تحصیل در سوئد رایگان

تحصیل در سوئد رایگان

تحصیل در سوئد رایگان و همچنین مهاجرت به سوئد ۲۰۱۸ پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت تحصیلی به سوئد و یا اخذ اقامت سوئد ۲۰۱۸ یکی از موضوعاتی می باشد که در حال حاضر بیشترین متقاضی را برای نحصیل در سوئد رایگان به خود اختصاص داده است که به دنبال آن باید تمامی راه های تحصیل در سوئد رایگان را مورد بررسی قرار دهیم تا با آگاهی از شرایط تحصیل در سوئد رایگان جهت مهاجرت به سوئد اقدام نماییم .

با دانستن و آگاهی از شرایط تحصیل رایگان در سوئد شما متقاضیان عزیز برای مهاجرت به سوئد می توانید بسیار راحت و با اطمینان کامل اقدام فرمایید . موسسه ی مشاوره ای MIE با همکاری موسسه حقوقی ملک پور سعی دارد تا در این مقاله بطور کامل تمامی جوانب و شرایط تحصیل در سوئد رایگان را بررسی نماید و شما متقاضیان را از فواید و شرایط اقامت و مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل مطلع سازد

در سوئد هزینه تحصیل چقدر است؟ اگر شما علاقه مند به تحصیل در سوئد هستید، یکی از مهمترین چیزهایی که باید در نظر بگیرید این است که چقدر هزینه خواهید داشت.

تحصیل در سوئد به صورت رایگان

تحصیل در سوئد نیازی به هزینه ندارد: اگر به مکان های مناسب نگاه کنید، خواهید دید که تحصیل در خارج از کشور بسیار آسان است و در برخی موارد حتی رایگان است! متاسفانه، هر دانش جو نمی تواند به صورت رایگان در سوئد تحصیل کند، اما در این مقاله شما خواهید فهمید که آیا ممکن است شما به صورت رایگان تحصیل کرده یا اینکه هزینه های تحصیلات برای شما ممکن است.

چه کسی می تواند به صورت رایگان در سوئد تحصیل کند؟

اگر گذرنامه ای از یک کشور اتحادیه اروپا / EEA یا سوئیس داشته باشید، شما حق تحصیل در سوئد را دارید. اگر صاحب پاسپورت از هر کشور دیگری هستید، متاسفانه هزینه آن کمی بالاتر است: دولت سوئد هزینه تحصیل برای دانش جویان خارج از اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس را از پاییز سال ۲۰۱۱ آغاز کرده است. اروپا مقصد گرانقیمتی برای دانشجویان بین المللی است . امروز هزینه های مسکن از ۸۰،۰۰۰ کرون سوئد (تقریبا ۸۰۰۰ یورو) در سال به ۱۹۰،۰۰۰ کرون سوئد (حدود ۱۹،۰۰۰ €) در سال بر اساس برنامه ای که در آن تحصیل می کنید و دانشگاهی که مایل هستید در آن حضور پیدا کنید افزایش یافته است. مقطع کارشناسی به طور کلی هزینه های بسیار پایین تری از مقاطع دیگر دارد. اگرچه ممکن است برخی از دانشجویانی که برای تحصیل در سوئد انتخاب می شوند، تحصیلات عالی را به دست آورند که پس ازفارغ التحصیلی فرصت های شغلی هیجان انگیز را در سراسر جهان خواهند داشت.

چگونه می توانیم بورس تحصیلی برای تحصیل در سوئد دریافت کنیم؟

روش های مختلفی وجود دارد که دانش جویان می توانند در سوئد تحصیل کنند. موسسه سوئدی (SI) انواع مختلفی از بورس تحصیلی را که بر مبنای موضوع مورد نظر شما و همچنین ملیت شما وجود دارد، فهرست می کند.

اگر من از آسیا ، آفریقا یا دیگر نقاط خارج از اروپا باشم آیا می توانم به صورت رایگان در سوئد تحصیل کنم ؟

بله، اگرچه شما به احتمال زیاد باید هزینه های تحصیلات را برای برنامه های کامل تحصیلی پرداخت کنید، راهی برای جلوگیری از هزینه های تحصیل وجود دارد: اگر شما در یک مدرسه ای که یک دانشگاه شریک ، دانشگاه های سوئد است ثبت نام کنید، شما می توانید در برنامه های تبادل تحصیلی خود در خارج از کشور شرکت کنید. به عنوان مثال، دانشگاه لندن دارای بیش از ۶۰۰ دانشگاه شریک در ۷۰ کشور جهان است. اگر در حال تحصیل در یک دانشگاه هستید و مایل به تحصیل در سوئد هستید، با دفتر بین المللی در دانشگاه خود چک کنید.

هزینه زندگی در سوئد چقدر گران است ؟

هزینه زندگی در سوئد بر مبنای جایی که شما زندگی می کنید متفاوت است. اگر شما در یکی از مدارس پایتخت کشور، استکهلم تحصیل می کنید، باید بیشتر از آنچه که در یک شهر کوچکتر مانند بوره تحصیل می کنید، توانایی مالی داشته باشید. در سراسر کشور، هزینه های ماهانه به طور متوسط ​​حدود ۸۰۰۰ کرون سوئد -۸۰۰ یورو است. سخت ترین قسمت تحصیل در یکی از شهرهای بزرگ، یافتن مسکن است. در برخی از شهرهای بزرگ، گزینه های مسکن دانشجویی به اندازه کافی وجود ندارد. با این حال، وب سایت های در دسترس وجود دارد که در آن مردم مایل به اشتراک گذاشتن خانه و آپارتمان خود برای اشتراک با دانش جویان دیگر در همان شهر هستند. پیدا کردن این فرصت ها بسیار مهم است اگر بخواهید در هنگام تحصیل در دانشگاه سوئد صرفه جویی کنید. در صورت درخواست برنامه کارشناسی یا کارشناسی ارشد در سوئد، باید به مقامات مهاجرت اطمینان دهید که در زمانی که در کشور زندگی می کنید، می توانید با موفقیت خود را تامین مالی کنید.

 

آیا می توان به راحتی با مردم محلی ارتباط برقرار کرد؟

کودکان در سوئد شروع به یادگیری زبان انگلیسی در سن نوجوانی می کنند، در بعضی از شهرهای از سن کمتر از ۷ سال و تمام فیلم ها و نمایش های خارجی در زبان اصلی خود با زیرنویس های سوئدی نشان داده می شوند، به این معنی است که سوئدی ها هر روز با انگلیس روبرو می شوند. با توجه به این، تقریبا همه کسانی که با شما روبرو می شوند، قادر به گفتگو با زبان انگلیسی خواهند بود. با این حال، اگر می خواهید به طور کامل در جامعه شرکت کنید، توصیه می شود دوره های سوئدی خود را در حین مطالعه در صورت امکان برگزار کنید. شما می توانید در این دوره ها به صورت رایگان مطالعه کنید اگر در طول دوره تحصیل اقامت دارید.

هزینه های تحصیلی و هزینه های زندگی

برنامه ریزی بودجه شما بخش مهمی از آماده شدن برای تحصیل در سوئد است. در اینجا یک مرور کلی از هزینه های مختلفی که باید در بودجه خود داشته باشید، ارائه شده است.

در سوئد، ارز مورد استفاده، کرون سوئد است. ما هزینه ها را به کرون سوئد آورده ایم؛ برای پیدا کردن نرخ ارز به روز، از مبدل ارز مانند گوگل یا xe.com استفاده کنید. در ژانویه ۲۰۱۷:

 

۱ یورو = ۹٫۵ یورو

۱ دلار = در حدود ۸٫۸۵ کرون

هزینه درخواست و هزینه تحصیل

هزینه های درخواست و تحصیل برای دانش جویانی که شهروند یک کشور اتحادیه اروپا / EEA / Nordic یا سوئیس نیستند و در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد هیستند، اعمال می شود.

هزینه درخواست ۹۰۰ کرون سوئد  است. این هزینه به عنوان بخشی از درخواست آنلاین شما در Universityadmissions.se پرداخت می شود.

هزینه های تحصیل در سوئد بسته به موضوع متفاوت است، هرچند هزینه های متوسط ​​برای برنامه کارشناسی ارشد ۱۲۹۰۰۰ دلار در سال است، در حالی که برنامه های کارشناسی معمولا ارزان ترند.

طیف استاندارد هزینه های تحصیل برای موضوعات مختلف در زیر نشان داده شده است هر چند سطح دقیق ممکن است متفاوت باشد.

رشته های علوم انسانی ۸۰،۰۰۰ – ۱۱۰،۰۰۰ / کرون در سال

رشته های فنی و علوم طبیعی ۱۲۰،۰۰۰ تا ۱۴۵،۰۰۰ /کرون در سال

رشته های معماری و طراحی ۱۹۰،۰۰-۲۷۰،۰۰۰ / کرون در سال

 

هزینه های تحصیل برای هرمقطع در سایت دانشگاه ها و وب سایت هر مقطع ذکر شده است.

هزینه های زندگی

بودجه میانگین دانشجویان ماهانه حدود ۸۰۰۰ کرون در ماه است. البته هزینه های شما بسته به جایی که شما زندگی می کنید و بودجه شخصی شما متفاوت خواهد بود.

می توانید با موسسه ی مشاوره ای MIE با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و شرایط خود را در باب تحصیل رایگان در سوئد و شرایط مهاجرت به سوئد و شرایط اخذ اقامت سوئد را برای مشاورین زبده مطرح سازید تا با اطلاعات کامل و آگاهی نسبت به پیچیدگی ها و شرایط خاص تحصیل در سوئد رایگان بدست آورید با آگاهی هرچه بیشتر وارد این پروسه برای آغاز مهاجرت امن شوید و اقدامات لازم را به عمل آورید .

Rating: 5
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
    • m.s گفته:

      با سلام ، دوست گرامی سوال مطرح شده شما در مورد تحصیل رایگان در سوئد به صورت کامل بیان نشده است . لطفا مقالات مهاجرت به سوئد و اخذ ویزای تحصیلی سوئد را مطالعه بفرمایید.

      پاسخ