های گروه هشت دوره پیش دانشگاهی را باید در مراکز پیش دانشگاهی این دانشگاه بگذرانید .  .

شاید این مطلب نیز برایتان مفید باشد:   تحصیل رایگان در استرالیا

 

تحصیل پزشکی در استرالیا :

آموزش پزشکی در استرالیا در دهه های گذشته دستخوش تغییرات زیادی شده است که شبیه به آن در بسیاری از مدارس دیگر پزشکی نیز دیده میشود . تماس قبلی با بیماران ، استفاده از برنامه های درسی براساس حل مساله ، افزایش تاکید بر آموزش مبتنی بر جامعه و خروج پزشکی از حیطه بیمارستان ، به خصوص برای اختلالات مربوط به پیری از جمله این تغییرات است .

استانداردهای آموزش پزشکی در استرالیا توسط شورای پزشکی استرالیا تحت نظارت قرار میگیرد . این نهاد به دانشکده های پزشکی اعتبار و مجوز داده و از استانداردهای آنها اطمینان حاصل میکنند .

برخی از مدارس در مقطع علوم پایه از آزمون UMAT ( آموزش پذیرش کارشناسی علوم پزشکی و بهداشت ) استفاده میکنند در حالی که ورود به برنامه های تحصیلات تکمیلی مستلزم پذیرش موفقیت آمیز در آزمون GAMSAT( آزمون پذیرش تحصیلات تکمیلی دانشکده پزشکی استرالیا ) است .

موسسه حقوقی ملک پور برترین موسسه حقوقی خاورمیانه در امر مشاوره در خصوص اخذ ویزای تحصیلی و کاری استرالیا و مهاجرت تحصیلی به استرالیا میباشد هم اکنون میتوانید با مشاورین بین الملل در شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران بصورت مشاوره تلفنی رایگان در خصوص تحصیل پزشکی دراسترالیا بهره مند شوید .

دانشکده پزشکی:

دانشکده پزشکی دانشگاه سیدنی مدل های مختلف آموزش و تحصیل  پزشکی در استرالیا وجود دارد . برنامه های مقطع عمومی به طور معمول ۵ تا ۶ سال به طول می انجامد .

متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا  معمولا با ترکیبی از گواهی فارغ التحصیل دبیرستان و نمره آزمون ورودی پزشکی و بهداشت و درمان عمومی (UMAT) و مصاحبه ارزیابی و پذیرفته میشوند . برنامه های آموزش پزشکی عمومی به طور معمول ۴ سال طول میکشد ، و متقاضیان براساس نتایج حاصل از مدرک تحصیلی قبلی خود علاوه بر آزمون و مصاحبه ارزیابی میشود . رایج ترین آزمون انتخابی ، آزمون برای پذیرش دانشکده پزشکی استرالیا یا (GAMSAT) است .

دانشگاه Western Sydney استرالیا  در طول ساله های پیش بالینی ، حوزه نظری ، غالب ترین قسمت برنامه تحصیل پزشکی در استرالیا را شامل میشود . با این حال ، در اوایل دوره بالینی که در آن دانش آموزان آموزش مهارت های بالینی را همزمان با مطالعه نظری آغاز میکنند . جزيی از بسیاری از برنامه ها میباشد در سالهای اخیر ، آموزش دانشکده پزشکی و یادگیری در استرالیا در یک جهت جدید در راستای روند بین المللی قرار گرفته است . در بسیاری از دانشگاه ها تغییر از روش های سنتی آموزش مبتنی به آموزش با استفاده از معاینات بالینی ساختار هدف (OSCEs) وجود داشته است .

شاید این مطلب نیز برایتان مفید باشد:   اقامت در استرالیا

 

آموزش پیش حرفه ای در تحصیل پزشکی در استرالیا

آموزش ماقبل حرفه ای اشاره به دو سال اول آموزش که فارغ التحصیلان تحصیل پزشکی در استرالیا پس از خروج از دانشگاه دارد . این دوره معمولا به عنوان PGY1 و PGY2 ( که در آن PGY مخفف “سال فارغ التحصیلی “) نامیده میشود . برای فارغ التحصیلان پزشکی   بین المللی ، ورود به آموزش ماقبل حرفه ای نیاز به صدور گواهینامه AMC دارد . برای فارق التحصیلان دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی استرالیا ، PGY1 معادل دوره کارورزی میباشد ، و این دسته از دانشجویان ، کارورز و یا افسران پزشکی اطلاق میشود . همچنین PGY2 به عنوان دستیارپزشکی افسر سال ۱ شناخته میشود (RMO)

دانشگاه MONASH یکی از چندین دانشگاه ارائه دهنده رشته پزشکی در استرالیا دوره کارورزی ویزایش در همه ایالات و مناطق الزامیست که فارغ التحصیلان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی دراسترالیا به صورت موفقیت آمیز حداقل یک سال طبابت تحت نظارت را با موفقیت بگذرانند که به این دوره به طور کلی دوره کارورزی اطلاق میشود . به همین منظور کارورزان مدتی را دربخش های مختلف بیمارستان های آموزشی میگذرانند . چرخش در سراسر بیمارستان های آموزشی براساس محتوای بالینی و تعداد بیمار مطابق با خدمات بهداشتی متفاوت است .کارورزان از نزدیک در طول هر چرخش تحت نظارت و ارزیابی قرار میگیرند . اتمام موفقیت آمیز دوره کارورزی منجر به اعطای مدرک عمومی به عنوان یک پزشک عمومی در استرالیا میشود .

دوره دستیاری در خصوص تحصیل پزشکی دراسترالیا

(پزشکان برای کسب گواهینامه تخصصی و یک مدرک برای شرکت در عمل طبابت به صورت مستقل اقدام مینمایند . به طور کلی ، اغلب پزشکان دو تا سه سال را صرف تمرین به عنوان یک افسر پزشک مقیم (RMO) (یا همان دستیار پزشکی ) در یک بیمارستان قبل از شروع آموزش تخصصی میکنند . دیگران ممکن است این مسیر را انتخاب کنند که مدت طولانی تری را به عنوان یک RMO پیش از تصمیم گیری در زمینه انتخاب تخصص بگذرانند . یکی از دلایل این امر لذت بردن از زمینه ی گسترده ای است که دوره دستیاری در اختیار آنان قرار میدهد .

آموزش تخصصی

برنامه های آموزشی تخصصی توسط دانشکده های پزشکی استرالیا مانند کالج سلطنتی جراحان استرالیا اداره میشوند . این کالج ها نیز نظارت خود را برای حفظ استانداردهای حرفه ای دوره های تخصصی حفظ میکنند . به همین دلیل الزامات برنامه های آموزشی تخصص بین کالج متفاوت است .اکثر برنامه های آموزشی تخصص بین سه تا شش سال طول میکشند .پزشکان که از طریق یک کالج پزشکی در استرالیا آموزش های تخصصی آغاز کرده اند به عنوان Registrars نامیده میشوند ، اگرچه در برخی از کالج پزشکان همچنان به عنوان RMOs تا پایان برنامه نامیده میشوند .

شاید این مطلب نیز برایتان مفید باشد:   پناهندگی در استرالیا

 

آموزش مداوم پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

همه دانشکده های پزشکی استرالیا اعضای خود را به انجام آموزش مداوم پزشکی ملزم میکنند .الزامات هر کالج متفاوت است . برخی از کالج ها ، مانند کالج سلطنتی استرالیا ، دوره های آنلاین را ارائه میکند که به ادامه توسعه بالینی و حرفه ای متخصصان کمک کند .

فلوشیپ  پزشکی در استرالیا

فلوشیپ یا دوره تکمیلی تخصصی در استرالیا یکی از دوره های تحصیلی اکابر در رشته های مهندسی میباشد که پس از تکمیل دوره کاردانی گذرانده میشود.

معمولا برای هر رشته تخصصی پزشکی در استرالیا در چند موضوع عمده دوره های فلوشیپی در نظر گرفته میشود .که متخصصان واجد شرایط میتوانند در آن شرکت کرده و فارغ التحصیل شوند .طول دوره بسته به نظر اساتید مربوطه بوده و حدود ۱۸ ماه است . بعنوان مثال تحصیل پزشکی دراسترالیا برای متخصصان زنان و زایمان دارای دانشنامه تخصصی دوره های فلوشیپی ناباروری پریناتولوژی و غیره وجود دارد.این اصطلاح در گروههای علمی دیگر نیز با شرایط متفاوتی کاربرد درد که مثلا در رشته های مهندسی معرف دوره تحصیلی متفاوت است .

فلوشیپ های پزشکی در استرالیا در بسیاری از کشورهای دنیا ارائه میشود و موجب افزایش سطح علمی پزشکان میگردد.

موسسه حقوقی ملک پور بزرگترین موسسه حقوقی در خاورمیانه توصیه می نماید که اگر شما عزیزان در پی مهاجرت به استرالیا و تحصیل پزشکی دراسترالیا و مهاجرت تحصیلی به استرالیا و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های استرالیا و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا می باشید و مشتاق هستید که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا داشته باشید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل پزشکی دراسترالیا و اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق تحصیل در استرالیا می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان مشاوره تخصصی در رابطه با مهاجرت به استرالیا و تحصیل در استرالیا دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (22 نظرات, میانگین: 4٫68 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

27 پاسخ
 1. آرسام گفته:

  با سلام
  من مدرک دیپلم تجربی دارم با ۱۸سال سن برای تحصیل در رشته پزشکی قصد مهاجرت دارم.
  آیا قبول شدن در کنکور استرالیا برای پزشکی راحت است؟ ومن میتوانم اقدام کنم؟یا کشورهای دیگر هم پیشنهاد میدین؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، کشور های اتریش ، فرانسه ، هلند نیز وجود دارند اما تسلط به زبان آن ها لازمه قبول شدن در آزمون پزشکی می باشد برای استرالیا اگر شرایط فراهم باشد با توجه به اینکه زبان رسمی زبان انگلیسی است امتحان به مراتب راحت تر است اما باید تمامی شرایط شما بررسی شود. پیشنهاد می شود که با دفاتر تماس بگیرید.

   پاسخ
 2. مریم گفته:

  سلام من جراح عمومی هستم (۳۷ ساله) با ۳ سال سابقه کار در ضمینه جراحی و ۲ سال به عنوان پزشکی عمومی .مایل به اخذ ویزای کار در استرالیا هستم لطفا راهنمایی فرمایید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار استرالیا باید در ابتدا امتیاز لازم را بدست آورید همچنین باید مدرک تحصیلی خود را معادل سازی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 3. رویا گفته:

  سلام. من سی سالمه و دندانپزشکم و همسرم کارشناسی پروتز دندان داره. برای ویزای کار استرالیا میخواهیم اقدام کنیم. اول باید job offer بدیم یا مدارکمونو معادلسازی کنیم؟ چه کاری باید اول انجام بدیم لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید در سیستم امتیاز بندی وارد شوید و پس از اخذ امتیاز لازم می توانید وارد کشور شوید و مدارک خود را معادل سازی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. دلارام گفته:

  سلام خسته نباشید. من دانشجوی پزشکی سال ۵ هستم‌ در ایران و بسیار تمایل دارم که در استرالیا تخصص بگیرم. ولی راجع به هزینه هاش اطلاعی‌ندارم.اگر میشه راجع به این‌مسئله منو راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 5. گلسا گفته:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی پزشکی هستم در اسلواکی می خواستم بدونم پس از پایان تحصیلم مدرک من در استرالیا مورد تایید هست یا نه؟ چون دوست دارم تخصصم را در این کشور بگیرم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای اخذ ویزا محدودیت سنی وجود دارد همچنین باید در ابتدا علوم پایه را بگذرانید و در صورتی در آزمون پذیرفته شدید می توانید اقدام نمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 6. طاهره گفته:

  سلام،سی ساله هستم فارغ التحصیل پزشکی عمومی و چهار سال هست مشغول به کار هستم.میخواستم شرایط ویزا تحصیلی و اقامت دائم استرالیا رو توضیح بدین؟چقدر سرمایه لازم هست؟امکان گرفتن اقامت دائم به دنبال تحصیل در استرالیا هست؟شرایط سنی من محدودیتی برام ایجاد میکنه؟اگه تخصص رو در ایران بخونم برای مهاجرت بیشتر کمکم میکنه یا اینکه تخصص رو هم در همون کشور مثل استرالیا بخونم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای ورود به تخصص باید در ابتدا مدرک تحصیلی خود را معادل نمایید و سپس بتوانید اقدام داشته باشید و دوره تخصص خود را بگذرانید بعد از تحصیل در صورتی که قصد اخذ اقامت را دارید باید بتوانید به صورت فول تایم وارد بازار کار شوید تا بتوانید اقامت خود را اخذ نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 7. نسيم گفته:

  سلام و عرض أدب وقتتون بخير
  من ليسانس الكترونيك دارم مدرك پيش رياضي هم دارم مي خوام براي پزشكي بخونم شرايط من چه جوريه مي تونم اقدام كنم يا خير ؟؟؟؟سپاسگذارم اگه راهنمايي كنين

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   برای ورود به رشته های پزشکی باید در ابتدا دوره پری مدیکال را بگذرانید و سپس وارد رشته پزشکی شوید علاوه بر آن بسیاری از کشورها برای پروسه ویزا محدودیت سنی وجود دارد که بهتر است برای اطلاعات بیشتر با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   سلام
   دوست عزیز برای راهنمایی دقیق باید اطلاعات کاملی از خود را ذکر نمایید که می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 8. Vajihe گفته:

  سلام خسته نباشید من ۱۹ سالمه و دانشجوی مهندسی ژنتیک گیاه هستم میخواستم شرایط در دانشگاه های استرالیا رو بدونم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مراجعه نمایید و یا با دفاتر mie تماس حاصل نمایید . با تشکر

   پاسخ
 9. مرتضي گفته:

  سلام و خسته نباشيد من و همسرم پزشك عمومي هستيم،لطفادر مورد شرايط ادامه تحصيل و كار در استراليا راهنمايي بفرماييد

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی می توانید برای ویزای کار استرالیا اقدام نمایید اما لازم است که اطلاعات کاملی از خود را ذکر بفرمایید تا امکان مشاوره بهتر وجود داشته باشد علاوه بر آن برای اخذ ویزای کار باید امتیازات آن را کسب نمایید که باید شرایط شما کاملا بررسی شود . برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 10. یاسمن جوکار گفته:

  سلام سه تا راهنمایی از شما دارم :
  بفرماییدمن کارشناس مامایی هستم شرایط پذیرش و اقامت در استرالیا برای من چگونه است؟ ضمنا شرایط کاری برای کارشناسی پرستاری در استرالیا چطور میباشد ؟
  و همچنین برای تحصیل در رشته دندانپزشکی از مقطع دیپلم لطفا راهنمایی بفرمایید متشکرم

  پاسخ
 11. فرشاد گفته:

  سلام خدا قوت ممنون از سایت خیلی مفیدتون..بنده کارشناسی بیهوشی دارم از دانشگاه علوم پزشکی سراسری..میخواستم بدونم واسه ادامه تحصیل پزشکی در استرالیا میتونم اقدام کنم؟؟

  پاسخ
 12. امین گفته:

  با سلام و ادب

  اینجاب فارغ التحصیل ارشد رشته مهندسی راه اهن برقی می باشم می خواستم بدانم که ایا می توان برای دوره های پزشکی در استرالیا اقدام کنم و ایا برای این کار مدارک دبیرستان و پیش دانشگاهی بنده لازم است یا مدارک دانشگاهی ؟ با تشکر

  پاسخ
 13. شکیبا گفته:

  سلام
  خانم من اینجا فلوشیپ اکو است مراحل قبول شدن مدرک ایشان در استرالیا و همچنین کار و درامد در استرالیا چگونه است

  پاسخ