دانشگاه های کم هزینه در کشورآمریکا

کشور امریکا ، در شمال قاره امریکا با مرکزیت واشنگتن دی سی می باشد .

کشور امریکا یا The United States of America سومین کشور پر جمعیت در دنیا می باشد . از نظر وسعت و بزرگی رتبه سوم را به خود اختصاص داده است .

کشور امریکا از نظر اقتصادی در جهان بزرگترین اقتصاد را دارا است .

امریکا در حدود ۱۳۰۰۰ میلیارد در سال و سهم ۱۹% قدرت خرید توانسته است تا کنون این رتبه را در دست خود بگیرد .

کشور امریکا دارای نظام جمهوری مشروطه فدرال است . و در غالب قانون اساسی اقدام میکند .

کشور امریکا همان طور که میدانید مهد فرصت ها است و هر فردی خواهان تحصیل و کار در این کشور می باشد . کشور امریکا تابع قانون مهاجرتی commen law یعنی توریست پذیر است

زبان رسمی در کشور امریکا زبان انگلیسی است .  زبان های رایج و مرسوم در کشور امریکا از جمله امریکایی با ۸۲٫۱ % ، زبان اسپانیولی با ۱۰٫۷ % ، زبان های هندی و اروپا با ۳٫۸ % ، زبان اسیایی و اقیانوسیه با۲٫۷ % و سایر زبان های در مجموع سهم ۰٫۷% را به خود اختصاص داده اند .

از بهترین شهرهای کشور امریکا می توان به شیکاگو ، نیویورک ، لس آنجلس و هوستون اشاره کرد.

تحصیل در دانشگا های کم هزینه ی آمریکا

دانشگاه های آمریکا

 مقاطع تحصیلی در امریکا :

در دوره لیسانس شما می توانید در یک دوره چهار ساله تحصیل نمایید و پس از سپری کردن ادوار تحصیلی این مدرک را اخذ نمایید . برای دوره لیسانس در کشور امریکا شما مستلزم داشتن حداقل مدرک IELTS 6 هستید . در کشور امریکا به این خاطر نقش افیسر ویزای شما بسیار پر رنگ خواخد بود از این رو شما می بایست پرونده خود را هر طور که ممکن است قوی نمایید و حداقل معدل تحصیلی را بالا بیاورید تا در دانشگاه های برتر ی برای شما پذیرش را اخذ نمابیم . ما باید برای شما باید در دانشگاه هایی اقدام نماییم که در رتبه بسیار عالی و با قیمت متناسب با رتبه آن قرار داشه باشد . مدارگ مورد نیاز برای اقدامات اولیه پذیرش علاوه بر مدرک IELTS 6 نیاز به ترجمه تمام مدارک تحصییلی با ریز نمرات آنها ، ارائه resume/cv شما و در رشته های گرافیک و طراحی باید portfolio را نیز ارائه دهید .

در مقطع تحصیلی فوق لیسانس ، شما در طی دو  سال تحصیل در این دوره می توانید مدرک master خود را اخذ نمایید . مقطع فوق لیسانس نیاز به مدرک IELTS حداقل ۶٫۵ را دارد . اکثریت دانشگاه های معتبر در کشور امریکا نیاز به مدارک GRE , GMAT علاوه بر مدارک IELTS   و TOFEL شما دارند . در دوره فوق لیسانس شما اجازه هفته ای ۲۰ ساعت کار در هفته را نیز خواهید داشت .

در مقطع دکترا ، در رشته های فنی و مهندسی بدین شکل است که فرد باید در مقطع فوق لیسانس مجدد اقدام نماید و یا مستقیما بتواند اتاد راهنمای خود را برگزیند و ایشان سوپروایزر شما باشند . در دوره دکتری بر اساس پروژه هایی که شما بر می دارید شما می توانید کسب در آمد نیز کنید . این در حالی است که در این مقطع اجازه ۳۰ ساعت کار در هفته را هم به شما کشور امریکا خواهد داد.

دانشگا ه های کم هزینه در آمریکا

آمریکا

 بهترین دانشگاه های کشور امریکا ، می توان به دانشگاه به جدول ذیل اکتفا کرد. جالب است بدانید که کشور امریکا بیشترین تعداد مقالات علمی چاپ شده را دارد و دارای ۱۶۰ جایزه در نوبل است .

دانشگاه های کم هزینه در کشور امریکا:

University of texas at dallas که هزینه تحصیل شما سالیانه در حدود ۸۵۰۰ $ الی ۱۵۵۰۰$ خواهد شد که هزینه زندگی د رحد متوسط خواهد شد و تعدادی کار پارت تایم در دانشگاه موجود است . شما در این  دانشگاه می توانید از طریق سامانه EZPAY هزینه های تحصیل خود را پرداخت نمایید . این سامانه در راستای مدیریت و پرداخت شهریه های تحصیلی دانشجویان تعبیه و طراحی شده است .

University of texas at Arlington که هزینه سالیانه تحصیل شما در حدود ۷۵۰۰$ الی ۱۲۵۰۰$ خواهد بود و هزینه زندگی متوسط است و همچنین کارهای پارت تایم در دانشگاه موجود می باشد. این دانشگاه را به عنوان یک نیروگاه تحقیقاتی در حال پیشرفت و توسعه نام نهادند

Arizona state university دارای هزینه تحصییل در حدود ۸۰۰۰$ الی ۲۱۰۰۰$ خواهد بود شایان ذکر است این دانشگاه بر اساس شایستگی فردی و تحصیلی شما نیز می توانید بورس تحصیلی نیز دریافت نمایید .

University of north Carolina charlotte دارای هزینه تحصیل در حدود ۵۰۰۰ $ الی ۱۵۵۰۰$ و دارای شرایط مناسب برای دانشجویان این دانشگاه است . در این دانشگاه از بیش از ۸۰کشور دانشجو دارد . این دانشگاه به شما می توتند کمک مالی نیز بدهد البته منوط به شرایط خاص خود می باشد

دانشگاه

ایالت

رتبه کلی
در سال ۲۰۱۵

دانشگاه هاروارد ماساچوست ۱
دانشگاه ام آی تی ماساچوست ۲
دانشگاه کالیفرنیا در برکلی کالیفرنیا ۳
دانشگاه استنفورد کالیفرنیا ۴
کلتک کالیفرنیا ۵
دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس کالیفرنیا ۶
دانشگاه شیکاگو ایلینوی ۷
دانشگاه کلمبیا نیویورک ۸
دانشگاه جانز هاپکینز مریلند ۹
دانشگاه پرینستون نیوجرسی ۱۰
دانشگاه میشیگان میشیگان ۱۱
دانشگاه واشینگتن در سن‌لوئیس واشینگتن ۱۱
دانشگاه ییل کانکتیکت ۱۳
دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو کالیفرنیا ۱۴
دانشگاه پنسیلوانیا پنسیلوانیا ۱۵
دانشگاه دوک کارولینای شمالی ۱۶
دانشگاه کالیفرنیا در سان فرانسیسکو کالیفرنیا ۱۷
دانشگاه کرنل نیویورک ۱۸
دانشگاه نورث وسترن ایلینوی ۱۹
دانشگاه ویسکانسین ویسکانسین ۲۰
دانشگاه ایالت رتبه کلی
دانشگاه کالیفرنیا در برکلی کالیفرنیا ۱
یو سی ال ای کالیفرنیا ۲
دانشگاه ویرجینیا ویرجینیا ۲
دانشگاه میشیگان میشیگان ۴
دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل کارولینای شمالی ۵
کالج ویلیام اند ماری ویرجینیا ۶
موسسه فناوری جورجیا جورجیا ۷
دانشگاه کالیفرنیا در سن دییگو کالیفرنیا ۷
دانشگاه ایلینوی در اوربانا شامپاین ایلینوی ۹
دانشگاه ویسکانسین در مدیسون ویسکانسین

۹

دانشگاه های کم هزینه در کشورآمریکا
به این نوشته امتیاز دهید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *