تحصیل دندانپزشکی در قبرس

تحصیل دندانپزشکی در قبرس

تحصیل دندانپزشکی در قبرس

تحصیل دندانپزشکی در قبرس به مانند دیگر کشورها دارای قوانین و شرایط خاصی است که ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا اطلاعات شما را در زمینه اخذ پذیرش در دانشگاه های قبرس و همچنین تحصیل دندانپزشکی در قبرس ارتقا دهیم. پیشنهاد بر این است پیش از هر اقدامی این مقاله را کامل مطالعه نمایید. ما در این مقاله سعی نمودیم تا شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس را خدمت شما عزیزان شرح دهیم تا در صورتی در اندیشه مهاجرت به قبرس از طریق مهاجرت تحصیلی هستید با شرایط این روش مهاجرتی نیز آشنا شوید. در این راستا در صورتیکه برای شما عزیزان همچنان سوالاتی وجود داشت می توانید با مراجعه به دفاتر حقوقی mie مراجعه نمایید و اطلاعات خود را ارتقا دهید.

تحصیل دندانپزشکی در قبرس

دوره تحصیل رشته دندانپزشکی در قبرس ۵ساله می باشد قبرس برنامه پنج ساله دندانپزشکی را برای منقاضیان ارائه می دهد که منجر به اخذ لیسانس جراحی دندانپزشکی (BDS) می شود. تحصیل در رشته دندانپزشکی به دندانپزشکی، ادغام یک پایه علمی قوی با مهارت های بالینی است.

تحصیل دندانپزشکی در قبرس در دانشگاه EMU

یکی از دانشگاه های معتبر قبرس دانشگاه (EMU) که به نام مدیترانه شرقی نیز شناخته شده است که این دانشگاه در سال ۱۹۷۹ تاسیس شد و به عنوان یکی از برترین دانشگاه های قبرس در زمینه رشته های موسسه فنی و مهندسی مانند مهندسی عمران و معماری ، مهندسی برق و الکترونیک و مهندسی مکانیک می باشد با توجه به اینکه دانشگاه مدیترانه شرفی امروزه گسترش بیشتری یافته و اکثر رشته های تحصیلی در این دانشگاه ارائه داده می شود و در حال حاضر ۱۱دانشکده و بیش از ۳۰ موسسه آموزشی تحت لقای این دانشکاه فعالیت می کنند. دانشگاه مدیترانه شرفی با هدف تبدیل شدن به یکی از قطب های آموزشی خاورمیانه تاسیس شده و در این راستا تاکنون نیز موفق بوده در ضمن باید ذکر کرد رشته های پزشکی و دندانپزشکی نیز از سال ۲۰۱۲ در این دانشگاه ارائه داده می شود.

تحصیل دندانپزشکی در قبرس در دانشگاه نیکوزیا

یکی از دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی قبرس ، دانشگاه نیکوزیا می باشد که در حال حاضر این دانشگاه با دانشگاه سنت جورج انگلستان همکاری دارد در رشته های پزشکی و دندان پزشکی برنامه های تحصیلی متنوعی را ارائه می دهد که این برنامه های تحصیلی به دو بخش ۴ ساله و ۶ ساله تقسیم می شود و مزیتی که برای متقاضیان دارد این که دوره های تحصیلی ذکر شده به زبان انگلیسی می باشد . هزینه تحصیل در رشته های دندانپزشکی در دانشگاه نیکوزیا در سال در حدود ۵۶۰۰ یورو تعیین شده است البته افراد باید در نظر داشته باشند حین تحصیل در قبرس نیز اجازه کار به دانشجویان بین المللی داده می شود.

کمک هزینه تحصیل در کشورقبرس نیز برای دانشجویان بین المللی وجود دارد ولی در صورتی که فرد جز دانشجویان برتر در طول تحصیل باشد می تواند این کمک هزینه های تحصیلی را درخواست نماید که در صورت صدور بورسیه تحصیلی  می تواند در حدود ۵۰ درصد هزینه های فرد را پوشش دهد. به واسطه دریافت این بورسیه تحصیلی افراد می توانند در هزینه تحصیل خود به راحتی صرفه جویی کنند و تنها به موجب این بورسیه افراد می توانند مبلغ ۲۸۰۰ یورور را بابت تحصیل خود پرداخت می نمایند. به موجب این بورسیه تحصیلی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی قبرس هزینه سالانه به ۲۸۰۰ € را دریافت خواهند کرد. باید توجه داشت که هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در قبرس ۹۴۰۰ یورو می باشد.

شرایط اخذ پذیرش دوره ۶ساله دندانپزشکی در قبرس

 • ارائه مدارک و ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی وداشتن نمرات در سطح A یا B برای دروسی مثل زیست و شیمی و فیزیک و ریاضی
 • ارائه مدرک زبان آیلتس یا تافلی که با نمره ۵ آیلتس برابری کند
 • انگیزه نامه و هدف از تحصیل در رشته دندانپزشکی
 • انجام مصاحبه آنلاین یا حضوری
 • افرادی که مدرک کارشناسی در رشته های پیراپزشکی دارند می توانند پس از ورود به رشته دندانپزشکی دروس تخصصی خود را معادل سازی نمایند

 اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس بستگی به سطح دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. این نکته را باید ذکر کرد که پذیرش از دانشگاه های خصوصی قبرس نسبت به دانشگاه های دولتی راحت تر خواهد بود زیرا پذیرش دانشگاه های دولتی بیشتر برای اتباع این کشور خواهد بود در ضمن دانشگاهی که برای ادامه تحصیل انتخاب می کنید باید مورد تایید وزارت علوم و وزرات بهداشت باشد.

شرایط پذیرش در دوره های ۴ ساله دندانپزشکی در قبرس

 • ارائه مدرک کارشناسی یا معادل آن و یا یک درجه بالاتر به عنوان مثال ارشد و دکترا در رشته های مرتبط
 • داشتن تجربه کافی در زمینه دندانپزشکی یا تجربه داوطلبانه در زمینه پزشکی یا رشته های مرتبط با سلامت
 • ارائه مدرک شرکت در آزمون mcat یا gamsat و پذیرش در این دوره ها
 • ارائه گواهی سلامت و همچنین ارائه گواهی سوپیشینه کیفری
 • ارائه مدرک زبان آیلتس در سطح ۵ یا معادل تافل
 • هزینه زندگی در قبرس

هزینه زندگی در قبرس به طور متوسط​​ سالانه ۹۰۰۰ € در این کشور می باشد. البته این هزینه ها بسته به سبک زندگی هر فرد ممکن اس متفاوت باشد .

دانشگاه های دندانپزشکی قبرس به شرح ذیل است:

 • دانشگاه قبرس
 • دانشگاه فناوری قبرس
 • تحصیل پزشکی قبرس

با توجه به موارد ذکر شده در باب تحصیل دندانپزشکی در قبرس و همچنین ذکر قوانین و موارد پیش روی افراد متقاضی تحصیل در قبرس در صورتی که شما عزیزان تمایل دارید به کشور قبرس مهاجرت کنید و قصد دارید به واسطه تحصیل دندانپزشکی در قبرس اقدام به مهاجرت به این کشور نمایید پیشنهاد بر این است پیش از هر اقدامی مقاله فوق را به صورت کامل مطالعه نمایید تا اطلاعات حقوقی شما ارتقا یابد ، همچنین پیشنهاد میکنیم با مشاورین موسسه حقوقی mie  در دفتر وین و یا دفاتر همکار ما در ایران مشاوره کامل و تخصصی داشته باشید. در انتها از تمام شما عزیزان که تا پایان مقاله تحصیل دندانپزشکی در قبرس همراه ما بودید نهایت تشکر را داریم.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (5 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ