تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک

تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک

تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک

تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک چگونه است ؟ شرایط تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت به دانمارک ۲۰۱۸ از جمله مهاجرت تحصیلی به دانمارک و همچنین شرایط تحصیل در دانمارک چگونه است ؟ راه های تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک  و قوانین اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های دانمارک در مقطع دکترا و اخذ ویزای تحصیلی دانمارک و در نهایت اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک و یا کار ضمن تحصیل در دانمارک به چه صورت است ؟ موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در ین مقاله در خصوص قوانین و راه های تحصیل دکترا در دانمارک  و شرایط بردن همراه برای تحصیل دکترا در دانمارک توضیح داده است . اقدامات لازم جهت کار در دانمارک و در نهایت اخذ اقامت دانمارک چگونه است ؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل phd در دانمارک می توانید با موسسه حقوقی ملک پور بزرگترین موسسه حقوقی در خاورمیانه ارتباط بگیرید و مشاوره رایگان اخذ نمایید .

فایل تصویری در باب دانشگاه های دانمارک

می توان گفت دانمارک یکی از گران ترین کشورهای اروپایی است که در تاریخ و معماری جزو غنی ترین کشورهاست. کپنهاگ، پایتخت این کشور می باشد که طبق سرشماری صورت گرفته در سال ۲۰۱۲ در رتبه یازدهم از منظر گران ترین شهر جهان قرار گرفت. این امر از استانداردهای بسیار بالا و کیفیت بالای زندگی در این کشور نشات می گیرد. قلعه های قرون وسطی و ساحل خیره کننده کشور دانمارک زبانزد است. زبان رسمی مردم در دانمارک ، دانمارکی است اما زبان های دیگر همچون فاروئی، گرینلندی و آلمانی نیز در این کشور صحبت می شود. بالای ۸۰ درصد از مردم دانمارک مسیحی اند و واحد پول در این کشور کرون دانمارک می باشد. جنوبی ترین کشور اسکاندیناوی، دانمارک بوده و با کشور آلمان هم مرز می باشد هم چنین این کشور کمترین میزان جرم در جهان را داراست و دومین کشور صلحجو در جهان بر اساس شاخص جهانی صلح تعیین شده است.

بسیاری از افراد مشتاقانه تمایل دارند تحصیلات خود را در کشورهای با کیفیت و علمی مانند تحصیل در مقطع دکتری در دانمارک  با هزینه مناسب سپری نمایند و در نهایت از این طریق به کار و نهایتا به اقامت دست پیدا کنند. یکی از مقاطعی که معمولا افراد تمایل به تحصیل در آن را دارند، مقطع دکتری می باشد. بسیاری از دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی در کشور دانمارک هستند که برنامه های مقطع دكترا را ارائه می كنند، زیرا بسیاری از آنها با شركت های خصوصی همكاری داشته و به دنبال یافتن متقاضیان در این مقطع می باشند تا یک پروژه تحقیقاتی مستقل تحت هدایت یک ناظر را به آنها بسپارند. از دیگر مسئولیت های این افراد می توان به برخی از وظایف آموزشی، حضور در دوره ها و سمینارها و شبکه سازی بین سایر گروه های تحقیقاتی اشاره کرد. دانمارک یک کشور مناسب و علمی برای ادامه تحصیل است و بسیاری از افراد خواهان ادامه تحصیل با هزینه های مناسب در کشور دانمارک می باشند در نتیجه اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع PhD در دانشگاه های دانمارک در میان دانش آموزان خارجی بسیار رقابتی می باشد.

برای پذیرش در مقطع دکترا از دانشگاه های دانمارک نیاز است که فرد مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن را داشته باشد و پس از آن برای مقطع ۳ تا ۴ ساله دکترا در این کشور درخواست دهد. متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری در کشور دانمارک  باید حتما مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۷ را دارا باشند و ثابت نمایند که به زبان انگلیسی تسلط لازم را دارند، با این افراد در برخی از موارد مصاحبه می شود. افراد بومی انگلیسی از داشتن مدرک معاف می باشند.

تحصیل دکترا در دانمارک بدون پرداخت هزینه تحصیل و با داشتن حقوق و دستمزد برای متقاضیان این مقطع به دست می آید. افراد پس از اتمام تحصیل خود در مقطع کارشناسی ارشد بر اساس مهارت و تجریه کاری مشغول به کار شده و به صورت ماهیانه حقوق دریافت می نمایند. حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد از حقوق فرد به مالیات تعلق میگیرد و دانشجویان یا کارکنان در این کشور موظف به پرداخت آن می باشند که در ازای آن مراقبت های بهداشتی، رفاه، آموزش و بسیاری از خدمات دیگر را دریافت می نمایند.

در برخی از موارد متقاضی تحصیل دکتری در دانمارک باید مدارک تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد خود را از سوی خود دانشگاه به موسسه مقصد در کشور دانمارک ارسال نماید که این امر در برخی از موارد زمانبر بوده و با دشواری همراه است. از مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا در کشور دانمارک داشتن رزومه انگلیسی قوی، داشتن انگیزه نامه و سابقه کاری در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که با رشته دانشجو مرتبط باشد و همین طور داشتن پروپوزال تحقیقاتی می باشد.

دانشجویانی که تمایل دارند هزینه های تحصیل در مقطع دکتری در دانمارک را خود تامین نمایند باید سالیانه ۱۰ تا ۱۶ هزار یورو به دانشگاه های کشور دانمارک شهریه پرداخت کنند.

برای پذیرش در مقطع دکتری در دانمارک ، شما معمولا نیاز دارید که یک مدرک کارشناسی یا مدرک تحصیلی یا معادل آن را ارائه نمایید .

. در برخی موارد، یک برنامه چهار ساله دکترا برای دانش آموزانی که دارای مدرک لیسانس و یک سال تحصیل در سطح تحصیلات تکمیلی هستند ارائه می شود. همچنین قبل از تحصیل در مقطع phd  در دانشگاه های دانمارک

یک مدرک مورد نیاز دیگر برای تحصیل در دانمارک، توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی و مدرک آیلتس است. سطح قابل قبول معادل درجه “انگلیسی آیلتس ۶٫۵ به بالا می باشد در دانشگاه های دانمارک است .

دانشجویان غیر زبان انگلیسی مستلزم مدرک مستند از مهارت زبان انگلیسی خود هستند و یا لازم است که آزمون انگلیسی را امتحان کنند و تعیین سطح شوند .  اداره پذیرش مؤسسه درمورد اینکه آیا مصاحبه ی اولیه و یا تعیین سطح لازم است، تصمیم گیری خواهد نمود . دانشجویان بومی انگلیسی از این مصاحبه معاف هستند.

دوره های تحصیلات تکمیلی و دوره های زبان انگلیسی در ابتدای تحصیل دکتری در دانشگاه های دانمارک برای این دسته از افراد ارائه می گردد و به همین ترتیب ضوابط و الزامات مربوط به درخواست خود را در اختیار شما قرار می دهند . این موسسه و کالج زبان نسخه های گواهی شده از مدارک تحصیلی شما را از شما می خواهد  اگرچه در بعضی موارد ممکن است بخواهید مدارک تحصیلی خود را مستقیما از دانشگاه قبلی خود دریافت کنید – که ممکن است برای شما وقت بگذارد

. الزامات  و مدرک دیگر برای تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک می تواند شامل نامه، CV، نمونه هایی از مدارک تحصیلی قبلی مربوطه از قبیل دوره های کارشناسی ارشد یا کارشناسی و به طور بالقوه یک پیشنهاد تحقیق کتبی باشد.
دریافت مجوز اقامت  دائم دانمارک

برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA، هنگامی که شما به عنوان تحصیل دکترا را در دانمارک پذیرش گرفته اید  باید مجوز اقامت موقت دانمارک یا همان اقامت دانشجویی دانمارک را درخواست کنید.

شما فقط می توانید درخواست این مجوز را پس از پذیرش در دانشگاه های دانمارک در مقطع دکترا که مورد تایید دولت دانمارک انجام دهید. شما باید فرم درخواست خود را در کشور خود تکمیل و ارسال کنید. اگر میخواهید شریک زندگی  و همراه خود یا خانواده خود را با خود بیاورید، باید ثابت کنید که آنها می توانند از لحاظ مالی از خود حمایت کنند و شما باید در دانمارک زندگی کنید. هزینه درخواست اخذ ویزای تحصیلی دانمارک نیز اعمال می شود که بسته به کشور مبدا شما متفاوت است.

برای شهروندان اتحادیه اروپا / EEA (و شهروندان سوئیس) این روند در خصوص تحصیل دکتری در دانمارک کمی ساده تر است، شما باید برای گواهی ثبت نام در اداره دولتی منطقه ای (یا Statsforvaltningen) درخواست کنید. این درخواست ظرف ۳ ماه پس از ورود به دانمارک انجام شود.

هنگامی که شما متقاضی تحصیل phd  در دانمارک گواهی نامه اقامت / ثبت نام دارید، باید برای شماره CPR در نزدیکترین مرکز خدمات شهروندی (Folkeregisteret) ثبت نام کنید. این شماره CPR به شما امکان دسترسی به مراقبت های بهداشتی دانمارک و حتی درسهای زبان دانمارکی را می دهد.

شما عزیزان در خصوص مهاجرت به دانمارک و تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک و شرایط و قوانین اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا در دانمارک می توانید با موسسه حقوقی ملک پور  همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامس دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص بورس تحصیلی  دانمارک در مقطع دکترا و شرایط مهاجرت تحصیلی به دانمارک  و راه های اخذ اقامت پس از تحصیل در دانمارک مشاوره حقوقی رایگان دریافت نمایید .

درباره تحصیلات دکترا در دانمارک

از سال ۱۹۹۳، دوره استاندارد تحصیلات در مقطع دکتری در کشور دانمارک به مدت سه سال بوده است. این امر مستلزم آن است که شما از یک برنامه پنج ساله کارشناسی ارشد در یک رشته یا یک رشته مرتبط با آن، فارغ التحصیل شده باشید یا اینکه دارای مقررات قابل مقایسه دیگر هستید.

همچنین گزینه شروع فرآیند تحصیل در مقطع دکترا در کشور دانمارک یکپارچه کارشناسی ارشد و دکتری است که به اصطلاح فرایند انعطاف پذیری است که ۱۲ ماه در برنامه کارشناسی ارشد (طرح ۴ + ۴) شروع می شود یا بلافاصله پس از فارغ التحصیلی با مدرک لیسانس (۳ + ۵ -طرح).

شما متقاضی تحصیل در دانشگاه های دانمارک در مقطع دکترا ملزم هستید دوره های مربوطه یا ماژول های آموزشی مشابهی را که معادل شش ماه تحصیل در طول فرآیند است، به دست آورید و این بدین معنی است که در طول تحصیلات شما در محدوده های پژوهشی فعال قرار می گیرید، همچنین از دانشگاهی که از آن پذیرفته شده اید به طور عمده موسسات خارجی ، و یا در برخی موارد دیگر  دانشجویان ملزم به کسب تجربه در زمینه تدریس و یا نوع دیگری از دانش هستند.

تحصیل دکترا در دانمارک معمولا تمام وقت است، اما در شرایط خاص، مطالعات نیمه وقت در مورد درخواست با دلایل شما امکان پذیر می باشد.

در موارد خاص برای پایان نامه دکتری در دانمارک بدون و یا به اختصار، مطالعات قبلی ممکن است ، اما این نیاز شما را به حرفه ای کسب و کار که قابل مقایسه با تحصیل دکترا در دانشگاه های دانمارک است تبدیل می نماید .

تحصیل در مقطع دکتری در دانمارک به فردی که اعطا می گردد به رسمیت شناخته شده و مورد تایید است .

کمک هزینه و بورسیه های تحصیلی برای مقطع دکترا در کشور دانمارک عبارتند از:

 • کمک هزینه دانشجویی و بورسیه تحصیلی در دانمارک : این کمک هزینه در مقطع دکترا در این کشورعموما از طریق دانشگاه ها، موسسه های تحقیقاتی، شرکت ها و بنیادهای دولتی و خصوصی تبلیغ و اعطا می شود که طول مدت آن معمولا سه سال در نظر گرفته شده است.
 • کمک هزینه صنعتی: این کمک هزینه تحصیلی در مقطع دکترا در دانمارک از طریق همکاری میان شرکت های خصوصی و دانشگاه های کشور دانمارک ارائه می شود. برنامه دکترا در این بخش به عنوان یک پروژه تحقیقاتی معرفی می شود که در آن متقاضی ارتباط و همکاری مابین شرکت خصوصی و دانشگاه های کشور دانمارک را سهل می نماید. طول مدت این کمک هزینه نیز سه سال عنوان شده است.
 • حمایت مالی بین المللی: برخی از دانشجویان مشغول به تحصیل در مقطع دکتری در دانمارک هستند که برای دریافت کمک هزینه تحصیلی یا سایر حمایت های مالی بین المللی از کشور خود یا سازمان های بین المللی همچون برنامه های تحقیقاتی کمیسیون اروپا واجد شرایط می باشند و می توانند از این بورس و کمک هزینه تحصیل در دانمارک استفاده کنند.

برخی از دانشجویان اتحادیه اروپا نیز با داشتن شرایط و ویژگی های خاص خود می توانند کمک هزینه تحصیلی مادام کوری  یا انواع دیگر از کمک های مالی اتحادیه اروپا که به افراد خاص تعلق می گیرد را دریافت نمایند.

از دیگر مواردی که دانشجویان مقطع دکترا باید در طول تحصیل به آن بپردازند سپری کردن ۶ ماه دوره آموزشی مرتبط با رشته و تدریس و انتقال دانش خود به صورت عملی می باشد. دانشجو باید نشان دهد که این توانایی را دارد که به صورت مستقل با استفاده از روش های علمی مناسب و موجود، یک پروژه علمی مرتبط با موضوع رشته خود را اجرایی نموده و آن را در راستای کمک به علم و دانش در سطح جهانی گسترش دهد. پس از اتمام ۳ سال تحصیل و دفاع از پروژه و ایده، متقاضی تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های دانمارک موفق به دریافت مدرک دکترا می شود.

به طور معمول دوره های تحصیل دکترا در کشور دانمارک  سه ساله و به صورت تمام وقت و در برخی از موسسات و دانشگاه ها گاها به صورت پاره وقت می باشد که دانشجویان می توانند با کار حین تحصیل در دانمارک بخشی از هزینه های تحصیل در دانمارک را تامین نمایند. لازم به ذکر است برای کاریابی در کشور دانمارک تسلط به زبان دانمارکی یا انگلیسی از نکات بسیار مهم می باشد.

پس از اتمام تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک به متقاضی ۶ ماه فرصت داده می شود تا در این کشور بماند و به دنبال کار بگردد. پس از یافتن کار فرد می تواند برای دریافت اقامت دانمارک درخواست دهد.

با توجه به شرایط مطلوب و سطح علمی بالای کشور دانمارک بسیاری از افراد مشتاقند در این کشور مشغول به تحصیل شوند، به خصوص ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک به علت داشتن کمک هزینه های تحصیلی و دریافت حقوق حس رقابت را درمیان متقاضیان تحصیل در کشور دانمارک ایجاد نموده است.

موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در پایان موضوع شرایط تحصیل در مقطع دکتری در دانمارک اینگونه بیان نمی نماید که مهاجرت تحصیلی به دانمارک و تحصیل در دانمارک در مقطع دکترا و اخذ ویزای تحصیلی دانمارک و در کل مهاجرت به دانمارک سالانه دارای متقاضیان زیادی می باشد . همواره می توانید در خصوص بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع دکترا و مراحل اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک  با کارشناسان حقوقی بین الملل و مشاورین متخصص در خصوص تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک و شرایط تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک و کمک هزینه های تحصیل در دانمارک در موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم  تماس حاصل نموده و به صورت کاملا حرفه ای در خصوص شرایط و راه های تحصیل دکترا در دانمارک و در کل مهاجرت به دانمارک و همچنین اخذ اقامت دانمارک مشاوره رایگان دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (13 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
 1. mie editor3 گفته:

  با سلام خدمت شما جناب آقای ملک پور بزرگوار، من ۳۵ ساله هستم ساکن ایران دارای مدرک فوق لیسانس عمران میخواهم جهت ادامه تحصیل در مقطع دکترا به کشور دانمارک مهاجرت کنم ، زبان انگلیسی ام در حد نمره ۵ است لطفا من را در این زمینه جهت پذیرش در دانشگاه های آنجا راهنمایی کنید .با تشکر فراوان

  پاسخ
 2. mie editor3 گفته:

  عرض ادب و سلام خدمت آقای ملک پور. درابتدا شرایظ خودم و همسرم رو براتون توضیح میدهم و الویت هایی که برای انتخاب پیش رو داریم سپس سوالاتمو مطرح میکنم. بنده دانشجوی ارشد معماری در دانشگاه شهید بهشتی هستم که معدلم ۱۸ ونیم هست و کارشناسی هم دانشجوی دانشگاه دولتی بودم و با معدل ۱۷ فارغ التحصیل شدم. همسرم هم کارشناسی رشته itرو از یک دانشگاه غیرانتفاعی با معدل ۱۵ دارند و همچین ۶ سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی اش.ما قصد مهاجرت داریم وبرامون خیلی مهم هست که در وهله اول بتونیم با همزمان باهم از ایران بریم و الویت دوممون هزینه ها هستش که سرمایه اولیه ای کمتر لازم داشته باشیم. بنا براین کشورهایی برامون در الویت هستند که هزینه تحصیل پایینی داشته باشند و شرایط کار مناسبی در اختیارمون قرار بدن.بنده به شخصه شرایط کاری برام مهمتر از تحصیل هستش بعبارتی کیفیت دانشگاه آنقدر برایم مهم نیست که شرایط کاری بعد از تحصیل برایم اهمیت دارد. حالا سوال های بنده:۱)تحصیل درمقطع ارشد یا دکتری در کدام کشورها رایگان هست؟۲)کدام کشورها اجاز ورود همزمان همراه رو میدن؟۳)کدام کشورها همراه اجازه کار کردن داره؟۴)اینکه هردو جداگانه پذیرش بگیریم (چه کاری، چه تحصیلی)گزینه مناسب تریه برامون یا اینکه یک نفر بعنوان همراه دیگری برود؟(به لحاظ سرمایه اولیه کدام روش بهتراست)۵)با رشته آی تی کدام کشور چشم انداز بهتری برای ویزای کاری داره؟۶)در مقطع دکتری راحت تر میشه پذیرش گرفت یا ارشد؟ممنون از همراهیتون.

  پاسخ
 3. محمد گفته:

  با سلام و احترام خدمت دکتر ملک پور عزیز که همیشه انرژی های مثبت شما شامل حال بنده میشود. ارادت بسیار خاصی نسبت به شما دارم و یکی از بهترین آدم هایی هستید که در طول عمرم میشناسم و همیشه از طریق کانال تلگرام ویس های شما را با دقت گوش میدهم. بنده در مقطع کارشناسی در رشته ی مهندسی پزشکی در گرایش بیومتریال در دانشگاه آزاد هستم که در حال گذراندن ترم اخر با معدل کل ۱۷٫۸۳ می باشم. و همچنین در حال گذراندن دوره ی آیلتس، و درحال کار کردن رو مقاله ی ISI میباشم. از زمانی که با کانال شما اشنا شده ام، تمامی مدارک مورد نیازی که فرمودید را دارم تهیه میکنم و دارای سرمایه ۸۰ میلیون تومان می باشم. هدفم تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور میباشد. متاسفانه در آینده ی این رشته در اروپا مقداری شک و تردید دارم با اینکه بسیار شنیده ام که آینده ی بسیار خوبی دارد. بنده سایت های دانشگاهی زیادی را گشته ام اما هر دانشگاهی این رشته را ارائه نمیدهد. از شما استاد محترم تقاضا میکنم از آینده ی این رشته در دانمارک، هلند و کانادا توضیحاتی بفرمایید. امیدوارم یک روز برای انجام کارهای ویزا به دفتر شما مراجعه کنم. ارادتمند شما، محمد.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز ممنون از لطف و محبت شما برای ورود به مقطع دکترا در ابتدا باید سوپروایزر خود را در دانشگاه و کشور مورد نظر پیدا نمایید و در صورت تایید برای پذیرش و ویزا اقدام داشته باشید اما برای بررسی بیشتر اطلاعات می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید .با تشکر

   پاسخ