تحصیل دکترا در فرانسه

تحصیل دکترا در فرانسه

تحصیل دکترا در فرانسه

تحصیل دکترا در فرانسه امکانپذیر می باشد ؟ آیا شرایط تحصیل دکترا در فرانسه و همچنین وکیل مهاجرت برای مهاجرت به فرانسه ۲۰۱۸ و همچنین تحصیل در فرانسه را میدانید ؟ راه های تحصیل دکترا در فرانسه و همچنین بورسیه تحصیلی فرانسه در کدام است ؟ جهت تحصیل دکترا در فرانسه نیاز به دانش کامل از مهاجرت تحصیلی به فرانسه و اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه و تحصیل دکترا در فرانسه میباشد.

موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در خصوص تحصیل در فرانسه توضیح داده است می توانید جهت اخذ اطلاعت مورد نیاز خود در ارتباط با تحصیل دکترا در فرانسه ، هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه برای فرد دانشجو و شهریه های تحصیل دکترا در فرانسه با کارشناسان و حقوقدانان متخصص در موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و در خصوص مهاجرت تحصیلی فرانسه و تحصیل در دانشگاههای فرانسه و در نهایت اخذ اقامت فرانسه مشاوره رایگان اخذ نمایید .

در مورد تمامی راه های مهاجرت به فرانسه و همچنین اخذ اقامت فرانسه باید به تفصیل صحبت شود تا مناسب ترین راه و مقرون به صرفه ترین راه اخذ اقامت فرانسه از جمله تحصیل رایگان در فرانسه ، کار در فرانسه ، سرمایه گذاری در فرانسه ، بورسیه تحصیلی فرانسه ، ازدواج در استرالیا ، تولد فرزند در استرالیا و سایر طرق انتخاب نمود .

بدون شک امروزه با توجه به پیشرفت علم و سطح علمی مردم، درخواست جهت تحصیل در مقطع دکترا نیز افزایش یافته است. آیا از شرایط تحصیل دکتری در فرانسه اطلاع دارید؟ آیا به دنبال بهترین راه جهت تحصیل دکتری در فرانسه می باشید؟ آیا از نحوه اخذ پذیرش و تحصیل دکتری در فرانسه و اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا در فرانسه  مطلع نیستید؟ آیا از دانشگاه هایی که امکان تحصیل دکتری در فرانسه  را برای شما فراهم می کنند اطلاع ندارید؟ موسسه حقوقی ملک پور بدون شک بهترین موسسه حقوقی ایران و یکی از بهترین ها در خاورمیانه میباشد و متقاضیانی که قصد مهاجرت از طرق مختلف و قانونی را به کشور های مختلف در جهان دارند، می توانند با وکلا و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور  تماس بگیرید و از مشاوره تلفن رایگان این موسسه برخوردار شوید.

کشور فرانسه بدون شک یکی از کشور هایی میباشد که مقصد بسیاری از متقاضیان جهت تحصیل دکترا در فرانسه می باشد. این کشور در اروپا واقع شده است و این کشور بزرگترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا میباشد و دارای جمعیتی برابر با ۶۷ میلیون نفر میباشد. همانگونه که مستحضر هستید این کشور یکی از مقاصد توریستی دنیا نیز میباشد و از نظر علمی نیز محل بسیاری از دانشگاه ها با رتبه های بالا در دنیا میباشد.

تحصیل دکترا در فرانسه بطور معمول در بازه سه الی چهار سال بطول می انجامد و شخصی که در این مقطع در حال تحصیل باشد معمولا دانشجو خطاب نمی شود و به عنوان یک محقق شناخته میشود. در این کشور بیش از ۳۰۰ دانشگاه موجود میباشد که تحصیل در مقطع دکتری در فرانسه را ارائه می دهند و با ۱۲۰۰ مرکز تحقیقاتی در ارتباط می باشند تا محققان را به اهداغ تحقیقاتی خود نزدیک نمایند. مراکز پرورش دانشجویان دکتری تحت حمایت دانشگاه ها میباشند و این همکاری در ادامه راه تحقیقات نیز ادامه خواهد داشت. در ارتباط با اخذ مدرک دکتری یکی از موارد بسیار مورد اهمیت ارائه مقالات بین المللی با ارزش علمی بالا میباشند. نظام آموزشی فرانسه در سطح بالای علمی قرار دارد و از این رو تحصیل در کشور فرانسه ، مخصوصا تحصیل دکترا در فرانسه نیاز به پشتکار بسیار زیاد متقاضی دکتری در فرانسه دارد.نکته قابل توجه در این کشور برنده شدن ۴ جایزه نوبل میباشد و این نشانه سطح یالای علمی این کشور میباشد. تحصیل دکترا در فرانسه با توجه به شهریه بسیار پایین در مقطع دکتری برای بسیاری از متقاضیان بسیار جذاب میباشد.

کشور فرانسه با ۲۸۷۰۰۰ دانشجوی بین المللی و با داشتن ۱۲% از جمعیت دانشجویی این کشور، رتبه چهارم را پس از آمریکا، انگلستان و استرالیا در دنیا دارد. از این تعداد ۲۵۰۰۰ دانشجو در مقطع دکتری در حال تحصیل میباشند. بیشتر متقاضیان از اروپا میباشند اما سایر کشور ها مانند؛ مراکش، چین، الجزیره، تونس و سنگال نیز دانشجواین فراوانی در فرانسه دارند. در دانشگاه های دولتی هزینه دانشگاه و بیمه اجتماعی و اقامتی برای تمامی دانشجویان یکسان میباشد. بطور معمول این دانشگاه ها قرارداد های همکاری بسیاری به موسسات تحقیقاتی چه در این کشور و چه در دیگر کشور ها را دارند.  در خصوص تحصیل دکترا در فرانسه  و مهاجرت تحصیلی به فرانسه لازم به ذکر است که در مقایسه با سایر کشور ها، کشور فرانسه قابلیت ارائه مراکز آموزشی از کوچه به بزرگ در شهر های مختلف را دارد. بطور مثال در شهر های با جمعیت و مساحت متوسط مانند گرنوبل یا نانسی ۲ الی ۳ دانشگاه موجود میباشد که بر روی علوم اجتمای تمرکز دارند. در منطقه پاریزین بیش از ۱۳ دانشگاه موجود میباشد که حجم بالایی از رشته ها و نیاز های علمی را تحت پوشش خود قرار داده اند.

در کشور فرانسه بیش از ۸۳ دانشگاه دولتی موجود میباشد که مکانیزم تضمین کیفیت بسیار دقیقی دارند و ورود به این دانشگاه ها نیای به سابقه تحصیلی و علمی بسیار بالایی دارد. دانشجویان و فارغ التحصیلان تحصیل دکترا در فرانسه در این دانشگاه ها شانس بسیار بالایی در حضور در سازمان های تحقیقاتی با بودجه دولتی مانند CNRS و INSERM را دارند.

تحصیل دکترا در فرانسه در مقایسه با سایر کشور ها بسیار مقرون به صرفه میباشد. در مراکز عالی دولتی، تحصیل دکترا در فرانسه بر عهده دولت میباشد و اکثر هزینه ها توسط دولت پوشش داده می شود. البته در سوی دیگر دانشگاه های خصوصی می باشند که دارای هزینه تحصیلی به نسبت بالایی می باشند.نکته قابل توجه در مقاطع پایین تر، بیمه درمانی رایگان برای دانشجویان تا سن ۲۰ سال میباشد و برای دانشجویان بالای ۲۰ سال هزینه ای برابر با ۲۰۰ یورو در سال خواهد داشت که باز هم این هزینه بسیار مقرون به صرفه میباشد.

شما عزیزان اگر خواهان مهاجرت تحصیلی به فرانسه و تحصیل دکترا در فرانسه می باشید و می خواهید که از شرایط تحصیل دکترا در فرانسه آگاه شوید و اگر قصد دارید که با تحصیل رایگان در فرانسه و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه و تحصیل در دانشگاه های برتر فرانسه و تحصیل دکترا در فرانسه به اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل برسید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در قلب اروپا یعنی وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا باتمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص شرایط تحصیل دکترا در فرانسه و اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه و هزینه های تحصیل در فرانسه مشاوره رایگان دریافت نمایید

نکته قابل توجه در تحصیل دکترا در فرانسه وجود قرارداد های دکتری در این کشور میباشدو بدین معنا که دانشگاه های دولتی با بسیاری از مراکز علمی و آزمایشگاهی قرارداد دارند و دانشجویان ممتاز امکان تحقیق و فعالیت پس از اتمام تحصیل خود و یا در حین تحصیل را در این موسسات دارند و بر اساس قرارداد دکتری با دانشگاه در این مراکز و موسسات ورود می کنند. بطور معمول این قرارداد ها ۳ ساله میباشند و تا یک سال نیز قابلیت تمدید دارند. همچنین تحصیل دکترا در فرانسه در رشته های خاص شامل ماموریت های خارجی وزارت امور خارجه فرانسه برای دانشجویان موفق نیز می شود  و معمولا شامل حال دانشجویان در کشور خود میباشند.

اما نحوه اقدام جهت تحصیل دکترا در فرانسه چگونه میباشد؟

اولین قدم در تحصیل دکتری در فرانسه  انتخاب سوپروایزر در این کشور می باشد و از این طریق امکان انعقاد قرارداد با استاد و دانشگاه با نام Charte des thèses فراهم خواهد شد و ارائه این قرارداد یا به نوعی پذیرش از الزامات سفارت میباشد. در صورتی که زبان تحصیل در دانشگاه پذیرفته شده به زبان فرانسوی باشد، ارائه مدارک زبان DELF یا DALF مورد نیاز میباشد. البته ممکن میباشد در برخی مراکز با داشتن سطح متوسط و پایه زبان فرانسه نیز متقاضیان موفق به اخذ پذیرش تحصیلی فرانسه و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه  گردند. جهت اخذ اطلاعات بیشتر در ارتباط با مدارک و نحوه اقدام جهت مهاجرت تحصیلی به فرانسه و تحصیل دکترا در فرانسه و اخذ اقامت دائم فرانسه می توانید با وکلا و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی برخوردار شوید.

مقاله گرداوری شده در باب تحصیل دکترا در فرانسه جهت ارائه اطلاعات مورد نیاز جهت شرایط تحصیل دکتری در فرانسه، بورس تحصیل دکترا در فرانسه، هزینه تحصیل دکترا در فرانسه و تحصیل رایگان در فرانسه بوده است و امید است اطلاعات کامل و مفیدی را در اختیار متقاضیان گرامی قرار داده باشد.

هدف از ارائه مقاله تحصیل دکترا در فرانسه و مهاجرت به فرانسه توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش ، ارائه اطلاعات جامع و کافی در زمینه های مختلف تحصیل در فرانسه و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های رایگان فرانسه و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه بوده و امید است اطلاعات ارائه شده مفید واقع شده باشد. همواره می توانید با مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا تماس مستقیم با شعبه مرکزی در وین اتریش در خصوص تحصیل رایگان در فرانسه و شرایط بورسیه تحصیلی فرانسه و در نهایت اخذ اقامت فرانسه به صورت تخصصی مشاوره رایگان اخذ نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (5 نظرات, میانگین: 4٫60 از طریق 5)
Loading...
2 پاسخ
 1. مجید مجیدی گفته:

  با سلام خدمت شما. می خواستم من را راهنمایی کنید . پسری ۳۹ ساله مجرد هستم درحال حاضر دانشجوی ترم اخرکارشناسی ارشد رشته مطالعات منطقه ای گرایش اوراسیا هستم . می خواهم دوره دکترا را در یکی از دانشگاه های فرانسه دنبال کنم. می خواستم ببینم ایا من می توانم پذیرش دکترا را بگیرم ازانجا یا نه . درحال حاضر نیز درحال تکمیل زبان فرانسه هستم . با توجه به سن من – ۳۹ – سال برای اخذ پذیرش دکترا باید چه کار کنم .
  با تشکر ازشما

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای ورود به مقطع دکترا باید سوپروایزر داشته باشید تا امکان اقدام را نیز داشته باشید .
   برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *