تحصیل در چین

تحصیل در چین

آیا به دنبال کشوری امن با نظام اموزشی قوی برای تحصیل هستید؟ آیابه دنبال تحصیل در کشوری با تمدن بالا و اقتصاد قوی هستید؟

بی شک تحصیل در کشور چین یکی از برترین فرصت های تحصیلی موجود در دنیا میباشد. آیا میدانید برای تحصیل در چین نیازبه مدرک زبان انگلیسی ندارید؟

آیا میدانید در دانشگاههای چین میتوانید به چینی یا انگلیسی تحصیل کنید؟هرروزه افراد زیادی با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) تماس گرفته و سوالاتی را من باب راههای مهاجرت به چینتحصیل در چین , چگونگی اخد پذیرش از دانشگاههای چین, مهاجرت تحصیلی به چین, اخذ اقامت از طریق تحصیل در چین, برترین دانشگاههای چین و غیره را مطرح میکنند. در این مقاله سعی بر ان شده است که  به صورت اختصار تمامی سوالات موجود  در باب تحصیل در چین پاسخ داده شود. چنانچه عزیزان مایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در چین هستند میتوانند با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در تماس باشند. وکلای موسسه MIE اتریش  همه روزه پاسخگوی شما دوستان هستند.موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در این مسیر همراه شماخواهد بود.

چین کشوری در شرق آسیا با یک میلیارد دویست و هشتادمیلیون جمعیت است.مردمان چین از نژاد زرد پوستان وبه زبان ماندارین سخن میگویند.این زبان،زبان ۲۰درصدمردم دنیاست.چین با ژاپن،فیلیپین ،کره جنوبی ،مالزی ،بروئنی ،اندونزی مرز آبی دارد وبا مغولستان ،کره جنوبی ،قزاقستان ،قرقیزستان، روسیه ،تاجیکستان ،هند ،افغانستان ،پاکستان ،نپال، برمه ،بوتان ،لائوس و ویتنام دارای مرز خاکی است. چین دارای تنوع فرهنگی وآب وهوای است که برای دانشجویان خارجی بسیار جذاب است.از جمله جاذبه های دیدنی در کشور چین را میتوان از دیوار چین نام برد. این دیوار در اصل در قرن ۵ قبل میلاد مسیح به عنوان یک دیوار دفاعی و محافظت منطقه از حمله کشورهای شمالی ساخته شده است و در تاریخ به عنوان یک واقعه ارزشمند و مهم به ثبت رسیده است.

چین سریعترین کشور در رشد اقتصادی میباشد وعضو دائم شورای امنیت سازمان ملل است. از انجایی که قوانین مهاجرت نیز در این کشور نسبت به سالهای گذشته از انعطاف بیشتری بهره مند شده است بنابراین مردم بیشتری می توانند چهت تحصیل  در چین و یا کار به این کشور مهاجرت کنند.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب تحصیل در چین

 یکی از مهم ترین ارکان پیشرفت هر جامعه، نظام آموزشی آن جامعه است و تجربه نشان داده که چگونگی  وضعیت آموزشی در کشورهای  مختلف، در مسیر رشد و یا سقوط هر کشور درطول حیات تاریخی آن، نقش بسزایی داشته است.کشور چین نیز از جمله کشورهایی است که بهیته سازی نظام اموزشی جامعه خود رادر اولویت قرار داده است.  چنانچه مایل به کسب اطلاع از نحوه اموزش در چین و هزینه های تحصیل در چین را دارید میتوانید علاوه بر همراهی ما تا پایان این مقاله با مشاورانموسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) نیز تماس بگیرید.

تحصیل در چین

چین

 دانشگاههای مدرن چین از قرن ۱۹،۲۰آغاز به کار شدن اما سابقه آموزش درچین به قرن ۷برمیگردد. تحصیل درچین دارای مزایای است من جمله نسبت به کشورهای غربی هزینه کمی برای دانشجویانی که درچین تحصیل می کند را دارد و فارغ التحصیلان در کشور چین شانس فعالیت دربهترین کمپهای دنیا را دارند چون مدرک دانشجویان خارجی که از دانشگاههای ممتاز در چین فارغ التحصیل میگردند.نه تنها در کشور چین  از مزایای فراوانی برخوردار میگردند بلکه دارای اعتبارجهانی در سرتاسر دنیا وهمچنین مورد تائید وزارت علوم ایران است.

طبق آمار موجود در طی سال ۱۹۹۶، جمعیت بی سواد رده های سنی ۱۵ سال و بالاتر کشور چین بر۸/۱۷ درصد بالغ می گردد.

اشخاصی که قصد تحصیل درچین را دارند باید بدانند در دانشگاههای چین به دو زبان چینی و انگلیسی تدریس میشود،کسانی که مایل هستند تحصیلات خود  رابه زبان انگلیسی بگذرانند جهت اخذ ویزا از سفارت و پذیرش از دانشگاههای کشور چین نیازی  به ارائه مدرک زبان ندارند و در دانشگاه میتوانند کورس های زبان انگلیسی  را بگذرانند. که این مهم بکی از عوامل جذب و علاقه دانشجویان خارجی جهت تحصیل در چین محسوب میگردد.

دانشگاهها در چین ۲گونه هستند.دانشگاههای که هزینه دارند که مربوط به پزشکی ،حقوق، مهندسی  میباشد.و دانشگاههای که خدمات بورس  را برای دانشجویان خود ارائه می دارند که در تمام مقاطع حتی کارشناسی امکانپذیر است. اما اشخاصی که مایل به دریافت بورس از دانشگاههای چین میباشند. بایستی علاوه بر ارائه رزومه قوی دارای حداقل نمره آیلتس ۶ باشند.  هزینه تحصیل درچین در دوره زبان انگلیسی از ۶ماه تا۱سال حدود ۱۰میلیون است.

مدت زمان تحصیل درچین در مقطع کارشناسی ۳تا۴سال در کارشناسی ارشد۱تا۲سال ودر دکترا۳تا۴سال.میباشد. در مقطع دکترا شرایط به این گونه است که فرد باید معدل بالای ۱۵و آیلتس۵/۵و پروپوزال ارائه دهد .البته اگر به زبان چینی درس بخوانید مقطع دکترارایگان است درغیراین صورت سالیانه ۱۰تا۱۵میلیون تومان هزینه تحصیل میباشد.

هزینه زندگی  در چین بسته به شهرهای مختلف و نوع زندگی افراد متفاوت است.معمولا متوسط هزینه ها در هر ماه بین ۵/۱تا۵/۴ میلیون متغیر است.

اگر تصمیم دارید در رشته پزشکی در چین تحصیل کنید باید بدانید دوره تحصیل ۶ ساله است که ۴سال آن انگلیسی و ۲سال آخر آن به زبان چینی میباشد زیرا باید در بیمارستانهای آنجادوره های بالینی را بگذرانید.و خوشبختانه نیازی به ارائه مدرک ایلتس ندارید.

هزینه تحصیل درچین در رشته های پزشکی ۱۵میلیون در سال میباشد.یکی از بهترین دانشگاههای چین در پزشکی دانشگاه زیجیانگ است که دارای رنکینگ۱۶۵ دنیا و۶۵آسیا برای ورود به این دانشگاه دیپلم ریاضی یاتجربی معدل بالا وسن ۱۷تا۳۰سال نیاز است دراین دانشگاه مدرک زبان نیاز نیست اما شخص متعهد میشود تاقبل ورود به دانشگاه مسلط به انگلیسی شود و در هر ترم ۴واحد زبان چینی میخوانید.

اشخاصی که قصد تحصیل در چین را دارند باید بدانند اجازه کار ندارند.

تحصیل در چبن

چین

موسسه مشاوره ای MIE باکمال افتخار درمسیر تحصیل در چین همراه شما خواهد بود.

شایان ذکراست که تحصیل در چین دارای محدودیت سنی است. در مقطع کارشناسی تا ۲۵ سال در کارشناسی ارشد تا۳۵ و در دکترا تا۴۰سال برای تحصیل د ر چین پذیرش میشوند .

3

از شهرهای دانشجوی چین میتوان به پکن شانگهای و شیان اشاره کرد. از جمله دانشگاههای برتر چین عبارت است از:

۱_ Nanjing university

۲_ university of science and technology of chin

۳_ Fudan university

۴_ Tsinghua university

۵_ Peking university

تکنولوژی آموزشی از جمله شاخص های مهم مدرن سازی آموزش درکشور چین محسوب میگردد.

طی ۲۰ سال اخیر با اعمال اصلاحات و اتخاذ سیاستهای دولت  چین  در جهت باز کردن درها به خارج سران دولت چین  توجه  عمده ای  بر تکنولوژی  آموزشی  داشته اند. در مجموع میتوان نتیجه گرفت چین میتواند مقصد خوبی برای مهاجرت تحصیلی باشد.  دوستان عزیز امید است که بتوانید پاسخ سوالات خود را در امر مهاجرت تحصیلی به چین را تا حدودی یافته باشید. چنانچه مایلید جهت تحصیل در چین اقدام نمایید فرصت را از دست ندهید.در این راه مشاوران حقوقی موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در خدمت شما عزیزان خواهند بود.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 پاسخ
 1. محمد گفته:

  سلام بنده فارغ التحصیل کارشناسی حقوق دانشگاه تهران با معدل ۱۷٫۷۹ و ارشدحقوق تجارت بین المللاز دانشگاه بهشتی با معدل۱۸٫۲۰هستم میخواستم ارشد حقوق در زمینه تجارتبینالملل درکشور چین بخونم میخوام بدونم امکان اخذ فولفاند وجود دارد یا خیر؟

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام و عرض ادب، برای اخذ فاند رزومه پژوهشی حائز اهمیت می باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 2. mahtab گفته:

  سلام من میخوام بدونم چک لیست رشته دندانپزشکی در دانشگاه شیان جیائوتونگ چیه؟ مخصوصا در سال اول. میخوام بدونم ریاضی و فیزیک و شیمی و زیست و اینجور دروس داره به عنوان پیش نیاز در ترم اول دانشگاه؟ یا نه کورسهای اصلی دندانپزشکی از ترم اول ارائه میشه؟؟
  ممنون

  پاسخ