تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای راههای مهاجرت به فرانسه ۲۰۱۸ برای چه کسانی ممکن است ؟ شرایط تحصیل در فرانسه چگونه است ؟ راه های تحصیل در فرانسه و اخذ اقامت فرانسه کدام است ؟ قوانین تحصیل در فرانسه و مهاجرت تحصیلی به فرانسه چگونه است ؟ امروزه افراد بسیاری به دنبال تحصیل رایگان درکشورهای اروپایی ازجمله تحصیل در فرانسه و تحصیل در فرانسه  میباشند ، زیرا نظیرکشورهای آلمان و اتریش و….، تحصیل در فرانسه نیز رایگان میباشد ، بنابراین اگر میخواهید اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های فرانسه و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه را داشته باشید و تحصیل رایگان در فرانسه را انتخاب نموده و مهاجرت به  فرانسه از طریق تحصیل در فرانسه را برگزینید این مقاله را مطالعه نموده و ازتمامی جوانب هزینه های تحصیل در فرانسه و اخذ اقامت فرانسه آگاه شوید .

توصیه میگردد که حتی پس ازخواندن این مقاله جهت هرگونه اقدام وعملی ساختن مهاجرت ازطریق تحصیل در فرانسه الزاما با با موسسات معتبرحقوقی مهاجرتی و موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش مشورت نموده و مشاوره تخصصی و رایگان در خصوص تحصیل دکترا در فرانسه و یا اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه دریافت نمایید .

قبل ازپرداختن به بحث مهم تحصیل در فرانسه لازم است اندکی راجع به کشوروموقعیت های مختلف کشورفرانسه توضیحاتی ارائه نماییم تابه بحث اصلی تحصیل در فرانسه برسیم. کشور فرانسه واقع در اروپای غربی با مساحتی تقریبی ٥٥۰۰۰۰ کیلومترمربع اروپا و در کل قاره ی اروپا نیز به عنوان سومین کشور بزرگ این قاره به حساب می آید . جمعیت کشور فرانسه حدود ۶۷ میلیون نفر در ردیف پرجمعیت ترین کشورهای اروپایی قرار گرفته است .شهر بزرگ پاریس مرکز و پایتخت کشور فرانسه میباشد . از نظر آب و هوایی این کشور دارای آب و هوایی مدیترانه ای بوده و دارای زمستانی سرد و تابستانی کرم خواهد بود . از نظر قانون نیز دارای نظام حقوقی سیول لا یا همان رومی ڗرمنی می باشد . زبان اصلی و رسمی کشور فرانسه فرانسوی می باشد.

تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ، در تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد و  تحصیل در فرانسه در مقطع دکترا به صورت تقریبا رایگان فراهم میباشد ، افرادی که تحصیل درفرانسه را انتخاب مینمایند باید مدرک زبان فرانسوی ارائه نمایند ، مدرک زبانی که درمقاطع مختلف تحصیلی بایدارائه نمود مدرک  Tef2یا B2 فرانسوی میباشد ، بنابراین این سختگیری در ارائه مدرک زبان باعث شده است که افراد راغب تحصیل درفرانسه و مهاجرت تحصیلی به فرانسه را با موانع و سختگیریهای چشم گیر مواجه مینماید ، اماافرادی که این مدرک زبان را دارامیباشند به راحتی میتوانند برای ویزای تحصیلی فرانسه اقدام نمایند ، همانند سایرکشورهای اروپایی درکشور فرانسه به افراد دانشجو بسته به مقاطع تحصیلی آنها اجازه کارپاره وقت دانشجویی در فرانسه داده خواهدشد،این اجازه کاربین ۱۰تا۳۰ساعت درهفته خواهد بود ،و افراد با این اجازه کار قادر خواهند بود بخشی ازهزینه های زندگی خود را فراهم نمایند ، تحصیل در فرانسه تقریبا درتمامی رشته ها میسرمیباشد ،اما از آنجایی که کشورفرانسه خود مهد حقوق وبنیان گذار قانون سیول لا میباشد بیشتر در رشته های حقوق و مرتبط با آن دارای حوزه های فعالیت بیشتری میباشد ،یک نکته بسیارمهم درباره تحصیل در فرانسه هزینه های زندگی در فرانسه میباشد ، کشور فرانسه نسبت به سایرکشورهای اروپایی دارای هزینه های زندگی بالایی بوده ویک کشورگران اروپایی محسوب میشود ، مثلا درشهرهای بزرگ این کشور با هزینه های ماهیانه بین ۲هزارتا۲۵۰۰یوروبایدزندگی خودرابه سرببرد، این مبلغ بالای زندگی نیز یک بازخورد دیگرجهت تحصیل در فرانسه و مهاجرت تحصیلی در فرانسه ایجاد می نمایدو باعث میشود که افرادی که دارای تمکن مالی چندانی نبوده و هزینه های زندگی برای آنها بسیار دارای اهمیت میباشد و به دنبال یک تحصیل رایگان در فرانسه  با هزینه های زندگی هستند ، ازکشور فرانسه و مهاجرت به کشورفرانسه صرف نظرنمایند ، و به دنبال کشورهای ارزان اروپایی باشند .یک خاصیت مهمی که تحصیل در فرانسه میتواند داشته باشد رایگان بودن تحصیل در فرانسه  میباشد ، امابالابودن هزینه های زندگی برای افرادی که ازلحاظ اقتصادی درآمدی متوسط به پایین راداشته باشند باعث میشودکه آن خاصیت رایگان بودن هزینه های تحصیل درفرانسه نادیده گرفته شود و ازچشم پنهان بماند ، درمقابل برای افرادی که ازتوانایی مالی مناسبی برخوردارهستند و از نظر بالا بودن هزینه های زندگی باکوچکترین مشکلی برخورد نخواهند کرد کشور فرانسه میتواند آنها را به اهداف تعیین کننده زندگی خود برساند .

 

شما عزیزان اگر خواهان مهاجرت به فرانسه و تحصیل در فرانسه می باشید و می خواهید که از طریق اخذ ویزای تحصیلی فرانسه به اخذ اقامت دائم فرانسه از طریق تحصیل دست پیدا نمایید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش  و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در رابطه با تحصیل در فرانسه و اخذ اقامت فرانسه به صورت کاملا تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

 

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب اقامت فرانسه

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین)ر در باب تحصیل در فرانسه

از جمله مزایایی که تحصیل در فرانسه میتواند به همراه داشته باشد این است که امکان بردن همراه یعنی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال برای افراد متقاضی فراهم بوده و تمامی افراد میتوانند در دانشگاه های دولتی فرانسه به صورت رایگان تحصیل نمایند . دولت فرانسه به دانشجویانی که در آنجا تحصیل مینمایند پس از گذشت ۶ سال تحصیل ، تابعیت و پاسپورت این کشور را میتواند اعطا نماید ضمن اینکه دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در هر مقطع تحصیلی در فرانسه این امکان برایشان فراهم میباشد که تا مدت زمان مشخص شده ای بین ۶ ماه تا یک سال در این کشور مانده و به دنبال کار مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند که در صورت پیدا نمودن کار میتوانند با پرداخت مالیات پس از چند سال درخواست اقامت دائم فرانسه را بنمایند . شایان ذکر است که افراد در حین تحصیل در فرانسه اگر بتوانند یک کار ثابت و مشغول به کار شوند میتوانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری در فرانسه تبدیل نمایند

یکی دیگر از مزایای تحصیل در فرانسه و مهاجرت تحصیلی به فرانسه این است که افراد همزمان میتوانند در تمامی کشورهای عضو حوزه شنگن رفت و آمد داشته باشند . و از این لحاظ هیچ محدودیتی نخواهند داشت .یک موضوع دیگری که بیان آن خالی از لطف نمیباشد این است که دانشجویان در کشور فرانسه میتوانند از خوابگاه های دانشجویی ، کمک هزینه های اسکان و مسکن و بیمه بهره مند شده و یک مقدار از هزینه های زندگی آنها کاهش یابد برای تحصیل در فرانسه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد حداقل معدلی که مد نظر میباشد معدل ۱۵ میباشد و برای مقطع دکترا حداقل معدل ۱۴ مد نظر میباشد . توصیه میگردد که افرادی که خواهان تحصیل در فرانسه و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه میباشند باید حتما در داخل ایران زبان فرانسوی را حداقل در یک حد متوسط یاد گرفته و سپس برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه  اقدام نمایند زیرا در غیر این صورت با شرایط تحصیل در فرانسه منطبق نمیباشند و موقعیت تحصیل در فرانسه را از دست خواهند داد البته همانطور که در بالا اشاره شد مدرک زبان فرانسوی tef 2 فرانسوی مد نظر میباشد اما اگر افراد حداقل در سطح متوسط نیز زبان فرانسوی را در داخل ایران آموزش ببینند مینوانند تا زمانی که به کشور فرانسه ورود پیدا نمایند در کالج های زبان فرانسوی آن مدرک مد نظر را بدست آورده و زبان خود را به سطح مورد نظر رسانده و پس از آن وارد مقاطع تحصیلی خود شوند طول دوره های تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ۳ الی ۴ سال میباشد مقطع کارشناسی مقطع کارشناسی ۲ ساله و مقطع دکترا ۳ الی ۵  ساله خواهد بود . افرادی که میخواهند به تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه اقدام نمایند بهتراست که یک پذیرش مجدد کارشناسی ارشد در فرانسه  گرفته و پس از ورود در یک سری از دروس تطبیق واحد خورده و در همان زمان نیز با اساتید خود ارتباط برقرار کرده و استاد راهنمای خود را برای مقطع دکترا انتخاب نموده و پس از این مراحل با یک خیال آسوده وارد مقطع دکترا شده و به تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه به صورت مطمئن تری اقدام نماید .

یک نکته دیگری که در زمینه تحصیل در فرانسه قابل ذکر می باشد این است که در فرانسه مقطع کارشناسی ارشد در ذو مقطع ارائه می گردد :

یک مقطع  به نام master1 و master2 مستر ۱ جنرال می باشد .

اما مستر یا کارشناسی ارشد در فرانسه  ۲ دو نوع است :  به نام های مستر پروفشنال و  مستر ریسرچ  .

اگر فرد قصدداشته باشد تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه داشته باشد  باید وارد مستر ریسرڇ ۲ شود اما متقاضیان ایرانی افرادی که مدرک کارشناسی را داشته باشند باید از مستر ۱ شروع کرده و تحصیل به زبان فرانسوی در دانشگاه های فرانسه داشته باشند  و افرادی که مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند میتوانند از مستر ۲ شروع کنند که در این کورس تحصیلی زبان به انگلیسی در فرانسه  نیز ارائه خواهد شد . نکته دیگر در رابطه با تحصیل در فرانسه این میباشد که متقاضیان قادر خواهند بود که از بورسیه caf استفاده کنند کف سازمانی است که در بیشتر کشورهای اروپایی بوده و به دانشجویان کمک میکنند دانشجویان در صورت موافقت سازمان کف میتوانند ۴۰ درصد از اجاره مسکن دانشجویان ماه به این سازمان نشان داده و سازمان نیز طبق آن ۴۰ درصد اجاره نامه را به شخص متقاضی عودت خواهد داد .

در پایان توصیه میگردد که اگر میخواهید برای تحصیل در فرانسه و  مهاجرت به فرانسه اقدام نمایید و این روش را جهت مهاجرت تحصیلی انتخاب نمایید قبل از هر اقدامی برای مهاجرت تحصیلی خود از جمله مهاجرت تحصیلی به فرانسه و اخذ اقامت فرانسه و  اخذ ویزای تحصیلی فرانسه و برای آگاهی دقیق تر و کاملتر از بحث تحصیل در فرانسه و اخذ اقامت تحصیلی فرانسه و اخذ اقامت دانشجویی فرانسه با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش  تماس حاصل نموده و از مشاورین متخصص و کارشناسان مسلط به امور حقوقی و بین المللی به صورت تخصصی و تلفنی در خصوص تحصیل در فرانسه مشاوره رایگان دریافت نمایید .

همواره می توانید با مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا تماس مستقیم با شعبه مرکزی در وین اتریش در خصوص تحصیل در فرانسه و در نهایت اخذ اقامت فرانسه به صورت تخصصی مشاوره رایگان اخذ نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (8 نظرات, میانگین: 4٫25 از طریق 5)
Loading...
9 پاسخ
 1. eli ahmadi گفته:

  باعرض سلام خدمت دکترملک پورعزیز خانمی۲۸ساله هستم وقصدم تحصیل دندان پزشکی فرانسه هست بایه موسسه ای مشاوره کردم گفتن امکانش هست وازمون ورودی داره من سرمایه هفتادمیلیون دارم وقصدکارپاره وقت ضمن تحصیل دارم چون پشتوانه مالی درایران ندارم ایاامکانش هست بتونم کارپیداکنم برام مهم نیس،چطورکاری باشه فقط بتونم هزینهام پوشش بدم ولیسانس اماردارم ممنون ازشما

  پاسخ
 2. mie editor3 گفته:

  سلام باتشکرازسایت خوبتون ومشاورهای عالی شما من قبلادوبارپیام دادم وجوابی نگرفتم ۲۸ساله هستم ولیسانس اماردارم میخواستم بپرسم ایاامکان تحصیل دندانپزشکی درفرانسه برای من وجوددارد؟باتوجه به اینکه ازمون ورودی دارنداگه قبول نشدم میتونم رشته دیگه ای انتخاب کنم واینکه ۷۰میلیون تومن بیشترپول ندارم وایامیتونم باکارپاره وقت هزینهام پوشش بدم؟ ممنون اززحمات شما

  پاسخ
 3. mie editor3 گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید . میخواستم بدونم که با آیلتس ۵٫۵ میتونم از دانشگاههای انگلیسی زبان فرانسه یا لهستان برای مستر کامپیوتر اپلای بگیرم؟ معدل لیسانسم هم بالای ۱۷ هستش.

  پاسخ
 4. نادیا گفته:

  سلام آقای دکتر، وقتتون بخیر.
  من درحال حاضر دانشجوی ارشد زبان و ادبیات فرانسه هستم و قصد دارم برای مستر۲ یکی از دانشگاههای فرانسه اقدام کنم، امامتاسفانه مدرک کارشناسی من مشمول قانون تعهد خدمت هست و من درحال حاضر توانایی خرید مدرک و آزاد سازی آن را ندارم آیا راه حلی وجود دارد که من فعلا برای اپلای بدون آزاد سازی مدرک اقدام کنم با توجه به اینکه تا ۲۱ اسفند ماه وقت دارم ، خیلی لطف میکنید اگه پاسخ سوال مرا بدهید.
  ممنون از پاسخگوییتون.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   برای اقدام باید اصل مدرک شما ترجمه شود پس بنابر این باید بتوانید مدارک خود را اخذ نمایید و سپس اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 5. Arash گفته:

  سلام ممنون از اطلاعات مفید و ارزنده شما
  میخواستم بدونم حدودا چند درصد از فارق التحصیلان در رشته های مهندسی در فرانسه موفق به یافتن کار مرتبط شدن. آیا آماری اینچنینی در دسترستون هست؟
  میخواستم برای کارشناسی ارشد رشته medical imaging در فرانسه اقدام کنم. البته هنوز دانشجو هستم.

  پاسخ
 6. صبا گفته:

  با سلام خدمت شما
  من و همسرم دانشجو پزشكى عمومى سال اخر هستيم و براى دوره تخصص قصد تحصيل در فرانسه داريم ولى متاسفانه اطلاعات مناسبى از شرايط اين كشور و دوره هاى تخصصى ان نداريم
  لطفا در اين مورد ما را راهنمايى كنيد
  با تشكر از وبسايت مفيد شما

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   برای تحصیل در فرانسه شما در ابتدا باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید یا مدرک زبان فرانسوی . اگر با مدرک انگلیسی اقدام نمایید امکان استفاده از ویزای همراه را نخواهید داشت ولی اگر با مدرک زبان فرانسوی اقدام نمایید میتوانید جهت ویزای همراه نیز اقدام نمایید. در نظر داشته باشید که کشور فرانسه کشور پرهزینه ای است ! میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید با تشکر

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *