تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل رایگان در اتریش ممکن است ؟ راه های مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل و شرایط تحصیل رایگان در اتریش چگونه است ؟ قوانین تحصیل رایگان در اتریش چگونه است ؟ راه های اخذ اقامت اتریش و تحصیل رایگان در اتریش کدام است ؟ چه شرایطی دارد؟ تغییرات قوانین صدور ویزای تحصیلی در اتریش و تغییر قانون در باب تحصیل در اتریش و همینطور تحصیل رایگان در اتریش در سال ۱۳۹۶ شمسی کدامند؟ آیا برای ورود و تحصیل در دانشگاه های کشور اتریش و شرایط کار ضمن تحصیل در اتریش در خصوص تحصیل رایگان در اتریش چگونه می باشد ؟ موسسه حقوقی ملک پور در این نوشتار سعی نموده است که به سوالات شما در باب راه های تحصیل رایگان در اتریش و همینطور آخرین تغییرات در قوانین پذیرش و ویزای تحصیلی در اتریش پاسخ داده شود.

 

فایل صوتی آقای دکتر ملک پور در باب تحصیل رایگان در اتریش

 

فایل های صوتی آقای دکتر ملک پور در باب تحصیل رایگان در رشته پرستاری در اتریش

 

همان طور که در مقالات مختلف سایت ما مطالعه کرده اید اکثر کشورهای اروپایی نظام آموزش و پرورش و همین طور نظام آموزش عالی رایگان را برداشته اند. اکثر کشورهای اروپایی تحصیل دانش آموزان و دانش جویان بین المللی را مشمول پرداخت هزینه ی تحصیل و شهریه نموده اند.بعد از کشورهایی مانند دانمارک و همین طور کشور سوئد که در سال های قبلی نظام آموزش و پرورش و همینطور نظام آموزش عالی رایگان را برداشته اند امسال نوبت کشور فنلاند بود که تحصیل دانش آموزان و دانشجویان بین المللی را مشمول پرداخت هزینه و شهریه نمود البته برای دانش جویانی که قبل از اجرای این قانون در این کشورها مشغول به تحصیل شده بودند تحصیل در دانشگاه و یا مدارس این کشور ها همچنان رایگان است. به عنوان مثال دانشجویانی که در ترم قبلی پذیرش تحصیلی خود را در دانشگاه های کشور فنلاند اخذ نموده اند تا پایان دوره ی تحصیلی خود از تحصیلات رایگان و بدون شهریه در دانشگاه مذکور بهره مند هستند .پس اگر به دنبال تحصیل رایگان در کشور های مختلف اروپایی هستید کمی عجله کنید. زیرا سیاست های کلی کشور های اروپایی به سمت تصویب قانون تحصیلات غیر رایگان سوق دارد .اما کشور اتریش جزو معدود کشورها یی است که هنوز دارای نظام آموزش و پرورش و همینطور نظام آموزش عالی رایگان است.برای کسانی که خواهان تحصیل در خارج از کشور هستند چند نکته حائز اهمیت است که به آنها به نوبت اشاره خواهیم کرد.
از چهار منظر میتوان به مهاجرت تحصیلی و انتخاب کشور مورد نظر برای تحصیل نگاه کرد.
در سال های اخیر در هرچهار دید کشور اتریش سرامد و جزو انتخاب های اول و برتر بود ولی با تغییرات قوانین امسال شرایط کمی دشوار شد ,اما چگونه؟
هزینه ی تحصیل در اتریش
هزینه ی تحصیل در کشور های مختلف جهان به سه دسته تقسیم میشوند:یک :کشور هایی با نظام آموزشی رایگان-دو :کشور هایی با نظام آموزشی نیمه رایگان-سه:کشور هایی با نظام آموزشی غیر رایگان

تحصیل رایگان در اتریش :

تحصیل در کشورهایی که جزو این دسته هستند رایگان است.کشور هایی مانند اتریش,فرانسه و… جزو این دسته هستند.البته باید این نکته را خاطر نشان کرد که تحصیل رایگان در اتریش به این معنی نیست که هزینه ی تحصیل در این کشور صفر است.دانشگاه های دولتی کشور اتریش از متقاضیان و دانشجویان بین المللی خواهان تحصیل رایگان در اتریش شهریه ی تحصیلی دریافت نمیکنند .اما در ابتدای هر سال و شروع ترم تحصیلی دانشگاه هزینه ای ما بین سیصد تا هفتصد یورو به عنوان هزینه ی ثبت نام از دانشجویان بین المللی دریافت مینماید .اما به هر سوی میتوان گفت هزینه ی تحصیل در این کشور نسبت به کشو های دیگر جهان و اروپا رایگان است .پس این کشور از دیدگاه اول در مورد انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت تحصیلی جزو بهترین انتخاب های متقاضیان است.این قانون کماکان پابرجاست و تغییری ندارد.

قانون جدید در مورد صدور و یا عدم صدور ویزای همراه برای همسر و فرزندان فرد متقاضی تحصیل رایگان در اتریش
کشور های مختلف جهان قوانین متفاوت و خاص به خود را برای صدور و یا عدم صدور ویزای همراه برای همسر و فرزندان فرد متقاضی تحصیل رایگان در اتریش دارند .تقریبا میتوان گفت که اکثر کشور های جهان برای همسر و فرزند فردی که ویزای تحصیلی آن کشور را اخذ میکند ویزایی به عنوان ویزای همراه صادر نمیکنند.و اکثرا در صورت درخواست متقاضی برای همسر و یا فرزندان وی ویزای توریستی تا نهایتا سه ماهه صادر مینمایند و یا اینکه شخص بعد از مهاجرت و دریافت اقامت اولیه برای همسر و فرزند خود درخواست الحاق میدهد. کشور اتریش تا چندی پیش برای همسر و فرزند متقاضی ویزا صادر میکرد اما با تغییر قوانین در مارچ ۲۰۱۷ دیگر این امکان وجود ندارد و شخص بعد از مهاجرت در کشور اتریش میبایست درخواست الحاق همراه خود را ارائه دهد.
• شما عزیزان اگر خواهان مهاجرت تحصیلی به اتریش و کسب اطلاعات در خصوص شرایط و قوانین تحصیل رایگان در اتریش و هزینه تحصیل در دانشگاه های اتریش و قوانین و راه های مهاجرت به اتریش و بدست آوردن می باشید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص شرایط تحصیل رایگان در اتریش مشاوره رایگان دریافت نمایید .

شانس صدور ویزا برای متقاضی از طرف سفارت کشور مورد نظر در رابطه با بحث تحصیل رایگان در اتریش می توان بیان نمود که افرادی که با پروسه ی مهاجرت تحصیلی آشنا هستند میدانند که این پروسه دارای دو بخش اصلی است.بخش اول اینکه شخص متقاضی ابتدا با مراجعه به موسسات معتبر سراسر کشور درخواست پذیرش مینماید.موسسه مورد نظر با مکاتبات و در برخی موارد با استفاده از کانکشن های خود از دانشگاه های کشور مورد نظر برای متقاضی پذیرش میگیرد.بخش دوم این پروسه بعد از بخش اول آغاز میشود متقاضی میبایست برگه ی پذیرش خود را به همراه دیگر مدارک مورد نیاز به سفارت کشور مورد نظر ارائه میکند و این سفارت کشور مورد نظر است که در مورد صدور ویزا و یا عدم صدور ویزا تصمیم نهایی را میگیرد.پس اخذ پذیرش به هیچ عنوان تضمین کننده ی دریافت ویزای شما نیست.کشور های مختلف در مورد صدور ویزا برای متقاضیان به صورتی متفاوت عمل میکنند.به عنوان مثال کشوری مانند امریکا برای متقاضیان ایرانی به سختی ویزا صادر میکند.به عنوان مثال اگر مدارک یک متقاضی کامل هم باشد شانس اخذ ویزا برای او ۵۰ درصد خواهد بود.سفارت کشور اتریش در خصوص صدور ویزا برای متقاضیان ایرانی سختگیری زیادی نداشت و در صورت کامل بودن مدارک متقاضی ویزای او و همراهانش را به احتمال قریب به یقیین صادر می نمود..اما با قوانین جدید این امکان تقلیل یافته است.و شرایطی سختگیرانه وضع شده است.

سن شخص متقاضی تحصیل در خارج از کشور

میتوان گفت که کشورهای مختلف در مورد سن متقاضی تحصیل در آن کشور برخوردی متفاوت را دارند.به عنوان مثال اگر یک شخص خواهان تحصیل در کشور کانادا باشد برای اخذ ویزای تحصیلی از سفارات این کشور میبایست دارای سن مناسب باشد.به عنوان مثال این شخص ۳۵ ساله است و خواهان تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های این کشور است..سفارت میبایست قانع شود که چرا این شخص در این سن تصمیم به این اقدام دارد.و چرا شخص متقاضی بعد از ۲۲ سالگی که مدرک لیسانس خود را در کشور خود اخذ کرده است برای ادامه تحصیل اقدام نکرده است و چرا در اصطلاح گپ تحصیلی (فاصله ی بین مقاطع تحصیلی) دارد.و آیا این شخص واقعا قصد تحصیل در این کشور را دارد و یا فقط به دنبال ورود به کشور مذکور است؟ اما کشور اتریش در این مورد از خود سخت گیری نشان نمیدهد .
حال به این نکته میپردازیم که اگر کسی خواهان تحصیل رایگان در اتریش میباشد چه مراحلی را باید طی کند.ابتدا به این نکته توجه کنید که تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور اتریش رایگان است و اگر خواهان تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور میباشید تحصیل شما مشمول پرداخت شهریه میباشد.
برای تحصیل رایگان در اتریش و همچنین ورود به دانشگاه های دولتی این کشور در مقطع لیسانس شما میبایست در کشور خود در دانشگاه قبول شده باشید و تعدادی از واحد های درسی دانشگاهی خود را نیز گذرانده باشید.(به اصطلاح میبایست در کشور خود اشتغال به تحصیل داشته باشید).البته در سال های اخیر دانشگاه های اتریش روی مدرک دانشگاه آزاد و یا هر دانشگاهی به جز دانشگاه سراسری در کشور ایران کمی حساس شده اند و با اشتغال به تحصیل مقطع لیسانس دانشگاهی مانند دانشگاه آزاد به سختی پذیرش صادر مینمایند.اما کسانی که در دانشگاه آزاد تحصیلات خود را در مقطع لیسانس به پایان رسانیده اند میتوانند برای اخذ پذیرش در مقطع لیسانس (و با احتمالی کم در مقطع فوق لیسانس) اقدام نمایند.اما کسانی که اشتغال به تحصیل دانشگاه سراسسری دارند میتوانند به احتمال بسیار زیاد در مقطع لیسانس پذیرش دریافت کنند.و افرادی نیز که تحصیلات خود را در مقطع لیسانس در دانشگاه های سراسری کشور ایران به پایان رسانیده اند به راحتی میتوانند از دانشگاه های دولتی کشور اتریش برای تحصیل رایگان در اتریش پذیرش اخذ کنند.در مقطع دکتری نیز مانند تمامی کشورها متقاضی نیاز به یافتن یک استاد راهنما دارد.در صورتی که یک استاد راهنما برای خود یافته اید میتوانید برای اخذ پذیرش و تحصیل در مقطع دکتری در اتریش اقدام نمایید . مقطع دکتری در این کشور نیز معمولا با دریافت حقوق برای شما همراه خواهد بود.
نکته مهم دیگر در مورد تحصیل رایگان در اتریش این است که تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور به زبان آلمانی است .اما شما برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور نیاز به مدرک زبان آلمانی ندارید.شما میتوانید بدون مدرک زبان آلمانی از دانشگاه های این کشور پذیرش مشروط خود را اخذ نمایید.این پذیرش مشروط به اخذ مدرک زبان آلمانی شما در کشور اتریش خواهد بود.به این معنا که پس از ورود به کشور اتریش شما ۲ -۱سال وقت خواهید داشت تا مدرک زبان آلمانی خود را اخذ کنید .پس از اینکه مدرک خود را در این کشور اخذ نمودید میتوانید در دانشگاه ثبت نام قطعی کرده و تحصیلات رایگان خود را آغاز نمایید.

درانتها در خصوص تحصیل رایگان در اتریش باید گفته شود که اتریش از این بایت که هزینه تحصیل رایگان میباشد گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل در اتریش و مهاجرت تحصیلی به اتریش میباشد و هزینه زندگی بطور میانگین ۱۰ هزار یورو در سال میباشد .امیدوارم که این مقاله توانسته باشد اطلاعاتی در مورد شرایط تحصیل رایگان در اتریش در اختیار شما قرار داده باشد.
شما عزیزان برای اطلاع از شرایط مختلف در مورد تحصیل رایگان در اتریش و قوانین و راه های مهاجرت به اتریش از جمله قوانین کار دانشجویی در اتریش و شرایط اخذ اقامت دائم اتریش و هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش می توانید از طریق تلفن با مشاورین و وکلای با تجربه موسسه حقوقی ملک پور(همکار موسسه مشاوره ای MIE) مشاوره رایگان دریافت نمایید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (4 نظرات, میانگین: 4٫00 از طریق 5)
Loading...
25 پاسخ
 1. آرزو گفته:

  با سلام خدمت استاد عزیز آقای ملک پور خسته نباشیددختر شانزده ساله ای دارم که سال آینده مدرک دیپلم خود را خواهد گرفت مایلم برای ادامه تحصیل ایشان را با ویزای تحصیلی وبرای ادامه تحصیل در یکی از رشته های پزشکی به اتریش بفرستم همسرم کارمند است ودارای خانه وماشین و اندکی پس انداز هستیم سوالم این است کا آیا میشود چنانچه ایشان ویزای تحصیلی بگیرند بنده ویک خواهر کوچکترش بعنوان هنراه خود به اتریش ببرد ضمنا هزینه ویزای تحصیلی چقدر است ببخشید خیلی طولانی شد ممنون از پاسخگویی شما

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   خیر همراه به شخصی گفته میشود مثل همسر شخص! ضمنا این مورد را در نظر داشته باشید که فرزند شما نیاز به قبولی در دانشگاه سراسری برای دریافت پذیرش از دانشگاه های اتریش دارید . جهت دریافت اطلاعات بیشتر نیز بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید. با تشکر

   پاسخ
 2. محمد آذر گفته:

  با سلام دانشجوی سال دوم دکتری معماری. قصد مهاجرت از طریق ادامه تحصیل در اتریش رو دارم و میخواهم که از طریق مشاوران شما اقدام کنم. ممنون میشم که راه ارتباطی مستقیم یا تلفنی با مشاورانتون رو اعلام کنید

  پاسخ
 3. اریانا گفته:

  سلام من ۳۹ ساله مهندس برق مخابرات داری ۱۴ سال سابقه در اداره دولتی و همسرم دیپلم ۳۶ ساله داری گواهینامه بین المللی پایه یک با ۲۲ سال سابقه کار دوفرزند ۱۱ و ۴ ساله داریم با سرمایه ماکزیمم ۱۵۰ م امکان مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی را ایا داریم ؟ ویزای تحصیلی یا کار یا این طرح سفید و قرمز اتریش یا ۱۷ هزار یورو و اجازه کار فول تایم یا …
  معلومات زبان انگلیسی در حد متوسط

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   سرمایه شما برای مهاجرت اندکی کم میباشد . بهتر است تامل بفرمایید و سرمایه خود را افزایش دهید تا بتوانید راحتتر اقدام نمایید . برای دریافت کارت قرمز سفید قرمز بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا امتیازات شما بررسی گردد . با تشکر

   پاسخ
 4. رضا گفته:

  سلام . وقت بخیر
  من لیسانس نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه آزاد دارم.۳۲ سالمه و مجردم.میخوام واسه لیسانس توی دانشگاه رایگان اتریش اقدام کنم.
  میخوام اونجا ویزای تحصیلیم رو به ویزای کار تغییر بدم.
  شک دارم که آیا میتونم از پس هزینه هایی ک باید به وکیل و دوستانی ک زحمت گرفتن ویزا رو میگیرن و هزینه های ابتدایی اتریش برمیام یا نه. خواهشا در این زمینه راهنمایی کنید . با تشکر

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   بله میتوانید در صورت پیدا کردن کار و داشتن شرایط کامل ویزای خود را به صورت کاری تغییر دهید . برای اعلام هزینه ها باید در ابتدا با دفتر مرکزی تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شما را کاملا راهنمایی نماییم. با تشکر

   پاسخ
 5. صالح محمودی گفته:

  با سلام و احترام. بنده دانشجوی سال اول مقطع دکتری محیط زیست هستم. مایل هستم در اتریش همین رشته و مقطع رو ادامه بدم. لطف میکنید شرایط این پذیرش(در صورت امکان) رو توضیح بفرمایید. با احترام

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   تعدادی از رشته ها در کشور اتریش دارای آزمون ورودی است و تعدادی دیگر به ایرانیان پذیرش نمیدهند . بهتر است با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا بتوانیم بهتر شما را در امر مهاجرت راهنمایی نماییم. با تشکر

   پاسخ
 6. احسان محمدی گفته:

  سلام خسته نباشین.من و نامزدم مدتی هست پیگیر مهجرت تحصیلی هستیم خانم بنده لیسانس عکاسی از دانشگاه پیام نور هستن و برا فوق هم ثبت نام کردن برا رشته پژوهش هنر.خودمم چندا مدرک مهارتی رشته فیلمسازی دارم.ما با این شرایط میتونیم برا تحصیل خانمم اقدام کنیم چه شرایط یا مدارکی لازمه؟؟ ممنون از شما.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام لطفا شرایط سنی خود را به صورت کامل ذکر نمایید تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی نماییم .همچنین میتوانید با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا از مشاوره رایگان نیز بهرمند گردید . با تشکر

   پاسخ
 7. مریم گفته:

  سلام، من فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی مکانیک هستم،۲۶سالم، یک مقاله ترویجی هم دادم، و هنوز مدرک زبان انگلیسی هم‌ نگرفتم،هدفم بورسیه فاند هست، من رو راهنمایی کنید برای رسیدن به هدف چیکار کنم ؟ و‌آیا کشوری هست که آموزش زبان رو‌خودش انجام بده یا بهتره خودمون ایلتس بگیریم چون شرایطم طوریه برام کمی سخت شده این مسئله. با تشکر

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   برای دریافت بورسیه خود شخص باید اقدامات لازم را انجام دهد زیرا هر دانشگاه تعداد محدودی بورسیه است و برای هر شخص بورسیه صادر نمیکند . بهتر است در ابتدا شرایط دریافت بورسیه را در سایت های دانشگاه های اتریش مطالعه نمایید و سپس با دانشگاه ها در ارتباط باشید . با تشکر

   پاسخ
 8. ژاله کیان گفته:

  سلام با تشکر از وبسایت خوبتون و همچنین اطلاعات کامل و جامعی که در اختیار ما قرار دادین …من دانشجوی سال آخر رشته میکروبیولوژی دانشگاه آزاد تهران هستم مدرک دستیاری دندان پزشک دارم مدرک آی سی دی ال کامپیوتر و مدرک زبان انگلیسی دارم ۲۱ سالمه میخواستم بدونم میتونم در کارشناسی ارشد رشته تغذیه در اتریش بورسیه بگیرم و همچنین بعد از ورودم شروع به کار کنم .؟

  ممنون

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   تحصیل در کشور اتریش تقریبا رایگان است ولی اگر به دنبال دریافت بورسیه هستید باید خودتان اقدام نمایید و با دانشگاه وارد گفتگو شوید زیرا هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد و تعداد محدودی بورسیه را صادر مینماید . با تشکر

   پاسخ
 9. kimia گفته:

  سلام من دیپلم فنی گرافیک دارم،از دانشکده سراسری رشته گرافیک قبول شدم ،و درحال تحصیلم ،ایا میتونم با دیپلم فنی اقدام کنم؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با دیپلم به صورت مستقیم امکان اقدام وجود ندارد ولی میتوانید با نامه ی اشتغال به تحصیل اقدام نمایید. بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی نماییم . با تشکر

   پاسخ
 10. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت جناب ملک پور…در رابطه با تحصیل رایگان در اتریش سوالی داشتم. من دختری ۲۴ ساله دارای مدرک کارشناسی مهندسی شیمی گرایش نفت و گاز هستم. سوالم اینه ک آیا با این عنوان رشته میتونم بعد از گذراندن ارشد در اتریش در رابطه با مقطع تحصیلیم کاری برای خودم پیدا کنم و در اتریش اقامت بگیرم؟ و اینکه آیا با همین مدرک کارشناسی امکان پیدا کردن کار برای من وجود داره؟چون من هیچ سابقه کاری ندارم و تازه فارغ التحصیل شدم. و از همین الان یادگیری زبان آلمانی را شروع کردم بنظرتون با ویزای تحصیلی اقدام کنم یا با ویزای کاری؟ممنون.

  پاسخ
 11. ارین اشراقی گفته:

  باسلام وعرض ادب
  من دانشجوی ترم چهارم رشته دکتری حرفه ای دامپزشکی دانشگاه ازاد هستم ومدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل ۱۸/۸۳در رشته علوم تجربی را دارم
  ایا بااین مدارک میتوانم پذیرش تحصیلی در رشته داروسازی یا فیزیو تراپی از اتریش یا المان بگیرم (البته مدرک B2 رابرای المان میگیرم)البته بورس شدن برام مهمه
  با قبولی کنکوروانتخاب رشته دکتری دامپزشکی و دانشجو بودنم میتوانم تقاضای بورسیهاز المان واتریش داشته باشم یا کشور دیگری را شما معرفی مینماید
  در ضمن شماره تلفنی مشاوره حرفه ای بدهید سپاسگذارم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *