تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان

تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان

تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان

تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان و راههای مهاجرت به آلمان ۲۰۱۸ و شرایط تحصیل در آلمان در این مقاله بررسی می شود. برای مهاجرت تحصیلی به آلمان و بررسی شرایط تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان شما باید از مشاوره وکیل مهاجرت بهره بگیرید. با ما همراه باشید تا سوالات ارائه شده در مورد تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان که در یکی از بخش های زیر بیان می شود را مورد تحلیل و پاسخ گویی قرار دهیم.

ما در این مقاله سعی بر آن داریم که به بحث تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان بپردازیم. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در امر مهاجرت به آلمان و مهاجرت تحصیلی به آلمان و همچنین تحصیل در آلمان و یا اخذ قامت آلمان برای شما مشاوره رایگان ارائه می نماید.

فایل صوتی توضیحات استاد ملک پور در باب تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان و کالج های این کشور

بررسی دانشگاه مونیخ برای تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان

Technical University of Munich

Munich

از برترین دانشگاه های رایگان آلمان برای  تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان میتوان به Technical University of Munich اشاره کرد که از شاخص ترین دانشگاه های رایگان آلمان به حساب می آید . دانشگاه مونیخ آلمان یک برنامه کلی برای دانشجویان خود چه حین تحصیل و چه بعد از تحصیل دارد و نگاه ویژه ای به امر پژوهش کرده است و اگر نگاه اجمالی به افتخارات این دانشگاه داشته باشیم کسب جایزه نوبل را در کارنامه این دانشگاه خواهیم دید و این نشان دهنده ی جایگاه این مرکز علمی میتواند باشد و در سال ۲۰۰۲ به عنوان برترین دانشگاه آلمان معرفی شده است.

همچنین این دانشگاه برنامه ی ویژه ایی برای دانشجویان بین المللی و نگاه ویژه به قاره آسیا دارد به نحوی که اولین محوطه دانشگاه هی این دانشگاه خارج از خاک آلمان در کشور سنگاپور در سال ۲۰۰۲ بنا شد و در داخل اروپا ارتباط نزدیکی با دانشگاه های دانمارک دارد .

نکته مهم در خصوص تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان و دانشگاه مونیخ این است که هزینه های دانشگاه و شهریه در این دانشگاه به اصطلاح رایگان است و دانشجویان از سال ۲۰۱۴ به بعد برای ثبت نام هر ترم باید مبلغ ۱۱۸٫۵۰ یورو بابت هزینه های عمومی مانند بلیط و بیمه پرداخت کنند و از دیگر نکات این این دانشگاه میتوان به اعطای بورس و وام تحصیلی اشاره کرد که کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان اشاره کرد.

این دانشگاه حتی تا فوق دکتری برای دانشجویان سطح علمی دارد و دروس را از لیسانس به بالاتر به زبان انگلیسی و هم آلمانی ارائه می دهد و شروع ترم ها معمولا در زمستان و اول پاییز است و دانشجویان با ارائه مدرک ۶٫۵ ایلتس ویا  b2 المانی میتوانند در این دانشگاه تحصیل کنند

بررسی دانشگاه هامبورگ برای تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان

University of Hamburg

دانشگاه هامبورگ آلمان یکی از دانشگاه های رایگان آلمان و مطرح آن به حساب می آید که دانشکده های متعددی در این دانشگاه وجود دارد ودانشجویان در این دانشگاه در این دانشگاه در حال تحصیل می باشند از جمله معروف این دانشگاه میتوانیم به داشکده های :

 • دانشکده حقوق ، که از دانشکده های معروف این دانشگاه حساب می آید که شامل گروه حقوق عمومی ، گروه حقوق جزا و جرم شناسی و گروه حقوق مدنی میشود اشاره کرد
 • دانشکده کسب و کار ، اقتصاد و علوم اجتماعی آلمان  از دیگر دانشکده های این دانشگاه است که شامل گروه علوم اجتماعی ، گروه اقتصاد
 • دانشکده پزشکی ، که تنها رشته دارو سازی را ارائه میدهد و در رشته ی پزشکی این دانشگاه محدود است
 • دانشکده مدیریت و کسب کار از دیگر دانشکده های این دانشگاه به حساب می آید و همچنین دانشکده روانشناسی نیز در این دانشگاه وجود دارد .

دانشگاه هامبورگ آلمان که از دانشگاه های رایگان آلمان می باشد پذیرای دانشجویان بین المللی نیز میباشد و در رشته های نام برده شده و در مقاطع مختلف این دانشجویان میتوانند تحصیل کنند هزینه ی تحصیل رایگان است و احتیاج به مدرک زبان آلمانی است و حتی بعد از اتمام دوره ی تحصیلی ممکن است که دانشجویان مشغول به کار شوند.

شما عزیزان همواره می توانید در خصوص تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان و تحصیل رایگان در آلمان به صورت مستقیمبا موسسه مشاوره ای ام آی ای و شعبه وین تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید .

برای دانشگاه ماینتز برای تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان

University of Mainz

یکی دیگر از دانشگاه های رایگان آلمان که جزو بهترین های آن نیز به حساب می آید دانشگاه ماینز است این دانشگاه که که حدود ۳۲۰۰۰ دانشجو دارد و بالای ۱۰ دانشکده در این دانشگاه موجود است و جزو قدیمی ترین دانشگاه های رایگان آلمان است که در سال ۱۴۷۷ میلادی تاسیس شده است و تا امروزه جزو بهترین های این کشور به حساب می آید در ادامه به سعی میکنیم دانشکده های این دانشگاه را برای شما نام ببریم.

 • دانشکده پزشکی آلمان ، که این شرایط را فراهم کرده است که چه دانشجویان آلمانی و چه دیگر دانشجویان اتحادیه اروپا و خارج از اتحادیه برای گذراندن این رشته پر طرفدار این دانشکده را انتخاب کنند و این رشته به زبان آلمانی تدریس مشود
 • دانشکده شیمی، علوم دارویی ، علوم زمین از دیگردانشکده های این دانشگاه به حساب می آید
 • دانشکده فلسفه و علم زبان

برای رشته های مدیریتی ، علوم اجتماعی و همچنین الهیات این دانشگاه دانشکده های اختصاصی را در نظر گرفته است
از نظر شهریه نیز مانند اکثر دانشگاه های رایگان آلمان نیز این دانشگاه رایگان است و در مقاطع مختلف اقدام به ثبت نام دانشجو میکند و تحصیل در مقطع لیسانس بالاتر به دانشجویان هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی ارائه میشود و از لحاظ رتبه نیز از بهترین دانشگاه های رایگان آلمان این دانشگاه به حساب می آید .

توضیحات استاد ملک پور (دانشجوی دکترای رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش) در باب تحصیل در آلمان

بررسی دانشگاه فنی برلین برای تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان

Technical University of Berlin

یکی دیگر از دانشگاه های رایگان آلمان دانشکده فنی برلین است که از پر طرفدار ترین دانشگاه های فنی آلمان به حساب می آید که مقصد بسیاری از دانشجویانی است که قصد آن را دارند در دانشگاه های رایگان آلمان در رشته های مهندسی تحصیل کنند و بسیاری از فارق التحصیلان این دانشگاه در حال حاضر در غول های خودرو سازی آلمان مشغول به کار هستند و این خود نشان دهنده ی این مهم است که سطح علمی و پژوهشی این دانشگاه تا چه حد بالا است از دانشکده های این دانشگاه میتوانیم به دانشکده های :

 • دانشکده ریاضی و علوم طبیعی
 • دانشکده برق و کامپیوتر
 • دانشکده مکانیک و سیستم های حمل و نقل
 • دانشکده اقتصاد و مدیریت
 • دانشکده برنامه ریزی ، ساختمان ، محیط زیست
 • دانشکده علوم انسانی اشاره کرد

زمان های ثبت نام این دانشگاه در ژانویه و برای تابستان نیز در اوت است که دانشجویان برای ثبت نام و پیگیری کارهای آموزشی خود باید در این برهه ی زمانی آغاز و پیگیری کنند.

شرایط تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان

در خصوص تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان توجه به اینکه دانشگاه های رایگان آلمان از دانشجویان بابت تحصیل شهریه دریافت نمی کنند اما یک هزینه بسیار ناچیز را دانشجویان باید متقبل شوند که برای ثبت نام و هزینه های تحصیل در دانشگاه برلین آلمان رقمی بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو لازم هست برای هر ترم که این هزینه ها معمولا برای بیمه ی دانشجو ، کارت حمل و نقل وی اخذ می شود.

برای ثبت نام دانشجویان بین المللی نیاز به پاسپورت آنها سابقه ی تحصیلی و ریز نمرات و همچنین ارائه مدرک زبان آلمانی برای مقطع لیسانس و برای مقاطع بالاتر به مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی نیاز است.

با نگاهی کلی به لیست دانشگاه های رایگان آلمان متوجه میشویم نظام آموزشی این کشور نظام آموزشی فراگیر متقاضیان برای ادامه ی تحصیل در این کشور بسیار مشتاق اند علت آن میتواند هزینه ی تحصیل رایگان ، اقامت در یکی از بهترین کشور های اروپایی و همچنین در دسترس بودن بازار کار برای فارق التحصیلان اشاره کرد و شاید تنها علتی که دانشجویان ایرانی بخواهند تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان را برای ادانه تحصیل انتخاب نکنند زبان المانی این کشور باشد که یاد گیری ان مقداری مشکل است با این حساب این عامل باعث نمی شود که المان را به راحتی بتوان از گزینه ها کنار گذاشت .

سخن پایانی در مورد تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان

در پایان سعی کردیم که به بحث مهاجرت به آلمان و مهاجرت تحصیلی به آلمان بپردازیم و نگاهی اجمالی به این مسئله داشته باشیم و برای شما اگر قصد تحصیل در آلمان را دارید و می خواهید تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان را انتخاب نمایید به شما پیشنهاد می شود قبل از تصمیم گیری حتما با وکلای مهاجرت در ارتباط  و از مشاورین ارشد از طریق موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در امر مهاجرت تحصیلی به آلمان و انتخاب دانشگاه های رایگان آلمان و همچنین تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.

لذا اگر می خواهید لیست دانشگاه های رایگان آلمان را داشته باشید و در خصوص تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان دارای سوال وابهام بودید می توانید از موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص مهاجرت به آلمان و تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان و تحصیل رایگان در آلمان و در نهایت اخذ اقامت آلمان مشاوره رایگان دریافت نمایید .

Rating: 5
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (16 نظرات, میانگین: 4٫50 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

23 پاسخ
 1. نهال گفته:

  سلام شبتون بخیر عذرمیخوام من ۱۹ سالمه تو ایران ترم دو رشته علوم تربیتی پیام نور میخونم،میخواستم بپرسم میتونم همین رشته معلمی تو آلمان ادامه بدم??مشکلی نیست؟؟و اینکه رایگانه؟اخه من شنیدم باید مبلغ خیلی کمی پرداخت بشه، و یک سوال دیگه اینکه من چون تو ایران پیام نور میخونم مشکلی پیش نمیاد برام?مانعم نمیشه؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، اگر ورودی شما از طریق کنکور سراسری باشد می توان اقدام کرد اما با توجه به اینکه دانشگاه شما غیر از دانشگاه سراسری است درصد ریسکی برای آن نیز وجود دارد. اگر بتونین مدرک زبان آلمانی با نمره بالا بگیرین میشه اقدام کرد. با توجه به رشته مدنظر باید زبان آلمانی را مسلط باشید تا شرایط بهتری داشته باشید.

   پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، آلمان هم دانشگاه های رایگان و هم دانشگاه های خصوصی دارد. برای تحصیل رایگان می توانید برای دانشگاه های رایگان این کشور اقدام کنید.

   پاسخ
 2. آنا گفته:

  باسلام.۲۰ساله هستم ومشغول خواندن رشته ژنتیک در دانشگاه دولتی شهرکرد.معدل دیپلمم ۱۹٫۲۳است.زبان المانی و انگلیسی روهم تاحدودی خواندم امابرای تحصیل دردانشگاه های خارجی نمیدونم کانادا بهتراست یا آلمان،که بتونم زبان انگلیسی یا آلمانی ادامه بدهم؟
  ممنون میشوم راهنمایی کنید

  پاسخ
 3. a گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشی . من الان کلاس نهمم و برنامه ی من برای اینده وبا توجه به شرایط مالی رفتن برای ادامه ی تحصیل به المان است. نمرات من همیشه ۲۰ بوده و خواهد بود . من هر ساله در المپیاد ها شرکت کرده و جز نفرات اول هستم . امسال انتخاب رشته کرده ودر حال حاضر در رشته ی تجربی هستم . مدرک زبان المانی b2 دارم و می خواهم به بالا تر هم صعود کنم . زبان انگلیسیم حدودا تا یک سال دیگه به پایان می رسه . می خواستم بدونم چه زمانی باید اقدام کنم برای رفتن ؟ چه مدارک دیگری لازم دارم برای رفتن؟ ایا کنکور لازم است یا المپیاد کافیه ؟ حد اقل رتبه کنکور باد چقدر باشه ؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام دوست گرامی باید شرایط کامل شما توسط کارشناسان بررسی گردد که بهتر است برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. سارا گفته:

  سلام من ۱۸ سالمه از کاشان . مدرک زبان ایلس ۷٫۵ دارم زبان المانی هم c2 دارم . رشته تجربیه نمره ی پیشدانشگاهی ۲۰ دارم و دیپلمم هم ۱۹٫۹۵ می خواستم بدونم برای رفتن به دانشگاه های المان دیگه به چه مدارکی لازم است تا بتونم در زمینه ی مغز و اعصاب اقدام کنم. راستی در المپیاد ها هم شرکت کردم و امتیاز های بالایی هم گرفتم . ممنون از تمام زحماتتان

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای دانشگاههای آلمان اقدام نمایید اما با توجه به طولانی بودن وقت سفارت بهتر است شرایط خود را با کارشناسان حقوقی بررسی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 5. زهرا گفته:

  با سلام خدمت آقای ملک پور من لیسانس مدیریت دارم متاهل هستم میخوام واسه فوق ادامه تحصیل بدم توی آلمان ۳۰ سالم هست میخواستم بدونم واسه سنم امکانش هست قبول نکن

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در صورتی که بتوانید مدرک زبان خود را ارائه نمایید می توانید اقدام نمایید اما با توجه به طولانی بودن وقت سفارت آلمان بهتر است برای کشور دیگری اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 6. Mustafa گفته:

  سلام.
  میخوام برای ویزای تحصیلی آلمان درخواست بدم.
  معدلم ۱۹ هست. و در آلمان میخوام رشته کامپیوتر ( نرم افزار ) رو ادامه بدم.
  در حال گذراندن دوره های آیلتس هستم تا مدرک آیلتس ام رو بگیرم.
  ۱۸ سال دارم و پاسپورت هم دارم.
  آیا شرایط دیگه ای لازم هست؟ ویزا به من تعلق میگیره؟ احتمال قبولی در دانشگاها رو دارم یا خیر؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید اقدام نمایید اما باید بتوانید مدرک زبان آلمانی ارائه دهید تا بتوانید برای اخذ پذیرش و سپس ویزا اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید .

   پاسخ
 7. Sara گفته:

  سلام ببخشید من دهمم رشته تجربی میخواستم بدونم با آیلتس ۶/۵میتونم تو کالج های آلمان درس بخونم؟ بعد بازار کار پزشکی اورولوژی تو آلمان چطوره؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای اخذ پذیرش از دانشگاههای آلمان باید دارای مدرک زبان آلمانی باشید همچنین باید قبولی کنکور سراسری داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 8. mie editor3 گفته:

  سلام خدمت آقای دکتر ملک پور عزیز. با عرض ارادت و خسته نباشید خدمت شما و تشکر از زحمات بی دریغ شما. بنده ۳۰ ساله هستم، مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه سراسری با معدل ۱۷٫۸۰ و کارشناسی مدیریت صنعتی از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل ۱۵٫۷۷٫ دوره ها و تخصص های لازم و مدارک بین الملل حرفه ای در زمینه مدیریت پروژه را گذارنده ام و دارای یک مقاله بین المللی در مجله خارجی هستم. ۶ سال سابقه کار مرتبط دارم و علاقه به ادامه تحصیل یا کار در زمینه مدیریت پروژه در کشور آلمان هستم. میخواستم بپرسم که شرایط تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد برای بنده فراهم هست یا برای ویزای کار اقدام کنم؟ با تشکر از شما

  پاسخ
 9. محمد گفته:

  با سلام و ادب
  برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان یا اتریش باید در کنکور ایران دولتی قبول بشیم و بعد اقدام کنیم یا مستقیم بدون مدرک پیش دانشگاهی و با مدرک کاردانی حسابداری [و برق]( و با معدل بالای ۱۷ در مقاطع تحصیلی) میتونم در کالج اقدام کنم؟
  کدوم راه برای پزشکی سریع تر و مطمئن تره؟
  با سپاس از توجه شما

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای ورود به رشته های پزشکی در آلمان باید قبولی کنکور سراسری و مدرک B2 آلمانی داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید علاوه بر آن اخذ ویزا محدودیت سنی وجود دارد و بهتر است شما کاملا بررسی گردد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 10. رامین گفته:

  با سلام خدمت آقای ملک پور و دوستان.بنده دارای مدرک دیپلم تجربی و پیش دانشگاهی با معدل ۱۵ میباشم ،۲۲سال سن دارم و خدمت سربازی ام را گذرانده ام.از آنجا که علاقه زیادی به طراحی جامدات(مهندسی مکانیک) دارم و میخواهم در سال آینده دانشگاه آزاد ثبت نام کنم.لازم به ذکر است که دارای مدارک نقشه خوانی و مدلسازی با نرم افزار را دارم.و زبان آلمان رو به تازگی شروع کردم .سوال بنده از جنابعالی اینست که با این شرایطی که در حال حاضر دارم آیا پیشنهاد میدهید مدرک کارشناسی ام را در ایران بگیرم و برای ارشده آلمان اقدام کنم یا با این شرایط برای(البته بعد از اخذ مدرک زبان)کارشناسی المان?

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   شما امکان اقدام هم برای آلمان و هم کشورهای دیگر را دارید اما در ابتدا باید بتوانید مدرک زبان خود را ارائه نمایید تا بتوانید پذیرش تحصیلی خود را اخذ نمایید اما بهتر است شرایط شما به طور کامل توسط کارشناسان ما بررسی گردد که می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 11. mie editor3 گفته:

  سلام من ۱۹ سالم هست و کاردانی حسابداری. برای ادامه تحصیل می خوام به المان یا ایتالیا برم. هر کدام که هزینه کمتر باشد.

  پاسخ