تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان

تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان

تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان بسیار مورد تقاضا می باشد و طرفداران زیادی دارد . تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان از راههای مهاجرت به سوئد ۲۰۱۸ می باشد . هزینه های تحصیل در سوئد برای دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان و یا اخذ اقامت سوئد از نکات مهم خواهد بود . شرایط و قوانین و یا اخذ ویزای تحصیلی سوئد برای مهاجرت تحصیلی به سوئد و شرایط  و همچنین تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان از مهمترین سوالات متقاضیان می باشد .

مقررات تحصیلی در سوئد

برای مطالعه در سوئد ، شما نیاز به شرایط عمومی ورود به علاوه برای ورود نیاز به برنامه های خاصی دارید. شما می توانید شرایط ویژه ای برای برنامه های مختلف تحصیل در سوئد را در وب سایت های دانشگاه پیدا کنید. هنگامی که شما آماده این اعمال می شوید، طبق دستور العمل هر دانشگاهی باید مدارک لازم را ارسال کنید .

مقررات ورودی عمومی برای تحصیل در سوئد

مدارک کارشناسی

برای رفع نیازهای عمومی ورود به مطالعه در سطح کارشناسی، تمام دانش آموزان باید:

آموزش عالی (دبیرستان) خود را با موفقیت انجام داده باشید (پس از ۱۶ سال)

قادر به نشان دادن مهارت در زبان انگلیسی باشید. نیاز ورود به مطالعه در سطح کارشناسی در سوئد، معادل دوره سواد عالی متوسطه سوئدی انگلیسی ۶ / انگلیسی B.

برای دانش آموزانی که نمرات مدرسه نهایی خود را پس از ۳۱ دسامبر ۲۰۰۹ دریافت کرده اند، نیاز به ورودی اضافی برای ریاضیات به شرح زیر است:

دانش آموز باید ریاضیات دوره های سوئدی معادل ریاضیات ۱a، ۱b یا ۱c / ریاضیات A (تقریبا ۱۰ سال مطالعات ریاضیات) داشته باشد

مدارک تحصیلی متوسطه و پیش دانشگاهی

اگر شما تحصیلات پیش دانشگاهی داشته باشید، باید مدارک تحصیلی پیش دانشگاهی خود را علاوه بر مدارک تحصیلی خود به دانشگاه ارسال کنید. برای بعضی از دوره ها و برنامه ها، دانش آموزان ممکن است مدارک تحصیلی بالاتر و مدارک دانشگاهی خود را ارائه دهند.

مدارک تحصیلی فوق لیسانس

برای برآورده شدن نیازهای ورود به دوره های کارشناسی ارشد ، شما باید :

یک مدرک کارشناسی (معادل یک Kandidatexamen سوئدی) که از یک دانشگاه شناخته شده بین المللی دریافت کرده باشید.

قادر به نشان دادن مهارت در زبان انگلیسی باشید . شما می توانید این کار را با استفاده از یک آزمون بین المللی شناخته شده مانند TOEFL، IELTS و غیره انجام دهید. مدارک دوره های تحصیلات عالی و یا تحصیلات دانشگاهی که در بعضی از کشورها تکمیل شده نیز می تواند مورد نیاز باشد . وبسایت دانشگاه را که مایلید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد الزامات زبان مورد مطالعه قرار گیرد، بررسی کنید ، زیرا آنها تعیین می کنند که چه میزان تحصیلات برای دوره و برنامه کارشناسی ارشد لازم است .

برنامه های دکترا

به طور کلی، برای پذیرش در یک برنامه دکترا ، شما باید :

داشتن مدرک تحصیلی معادل یک لیسانس یا بالاتر با تمرکز در همان موضوع به عنوان زمینه مطالعه مورد نظر. در بیشتر موارد، مدرک کارشناسی ارشد مورد نیاز است. مطالعات قبلی باید شامل پایان نامه کارشناسی ارشد و نتایج حاصل از تحقیقات مستقل باشد .

مهارت خوب در زبان انگلیسی داشته باشید مهارت در سوئدی نیز در برخی از موضوعات مهم است که در آن سوالات و سمینارها به سوئدی انجام می شود .

الزامات زبان انگلیسی

شما می توانید نشان دهید که شما آشنایی به زبان انگلیسی را از طریق برخی از مطالعات پیش دانشگاهی (دبیرستان)، تحصیلات خاص دانشگاهی یا آزمون انگلیسی تایید شده بین المللی آموخته اید.

همه دوره ها و برنامه های دانشگاه های سوئد مستلزم اثبات مهارت در زبان انگلیسی و مقررات پذیرش در این دانشگاه ها پذیرش متقاضیانی نیستند که شرایط لازم را برآورده نمی کنند.

مهارت زبان انگلیسی معادل (دوره متوسطه سوئد) دوره زبان انگلیسی B / 6 مورد نیاز است. این الزام را می توان از طریق نتیجه برابر یا بالاتر در آزمون های بین المللی انگلیسی شناخته به دست آورد :

آزمون TOEFL مبتنی بر مقاله: نمره ۴٫۵ (مقیاس ۱-۶) در آزمون کتبی، نمره کل ۵۷۵٫

TOEFL ITP پذیرفته نیست

TOEFL iBT مبتنی بر اینترنت: نمره ۲۰ (مقیاس ۰-۳۰) در آزمون کتبی، نمره کل ۹۰

آیلتس آکادمی: حداقل نمره کلی ۶٫۵، بدون بخش کمتر از ۵٫۵

کمبریج ESOL: کمبریج انگلیسی: گواهینامه پیشرفته (CAE) در انگلیسی پیشرفته یا کمبریج انگلیسی: مهارت (CPE) (گواهی حرفه ای در زبان انگلیسی)

ارزشیابی زبان انگلیسی میشیگان (MELAB): حداقل نمره ۹۰

دانشگاه میشیگان، ECPE (بررسی برای گواهی مهارت در زبان انگلیسی)

Pearson PTE Academic: امتیاز ۶۲ (نوشتن ۶۱)

نیاز زبان نیز می تواند از طریق مطالعات قبلی در دانشگاه و دبیرستان انجام شود.تمام آزمونهای TOEFL باید مستقیما از سرویس تست آموزشی (ETS) ارسال شوند. کد موسسه پذیرش دانشگاه در سوئد SWECEN 3477 است. شما باید این کد را برای ارائه نتایج خود به دانشگاه پذیرش کنید. هنگام ارسال نمره شما می توانید هر نوع مدرک و اداره ای که برای پذیرش دانشگاه منسب است را انتخاب کنید؛ مهم نیست کدام یک را انتخاب کنید. لطفا توجه داشته باشید که ممکن است چندین هفته طول بکشد تا امتحان تست خود را از ETS دریافت کنید، بنابراین به ترتیب آنها را در اسرع وقت به پذیرش دانشگاه ارسال می کند.

مهارت در زبان سوئدی

مهارت های نوشتنی و شفاهی در زبان سوئدی یک الزام عمومی برای  پذیرش است. سطوح  آزمون مهارت زبان سوئدی که پذیرفته شده است:

مدرک Svenska 3 یا Svenska som andraspråk 3 در یک دبیرستان سوئدی یا مدرک Komvux که توسط شهرداری های محلی در سراسر سوئد برای آموزش بزرگسالان ارائه می شود.

آزمون TISUS سوئدی (آزمون TISUS در چند شهر سوئد ارائه می شود و شما می توانید آزمون TISUS را در ۶۰ مکان مختلف در سراسر جهان، در تمام قاره ها انجام دهید. گذر آزمون TISUS معادل مدرک Svenska 3 است) .

 

درخواست برای برنامه ها و دوره های آموزش سوئدی

دو دوره برنامه اصلی برای آموزش سوئدی وجود دارد:

مطالعات آغاز شده در پاییز (سپتامبر): ۱۵ مارس تا ۱۵ آوریل. نتایج پذیرش معمولا در اواسط ماه جولای اعلام می شود.

مطالعات آغاز شده در بهار (ژانویه): ۱۵ سپتامبر – ۱۵ اکتبر. نتایج پذیرش معمولا در ماه دسامبر اعلام می شود.

اگر شما قصد دارید درخواست تحصیل زبان سوئدی را در طول دوره های فوق الذکر انجام دهید، معمولا شما نیاز دارید که مجوز اقامت سوئد را داشته باشید یا دارای تابعیت اتحادیه اروپا / EEA باشید، زیرا معمولا بین زمان پذیرش نتایج و شروع ترم شورای مهاجرت سوئدی برای پردازش مجوز اقامت اقدام می نمایند.

یادگیری زبان سوئدی

برخی دانشگاه های سوئد برنامه های زبان سوئدی را برای کسانی که در خارج از کشور می خواهند برای یک یا دو ترم تحصیلی  زبان سوئدی را یاد بگیرند ارائه می دهند تا به سوئد بیایند وآن ها را فراگیرند. یک برنامه تکمیلی وجود دارد که بر روی سطح ابتدایی ۱-۴ یا سطوح پیشرفته ۵-۸ تمرکز دارد . همچنین یک برنامه تدریس پیشرفته که سطوح ۱-۸ را پوشش می دهد را نیز ارائه می دهد. تکمیل سطح ۸ (از جمله گذراندن آزمون نهایی که معادل آزمون TISUS است) شما را قادر می سازد که برای تحصیلات در سوئد به موسسه تحصیلات عالی سوئدی درخواست دهید .

قبل از هرگونه اقدام برای مهاجرت به سوئد ۲۰۱۸ و یا تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان و مهاجرت تحصیلی به کشور های مختلف از جمله کشور کانادا با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای اتریش در سراسر نیا و شعبه مرکزی این موسسه در وین اتریش به صورت مستقیم تماس گرفته و از مشاوره و راهنمایی آنها در خصوص شرایط و قوانین مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل و قوانین تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان بهره مند شوید تا بهترین شیوه برای مهاجرت و مناسب ترین کشور را با توجه به شرایط خود انتخاب نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ