تحصیل در نروژ

اجازه کار در نروژ
۱۳۹۲/۰۶/۲۷
مهاجرت به نروژ
۱۳۹۲/۰۶/۲۷

آموزش‌ رسمي‌ و اجباري‌ كشور نروژ از 6 سالگي‌ آغاز مي‌شود، 10 سال‌ طول‌ مي‌كشد و شامل 3 مرحله می شود: ابتدایی، کلاس های اول تا چهارم (6 تا 10 سالگی)؛ راهنمایی، کلاس های پنجم تا هفتم (10 تا 13 سالگی)؛ پیش از دبیرستان، کلاس های هشتم تا دهم (13 تا 16 سالگی).

(مهاجرت تحصیلی به نروژ – اعزام دانشجو به نروژ– وکیل مهاجرت در خصوص تحصیل در نروژ)

تحصیلات ابتدایی در کشور نروژ

آموزش‌ رسمي‌ و الزامی كشور نروژ برای کودکان از ۶ سالگي‌ شروع مي‌شود و مدت ۱۰ سال‌ به طول‌ مي‌ انجامد و از ۳ مرحله تشکیل می شود: ابتدایی، کلاس های اول تا چهارم (۶ تا ۱۰ سالگی)؛ راهنمایی، کلاس های پنجم تا هفتم (۱۰ تا ۱۳ سالگی)؛ پیش از دبیرستان، کلاس های هشتم تا دهم (۱۳ تا ۱۶ سالگی).

(www.legalmalekpour.com,www.malekpur.ir)

از ۱۶ سالگي‌ دانش‌آموزان‌ وارد دبيرستان‌ مي‌شوند؛ مدت زمان تحصیلات دوره دبیرستان  ۳ سال‌ می باشد، و به  دو صورت می باشد:

۱- عمومی

۲- حرفه ای.
در انتهای دوره‌ ی ۳ ساله‌ تحصيلات‌ دبيرستان، دانش‌آموزان‌ در امتحانات‌ پایانی شرکت مي‌ نمایند كه‌ بدون در نظر گرفتن اینکه دوره عمومی یا  حرفه ای را گذرانده باشند ، آزمونی واحد را پشت سر خواهند گذاشت.
در نروژ، دبستان‌ها و مدارس راهنمایی تحت نظارت شهرداری ها می باشد و دبيرستان‌ها نیز تحت نظارت دولت است. (موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

تحصيلات‌ دانشگاهي‌

‌تحصيلات‌ دانشگاهي‌ در دانشگاه‌ها و مؤ‌سسات‌ آموزش‌ عالي‌ صورت میگیرد. در نروژ دانشگاه ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ تحت نظارت وزارت‌ آموزش‌ و پژوهش‌ Ministry of Education and Research فعاليت‌ آموزشي‌ و پژوهشي‌ دارند كه‌ شامل‌ دانشگاه های جامع‌، دانشگاه های تخصصی،‌ کالج های دانشگاهی و کالج های هنر می شود. علاقمندان به‌ تحصيلات‌ عالي‌ در کشور نروژ بايد دیپلم دبیرستان (Vitnemål Fra Videregående Skole) را داشته باشند. علاقمندانی که حداقل‌ ۲۳ سال‌ سن‌ و ۵ سال‌ تجربه‌ كاري‌ و تحصیلی داشته و ۶ درس اصلی زبان نروژی، زبان انگلیسی، تعلیمات مدنی، تاریخ مدرن، علوم طبیعی و ریاضیات را گذرانده باشند، مي‌توانند بدون‌ دیپلم دبيرستان، وارد مراكز آموزش‌ عالي‌ شوند.
دانشجويان‌ خارجي‌ جهت ورود به‌ مراكز آموزش‌ عالي‌ باید دیپلمی هم ارزش دیپلم دبیرستان نروژ داشته باشند که معمولاً علاوه بر دیپلم دوازه ساله باید یک سال در دانشگاه تحصیل کرده باشند، علاوه بر این، مسلط بودن به زبان نروژی (اخذ حداقل نمره ۰/۳) و انگلیسی (نمره تافل ۵۰۰ و IELTS 6 ضروری است.)

تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد در نروژ رایگان می باشد و مدت زمان دوره کارشناسی ارشد دو سال می باشد  و دوره ها به زبان انگلیسی ارائه می شود.

البته باید دقت نمود که رایگان بودن دانشگاه های این کشور، به این مفهوم نیست که تحصیل در این کشور ارزان تمام می شود، بدین جهت که کشور نروژ یکی از گران ترین کشورهای اروپایی است و به عنوان مثال، هزینه زندگی در اسلو در بسیاری از موارد به ماهانه فراتر از دو هزار یورو می رسد.

(www.legalmalekpour.com , www.malekpur.ir)

چگونگی ارزشيابي‌ مدارك‌ تحصيلي‌

 •  ‌‌مدرك‌ Høgskolekandidat و كليه‌ مدارك‌ ۲ يا ۳ سال‌ تحصيل‌ و همچنين‌ تحصيلات‌ نيمه‌ تمام‌ معادل‌ حداقل‌ ۷۰ واحد دانشگاهی ایران به مأخذ”كاردانی” ارزشيابي‌ مي‌شود.
 •  مدارک Bachelor و Candidatus/ Candidata magisterii (Cand. Mag.) به مأخذ “كارشناسي” ارزشيابي‌ مي‌شود.
 •  مدرک Master به مأخذ “کارشناسی ارشد” ارزشیابی می شود. (موسسه حقوقی ملک پور برترین ارایه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)
 •  مدرک Philosophiae Doctor ، “دكترا” ارزشيابي‌ مي‌شود.

می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در کشور نروژ و اعزام دانشجو به کشور نروژ با تلفن های موسسه تماس حاصل نمائید واز مشاوره تلفنی تخصصی و رایگان بهره مند شوید.

5 Comments

 1. editor گفت:

  salam shoma mitonid ba moasese tamas begirid be tor raygan moshavare telehoni khahid dasht va rahnamieeton mikonim

 2. علی گفت:

  با سلام. این درسته که می گن برای رشته های حساس پذیرش نمی دن یا اگر هم بدن دانشجویان در معرض خطر اند و هر لحظه ممکنه اخراج بشن (مثل اتفاقایی که برای دانشجویان ایرانی در نروژ و فنلاند چند وقت پیش افتاد)؟ اصلا منظور از رشته های حساس چیست؟

  • امید جلالی فراهانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   احتراما باید به استحضار شریفتان برسانیم که فی الواقع رشته های حساس وجود ندارد با توجه به اتفاقات گذشته شرایط پذیرش برای ایرانیان نسبت به گذشته سخت تر شده است و رشته ی خاصی مد نطر نیست برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان داشته باشید.
   موفق و پیروز باشید
   شماره تماس :
   ۸۸۰۸۸۶۱۴
   ۸۸۰۸۷۷۲۳

 3. علی گفت:

  سلام ببخشید من یه نوجوون ۱۵ساله ام و کلاس نهم ام.معدلم بالای ۱۹ه.از نظر زبان،کلاس می رم و کتاب Four Corners3را میخونم.آرزو دارم که برای دبیرستان به یک کشور دیگه مثل نروژ برای تحصیل و اقامت مهاجرت کنم و دبیرستان و دانشگاه را اونجا برم به نظر شما این امر امکان پذیره؟اگه بخوام برم باید اسپانسر پیدا کنم؟

  • سمیرا میرزاقایی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای گذراندن دوره دبیرستان در هر یک از کشورهای اروپایی می بایست به زبان کشور مقصد مسلط باشید و اکثر دبیرستانها و مدارس دولتی بر خلاف دانشگاه به زبان آن کشور فعالیت دارند. اگر قصد دارید دوره دبیرستان را در کالج های معتبر به زبان انگلیسی بگذرانید می توانید در کشورهایی همچون کانادا، امریکا و استرالیا همچنین مالزی پذیرش بگیرید
   جهت کسب اطلاعات کامل از شرایط تحصیل در این کشورها می توانید با شماره تلفن های موسسه تماس بگیرید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *