تحصیل در جمهوری چک

تحصیل در رشته پزشکی در کشور چک (تحصیل در کشور چک ،وکیل مهاجرت به چک –اخذ اقامت چک ازطریق تحصیل-اعزام دانشجو به چک )

کشور چک یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد که دارای دانشگاه هایی با سطح علمی بالا و معتبر میباشد. تحصیلات در کشور چک به سبب اینکه در اتحادیه اروپا قرار دارد ازلحاظ رنکینگ دانشگاهی و پس از پایان تحصیلات از لحاظ کاریابی مناسب است. سیستم دانشگاهی در کشور چک بسیار قدیمی است و به صورت یک سنت از برتری علمی در آمده است. دانشگاه های پزشکی کشور چک اکنون با ارائه ی آموزش دوره های پزشکی به زبان انگلیسی در سطح بین المللی به عنوان یکی از دانشگاه های مشهور بین المللی شناخته شده و به دانشجویان این امکان را میدهند تا همان رشته ی منتخب خود را برگزیده و ادامه دهند. این دانشگاه ها واحدهای دوره های پزشکی را که به صورت کامل به زبان انگلیسی تدریس می شوند  در بالاترین کیفیت ارائه میدهند.

اکنون این موضوع به عنوان یک طرح موفق  تبلیغاتی در تیترهای دانشگاه ها و رسانه ها قرار دارد، همانگونه که در صفحات  بسیاری از دانشگاه ها ، بیمارستان ها ، آکادمی ها و انجمن های معتبر پزشکی معرفی شده است.  نکته قابل توجه  این است که مدارک دانشگاه های کشور چک مورد تایید کشور امریکا، کانادا و سایر کشور اروپایی میباشد.

هزینه تحصیل در کشور چک در مقطع سالانه ۱۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو میباشد و این مبلغ مشابه هزینه با بعضی دانشگاه های آمریکا ، انگلستان و کشورهایی نظیر آن است.

سیستم آموزشی دوره های پزشکی:

۱.دوره های انگلیسی رشته پزشکی به صورت عمومی دوره های ۶ ساله هستند اما در بعضی دانشکده ها برای دانشجویانی که توانایی داشته باشند این امکان وجود دارد تا طی مدت ۵ سال این دوره را تمام نمایند.( امروز نام موسسه حقوقی ملک پور به خدمات و صداقت مشهور است )

۲.از نقطه نظر هزینه های تحصیل ، حتی اگر دوره ی ۶ ساله باشد ،این سیستم آموزشی نسبت به کشور های دیگر من جمله کشور انگلستان  ارزانتر است. البته بدیهی است سطح  دانشگاه انگلستان بسیار بالاتر است از  دانشگاه های چک می باشد اما ازلحاظ هزینه حتما چک ارزان تر است.

۳.همچنین یک دوره  مرور دو هفته ای Optional هم وجود دارد که میتواند به  شانس بیشتر متقاضیان در اخذ این مدرک  کمک کند.( سوالات خود را از موسسات حقوقی معتبر و در صدر آن از موسسه حقوقی دکتر امیر محمد ملک پور سوال نمایید.)

۴.علاوه  بر آن  امکان گذراندن یک دوره ی مقدماتی یک ساله، پیش از درخواست پذیرش برای دوره ی پزشکی اصلی، در C.M.U.C.A.S وجود دارد که در Abbey College و در یک دپارتمان  کاملا امن و تضمین شده  قرار دارد و نسبت به دوره ی ۲ ساله ی  A Level  نسبتا راحت تر است.

۵.دانشجویان ممکن است یک دوره ی مقدماتی در کنار دوره های conventional A-level مطالعه کنند که فرصت تحصیل  مناسبتری را در کلاس های با سطح بالاتر به صورت همزمان برای آنها ایجاد میکند.

۶.تمام دوره های مقدماتی C.M.U.C.A.S. به صورت اختصاصی در Abbey College برگزار میشود.شما البته می توانید جهت پزشکی از همان سطح پیش دانشگاهی در انگلستان شروع کنید ، جهت اطلاعات بیشتر از مشاورین موسسه حقوقی ملکپوریا سایر موسسات معتبر  سوال بفرمایید.

۷.کلیه ی مراحل تحصیلی شما باید در اسرع وقت پیگیری و انجام شود که در این راستا نمایندگان فعال ما در سطح دنیا با تجارب خود آماده ی ارائه ی خدمات به متقاضیان هستند. تمام دانشجویان و متقاضیان این دوره ها لازم است به همین نمایندگان رسمی ما مراجعه کنند که جهت اطلاع از لیست معرفی آنها با ما تماس بگیرند.

       دانشگاه علوم پزشکی کشورچک برای مدرک پزشکی در داخل جمهوری چک دانشگاههایی را به شرح زیر معرفی می کند:

 

دانشگاه چارلز (Univerzita Karlova)

این دانشگاه در سال ۱۳۴۸ توسط شاه بوهیمن و پادشاه امپراتوری مقدس رومی، چارلز چهارم ، یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه ها در مرکز اروپا میباشد.

دانشگاه  چارلز از آن دسته  دانشگاه ها در کشور چک میباشد که در سال ۱۹۹۲ برای جذب دانشجویان از کمیته بین المللی تصمیم به تدریس برخی از دروس به زبان انگلیسی کرد. این دانشگاه اولین و  برجسته ترین و قدیمی ترین  دانشکده پزشکی پراگ می باشد.

دوره هایی  که در دانشگاه چارلز ارائه میشود پزشکی و دندانپزشکی میباشد. دوره های  پزشکی را می توان در یکی از دانشکده ها که بخشی از دانشگاه میباشند مورد مطالعه قرار داد.CMUCAS (خدمات دوره پذیرش دانشگاه علوم پزشکی چک)  کمک کرده است تا بسیاری از دانش آموزان به هدف خود که کسب مدرک پزشکی میباشد از این مسیر جایگزین دست یابند.این کالج با توجه به سابقه بسیارعالی به عنوان تنها مرکز دانشگاه های  UK  در چک منصوب گردید. دفتر مرکزی C.M.U.C.A.S. در محل این کالج قرار دارد. دانشگاه شامل دانشکده اول پزشکی در دانشگاه چارلز در پراگ و دانشگاه ماساریک در برنو که به طور خاص  برای دانش آموزان انگلیسی زبان که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند انتخاب شده اند .اعتبار و امکانات دانشگاه  با موسسات بریتانیایی مقایسه میشود. دانش آموزان جدید با آگاهی از استاندارد بالا از آنچه در طول سال تحصیلی در دسترس آنها قرار میگیرد شگفت زده میشوند.

دانشگاه ماساریک در شهر برنو 

برنو دومین شهر بزرگ در جمهوری چک، با جمعیتی در حدود۴۰۰۰۰۰ نفر  است . این شهر مرکز اصلی منطقه زیبای  موراویا در جنوب جمهوری چک  است ، و حدود ۱۰۰ کیلومتر از وین درکشور اتریش فاصله دارد. این شهر تاریخ ۱۰۰۰ ساله دارد و مرکز مهمی در اروپای مرکزی می باشد و امروزه قطب مهم حمل و نقل با یک فرودگاه بین المللی است و همچنین یک مرکز آموزشی با تعدادی دانشگاه تخصصی با رشته های مختلف است که  دانشجویان بین المللی زیادی را جذب می کند. دانشگاه ماساریک در برنو به نام اولین رئیس جمهور چکسلواکی است ، و مدرنترین دانشگاه است چه از لحاظ امکانات ارائه شده، محل اقامت و جاذبه های دیگر شهر. بسیاری از ساختمان ها با نام تجاری  CMUCAS  جدید می باشند و یا به طور کامل مرمت شده اند. همچنین تعدادی طرح های توسعه یافته وجود دارد که اخیرا به اتمام رسیده است. این دانشگاه شامل ۹ دانشکده و بیش از ۱۹۰ دپارتمان می باشد. همچنین این دانشگاه با بیش از ۳۰۰۰۰ دانشجو یکی از معتبر ترین مؤسسات آموزش عالی در اروپای مرکزی است.  ما ساریک یک دانشگاه تحقیقاتی شناخته شده در جهان است و دومین رتبه را در کل موسسات آموزش عالی چک با درخواست های پذیرش بیشتری نسبت به بقیه داراست. این دانشگاه تعدادی دانشجوی بین المللی دارد همچنین دفتری برای این دانشجویان دارد که به دانشجویان با مشکلات به خصوص کمک کند. ماساریک باارائه برنامه های  کاملی در پزشکی عمومی  یکی از معدودترین دانشگاه هایی است که برنامه های دندان پزشکی را نیز ارائه می دهد که کاملا به  زبان انگلیسی تدریس می شود و برای اقامت دانشجویان  مکانی از قبل اختصاص داده شد است.

مدت زمان برای اخذ مدرک در رشته پزشکی عمومی  ۶ سال و رشته دندانپزشکی ۵ سال می باشد.امتحانات متفاوتی از موضوعات مختلف در هر دو رشته برای اخذ مدرک تنظیم شده است. حقیقتا  بازخوردی که اخیرا از دانشجویان گرفته شده بسیار مثبت بوده است.

دانشگاه الوموک

این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه در موراویا و دومین دانشگاه قدیمی  در جمهوری چک است که  در سال ۱۵۷۳ به عنوان یک دانشگاه دولتی در الوموک تاسیس شدو توسط اجتماع کاتالوگ های رومی اداره می شد. همچنین در آن زمان مسند مقام اسقفی بود. در ابتدا تنها الهیات درانجا  تدریس می شد ، اما به زودی رشته های فلسفه، حقوق و طب به آن اضافه شد در حالی که در دهه ۱۷۷۰ پس از اصلاحات غیرمتعارف پادشاه جوزف دوم به طور فزاینده ای نظارت دولتی بر آن حاکم بود و  امروزه این دانشگاه یک دانشگاه عمومی است. دانشکده پزشکی و دندان پزشکی برنامه مطالعاتی را به زبان انگلیسی در پزشکی عمومی ظرف ۲۰ سال اخیر راه اندازی کرده است و برنامه دیگر آن دندان پزشکی است. دانشکده پزشکی در همان دانشگاه به عنوان بیمارستان دانشگاه واقع شده است، به این معنی که نیازی به هر گونه رفت و آمد نیست ،آموزش در یک مکان اتفاق می افتد و  بسیاری از کلینیک ها  از سالن سخنرانی فقط چند دقیقه پیاده روی است.  امروزه  این دانشگاه مثالی از یک دانشگاه قدیمی در یک شهر کوچک است ، مانند دانشگاه ییل در نیوهون و دانشگاه توبینگن در توبینگن. شهر الوموک دارای ۱۰۰،۰۰۰ نفر جمعیت ( و همچنین بسیاری در حومه شهر  ) ، و برخی از ۲۵،۰۰۰ نفر دانشجو ( از جمله کسانی که در موراویا کالج الوموک ) است، که بالاترین تراکم دانشجویان دانشگاه ها در مرکز اروپارا شامل می شود. شهر بسیار قدیمی و زیبا است و توسط امکانات ورزشی و طبیعت احاطه شده است. چهره های شاخص بسیاری از جمله آلبرت انشتین و گرگور مندل در این دانشگاه درس خوانده اند و تدریس کرده اند.

خلاصه
۱- ۲۷۵ £ غیر قابل استرداد جهت ثبت نام / هزینه آزمون با برنامه ارسال می شود.

۲- مبلغ مربوط به  revision course باید پرداخت شود ( این رشته دارای محدودیت میباشد و افرادی که زودتر پرداخت کنند در این دوره قبول خواهند شد)

۳- £ ۱٫۹۵۰ هزینه های آموزشی باید به CMUCAS قبل از تاریخ امتحان پرداخت شود. متقاضیان میتوانند محل آزمون ارائه شده در روز مصاحبه را بپذیرند. مکان ها محدود میباشد و زمانی که به آنها ارائه میشود باید بلافاصله ان را بپذیرند. اگر متقاضی در امتحان قبول نشود پول او ظرف مدت ۱۰ روز کاری استرداد میشود، این پول برگردانده نخواهد شد اگر مکانی در هر یک از دانشگاه های اتحادیه اروپا باشد.

۴- هزینه های مربوط به دانشگاه به متقاضیانی که در آزمون قبول شده اند که شامل جزئیات نحو پرداخت و زمان آن است برای آنها صادر خواهد شد. در مورد دانشگاه چارلز ۱۰% از مبلغ سال اول بعد از امتحان ورودی مورد نیاز است. این ۱۰ % برای نگاه داشتن محل برای شما میباشد و قابل استرداد نیست .

استرداد وجه

هزینه ثبت نام / امتحان است غیر قابل استرداد میباشد. هنگامی که دوره شروع میشود و برای آن جا گرفته میشود دیگر هزینه قابل استرداد نیست.

هزینه امتحان در صورت قبول نشدن کاندیدا طی ۱۰ روز کاری باز گردانده میشود . در صورت وجود نشانه جهت قبول نشدن عمدی فرد در امتحان  تمام اختیارات در دست مدیر CMUCAS میباشد.

۱۰ % از هزینه سال اول جهت رزرو مکان  و جا قابل استر داد نمیباشد.

هزینه تحصیلی فقط قابل استرداد است اگر محلی به  نامزد ارائه نشود.

اگر دانشجو ثبت نام کند اما اخراج شود هیچ باز پرداختی به او تعلق نخواهد گرفت ، لطفا دقت فرمایید اینها اطلاعات اولیه می باشد و چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر دارید ، می توانید با موسسه حقوقی ملکپور تماس حاصل بفرمایید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 نظرات, میانگین: 4٫50 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 پاسخ
 1. سلمان رضایی گفته:

  با عرض سلام
  لطفاً در مورد تحصیل رشته پرستاری در دانشگاه چارلز وهزینه ها و شرایط تحصیل توضیحات بیشتری بدید واینکه آیا با ۲۹ سال سن میشه کارشناسی پرستاری خوند در چک؟

  پاسخ
 2. eli ahmadi گفته:

  سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر ملک پور.لطفا درمورد شرایط و کل هزینه ی دوره های زبان در کشور چک توضیح بفرمایید و اینکه آیا با همراه میتوانیم از ابتدا اقدام کنیم و همراه اجازه کار دارد؟ و سوال آخر : در مورد مقدار موجودی بانکی و بیمه لطفا توضیح بفرمایید.ممنون از پاسخ‌گویی شما.پایدار و سلامت باشید

  پاسخ
 3. حسام گفته:

  سلام خدمت شما، ببخشید، واسه کسی که لیسانس رادیولوژی و دارای ۷ سال سابقه کار هست آیا این امکان وجود داره که بدون محدودیت سنی بتونه پزشکی چارلز چک تحصیل کنه، نظر به اینکه سن شخص متقاضی ۳۱ سال هستش. اگر مقدور نیس شما چه کشوری رو پیشنهاد میدین، ضمنا معدل دیپلم و پیش ۱۵ می باشد.

  پاسخ
  • امید جلالی فراهانی گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما
   احتراما با توجه به فرمایش شما حتما در این زمینه اطلاعات جامع در اختیار شما متقاضیان عزیز قرار داده خواهد شد و برای اگاهی از این موضوع میتوانید با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان شوید.
   موفق و پیروز باشید
   شماره تماس:
   ۸۸۵۶۷۳۴۰
   ۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۸۸۰۸۸۶۱۴

   پاسخ