en_GBfa_IR

تحصیل واعزام دانشجو به آلمان

تحصیل و اعزام دانشجو به آلمان

علاقمندان به تحصیل در آلمان همواره درخواست اطلاعات کامل و مفیدی جهت تحصیل در آلمان، شرایط تحصیل در آلمان، اخذ ویزای تحصیلی آلمان و مهاجرت تحصیلی به آلمان دارند. تحصیل در آلمان هدف بسیاری از دانشجویان علاقمند به تحصیل در اروپا و اخذ اقامت اروپا است.
در این مقاله سعی داریم قوانین و شرایط تحصیل در آلمان و مهاجرت تحصیلی

به آلمان را به طور مفصل شرح دهیم. درخواست بسیار زیاد تحصیل در آلمان توسط دانشجویان دلایل بسیار زیادی داشته است که یکی از این دلایل رنکینگ بالای دانشگاههای آلمان است. آیا شما می خواهید در آلمان تحصیل کنید؟ آیا تحصیل در آلمان و اخذ ویزای تحصیلی آلمان رویای شماست؟ اگر می خواهید قواعد و شروط تحصیل در آلمان را بدانید توصیه می شود با وکلای حقوقی متبحر و مجرب در این امر مشورت نمایید و از تجربه وکلای مهاجرتی بهره بگیرید. مؤسسه مشاوره MIE آماده ارائه خدمات مشاوره ای در باب تحصیل در آلمان و اخذ ویزای تحصیلی آلمان است.

تحصیل در آلمان در هرسنی شرایط خاص و منحصر به فردی دارد که برخی افراد به این مسائل نا آگاه هستند. دبیرستانهای کشور آلمان از کیفیت آموزشی بسیار خوبی برخوردار هستند و از این رو دانش آموزان زیادی با مراجعه به وکلای مهاجرت و دفاتر مهاجرتی تقاضای اخذ پذیرش از مدارس آلمان را دارند. تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و مقاطع پیش از دانشگاه امری دشوار است و یکی از دلایل این مسئله این است که دبیرستانهای آلمان به افراد در سنین دبیرستان به راحتی پذیرش نمی دهد و گاهأ دانش آموزان جهت اخذ پذیرش از دبیرستانهای آلمان متحمل هزینه و سختی زیادی خواهد شد.

نکته قابل توجه این است که تدریس در دبیرستانهای کشور آلمان به زبان آلمانی انجام می شود و یکی از شروط پذیرش از مدارس آلمان دانش زبان آلمانی دانش آموز و متقاضی است که این موضوع یکی از مصائب و مشکلاتی است که دانش آموزان در اخذ پذیرش از مدارس آلمان با آن مواجه می شوند. اخذ پذیرش از دبیرستانهای آلمان به منزله شانس بالای اخذ ویزای تحصیلی المان نیست و به علت مصائب و ریسک بسیار بالای اخذ ویزای تحصیلی آلمان در مقطع دبیرستان توصیه می شود دانش آموزان در سنین دبیرستان کشورهایی همچون انگلستان و آمریکا را برگزینند و از سیستم بسیار با کیفیت آموزشی این کشورهای بهره مند شوند.

اخذ ویزای تحصیلی از اکثر کشورهای اروپایی امری حقوقی و حائز اهمیت است و لازم است در این امر دقت بیش از پیش داشته باشد. گاهأ دانشجویان مستعد و نخبه با پذیرش تحصیلی از دانشگاههای معتبر آلمان و کشورهای دیگر اروپایی به علت عدم توجه کافی به رعایت قوانین در پروسه اخذ ویزا و عدم توجه به دانش وکلای مجرب در حوزه حقوق بین الملل به مسئله رد ویزای تحصیلی برخود نموده اند و از این رو به علت سابقه رد ویزا از سفارت یکی از کشورهای اروپایی شانس بسیار پایینی در اخذ ویزای تحصیلی دفعات بعدی خواهند داشت.

توصیه گروه مشاوره ای MIE به شما عزیزان و متقاضیان تحصیل در آلمان این است که در طی این پروسه حتمأ از مشاورین مجرب و متخصص دفاتر حقوقی من جمله مؤسسات و دفاتر همکار مؤسسه حقوقی کمک بگیرید و حتی المکان از بروز خطرات و ضررهای مالی و معنوی در امر مهاجرت تحصیلی به آلمان جلوگیری نمایید.

درصد بسیار زیادی از متقاضیان تحصیل در آلمان دانشجویانی هستند که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان را دارند و به دلیل امکانات و شرایط منحصر به فرد و قابل توجه دانشگاههای آلمان قصد تحصیل در دانشگاههای این کشور را دارند. همانطور که می دانید کشور آلمان به دلیل پیشرفت های صنعتی و فنی قطب صنعتی اروپا شناخته می شود و از این رو دانشگاههای آلمان در زمینه رشته های فنی و مهندصی تخصص بسیار بالایی دارند و بر نامه بسیار ویژه ای برای دانشجویان فارغ التحصیل در رشته های فنی و مهندسی در آلمان در نظر گرفته می شود. اکثریت قریب به اتفاق دانشجویان در رشته های فنی و مهندسی در آلمان جذب بازار کاری و صنعت پیشرفته آلمان می شوند فلذا دانشجویان پس از فارغ التحصیلی امکان اخذ اقامت کاری آلمان را خواهند داشت.

یکی از شروط لازم پذیرش از دانشگاههای آلمان در مقطع لیسانس داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح B1 یا B2 است. در واقع دانشجویان جهت درخواست پذیرش در مقطع لیسانس می بایست مدرک زبان آلمانی خود ره همراه مدارک تحصیلی ترجمه شده خود به بخش پذیرش دانشگاه ارائه دهند و بدون ارائه مدرک زبان آلمانی امکان اخذ پذیرش در مقطع لیسانس در دانشگاههای دولتی آلمان وجود ندارد.

در واقع تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاههای دولتی آلمان به زبان آلمانی می باشد و کشور آلمان همانند بسیاری از کشورهای دیگر اروپا مدرک زبان رسمی کشور خود را جهت تحصیل در مقطع کارشناسی در خواست می کند. در برخی موارد دانشجویان جهت درخواست پذیرش از دانشگاههای آلمان در مقطع لیسانس می بایست واحد های درسی گذرانده شده در دانشگاههای ایران به خصوص دانشگاههای دولتی ایران حتی در صورت قبولی در کنکور سراسری به همراه سایر مدارک ترجمه شده خود می جمله رزومه و مدارک دبیرستان خود به بخش پذیرش دانشگاه ارائه دهند.

بر خلاف مقطع لیسانس تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی نیز امکانپذیر خواهد بود و اگر دانشجویان مدرک زبان آلمانی در دست ندارند امکان اخذ پذیرش در مقطع قوق لیسانس به همراه مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 5/6 به بالا وجود دارد. در واقع دانشجویان متقاضی تحصیل در آلمان جهت اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس یکی از دو مدرک زبان آلمانی و یا مدرک زبان انگلیسی را می بایست داشته باشند و جهت اخذ پذیرش به دانشگاه ارائه دهند. در صورتیکه متقاضی قصد اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد به مدرک زبان آلمانی را دارد می بایست مدرک زبان آلمانی با نمره B1 و یا B2 را به دانشگاه ارائه دهد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاههای آلمان به طور کلی خدمت شما عرض می شود. دانشجویان متقاضی می بایست علاوه بر ارسال رزومه و اسکن پاسپورت خود با اعتبار حداقل 6 ماه، ترجمه اصل مدارک تحصیلی خود را از سال اول دبیرستان به همراه ریز نمرات آنها به بخش پذیرش دانشگاه ارسال نمایند. توصیه نامه و انگیزه نامه یا به اصطلاع SOP نیز جزء مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاههای آلمان است. همانطور که پیش تر نیز عرض شد در صورت نیاز دانشجو می بایست مدرک زبان انگلیسی و یا مدرک زبان آلمانی را به دانشگاه ارسال نماید.

تحصیل در آلمان در مقطع دکترا به علت کیفیت بسیار بالای آموزشی در دانشگاههای آلمان تقاضای بسیار زیادی دارد فلذا دانشگاههای المان دانشجویان مستعد و مشتاق به تحصیل را در این مقطع پذیرش خواهد نمود. در واقع دانشجویان متقاضی تحصیل در آلمان در مقطع دکترا می بایست رزومه درخشانی در زمینه های تحقیقاتی و همچنین معدل بالای 16 یا 17 داشته باشند. یکی از مراحل بسیار مهم پذیرش در مقطع دکترا از دانشگاههای آلمان مکاتبه و مصاحبه با یک استاد راهنما در دانشگاه مقصد است. دانشجویان در مقطع دکترا در دانشگاههای آلمان به زبان انگلیسی در اکثر دانشگاههای آلمان تحصیل خواهند نمود و در اکثر مواقع حقوق و مزایا دریافت خواهند نمود.

جهت کسب اطلاعات کامل و دقیق در رابطه با اخذ پذیرش از دانشگاههای آلمان و تحصیل در آلمان همچنین بررسی شرایط علمی خود جهت تحصیل در آلمان می توانید با کارشناسان مؤسسه مشاوره ای MIE و مؤسسات همکار موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) تماس بگیرید و از راهنمایی و مشاوره رایگان در این زمینه بهره مند شوید.