تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

شرایط تحصیل در دانشگاه های ایتالیا و قوانین اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا چگونه است ؟ راههای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و تحصیل در دانشگاه های ایتالیا در چه رشته هایی امکان پذیر است؟ هزینه های تحصیل در دانشگاه های ایتالیا چقدر برآورد شده است؟ آیا با شرایط تحصیل در دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی و راههای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای ایتالیا آشنایی دارید؟ تحصیل در دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد به چه صورت می باشد و چه شرایطی دارد؟ تحصیل در دانشگاه های ایتالیا در مقطع دکترا چگونه است؟ آیا تحصیل در دانشگاه های ایتالیا منجر به اخذ اقامت در ایتالیا می شود؟ موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله تلاش نموده است در ارتباط با تحصیل در دانشگاه های ایتالیا اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهد ، امید است مفید واقع گردد.

ایتالیا یکی از هشت کشور صنعتی جهان محسوب می شود که در جنوب قاره اروپا واقع شده است. مردم این کشور به زبان ایتالیایی صحبت می کنند و دین اکثریت آن ها مسیحی است . کشور ایتالیا از شبه جزیره ایتالیا و جزیره های سیسیل و ساردنی تشکیل شده است و شهر رم را می توان پایتخت این کشور نامید. آب و هوای کشور ایتالیا ۴ فصل بوده و زیبایی این کشور شهرت جهانی دارد، کشور ایتالیا به منزله عضویت در اتحادیه اروپا استانداردهای بالایی در زمینه های بهداشت ، خدمات اجتماعی و درمانی ، خدمات بیمه ای و …. را داراست هم چنین واحد پول در این کشور یورو می باشد .

در خصوص تحصیل در دانشگاه های ایتالیا می توان بیان نمود که امروزه به دلیل اعتبار بالای دانشگاه هایی همچون پلی تکنیک میلان، بولونیا، ساپیینزا و …. در کشور ایتالیا ، وجود اساتید حرفه ای و مجرب، امکانات تحصیلی بالا، امکان اخذ بورس تحصیلی و بسیاری از ویژگی های دیگر بسیاری از دانشجویان کشور ایتالیا را برای تحصیل و اقامت ایتالیا برمی گزینند. امکان تحصیل در کشور ایتالیا در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای دانشجویان وجود دارد و دانشجویان می توانند با هزینه حدود هزار تا ۳ هزار یورو در سال در این کشور در تمامی مقاطع تحصیلی در ایتالیا به تحصیل بپردازند. بر اساس قانون کشور ایتالیا امکان تحصیل برای تمامی اقشار این کشور میسر بوده و افراد می توانند با کمترین هزینه در دانشگاه های ایتالیا تحصیل در دانشگاه های ایتالیا داشته باشند .

تحصیل در دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی :

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا می توانند پس از اخذ مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود برای اخذ پذیرش ار دانشگاه های ایتالیا اقدام نمایند. اکثر دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی آزمون ورودی دارند و دانشجویان برای تحصیل در این مقطع ملزم به سپری نمودن آزمون می باشند اما معدود دانشگاه هایی نیز وجود دارند که برای تحصیل در آن ها نیازی به سپری نمودن آزمون ورودی نمی باشد. طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور ایتالیا ۳ تا ۴ سال بوده و زبان تدریس در آن ایتالیایی می باشد، حال این سوال مطرح می شود که آیا امکان تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی وجود دارد؟ لازم به ذکر است که تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا برخی از رشته ها در کشور ایتالیا همچون رشته های مدیریتی مانند مدیریت عمومی و مدیریت امور مالی، علوم مهندسی، مهندسی مکانیک، بیوتکنولوژی و …. به زبان انگلیسی نیز ارائه و تدریس می گردد. هم چنین متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا می توانند در کلاس های زبان ایتالیایی در کشور خود ثبت نام نموده و با قبولی در امتحانات این دوره ها برای تحصیل به زبان ایتالیایی در این کشور آماده شوند. شروع دوره در این مقطع ماه سپتامبر می باشد. در این مقطع رشته های علوم فنی و مهندسی، علوم زیستی، تجارت و اقتصاد، مدیریت و …. تدریس می شود. دانشجویان در تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های ایتالیا به صورت پاره وقت ۱۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند و به ازای هر ساعت کار می توانند ۸ تا ۱۰ یورو دستمزد دریافت نمایند. دانشجویان در این مقطع می توانند برای کاهش بخشی از هزینه های خود از بورس های استانی ۲۵۰۰ یورویی که بدون توجه به نمرات، معدل و شرایط دانشجو به وی اعطا می شود، استفاده نمایند.

تحصیل در دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد :

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا می توانند پس از اخذ مدرک کارشناسی و مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۶ یا معادل آن به زبان ایتالیایی برای اخذ پذیرش ار دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا ۲ ساله بوده و زبان تدریس در آن ایتالیایی و انگلیسی می باشد. دانشجویان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های ایتالیا به صورت پاره وقت ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند و به ازای هر ساعت کار می توانند ۸ تا ۱۰ یورو دستمزد دریافت نمایند . در این مقطع رشته های ریاضیات، مهندسی، فیزیک، کامپیوتر، اقتصاد، سیاست و …. تدریس می شود. دانشجویان در این مقطع نیز همانند مقطع کارشناسی می توانند برای کاهش بخشی از هزینه های خود از بورس های استانی ۵۰۰۰ یورویی که بدون توجه به نمرات، معدل و شرایط دانشجو به وی اعطا می شود، استفاده نمایند هم چنین امکان دریافت بورس تحصیلی از دانشگاه محل تحصیل با توجه به شرایط دانشجو نیز برای وی وجود دارد.

شما عزیزان در خصوص بحث شرایط تحصیل در دانشگاه های ایتالیا و راههای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و همینطور قوانین مهاجرت تحصیلی به ایتالیا همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص بحث قوانین تحصیل در دانشگاه های ایتالیا مشاوره رایگان اخذ نمایید .

 

تحصیل در دانشگاه های ایتالیا در مقطع دکترا:

متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا می توانند پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد و مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۶.۵ یا معادل آن به زبان ایتالیایی برای اخذ پذیرش ار دانشگاه های ایتالیا اقدام نمایند. طول دوره تحصیل دکترا در کشور ایتالیا ۳ تا ۴ ساله بوده و زبان تدریس در آن ایتالیایی و انگلیسی می باشد. برای تحصیل در این مقطع جلب نظر و اخذ پذیرش از یک استاد راهنما یا سوپروایزر الزامی است و داشتن مقالات بین المللی یا ISI، داشتن کتاب، سطح زبان و آیلتس بالا، نمرات و معدل مناسب و …. شانس ویزا را برای فرد متقاضی افزایش می دهد. در این مقطع رشته های فیزیک، ریاضی، پزشکی، مهندسی، حقوق، فلسفه، زیست شناسی، موسیقی، هنر و ….. تدریس می شود. مهلت ثبت نام برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های ایتالیا از ماه مارچ تا دسامبر اعلام گشته است. دانشجویان در این مقطع به صورت پاره وقت ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند و به ازای هر ساعت کار می توانند ۸ تا ۱۰ یورو دستمزد دریافت نمایند. متقاضیان در این مقطع نیز همانند مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند برای کاهش هزینه های خود از بورس های تحصیلی معادل ۸۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ یورو که از سوی دانشگاه به دانشجویان تعلق می گیرد، استفاده نمایند. با توجه به تخصیص بورس استانی و دانشگاهی به متقاضیان تحصیل در دانشگاه های ایتالیا و رایگان بودن تحصیل در این مقطع سالانه افراد بسیاری خواستار ادامه تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا می باشند.

هزینه های زندگی در کشور ایتالیا بر اساس سبک زندگی از ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو متغیر بوده و دانشجو باید ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو در سال هزینه های مربوط به بیمه را در نظر بگیرد. متقاضیان تحصیل در کشور ایتالیا پیش از اقدام برای تحصیل در این کشور باید پشتوانه مالی نشان دهند یعنی باید نشان دهند هزینه های یکسال تحصیل در دانشگاه های ایتالیا و تحصیل و زندگی خود در کشور ایتالیا را دارا می باشند. نکته ای که در کشور ایتالیا مورد توجه قرار می گیرد این گزینه است که کشور ایتالیا امکان بردن همراه را به متقاضیان تحصیل در دانشگاه های ایتالیا تحصیل نمی دهد و افرادی که تمایل دارند برای تحصیل در این کشور اقدام کنند نمی توانند همسر و فرزندان خود را از ابتدای تحصیل همراه خود ببرند. دانشجویانی که به زبان ایتالیایی تسلط دارند پس از تحصیل این فرصت را خواهند داشت تا شغل مناسب با رشته تحصیلی خود را بیابند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. این افراد با کار در کشور ایتالیا و اقامت موقت در این کشور می توانند اقامت دائم را دریافت نمایند، ذکر این نکته ضروری است که اخذ اقامت دائم ایتالیا بسیار دشوار و زمان بر می باشد و افرادی که خواهان اخذ اقامت دائم یا شهروندی کشور ایتالیا می باشند پروسه دشواری را پیش رو خواهند داشت.

تحصیل در دانشگاه های ایتالیا با کیفیت عالی ، نظام آموزشی مطلوب ، تحصیل تقریبا رایگان ، امکان دریافت بورس های استانی و دانشگاهی، هزینه های زندگی مناسب و بسیاری از ویژگی های دیگر سبب انتخاب این کشور توسط متقاضیان تحصیل در دانشگاه های ایتالیا و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ایتالیا برای ادامه تحصیل می شود . این افراد با استفاده از بورس های تحصیلی ، با کمترین هزینه و کیفیت مناسب، تحصیلات خود را ادامه می دهند و با یافتن شغل در این کشور اقامت ایتالیا را دریافت می نمایند، بسیاری از افراد نیز پس از اتمام تحصیلات خود ، برای یافتن شغل متناسب با رشته تحصیلی خود به سایر کشورها مهاجرت نموده و از این کشور به عنوان پلی برای رسیدن به اهدافشان بهره می برند. به طور کلی در این مقاله در ارتباط با کشور ایتالیا ، تحصیل در دانشگاه های ایتالیا، شرایط تحصیل در دانشگاه های ایتالیا، نکات و ویژگی های تحصیل در دانشگاه های ایتالیا ، مقاطع تحصیلی ، هزینه های تحصیل در دانشگاه های ایتالیا و مهاجرت تحصیلی به ایتالیا …. اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شد. شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در ارتباط با تحصیل در دانشگاه های ایتالیا و مهاجرت تحصیلی به ایتالیا با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در این زمینه تماس گرفته و درصدد یافتن پاسخ سوالات خود برآیید و از مشاورین متخصص و کارشناسان مسلط به امور بین الملل در خصوص شرایط تحصیل در دانشگاه های ایتالیا و قوانین اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا مشاوره رایگان اخذ نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...
2 پاسخ
  1. سروش گفته:

    سلام خسته نباشید.یه سوال مهم داشتم ازتون
    ایا با ارائه مدرک ایتالیایی به دانشگاه ها برای رشته ایی مثل فیزیک باز هم ازمون ورودی سر جاش هست؟و سوال دوم : هیچ دانشگاهی در ایتالیا نیست ک در مقطع کارشناسی فیزیک ب زبان انگلیسی باشه؟
    دارم اقدام میکنم و خیلی سردرگمم خواهشا راهنمایی کنید

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *