تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

تحصیل در رشته  پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

تحصیل در رشته  پزشکی و دندانپزشکی در روسیه و شرایط و راههای مهاجرت به روسیه و یا گرفتن وکیل مهاجرت برای تحصیل پزشکی در روسیه و یا در صورت کلی تحصیل در روسیه چگونه است ؟ شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه و یا هزینه های تحصیل در رشته  پزشکی و دندانپزشکی در روسیه چگونه است ؟ آیا  تحصیل در رشته  پزشکی و دندانپزشکی در روسیه به زبان انگلیسی ممکن است ؟ تحصیل در رشته  پزشکی و دندانپزشکی در روسیه بدون مدرک زبان چگونه است ؟ یکی از رشته هایی که امروزه متقاضیان پرشماری به منظور ورود و ادامه تحصیل در آن وجود دارد تحصیل در رشته  پزشکی و دندانپزشکی در روسیه و تحصیل در دانشگاههای روسیه و همچنین تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی می باشد.

کشور روسیه نیز به فراخور شرایط مساعد دانشگاهی و همچنین وجود امکانات پرشمار در این زمینه یکی از مقاصد متقاضیان تحصیل در این رشته ها می باشد. لذا موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) با بهره گیری از وکلا و مشاورین حقوقی حاذق و مشرف بر قوانین داخلی و بین المللی برآن شدند تا با نگارش مقاله ای در این باب به سوالات متعدد سروران گرامی در زمینه  تحصیل در رشته  پزشکی و دندانپزشکی در روسیه پاسخ قابل قبولی داده باشند.

همانطورکه می دانید قبولی و ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور جمهوری اسلامی ایران بسیار سخت بوده و در رقابت سنگین کنکور دانشگاه های دولتی و آزاد تنها عده ی محدودی شانس پذیرش و ورود بهاین رشته ها را پیدا می کنند. همین امر موجب گردیده تا بسیاری از هم میهنان گرانقدرمان به دلیل علاقه شدید و برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی به کشورهایی که در این رابطه دارای عقبه ی درخشان و دانشگاه های سرشناسی هستند مهاجرت نموده و پس از آن نیز اقدام به مراجعت نموده و به کشور خود خدمت کنند و یا اینکه در همان کشور جذب بازار کار در این رابطه شوند.

کشورهای پیشرو در زمینه ی علم پزشکی و دندانپزشکی همچون انگستان امریکا استرالیا و کانادا می باشند اما برای ورود به رشته های فوق در این کشورها ابتدا می بایست شرایط ورود به این کشورها در این رشته ها را به دقت بررسی نمود و اینکه تبیین کرد چگونه می توان برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در این کشورها اقدام نمود؟

گاها ملاحظه می شود افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در این رشته ها دارند ابتدایا شانس خود را برای ورود به دانشگاه های ایران امتحان نموده اند. این امر نیز خود باعث می شود تا شرایط سنی مناسب برای ورود به رشته های فوق در دانشگاه های کشورهای در صدر در این زمینه را همچون انگلستان و امریکا را از دست بدهند به نحوی که شخص متقاضی پس از اتمام تحصیلات دوره ی دبیرستان و رسیدن به سنین بالاتر مدت ۲ یا ۳ سال را برای گذراندن دوره ی پیش دانشگاهی و قبولی در کنکور در این رشته ها را سپری نموده و پس از عدم اخذنتیجه مورد نظر و به یک باره به ادامه تحصیل در این رشته ها در کشور انگلستان یا امریکا روی می آورند. اما غافل از اینکه کشورهای فوق برای جذب دانشجو در این رشته ها عمدتا شرایط سختی را وضع نموده و در عمل امکان ادامه تحصیل برای این افراد در رشته ی مورد نظر خویش محقق نمی گردد. کما اینکه هزینه تحصیل در این کشورها نیز علیرغم کیفیت بالا بسیار سنگین بوده که غالب افراد از عهده ی پرداخت آن نیز بر نمی آیند. لذا بسیاری از این عزیزان به فکر چاره ای برای راه جایگزین می باشند تا از این طریق در کشورهایی دیگر برای تحصیل در رشته ی پزشکی و دندانپزشکی اقدام نمایند که هم مشکلات شرایط سنی مانع حضورشان در آن کشور نشود و هم اینکه از عهده ی پرداخت هزینه ها متناسب با سطح درآمد خویش برآیند.

 

در این بین نیز کشورهایی نظیر هندوستان فلیپین ارمنستان قبرس و غیره وجود دارند که متقاضیان تمایل ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی را در آن ها دارند. اما نکته ی قابل ذکر در رابطه با این کشورها جایگاه و اعتبار بین المللی مدارک دانشگاه های این کشورها است که متاسفانه عمده ی دانشگاه های کشورهای فوق الذکر دارای رنکینگ بسیار ضعیف بوده و همچنین مدارک صادره از آن ها نیز مورد تاییدنبوده و بر این اساس شرایط فعالیت و کار برای دانشجویان فارغ التحصیل از این دانشگاه ها فراهم نیست.

موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) با استفاده از تجربه ی چندین ساله خود در امر مهاجرت تحصیلی در همین زمینه نیز فکر چاره نموده است. با توجه به خیل متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی از یک سو و شرایط سخت پذیرش در این رشته ها در کشورهای درجه یک در این عرصا از سوی دیگر و همچنین عدم وجود کیفیت آموزشی مناسب در کشورهایی همچون هند موسسه مشاوره ای mie به منظور برآوردن نیاز متقاضیان و با در نظر گرفتن این امر که افراد پس از اتمام تحصیل به راحتی در داخل کشورمان شروع به کار نمایند و مدارک تحصیلی آن ها بی هیچ مشکلی مورد تایید قرار گیرد، با انجام تحقیقاتی گسترده در زمینه رنکینگ و سطح کیفی آموزشی دانشگاه های روسیه شرایط را برای ورود به این کشور و ادامه تحصیل در رشته  پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را بسیار مساعد می بینید. این امر از آن جهت تقویت می گردد که افراد دیگر هیچ گونه نگرانی دررابطه به بالا رفتن سن خود و عدم امکان تحصیل در رشته  پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را نخواهند داشت. چرا که مطابق قوانین داخلی کشور روسیه امکان تحصیل در این رشته ها برای افراد بالا سن ۲۰ سال نیز مهیا می باشد. در بسیاری مواردحتی افرادی با دارا بودن سن ۲۵ سال نیز به راحتی وارد دانشگاه های معتبر روسیه شده و به ادامه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در روسیه پرداخته اند.

 

نکته ی دیگری که در این باره می بایست مورد توجه قرار گیرد، زبان تحصیل در این کشور است. در این باره باید بیان داشت که امکان ادامه تحصیل به زبان روسی و انگلیسی بوده و این امر به انتخاب خود شخص می باشد که به کدامیک از این دو زبان ادامه تحصیل دهد. به علاوه اینکه برای اینکه بتوان در رشته ی پزشکی و دندانپزشکی ورود پیدا کرد فرد به هیچ وجه ملزم به ارایه ی هیچ گونه مدرک زبان نبوده و متقاضیان تحصیل در رشته  پزشکی و دندانپزشکی در روسیه فقط می بایست در ابتدا یک دوره ی ۶ الی ۹ ماهه ی پات فک را بگذراند. دوره ی مزبور در حقیقت به اموزش مباحث پایه ای علم پزشکی پرداخته و همچنین امکان اشنایی افراد به زبان انتخابی روسی یا انگلیسی را فراهم می نماید. متقاضیان نیز می توانند توانایی های زبانی خود را برای ورود به دوره پزشکی از این طریق تقویت نمایند. از امتیازات قابل توجه تحصیل در رشته  پزشکی و دندانپزشکی در روسیه هزینه بسیار کم تحصیل بسیار پایین و در عین حال با کیفیت آموزشی بالا است به گونه ای که فرد تنها با پرداخت ۷ الی ۸ هزار یورو درسل در این رشته ها تحصیل کند. این هزینه در قیاس با کشورهایی دیگر در این سطح بسیار پایین می باشد. انتخاب این کشور برای افرادی که توانایی پرداخت هزینه های بالا را برای تحصیل ندارند ایده آل و مناسب می باشد. موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) با استفاده از مشاورین و وکلای مجرب در این زمینه شما را برای انتخاب دانشگاه مناسب جهت ادامه  تحصیل در رشته  پزشکی و دندانپزشکی در روسیه یاری می نماید.

یکی از نکات حایز اهمیت دیگری که در این بین می بایست مورد توجه قرار گیرد مسیله ی اعتبار بین المللی مدارک صادره ی دانشگاه های کشور روسیه می باشد. همانطور که می دانید دانشگاه های بسیاری از کشورهای دنیا در مورد پزشکی و دندانپزشکی سخت گیری های زیادی را اعمال نموده و عملا بسیاری از مدارک صادره از دانشگاه های کشورهای دنیا در این رشته ها مورد اعتبار نمی باشد. اما دانشگاه های روسیه از این نظر دارای اعتباری خاص بوده و مدارک پزشکی و دندانپزشکی روسیه در اکثر کشورهای دنیا معتبر می باشد. لذا فارغ التحصیلان این رشته ها از کشور روسیه می توانند برای ادامه تحصیل برای دریافت مدرک تخصص و فلوشیپ به دانشگاه های کشورهای معتبری همچون المان امریکا انگلستان کانادا و استرالیا را انتخاب نمایند. به علاوه اینکه امکان ترانسفر و انتقال در حین تحصیل نیز از دانشگاه خود در روسیه را نیز به کشورهای فوق دارند.

مسیله ی دیگری که متقاضیان تحصیل در رشته  پزشکی و دندانپزشکی در روسیه می بایست به آن توجه ویژه ای داشته باشند بحث هزینه های زندگی در کشور روسیه است. هزینه زندگی در مسکو پایتخت روسیه بیشتر از سایر شهرهای آن می باشد. اما متقاضیان تحصیل در روسیه می توانند با پرداخت بین ۷ الی ۸ هزار یورو در سال از پس تمام هزینه های خود یعنی هزینه مسکن خوردو خوراک پوشاک و بیمه و…برآید.

با در نظر گرفتن جمیع شرایط فوق مشخص گردید کشور روسیه به عنوان کشوری مناسب و ایده آل در رشته پزشکی و دندانپزشکی قلمداد شده و می تواند مقصد مناسبی برای متقاضیان باشد. شما می توانید طی تماسی تلفنی با مشاورین زبده ی موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) به عنوان بزرگترین موسسه حقوقی خاورمیانه اطلاعات بیشتری را در رابطه با تحصیل در رشته  پزشکی و دندانپزشکی در روسیه با تماس مستقیم با دفاتر در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش در خصوص تحصیل در روسیه از جمله تحصیل در رشته  پزشکی و دندانپزشکی در روسیه اخذ نمایید. مشاورین ما با افتخار در خدمت شما هم میهنان عزیز خواهند بود و به طور رایگان به شما سروران گرانقدر مشاوره ی تلفنی خواهند داد.

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (7 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 پاسخ
 1. عاطفه گفته:

  سلام. من ۱۹سالمه. علاقه زیادی به دندون پزشکی در کشور روسیه دارم اما شرایط مالی خوبی ندارم.میشه با بورسیه این رشته رو بخونم؟؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید بتوانید هزینه یک سال تحصیل و زندگی خود را پرداخت نمایید و پس از گذراندن دوره پاتفک می توانید درخواست بورس تحصیلی نمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 2. mie editor3 گفته:

  باسلام‌ خانمی ۲۸ ساله هستم دانشجوی دکتری مدیریت از دانشگاه علوم تحقیقات تهران همسرم فوق لیسانس حقوق مدتی هست قصد مهاجرت و ادامه تحصیل داریم میخواستم اگر امکانش باشه راهنمایی کنید برای کشوری که بهترهست برای شرایط ما و اینکه میتونیم پزشکی بخونیم من خودم فیزیوتراپی خیلی علاقه دارم و ده سال مربی هستم و کارگاهی مربی گری دارم میتونم از این موقعیت استفاده کنن ممنون میشم راهنمایی کنید . مدرک ایلتس ۶.۵ هر دو داریم

  پاسخ
 3. mie editor3 گفته:

  با سلام و احترام خدمت آقای ملک پور … ۳۵ سال سن دارم و دارای فوق دیپلم کشاورزی هستم و معدل دیپلمم ۱۳٫۹۰ می باشد. می خواستم برای رشته دندانپزشکی در کشورهایی که شرایط پذیرش آن را داشته باشم اقدام کنم . میخواستم ببینم کدام کشور را به من توصیه میکنید و بعد از اتمام تحصیل با توجه به شرایط من می توانم در آن کشور یا در کشورهای دیگر برای کار و زندگی اقدام کنم ؟ آیا در کشور گرجستان با توجه به اینکه شرایط برای تحصیل را در آنجا دارم بعد از تحصیلات دندانپزشکی میتوانم اقامت کاری بگیرم؟

  پاسخ
 4. Nazanin گفته:

  باسلام.من ٢١سال سن دارم و ميخواستم برا دندانپزشكي خارج ازكشور مثل روسيه يا اوكراين اقدام كنم وضع مالي زياد خوبي هم ندارم ولي معدل كتبي من ١٩/٥٠ميباشد لطفا من را براي كشور مورد توجه و هماهنگ باشرايطم راهنمايي كنيد باتشكر

  پاسخ
 5. مبین طباطبایی گفته:

  سلام
  من دیپلم تجربی هستم. با معدل ۱۹ و همین امسال فارغ‌التحصیل شدم از دبیرستان… ميخواستم بدونم با توجه به سنم و مدرکم میتونم برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در روسیه اقدام کنم یا نه؟

  پاسخ
 6. عبدالله گفته:

  سلام من میخواستم که در روسیه درس بخونم فقط من نمیدونم که شما من رو تا آخر راه ساپورت میکنید یا خیر و درباره هزینه فقط در اونجا صحبت کردید میخواستم بدونم خودتون چقدر هزینه می گیرید و کلا هزینه به تومان چقدر میشه ممنون اگه جواب بدید

  پاسخ
 7. الهه الهیان گفته:

  سلام من کارشناسی ارشد پرستاری و۳۳ ساله هستم ایا امکان تحصیل در رشته پزشکی یا دندانپزشکی روسیه را دارم ؟ مرسی

  پاسخ
 8. محمد گفته:

  سلام
  من ۳۸ ساله و دیپلم ریاضی ، آیا می توانم در روسیه در رشته پزشکی یا پرستاری یا دندانپزشکی تحصیل کنم؟ هزینه آن چگونه هست؟ تشکر

  پاسخ
 9. رضا گفته:

  باسلام
  اینجانت رضارفیع زاده
  موضوع:ویزای تحصیلی درخارج ازکشور
  ۳۱سال سن دارم بامدرک دی÷لم انسانی
  لطفا برای تحصیل ÷زشکی در خارج ازکشورطبق شرایطم درهرکشوری که باشد راهنماییم کنید.
  متشکرم

  پاسخ
 10. رضا گفته:

  باسلام
  اینجانب رضا رفیع زاده
  ۳۱سال سن با مدرک دی÷لم انسانی
  برای تحصیل ÷زشکی عمومی درخارج ازکشور
  لطفاراهنمایی لازم رامبذول تفرمایید
  درچه کشوری بااین شرایط میتوانم تحصیل کنم؟

  پاسخ
 11. حمید گنجی گفته:

  سلام
  خیلی ممنون از سایت و کانال خوبتون
  لطفا بیشتر توضیح
  درباره هزینه های زندگی و آیا بعد از دو سال میشه اونجا کار پیدا کرد و هزینه ها آیا بعد دوسال تحصیل کمتر میشه
  خیلی ممنون

  پاسخ