تحصیل دکترا در انگلستان

تحصیل دکترا در انگلستان

تحصیل دکترا در انگلستان

تحصیل دکترا در انگلستان در هنگام  مهاجرت به انگلستان ۲۰۱۸ از جمله مهاجرت تحصیلی به انگلستان پس از گرفتن وکیل مهاجرت چگونه می باشد ؟ و راههای اخذ اقامت انگلستان ۲۰۱۸ کدام است ؟  از شرایط تحصیل دکترا در انگلستان آگاهی دارید ؟ قوانین تحصیل در انگلستان و مهاجرت تحصیلی به انگلستان چگونه است ؟و اخذ اقامت دائم انگلستان و اخذ تابعیت انگلستان اطلاعات مفیدی را در اختیار علاقه مندان تحصیل دکترا در انگلستان  قرار خواهد داد .

مقدمه در خصوص تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان

در این مقاله به بررسی سیستم اموزشی دکتری در انگلستان وهمچنین جزئیات تحصیل دکترا در انگلستان   به همراه شهریه و بورسیه تحصیلی و مدارک لازم برای پذیرش در مقطع دکترا در انگلستان  پرداخته و شما را از قوانین ویزای دانشجویی آگاه میسازیم. انگلستان با داشتن رتبه نخست در تحصیلات آکادمیک، شرایط فوق العاده ای را برای دانشجویان بالاخص دانشجویان متقاضی تحصیل دکترا در انگلستان فراهم میسازد. دانشگاه های انگلستان در رتبه بندی های جهانی معمولا در رتبه های ۱ تا ۱۰ دنیا قرار دارند.

سیستم آموزشی در تحصیل دکترا در انگلستان

سیستم اموزشی در انگلستان به این صورت است که لیسانس ۳ ساله، فوق لیسانس ۱ ساله و تحصیل دکترا در انگلستان سه ساله میباشد. این یکسال تحصیلات کمتر در مقایسه با سیستم امریکایی، هم در هزینه و هم در زمان بسیار به نفع دانشجویان میباشد.

تحصیل دکترا در انگلستان معمولا بین ۳ تا ۶ سال (فول تایم یا پارت تایم) به طول می انجامد که در برخی رشته ها به دلیل پیچیدگی بیشتر ممکن است بجای ۳سال تا۴ سال به طول انجامد. دوره تحصیل دکترا در انگلستان معمولا کار بر روی یک پروژه تحقیقاتی روی یک موضوع اکادمیک میباشد که تا ماکزیمم ۱۰۰,۰۰۰  کلمه میباشد و تز یا thesis نام دارد. این دوره با انتخاب استاد ناظر یا سوپروایزر بوده و دانشجویان متقاضی  تحصیل دکتری در انگلستان باید روی یک تز یا طرح کار کنند ودر اخر تحصیلات خود از ان طرح در مقابل کمیته ای متشکل از اساتید دانشگاه دفاع نماید و از هر یک از انها نمره ای کسب نماید. در پایان جلسه دفاع، اساتید ممکن است در راستای تز دانشجو، از وی سوالاتی بپرسند که جواب این سوالات نیز در نمره تاثیر گذار است.

مدارک و شرایط اخذ پذیرش برای تحصیل دکترا در انگلستان

هر دانشجویی از هر جای دنیا می تواند برای تحصیل دکترا در انگلستان اقدام نماید به شرط انکه شرایط ورود به این دوره را داشته باشد. از شرایط اولیه، گذراندن دوره undergraduate میباشد. یعنی باید دوره لیسانس و فوق لیسانس را با نمرات خوبی گذرانده باشید. شرط دوم برای تحصیل دکترا در انگلستان نیز سطح زبان دانشجو میباشد که معمولا برای این مقطع سطح زبان C1 یا ایلتس ۷ مورد نظر است. معمولا سال اول تحصیل دکتری در انگلستان جهت ارزیابی دانشجویان بوده تا بتوانند در سالهای بعدی بنمانند و خود را برای تز اماده نمایند. وشرط سوم ارائه یک پروپوزال یا طرح تحقیقاتی است.

پروپوزال تحقیقاتی تحصیل دکتری در انگلستان

این پروپوزال  برای تمام دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان را دارند، الزامی است. این طرح باید بیان گر تحقیقی باشد که شما قصد انجام آن را دارید، نحوه انجام ان و علت اهمیت این طرح. این طرح باید توسط گروهی (پنلی) از اساتید حرفه ای قبل از شروع دوره تایید شود.

انواع دیگر دکتری و تحصیل دکترا در انگلستان

تحصیل دکترا در انگلستان انواع دیگری دارد که در ادامه به بیان انها میپردازیم:

 

 • MPhil یا Master of Ohilosophy

اگر شما قصد تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان را دارید، ممکن است  ابتدا نیاز به یک MPhil به مدت ۱۲ تا ۱۸ ماه داشته باشید که همانند یک دوره پیش دکتری بوده و بعد به PhD یا Doctor of Philosiphy وارد شوید. این دوره معمولا تز محور بوده و قوانین خود را دارد و بین یک سال تمام وقت تا دو سال نیمه وقت به طول می انجامد. این تز باید بیان گر نتیجه یک تحقیق یا مطالعه بر روی یک موضوع با حداکثر ۶۰,۰۰۰ کلمه باشد.

علت اخذ تحصیل دکترا در انگلستان معمولا به این دلیل است که تز دانشجو کفایت هنوان شدن به عنوان یک تز برای تحصیل دکترا در انگلستان را ندارد.

 • Master of Research

این دوره یه دوره پیشرفته بعد از فوق لیسانس است که در حیطه های هنر، علوم انسانی و اجتماعی انجام میشود. بعضی از دوره های دکتری نیاز به گذراندن MRes بوده و دانشجوی متقاضی  تحصیل دکترا در انگلستان نیاز به ارائه یک dissertation با تعداد کلمات ۴۰,۰۰۰ میباشد.

این دوره تست خوبی است که دانشجو ببیند ایا به انجام تحقیقات بدون نیاز به اینکه دنبال منابع مالی برای تحصیل دکترا در انگلستان باشد، دارد یا خیر.

 • دکتری حرفه ای در انگلستان Professional Doctorate

دکتری حرفه ای در انگلستان مقطعی است بسیار شبیه به PhD اما قصدش تمرکز بر کار حرفه ای بوده بجای توانایی های اکادمیک. این دکتری حرفه ای معمولا شامل حقوق، آموزش، تجارت، مهندسی و پزشکی است.

شما می توانید برای تحصیل دکترا در انگلستان و مهاجرت تحصیلی به انگلستان و هزینه های تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان اخذ اطلاعات دقیق تر در این خصوص با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان و اخذ ویزای تحصیلی انگلستان و اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان و شرایط اخذ اقامت دائم انگلستان  و شرایط اخذ تابعیت انگلستان مشاوره رایگان اخذ نمایید .

شهریه و هزینه های تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان

هزینه های تحصیل دکترا در انگلستان می تواند قدری گران باشد که در حدود سالی ۸ تا ۱۲ هزار پوند درسال باشد. البته اکثر دانشجویا مقطع دکتری از نوعی بورسیه یا هزینه کمک تحصیل در انگلستان برخوردار میشوند اگر چه خیلی از این منابع به صورت کامل ارائه نمیشوند وبخشی از تحصیل را پوشش میدهند.

سال تحصیلی و زمان اقدام برای پذیرش (Deadline) و تحصیل دکتری در انگلستان

برای تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان ، هر چه سریعتر اقدام شود بهتراست. اکثر دانشگاه ها دو سرترم یا شروع ترم دارند که دانشگاه های خوب معمولا شروع ترم انها در ماه سپتامبر میباشد که تا ماه می سال بعد هم به طول می انجامد. البته توصیه میشود که اگر قصد بهره مندی از بورسیه تحصیلی انگلستان را دارید از یکسال قبل اقدام نمایید چرا که این موضوع بسیار رقابتی بوده و ظرفیت ها به سرعت تکمیل میشوند. توصیه میشود که حداقل ۳ ماه قبل از شروع ترم برای تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان اقدام شود.

پذیرش تحصیلی و مدارک لازم برای تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیل دکترا در انگلستان به شرح زیر میباشند:

 1. مدارک تحصیلی و ریزنمرات برای تحصیل دکتری در انگلستان

تمامی دانشگاه نیاز به این دارند که دانشجو ریز نمرات و مدارک تحصیل مقاطع قبلی را به دانشگاه ارائه نماید. البته انگلستان جزو تنها کشورهایی است که نیاز به تاییدات دادگستری و وزارت خارجه روی ترجمه انگلیسی مدارک ندارد. البته بعد از مراجعه به دانشگاه باید مدارک را به دانشگاه ببرید.

 

 1. فرم تقاضا یا درخواست Application form برای تحصیل دکترا در انگلستان

این فرم که توسط دانشگاه ارائه میشود باید دقیقا منطبق بر اطلاعات دانشجوی متقاضی تحصیل دکترا در انگلستان تکمیل و دربیشتر موارد همراه با یک هزینه بررسی درخواست به نام application fee که مبلغی بین ۵۰ تا ۱۰۰ پوندی ارائه شود. در مواردی هم این فرم تقاضا به صورت انلاین میباشد.

 

 1. توصیه نامه از اساتید یا Recommendation letter برای تحصیل دکترا در انگلستان

این مدرک بسیار در اخذ پذیرش تحصیلی دکترا در انگلستان موثر میباشند که میباید توسط اساتید شما در دانشگاه مبدا، به زبان انگلیسی در سربرگ دانشگاه ارائه شده و در مواردی خود استاد باید انها را پست یا ایمیل نماید. قطعا اطلاعات ارتباطی استاد باید رسمی باشند یعنی ادرس هایی با پسوند gmail  یا yahoo مورد قبول نبوده و حتما باید ادرس رسمی دانشگاه باشد مثلا pnu.ac.ir .

دراکثر موارد، باید سه توصیه نامه از اساتید برای تحصیل مقطع دکتری در انگلستان ارائه شود. در متن توصیه نامه، استاد باید ذکر نماید که شما چه ویژگی های اکادمیک و شخصی داشته، مهارت های شما کدامند، نقاط قوت شما چیست، وچرا فکر میکند که شما صلاحیت ادامه تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان را دارید.

 1. انگیزه نامه یا Motivation Letter برای تحصیل دکترا در انگلستان

در این نامه که توسط خود دانشجوی متقاضی تحصیل دکتری در انگلستان تهیه میشود، شما تشریح می نمایید که چه کسی هستید، چه پیشینه علمی و اکادمیکی داشته، چه سوابق کاری دارید، چرا علاقه به این دانشگاه و این رشته دارید وقصدتان از ادامه این رشته چیست و اینده اکادمیک و شغلی خود را چه میدانید. در این مرامنامه شما باید کمیته پذیرش یا Admission committee را قانع کنید که به شما پذیرش تحصیل دکترا در انگلستان داده و شما را بین دانشجویان دیگر انتخاب نمایند.

 1. رزومه یا CV(Curriculum Vitae) برای تحصیل دکتری در انگلستان

در این فایل، شما به بیان تمام اطلاعات شخصی خود مثل اسم و تاریخ تولد و محل تولدو ادرس و ایمیل و… پرداخته و نام رشته و دانشگاه های محل تحصیل، سوابق کاری، مهارت های تخصصی، توانایی های فردی مثل ورزش و هنر، توانایی در زبان انگلیسی و … با جزئیات تمام ذکر مینمایید.

در تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان رزومه معمولا فرمت خاصی داشته  واستاندارد ویژه ای دارد که با سرچ در اینترنت میتوانید نمونه های فراوانی را پیدا کنید.

 1. مدرک زبان ایلتس یا تافل

نمره مورد نظر در ایلتس یا تافل برای تحصیل دکترا در انگلستان بسته به دانشگاه متفاوت است اما معمولا برای دکتری نمره ایلتس ۷ یا ۷٫۵ درخواست میشود که در سطح C1 میباشد.

هزینه زندگی دانشجویی در تحصیل دکتری در انگلستان

قطعا با توجه به گستردگی کشور انگلستان، هزینه زندگی با توجه به شهر کاملا قابل تغییر است. در شهر لندن، قطعا هزینه های زندگی بالاتر از جایی مثل برایتون است. معمولا به صورت نرمال میشود با ماهی بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ پوند، تمامی هزینه های زندگی را پوشش داد.

قطعا سبک زندگی دانشجویی در تحصیل دکترا در انگلستان بسیار بر هزینه ها تاثیر گذار بوده ومی تواند میزان هزینه را تعریف کند اما معمولا دانشجویان سعی در مخارج کمتر و بهینه تر دارند.

ویزای دانشجویی برای تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان

معمولا دانشجویان تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان، برای نوع ویزای Tier4 از نوع جنرال اقدام مینمایند. برای این نوع ویزا شما باید مدارک زیر را به سفارت ارائه نمایید:

 1. تکمیل نمودن فرم GWF
 2. بیمه Surcharge
 3. مدارک تحصیلی وریز نمرات به زبان انگلیسی برای تحصیل دکترا در انگلستان
 4. پاسپورت
 5. مدرک زبان در تحصیل دکترا در انگلستان
 6. حساب بانکی ۲۸ روزه در بانک پارسیان یا پاسارگاد با موجودی حداقل ۹۱۳۵ (ماهانه ۱۰۱۵)پوند برای خارج از لندن و نزدیک به ۱۱۳۸۵ پوند(ماهانه ۱۲۶۵) که پوشش دهنده حداقل ۹ ماه هزینه زندگی به علاوه هر مقداری که از شهریه سال اول شما باقی مانده باشد. البته توصیه میشود که حداقل ۱۵۰ میلیون تومان تحت هر شرایطی در حساب بانکی باشد.
 7. نشان دادن امکان ساپورت مالی از طرف خود یا پدر مادر یا همسر، که بتواند ماهانه حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان رانشان دهد. یعنی شخص متقاضی تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان در این حدود درامد داشته باشد.
 8. تعهدغیرمالی محضری از شخص ساپورت کننده
 9. انگیزه نامه برای تحصیل دکترا در انگلستان

 

در این مقاله سعی بر ان داشتیم تا شما را با شرایط تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان، مدارک لازم برای پذیرش در تحصیل  دکترا در انگلستان ، چگونگی اخذ ویزای تحصیلی انگلستان برای تحصیل دکترا در انگلستان و هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان، بورسیه های تحصیلی انگلستان در تحصیل دکترا در انگلستان ، کار پس از تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان اشنا نموده و اطلاعاتی در این زمینه به شماعزیزان ارائه شود .

موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و همچنین در شعبه مرکزی در وین اتریش در خصوص اخذ اقامت انگلستان و اقامت پس از تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان و اخذ تابعیت انگلستان از طریق کارشناسان و حقوقدانان مسلط به امور بین الملل در خصوص تحصیل دکترا در انگلستان مشاوره رایگان ارائه می نماید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (25 نظرات, میانگین: 4٫88 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 پاسخ
 1. M. Ahmadi گفته:

  سلام از شما خواهش میکنم جواب بدید
  من دانشجوی ترم اول رشته ریاضی محض دانشگاه شهید باهنر کرمان هستم و در زمینه ریاضی خیلی قوی هستم
  ایا در دانشگاه کمبریج هم مثل دانشگاه هاروارد راهی وجود دارد که پس از اتمام لیسانس مستقیما وارد دوره دکتری شد (T. A)؟؟
  ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام و عرض ادب، سایت دانشکده ریاضی دانشگاه کمبریج بهترین منبع برای این موضوع است. با جستجو عبارت cambridge Mathematic PhD در گوگل به نتایج خوبی خواهید رسید

   پاسخ
 2. ملیکا گفته:

  سلام من ۲۸ ساله پزشک عمومی از دانشگاه سراسری با معدل بالا و ایلتس هفت و دو تا مقاله isi هستم
  برای رشته میکروبیولوژی یا بیوتکنولوژی تمایل دارم در اروپا در مقطع ارشد یا دکترا پذیرش بگیرم ولی حتما میخوام بصورت بورسیه باشه چه کشوری رو بهم پیشنهاد میکنید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید مدرک تحصیلی خود را معادل سازی نمایید سپس می توانید اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 3. محمدعلی گفته:

  سلام .دکتر خسته نباشید.اگه کسی آیلتز ۶٫۵ و فوق لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه شیراز و پولی به اندازه ۶۰ ملیون هم داشته باشه آیا امیدی به گرفتن بورسیه کمبریج داره؟

  پاسخ
 4. Ali گفته:

  سلام استاد گل ، استاد جان من ٢٣ ساله هستم ، ميخاستم بپرسم براي كشور انگلستان ويزاي دعوت نامه براي ديدن اقوام چ شرايطي رو داره ؟؟؟ من يه فاميل نسبتا نه دور نه خيلي نزديك دارم خاستم بپرسم اون ميتونه دعوت نامه بفرسته براي من ؟؟ شرايط و مدتش چقد هست ؟؟ هزينش چقد ميشه براي من ؟؟؟ براي اوني ك ميخاد دعوت نامه بفرسته هزينه اي براش آب ميخوره ؟؟ خيلي ممنون ميشم جوابمو بدين همينجا ، خيلي لطف دارين

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای اخذ ویزای توریستی باید بتوانید علقه خود را در کشور قوی نشان دهید تا شانس اخذ ویزا را داشته باشید اما برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 5. حسین گفته:

  با سلام خسته نباشید. اینجانب ارشدم رو از لیورپول پذیرش گرفته ام تو رشته مهندسی برق میخواستم بپرسم. برای ادامه دکتری با بورس چقدر شانس دارم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی باید برای ورود به مقطع دکترا سوپروایزر داشته باشید و بتوانید پروپوزال نیز ارائه دهید تا امکان اخذ پذیرش و ورود به مقطع دکترا را داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 6. مجید گفته:

  با سلام وقت به خیر
  من در مقطع دکترا فاند گرفتم و میخوام برای ویزا ی تایر۴ انگلستان اقدام کنم ، میخواستم ببینم حتما باید UKVI برای سفارت داشته باشم? اگر بخوام همسرم رو ببرم ایا ایشون هم باید نمره زبان داشته باشن? شانس اینکه هردو ویزا بشیم چقدره? در صورتی که از نظر حساب بانکی مشکلی نباشه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز بله مدرک زبان شما باید ukvi باشد همچنین می توانید همزمان با همسر محترمتان اقدام نمایید همسرتان نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند اما اگر بتوانند مدرک زبان ارائه دهند شانس اخذ ویزا بالاتر خواهد بود برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 7. صابر گفته:

  سلام من برای دکترا دانشگاه لیدز اقدام کردم اول این‌رشته فاند داشت ولی الان میگن به علت محدود بودن فاند نمیتونیم بهتون فاند بدیم اگر فاند از جایی میتونید پیدا کنید میتونیم بهتون پذیرش بدیم ، راهی هست که من بتونم فاند بگیرم از جایی؟

  پاسخ
 8. mie editor3 گفته:

  سلام و خسته نباشید من ۲۹ سالم هست خانم هستم و مجرد قصد مهاجرت به انگلستان رو دارم لیسانس مدیریت جهانگردی دارم و فوق رو هم اواخرش هستم در همین رشته زبانم بد نیست ولی ایلتس ندارم ضمنن دایی م مقیم انگلستان هستن و قبلن هم سفر به این کشور رو داشتم و ویزا گرفتم میخواستم ببینم الان برای اقامت از چه طریقی میتونم اقدام کنم ؟؟

  پاسخ
 9. مجید گفته:

  سلام و عرض ادب دارم خدمت شما جناب آقای ملک پور عزیز. ارادت زیادی خدمت شما دارم ولی ترجیح می دهم بیش از این وقت شریفتون را نگیرم و اصل سوالاتم را مطرح کنم.
  من ۳۳ ساله هستم. لیسانس معدن از دانشگاه آزاد شهرستان با معدل ۱۲٫۵ و فوق لیسانس مهندسی اکتشاف نفت با معدل ۱۷٫۹۰ از دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران.
  مقاله دارم بین المللی ولی نه در مجلات بسیار معتبر.
  آیلتس ۶٫۵ دارم و در حال ادامه برای کسب نمره ۷ هستم.
  حالا سوال بنده این است که چه مقطعی را برای تحصیل در انگلستان مناسب میدانید؟ فوق لیسانس یا دکتری؟
  با توجه به هزینه دانشگاههای انگلستان خودم ترجیح می دهم تا فوق لیسانس مجدد بخوانم.
  ولی یک سوال مرتبط با این موضوع دارم و اون اینکه در سایت دانشگاهها گفته اند مدارک لازم برای فوق‌لیسانس، لیسانس است یا مدارکی که معادل لیسانس در انگلستان باشد. آیا شانسی برای پذیرش فوق لیسانس دارم؟
  آیا امکان بورس برای دوره دکتری بعد از فوق لیسانس یک ساله وجود دارد؟
  از توجه و لطف شما به بچه‌های سرزمینمون ممنونم.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز شما امکان اقدام را دارید اما باید بتوانید استاد راهنمای خود را برای مقطع دکترا پیدا نمایید در غیر این صورت می توانید برای مقطع فوق لیسانس مجدد اقدام نمایید اما باید قبل از هر اقدامی شرایط شما به طور کامل بررسی گردد که می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ