مهاجرت تحصیلی به سوئیس

مهاجرت تحصیلی به سوئیس

مهاجرت تحصیلی به سوئیس در هنگام مهاجرت به سوییس ۲۰۱۸ پس از گرفتن وکیل مهاجرت امکانپذیر است ؟ شرایط تحصیل در سوئیس چگونه است ؟ قوانین اخذ اقامت سوئیس از راه تحصیل و در صورت کلی تحصیل در سوییس و مهاجرت تحصیلی به سوئیس و شرایط اخذ ویزای تحصیلی سوئیس و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی سوئیس به چه صورت است ؟ هزینه های تحصیل در سوئیس به چه صورت می باشد ؟ تحصیل در دانشگاه های سوئیس از موقعیت های فوق العاده برای مهاجرت به سوئیس و مهاجرت تحصیلی به سوییس و تحصیل در دانشگاههای برتر سوئیس و یا اخذ اقامت تحصیلی سوئیس و در نهایت اخذ اقامت سوئیس خواهد بود .

امروزه تحصیل در سوئیس ، کشوری که سازمان ملل متحد و سازمان بهداشت جهانی را در خود جای داده است مقصود بسیاری از افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای درجه ی یک اروپایی را دارند . تحصیل در سوئیس ، کشوری که با کشورهایی هم چون آلمان ، فرانسه ، ایتالیا و اتریش هم مرز می باشد و پنج زبان زنده ی دنیا در آن رایج است امروزه نظر بسیاری از افراد را به سوی خود جلب نموده است . امروزه با تحصیل در سوئیس شما می توانید در کشوری بین المللی که در اروپا و حتی در دنیا مطرح می باشد زندگی کرده و به بسیاری از اهداف والای خود دست پیدا کنید .

تحصیل در سوئیس که همواره کشوری است با سطح فرهنگی و اجتماعی بالا در قاره ی اروپا با دانشگاه ها و مراکز آموزشی بسیار قوی گزینه ی بسیاری از دوستانی است که کشوری با رفاه اجتماعی بالا و سطح بالای آموزشی را مد نظر دارند . تحصیل در سوئیس از سال ۲۰۱۰ به بعد که به عضویت اتحادیه ی شنگن پیوست بیشتر از قبل نظر افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به اروپا را داشتند به خود جلب نمود . زیرا دوستانی که تحصیل در سوئیس را مقصد خود قرار می دهند به راحتی می توانند بدون ویزا به کشورها ی همسایه سفر کرده و با فرهنگ و اداب و رسوم آنها آشنایی پیدا کنند .

 حال این سوال در ذهن علاقه مندان تحصیل در سوئیس نقش میبندد که به راستی چرا افراد تحصیل در سوئیس را به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی خود انتخاب می نمایند ؟

آیا به راستی دانشگاه ها و مراکز آموزش سوئیس از کیفیت و سطح بالایی برخوردارند ؟

آیا اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئیس برای تحصیل در سوئیس امری سهل می باشد و یا با دشواری همراه است ؟دانشگاه های برتر برای تحصیل در سوئیس کدامند ؟

آیا در تمامی مقاطع تحصیلی به راحتی می توان از مراکز آموزشی سوئیس  پذیرش اخذ نمود؟

در مورد اخذ روادید سوئیس چطور ؟ هزینه ی تحصیل در دانشگاه های سوئیس سالانه چه میزان می باشد؟

هزینه ی زندگی در شهر های مختلف سوئیس در ماه چه میزانی است ؟

آیا امکان اخذ بورس از دانشگاه های سوئیس وجود دارد و بسیاری از سوالاتی که در ذهن شما دوست عزیزی که قصد تحصیل در سوئیس را دارید نقش بسته است.

در این مقاله سعی بر آن داریم که به طور هر چند مختصر راهنمای شما دوست عزیزی باشیم که قصد تحصیل در سوئیس را دارید و در حال کسب اطلاعات در این زمینه هستید. باید به اطلاع شما برسانیم که به طور کلی سیستم اموزشی سوئیس تا قبل از ورود به دانشگاه سه مرحله را در بر میگیرد که از سن ۶ تا ۸ سالگی اغاز می گردد . ابتدا دوره ی آمادگی که شامل ۱ تا ۲ سال تحصیلی می باشد و در مرحله ی دوم دوره ی ابتدائی که شامل ۴ تا ۶ سال می باشد و سپس دوره ی متوسطه که شامل ۳ تا ۵ سال می باشد که در آن رشته ی تحصیلی فرد انتخاب شده و فرد را راهی دانشگاه می نماید.

مهاجرت تحصبلب سوئیس

تحصبل در سوئیس

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب تحصیل در سوئیس

توجه داشته باشید که برای ورود به دانشگاه داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی فرد حتما نیاز می باشد . پس عزیزانی که قصد دارند در مقطع لیسانس وارد دانشگاه های سوئیس شوند در نظر داشته باشند که اصل مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی آنها  حتما مورد نیاز می باشد. دوره ی لسیانس در کشور سوئیس ۴ سال است و به زبانهای المانی و فرانسوی تدریس می شود . داشتن مدرک زبان آلمانی یا فرانسوی برای ورود به مقطع لیسانس از الزامات می باشد.

دانشجویان در این مقطع ۱۰ ساعت اجازه ی کار در هفته را دارند و حقوقی معادل تقریبا ۱۳ فرانک در ساعت به آنها تعلق می گیرد .برای دوستانی که قصد دارند از ایران برای مقطع لیسانس به کشور سوئیس مهاجرت نمایند ارائه ی مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و  لیسانس  به همراه ریز نمرات آنها احتیاج می باشد . هم چنین آشنایی به زبانهای آلمانی و فرانسوی باید در راس امور قرار گیرد .دوستانی که قصد دارند دوره های زبان آلمانی و فرانسوی را در سوئیس بگذرانند به این نکته توجه داشته باشند که شانس آنها برای اخذ ویزا برای دوره های زبان پایین می باشد و چه بهتر که شما بعد از گذراندن دوره های زبان و اخذ مدرک برای دانشگاه های سوئیس تقاضای پذیرش نمائید .

در مقطع بالاتر که همانند بسیاری از کشورهای دیگر مقطع فوق لیسانس می باشد دوستان باید توجه داشته باشند که امکان تغییر رشته از مقطع لیسانس به فوق لیسانس تقریبا امر مشکلی می باشد و چه بهتر که شما دوست عزیز رشته ی مقطع لیسانس خود را در مقطع فوق لیسانس ادامه داده تا شانس بیشتری برای پذیرش داشته باشید .ذکر این نکته هم لازم به نظر میرسد که برای ورود به مقطع لیسانس گذراندن آزمون ورودی به  زبان آلمانی و فرانسه که شامل دروس اصلی رشته ی دبیرستان می شود الزامی می باشد . این آزمون ورودی که یک آزمون کامل و جامع می باشد یکی از دلایلی است که شاید خیلی از دوستان را از اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئیس منصرف می نماید .

نکته ی دیگری که شاید علاقه مندان به تحصیل در سوئیس را از اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئیس منصرف می نماید هزینه های اقامتی در این کشور می باشد . باید خدمت شما که قصد مهاجرت تحصیلی به سوئیس را دارید  عرض نمائیم که هزینه های زندگی در این کشور نمونه و زیبا به نسبت دیگر کشورهای اروپایی بسیار بالا می باشد به طوری که برای یک زندگی نرمال در ماه حدود تقریبا ۳۰۰۰ فرانک تخمین زده شده است که این مبلغ در برابر کشورهای همسایه ی سوئیس همانند اتریش بسیار بالا بوده و شاید یکی از دلایلی که دوستداران سوئیس مقصد خود را به اتریش تغییر می دهند همین امر باشد .زیرا امروزه سوئیس و اتریش از نظر رفاه اجتماعی و سطح زندگی در یک ردیف قرار داشته با این تفاوت که هزینه های زندگی در اتریش بسیار معقول تر از سوئیس می باشد .

نکته ی دیگری که باید به آن اشاره کرد شرایط استفاده از بورس های تحصیلی در سوئیس می باشد . باید به اطلاع شما دوست عزیز برسانیم که امروزه اخذ بورسیه ی تحصیلی از سوئیس امر بسیار مشکلی است و تنها درصد کمی از دانشجویان قادر به استفاده از بورس های تحصیلی می باشند . این در حالی است که کشور هم جوار سوئیس همانند ایتالیا با در اختیار قرار دادن بورس های متنوع به دانشجویان شرایط تحصیل را برای آنان بسیار سهل تر نموده است و یا کشور اتریش و آلمان با داشتن دانشگاه های دولتی  و تقریبا رایگان راه را برای تحصیل بسیار هموار تر نموده است . اما با این حال هنوز افرادی هستند که سوئیس را تنها مقصد خود دانسته و قصد دارند برای ادامه ی تحصیل از دانشگاه های این کشور پذیرش گرفته و در آنها به ادامه ی تحصیل بپردازند .

برای اطلاع این دوستان باید متذکر شویم که سوئیس دانشگاه های متنوع و تخصصی در رشته های مختلف داشته و شما میتوانید در صورت تمایل اقدام به اخذ پذیرش از آنها نمائید . دانشگاه هایی هم چون  فرایبورگ ،لوزان ،لوگانو ، سنت گالن ، زوریخ ، لوسرن  و بسیاری دیگر از دانشگاه های معتبر که در سطح اروپا از امتیازات بسیار بالایی برخوردار بوده و شما می توانید در صورت تمایل اقدام به اخذ پذیرش از آنها بنمائید . توجه داشته باشید که این دانشگاه ها عمدتا به زبان آلمانی و فرانسوی فعالیت میکنند .

دانشگاه ژنو یکی از برترین دانشگاه های سوئیس هزاران دانشجو را در خود جای داده است و از اوایل قرن شانزدهم تا کنون به فعالیت خود ادامه داده است.درست است که اکثر دانشگاه های سوئیس به زبان آلمانی یا فرانسوی فعالیت دارند اما برخی از رشته ها وجود دارند که به زبان انگلیسی هم تدریس می شوند .

اما شانس ورود برای دانشگاه های آلمانی و فرانسوی زبان به مراتب بیشتر از انگلیسی زبان می باشد . دانشگاه زوریخ با تجربه ی دو قرن فعالیت آموزشی یکی از برترین دانشگاه های دنیا می باشد که محبوب بسیاری از اروپاییان برای ادامه ی تحصیل در مقاطع بالاتر می باشد . بسیاری از افراد برای مقطع دکترا قصد ادامه ی تحصیل در سوئیس را دارند اما با شرایط پذیرش گرفتن در مقطع دکترا آشنایی ندارند . سوئیس از جمله ی کشورهایی است که امکان پذیرش مستقیم در مقطع دکترا را نداشته و حتما باید از کشور مبدا اقدام به اخذ تایید از استاد راهنما نمائید .

بدین صورت که رزومه ی تحصیلی خود را برای دو استاد راهنما در دانشگاهی که قصد اخذ پذیرش از آن را دارید فرستاده و بعد از اخذ تایید از استادان مربوطه برای مقطع دکترا اقدام نمائید . پس توجه داشته باشید اگر شما از آن دسته از دوستانی هستید که این توانایی را در خود نمیبینید کشور خود را از سوئیس به کشورهایی که این امکان را فراهم کرده اند که بتوانید در مقطع دکترا پذیرش گرفته و استاد راهنما را در کشور مقصد تعیین نمائید تغییر دهید همانند کشورهای ایتالیا ، پرتغال ، سوئد و…که این امکان را دارند که شما دوست عزیز پس از رفتن به کشور مقصد بتوانید با استاد راهنما مصاحبه انجام داده و در صورت اخذ تایید با ادامه ی تحصیل در مقطع دکترا بپردازید .

حال که با سیستم و نظام آموزشی سوئیس تا حدودی آشنایی پیدا نمودید این شما هستید که اکنون تصمیم گیری می نمائید که کدامین کشور مقصد نهایی شما برای تحصیل می باشد ؟

آیا شما شرایط ورود به دانشگاه های سوئیس را دارا هستید  یا ترجیح میدهید به کشور های همسایه همانند ایتالیا ، آلمان ، اتریش و فرانسه مهاجرت نمائید ؟

این پاسخی است که شما با توجه به شرایط خود باید پاسخگو باشید و بهترین راه را در این زمینه انتخاب نمائید . دوست عزیز توجه داشته  باشید که همواره مهاجرت یک عمل کاملا حقوقیست که باید از راههای قانونی و حقوقی بررسی شده و شما را به مقصد نهایی برساند . توصیه ی ما به شما در این است که در این راه حتما از مشاورین با تجربه و خبره که سابقه ی فعالیت در این زمینه را دارند یاری خواسته تا متحمل هزینه های گزاف برای زندگی در کشور مقصد نشوید . شما می توانید با هزینه های یک سوم کشور سوئیس در کشور های همسایه ی آن به تحصیل و زندگی بپردازید و یا از کشورهای اطراف به عنوان یک سکوی پرتاپ استفاده نموده و در انتها مقصد خود را سوئیس قرار دهید .

کشورهای همسایه ی سوئیس با شرایط رفاهی و اجتماعی همانند سوئیس برای تحصیل و زندگی هزینه های به مراتب پایین تری را برای شما رقم می زنند . شما میتوانی در کشورهایی همانند اتریش به رایگان تحصیل کرده و از پرداخت هزینه های گزاف تحصیلی معاف باشید و یا مقصد خود را ایتالیا قرار داده و با اخذ بورس های تحصیلی از شرایط ایده آلی بهره مند باشید . شما میتوانید تنها با درامدی ماهانه در حدود ۸۰۰ یورو در بهترین کشورهای اروپایی زندگی کرده و کسب درامد داشته باشید . شما می توانید با فعالیت کاری در کشور های اروپایی و داشتن شغل بعد از ۴ یا ۵ سال به اقامت دائم کشورهای اروپایی دست پیدا نمائید . کشوری همانند سوئیس با شرایط سخت در باب اخذ ویزا و شرایط سخت تر در زمینه ی اخذ اقامت دائم شاید گزینه ی بسیار مناسبی برای مهاجرت نباشد . در زمینه ی اخذ اقامت دائم از کشور سوئیس حتما با مشاورین با تجربه مشورت نموده و درست ترین راه را برای خود انتخاب نمائید .

موسسه حقوقی ملک پور در خصوص مهاجرت به سوییس از جمله مهاجرت تحصیلی به سوییس و همچنین تحصیل در سوییس و از جمله تحصیل در دانشگاه های برتر سوئیس به بهترین شکل به روزترین و دقیق ترین اطلاعات را در خصوص مهاجرت تحصیلی به سوئیس به صورت مشاوره رایگان ارائه می نماید .

میتوانید در باب مهاجرت تحصیلی به سوئیس ، و تحصیل در دانشگاه زوریخ و دانشگاه ژنو و تحصیل در دانشگاه لوزان و همچنين هزينه تحصيل در دانشگاه های سوئیس و داراي رنکينگ و چگوتگی اخذ پذیرش تحصیلی سوئیس و شرایط مهاجرت تحصیلی به سوئیس و راه های اخذ ویزای تحصیلی سوئیس و همچنین مهاجرت به سوئیس و چگونگی اخذ اقامت سوئیس از طریق تحصیل در سوییس با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (3 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 پاسخ
 1. محمدرضا گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  می خواستم ببینم شانسم برای پذیرش در دانشگاه ETH در رشته عمران چقدر است؟ آیا با این رزومه میتونم فول فاند بگیرم؟
  ۱۰ مقاله ISI چاپ شده
  ۱۴مقاله ISI در حال داوری
  بیش از ۱۵ مقاله داخلی- کنفرانسی و علمی پژوهشی
  شاگرد اول ورودی خود
  دانشجو امیرکبیر تهران – با معدل بالای ۱۷
  سن ۲۶

  پاسخ
 2. مرتضی گفته:

  سلام
  من برای مقطع کارشناسی ارشد مجدد در رشته زبان شناسی پدیرش از دانشگاه برن دارم.
  می خواستم بدونم برای ویزای تحصیلی در مقطع ارشد آیا شرایط سنی مد نظر می باشد. چون سن من ۳۴ سال است. از خود دانشگاه پرسیدم گفتن مشکلی نیست ولی سفارت و پلیس سوییس جواب درستی تو این زمینه نمی دن.
  ممنون میشم اگه اطلاعی دارین راهنمایی کنین

  پاسخ
 3. mie editor3 گفته:

  سلام من ۱۸سالمه.ماهی ۶میلیون میتوانم از خانواده دریافت کنم مه همون سالی میشه ۷۲میلیون،دنبال یک کشور خوب و علی برای زندگی بعد تحصیل.تاکید میکنم زندگی کدام کشور به نظرتون بهتره روحیات منم آرامش طلب هست بین اتریش،کانادا،سوئیس موندم و دارم مدرک زبان آیلتس رو میگیرم

  پاسخ
 4. غزاله گفته:

  سلام من غزاله هستم و نوزده سالمه
  ترم سومِ رشته ی آب و هواشناسیِ دانشگاه خوارزمی(تربیت معلم سابق‌)
  هستم ولی بااینکه به رشته م علاقه ی خاصی ندارم و خودم علاقه ی عجیبی به تحصیل توزمینه ی موسیقی دارم…بااینحال خواستم بگم که دانشگاه ما مسئول ارتباط کشور اتریش و ایران ازلحاظ علمی شده و تااونجایی که من میدونم مدیراموربین الملل دانشگاه گفتن که فقط مقطع دکتری رو بورسیه میکنیم
  زبانم هم هنوز خوب نیست و درواقع انگیزه م رو به کل ازدست دادم
  خواستم بدونم راه های بورسیه شدن توی کشور اتریش چیه؟

  پاسخ
 5. مریم گفته:

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون
  من میخوام برای مقطع دکتری برای بورس سفارت سوییس اقدام کنم. یکی از اساتید دانشگاه زوریخ و یکی از اساتید دانشگاه بازل هم قبول کردن و شروع به نوشتن پروپوزال کریم. من لیسانس و فوق لیسانسم رو در دانشگاه تهران گذروندم. اما معدلم پااینه. تا حدودی زبان المانی بلدم و زبان انگلیسی و مقاله ISI چاپ کرده ام. آیا معدل پایین برای گرفتن بورس مشکل ایجاد میکنه؟

  پاسخ