تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا

تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا

تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا

تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا و شرایط مهاجرت به آمریکا ۲۰۱۸ و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و شرایط مهاجرت تحصیلی به آمریکا چگونه است ؟ شرایط تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا و اخذ اقامت آمریکا چگونه است ؟ راههای تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا و کار ضمن تحصیل در آمریکا چگونه است ؟ آیا می توان با تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا به اخذ اقامت دائم آمریکا و گرین کارت آمریکا دست یافت ؟ مدارک مورد نیاز تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا و تحصیل در آمریکا کدام است ؟ اقدامات لازم برای تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا چیست ؟
در خصوص اقامت پس از تحصیل در آمریکا و تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا آیا شنیده بودید دانشجویان آمریکایی میتوانند به طور قانونی ثبت سرکت در آمریکا کنند؟ کارشناسان و حقوقدانان متخصص و مسلط به امور حقوق بین الملل در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در خصوص چگونگی تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا و شرایط تحصیل در آمریکا و راههای اقامت پس از تحصیل در آمریکا به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه می نمایند .

کنگره آمریکا در مارس سال ۲۰۱۷ قوانینی تصویب کرده است که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی میتوانند ۲۴ ماه با دریافت حقوق و مزیت های شغلی کار کنند. مجلس نمایندگان آمریکا با هدف جذب دانشجویان درس خوان و باپشتکار، قوانین مهاجرتی آمریکا را طوری طراحی کرده اند که دانشجویان در زمان تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا زندگی کنند. در این قوانین دانشجویان در آمریکا میتوانند در طی تحصیل یا پس از فارغ التحصیلی در رشته تخصصی خودشان به کارآموزی بپردازند. وکیلان مهاجرت کار آموزی هنگام تحصیل را بسیار توصیه میکنند زیرا شانس دانشجویان را برای تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا و اخذ اقامت دائم آمریکا بالا میبرد. شما میتوانید با کارآموزی در آمریکا درآمد کسب کنید و مالیات پرداخت کنید. پرداخت مالیات به دولت فدرال آمریکا امتیاز مثبتی برای پروسه اخذ گرین کارت آمریکا محسوب می شود. اما اداره مهاجرت آمریکا به دانشجویان هشدار میدهد که از کار در بازار سیاه مانند هتل ، پمپ بنزین و مسافرخانه ها پرهیز کنند زیرا غیرقانونی است. کار دانشجو در آمریکا بایستی با نظارت دانشگاه و مربوط به رشته تحصیلی خودش باشد. پلیس مهاجرت آمریکا سالیانه حدود پانصد هزار نفر را از خاک این کشور بزرگ صنعتی اخراج میکند چون طبق قوانین عمل نکرده اند. مشاوران  و وکلای تحصیل کرده موسسه مشاوره اي MIE پاسخگوی تمامی سوالات شما هم وطنان در زمینه ویزای تحصیلی آمریکا، و تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا  و مراحل و مدارک مورد نیاز تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا هستند. در این مقاله ما به بحث تحصیل و کار دانشجویی آمریکا میپردازیم و شرایط قانونی آن را بیان میکنیم.

پنج مزیت کارآموزی هنگام تحصیل و تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا

۱. کسب درآمد برای مخارج دانشجویی

۲. کسب تجربه و مهارت برای تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا

۳. قوی کردن رزومه کاری

۴. بازشدن راه های مختلف برای اقامت پس از دانشجویی در آمریکا

۵. هدفمند شدن و استقلال فردی

قوانین کلی

قانون مهاجرت آمریکا این اجازه را به  دانشجویان بین المللی میدهد تا هنگام تحصیل یا پس از آن مشغول یه کار شون و تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا داشته باشند

آیا شما در دانشگاه معتبر آمریکایی برای یک سال تمام وقت تحصیل میکنید؟ آیا شما با ویزای تحصیلی آمریکا وارد ایالات متحده شده اید؟ آیا شما میخواهید در زمینه تخصصی خودتان کارآموزی بگذرانید؟ اگر پاسخ شما به سوالات مطرح شده مثبت است، شما واجدالشرایط برای تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا هستید. شایان ذکر است کار در آمریکا هنگام تحصیل میتواند در دانشگاه یا بیرون از دانشگاه باشد. شما برای کار کردن در دانشگاه نیازی به دریافت اجازه از اداره مهاجرت آمریکا ندارید. اجازه کار را باید کسانی دریافت کنند که میخواهند تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا داشته باشند و خارج از دانشگاه مشغول به کار شوند. کار دانشجویی در آمریکا میتواند هنگام تحصیل باشد یا پس از فارغ التحصیلی. شایسته است در خصوص تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا بدانید محصلین در ضمن درس خواندن فقط هفته ای ۲۰ ساعت میتوانند کار کنند. اما در هنگام تعطیلات میان ترمی مانند کریسمس، تابستان و عید ایستر میتوانند تا هفته ای چهل ساعت مشغول به کار شوند. در خصوص تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا باید بدانید معمولا قبل از گرفتن مدرک این مشاغل بیشتر جنبه کارآموزی دارند. مثلا شخصی که مدیریت صنایع در دانشگاه نورثوود میشیگان آمریکا میخواند فرصت این را دارد که به تیم مدیریت یکی از شرکت های خصوصی برای کارآموزی  پیوسته و ساعتی ۱۰-۱۸ دلار حقوق بگیرد. بسیاری از دانشجویان سختکوش و باپشتکار برای تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا حتی قبل از دریافت مدرکشان در همین شرکت ها استخدام میشوند و سریعا شروع به کسب درآمد میکنند.

در خصوص تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا لازم به ذکر است که حتی دانشجویان رشته های مربوط به علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات (STEM) میتوانند تا ۲۴ ماه پس از فارغ التحصیلی مجوز کار خود را تمدید کنند. اما مراحل آن شرایط خاصی دارد. این مجوز برای دانشجویان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا موجود می باشد. هر مجوزی که صادر میشود ۱۲ ماه اعتبار دارد و به شما کارتی به نام (Employment Authorization Card) داده میشود.

شما عزیزان اگر خواهان تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا می باشید و می خواهید که از طریق تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا به اقامت دائم آمریکا و گرین کارت آمریکا و اقامت پس از تحصیل در آمریکا برسید می توانید برای دریافت مشاوه رایگان در این زمینه با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با مشاوین متخصص در دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا مشاوره رایگان اخذ نمایید .

پنج گام برای گرفتن مجوز EAD در راستای تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا

۱  متقاضی تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا باید نامه پذیرش خود را از دانشگاه دریافت کند

۲ متقاضی تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا باید. فرم مجوز کار را پر کند

۳. متقاضی تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا باید کارمزد صدور مجوز را پرداخت کند

۴. متقاضی تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا باید همه مدارک را برای اداره مهاجرت ایالات متحده آمریکا پست کند

۵. کارت شما و مجوز تایید تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا برایتان پست می شود

پنج نکته طلایی درباره مجوز کار دانشجویی و تحصیل و کار دانشجویی در کشور آمریکا

۱. حتما باید مسئولیت شما مربوط به رشته تخصصیتان باشد.

۲. متقاضی تحصیل و کار دانشجویی در کشور آمریکا باید ویزای تحصیلی F1 داشته باشید نه M یا J.

۳. اگر میخواهید بعد از مدرک گرفتن کار کنید، ۹۰ روز قبل از فارغ التحصیلی برای باید مجوز اقدام کنی.

۴. اگر میخواهید بعد از مدرک گرفتن کار کنید، کارت مجوز را دریافت کنید و بعد کشور آمریکا را برای مسافرت ترک کنید.

۵ در خصوص تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا مجوز دانشجویی به دو قسمت OPT و  CPT تقسیم می شود. قبل از اقدام با مشاوران دانشگاه حتما مشورت کنید.

۶. با داشتن مجوز CPT شما متقاضی کار دانشجویی در آمریکا میتوانید واحد دانشگاهی هم دریافت کنید. این بیشتر برای کارشناسی ارشد به بالا است.

۷. همه مراحل کار دانشجویی در آمریکا  و گرفتن کارت کار دانشجویی آمریکا با پست انجام میگیرد و نیازی به حضور شخصی در اداره نیست.

۸. یادتان باشد قبل از هرگونه اقدامی برای تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا با دانشگاه مشورت کنید چون آن ها باید توصیه نامه برای شما بنویسند.

۹. بسیاری از دانشجویان و متقاضیان تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا پس از فارغ التحصیلی در محل کارآموزیشان به طور تمام وقت کار می کنند .

۱۰. شایسته است دانشجویان متقاضی تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا برای سال اول کار دانشجویی را فراموش کنند. در عوض، فقط درس بخوانند و با محیط آشنا شوند.

سالانه بیش از هزاران نفر از دانشجویان بین المللی از تحصیل در آمریکا منع می شوند چون در برابر قوانین سحل انگاری کرده اند. مطالب این مقاله درباره مهاجرت به آمریکا از جمله مهاجرت تحصیلی به کشور آمریکا و البته تحصیل و کار دانشجویی در کشور آمریکا بسیار خلاصه بوده واکیدا توصیه میشود پیش از هرگونه اقدامی برای تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا با مشاوران دانشگاه و وکیلان مهاجرت مشورت کنید..شرایط و چگونگی اقدام برای تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا آنقدر برای دانشجویان متقاضی تحصیل در آمریکا و همچنین تحصیل و کار دانشجویی در کشور آمریکا مهم است که تعداد کثیری از دانشجویان متقاضی تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا در این زمینه سوال می کنند . شما عزیزان اگر خواهان کار ضمن تحصیل در آمریکا می باشید و می خواهید به تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا و اخذ اقامت دائم امریکا و گرین کارت آمریکا دست پیدا نمایید با مشاورین متخصص و کارشناسان حقوقی در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت تماس مستقیم در خصوص تحصیل و کار دانشجویی در آمریکا و اقامت پس از تحصیل در آمریکا و در نهایت اخذ اقامت آمریکا و اخذ گرین کارت آمریکا صحبت نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (13 نظرات, میانگین: 4٫54 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 پاسخ
 1. فرهاد گفته:

  سلام وقت به خیر..بنده دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق بین الملل هستم و تقاضای تحصیل در مقطع دکتری همین رشته هستم.امکان پذیرش هست؟شرایط خاصی دارد؟
  تشکز

  پاسخ
 2. عرشیا گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما 🙂
  ببخشید یک سوال مهم و اساسی داشتم…
  با توجه ب اینکه بنده در حال حاضر در مقطع دوم دبیرستان تحصیل میکنم (سال دهم) و رشته ی بنده تجربی هست…
  به نظر شما اول اینکه میتونم پایه های سوم ( سال یازدهم) و پیش دانشگاهی (سال دوازدهم) رو در خارج از کشور و با موفقیت به اتمام برسونم؟؟؟ و سوال دوم آیا الان فرصت مناسبی هست برای رفتن؟؟؟ و چه کشور هایی مناسب رفتن برای بنده هستن؟؟؟
  مرسی:)
  ارادتمند شما…

  پاسخ
 3. reza گفته:

  با سلام خدمت شما دوستان عزیز و گرامی
  یه سوال ازتون داشتم؛البته باید اولم خودمو معرفی کنم
  من دیپلم مکانیک خودرو دارم و ۱۹سالم هست.و خیلی علاقه زیادی به محاجرت دارم و درس خون هم هستم.ولی نمیدونم چکاری میتونم بکنم تا بتونم محاجرت کنم مخصوصا برای امریکا.ولی یه چیزی که ذهن منو مشغول کرده اینکه هزینه ها هست.اول اینکه خانواده من توان مالی که بتونن خرج مرا برای درس خواندن برن رو ندارن.ولی میتونن شرایط اولش رو برام جور کنن.مثلا سالیانه ۲۰هزار دلار خرج میشه رو ندارن.خواهشا کمکم کنید.چرا راهی برای من دارین؟البته اگه اروپا هم بشه که خرجم خیلی کم تر بشه خوبه.اما من میخواستم بدونم میتونم ویزای تحصیلی آمریکا رو بگیرم و در کنار درس خواندنم کار کنم تا بتونم از پس خرج و مخارج زندگیم بر بیام؟که نیاز به کمک مالی توسط خانواده نباشه؟طبق صحبت هایی که گفته بودید.تورو خدا کمکم کنید.ممنون

  پاسخ
 4. Meysam Em گفته:

  Salam jenabe aghaye dr malekpour
  Man daneshjuye karshenasie genetik hastam mikhastam bedunam vase edame tahsil va mohajerat be kharej az keshvar kodum keshvar monaseb tar ast
  Vaziate malim ham bad nist va harchi kam kharj tar behtar… Va age bekham be amrica beram cheghad hazinash mishe va sharayetesh chegunas. Menat sare man migzarin va dar chanal jb bandaro bedid

  پاسخ
  • سمیرا میرزاقایی گفته:

   سلام و عرض
   احترامأ عرض می شود که شما می توانید جهت تحصیل به کشورهای اروپایی و یا حتی امریکا مهاجرت نمایید اما انتخاب کشور مقصد به شرایط سنی و زمانفارغ التحصیلی شما بستگی خواهد داشت . هزینه تحصیل در امریکا سالیانه در حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار می باشد. جهت بررسی شرایط مهاجرت خود و انتخاب گزینه مناسب جهت اخذ ویزای تحصیلی با شماره تماس های مؤسسه تماس بگیرید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰
   telegram.me/malekpourlaw
   telegram.me/parsiaanlaw

   پاسخ