تحصیل دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی

تحصیل دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی

( مهاجرت تحصیلی به آلمان ، تحصیل در دانشگاه های آلمان ، وکیل مهاجرت به آلمان ، تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان در آلمان ، فواید و مزایای تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان ، تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی

مبحث تحصیل در دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی از مباحث بسیار پر متقاضی در باب مهاجرت های تحصیلی می باشد لذا بسیاری از افراد به خصوص قشر جوان و افرادی که شاید ماه ها یا سال ها به دنبال اخذ یک راه مناسب و قانونی جهت مهاجرت کاری یا تحصیلی به کشورهای صنعتی و تاپ اروپا مانند آلمان بوده اند می باشد ، بنابراین اگر شما نیز سوالی دارید در باب این موضوع که آیا اصلا امکان پذیر است که تحصیل در دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی همواره صورت بگیرد یا خیر ؟

بسیاری از شما متقاضیان این امر در جریان این موضوع هستید که سابقا و در سال های گذشته امکان مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان و تحصیل در دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی وجود داشته و حتی تنوع در اخذ رشته های مختلف و متنوع دانشگاه در این باب موجود بوده است اما یکی از دغدغه ها و نگرانی های بسیاری از متقاضیان  تحصیل در دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی در حال حاضر این است که گویا تغیراتی در قواعد اخذ پذیرش در دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان لحاظ شده که بسیاری از متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های آلمان دیگر واجد شرایط جهت اخذ پذیرش در این دانشگاه ها نیستند و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های آلمان را ندارند ، جهت این دسته از دوستان و عزیزان یاد آور می شویم که به هیچ عنوان قواعدی از سمت کشور مبدا لحاظ نشده و همواره اگر تغییری در باب تحصیل به زبان انگلیسی در یک کشور آلمانی زبان مثل آلمان وجود داشته باشد از سمت دولت این کشور و دانشگاه های آن بوده است .

بر فرض مثال بسیاری از سایت ها و وبلاگ هایی که معتبر نبوده و شاید قدمتی هم ندارند ذکر کرده اند که کشور آلمان به هیچ عنوان من بعد دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی در آنها تحصیل شود ندارند به این دوستان باید متذکر شد که سال هاست آلمان دانشگاه هایی را به زبان انگلیسی دائر داشته و رشته های بسیار مهم و متنوعی را به زبان انگلیسی ارائه داده است و همواره این امکان نه برای همه دانشگاه ها اما به طور خاصه برای بعضی و برخی از دانشگاه های آلمان فراهم داشته اند و این امکان وجود دارد ، بنابراین به طور کلی جهت کسب اطلاعات مکفی در باب  تحصیل در دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی پیشنهاد می شود با مشاورین متخصص در این موضوع تماس حاصل کرده یا از طریق ایمیل مکاتبه نمایید و سوالات خود را در باب تحصیل در دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی به صورت مکتوب پاسخ بگیرید یا به صورت شفاهی مشاوره شوید ، اما اگر شما از نظر زمان و بازه ی زمانی مورد نیاز جهت اقدام برای تحصیل در دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی در مضیغه هستید پیشنهاد میکنیم به سرعت با دفاتر مشاوره حقوقی معتبر که امور حقوقی دانشگاه ها و امور حقوقی اخذ روادید های تحصیلی و غیر تحصیلی تماس حاصل کرده و سوالات خود را بپرسید .

البته به این دسته از دوستانی که متقاضی تحصیل در دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی هستند پیشنهاد می شود منابع بسیار موثقی مانند سایت خود دانشگاه ها نیز وجود دارد که پیشنهاد میکنیم سری به آنها زده و کسب اطلاعات نمایید ، اگر دوستان مسلط به زبان انگلیسی نیستند یا مسلط به زبان آلمانی نیستند و تمایل دارند اطلاعات جامع در باب تحصیل در دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی به دست آورند تقاضا و پیشنهاد می شود که با مشاورین ارشد مجرب تماس حاصل کرده و مشاوره حقوقی شوند ، دقت فرمایید دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی در آلمان رشته هایی را ارائه می دهند به دو دسته تقسیم می شوند دانشگاه هایی که اعتبار کافی را دارند و دانشگاه هایی که صرفا به جهت فروش و با هزینه هایی این خدمات را ارائه می دهند ، دانشگاه هایی که در آلمان به زبان انگلیسی رشته و گرایش هایی را ارائه می دهند و اعتبار بسیار زیادی ندارند به جهت اینکه شما عزیزان باید متحمل هزینه هایی جهت پرداخت شهریه دانشگاه شوید پیشنهاد نمی شود اما همچنان دانشگاه هایی که در شهرهای بزرگ و صنعتی آلمان دایر هستند و دوره هایی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

راه ورود به آنها کمی متفاوت شده بر فرض مثال اگر شما نمره IELTS بالای ۶ نداشته باشید این امکان کنسل نشده اما بسیار دسترسی به آن سخت تر می شود و اگر شما بخواهید در رشته ها و گرایشاتی که در مقاطع دکترا و فوق دکترا است اقدام فرمایید بسیار بسیار مسیر پیچیده و سختی را خواهید داشت لذا نیاز است تا با یک سوپروایزر یا با استاد راهنما یا شخصی که از گروه تخصصی هیئت علمی آن دانشگاه باشد ارتباط برقرار نموده و از طریق او اقدام نمایید که این کار به ذات بسیار کار دشواری است بنابراین پیشنهاد میشود .

اگر اشخاصی به دلیل رایگان بودن تحصیل در دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی این کشور را انتخاب می نمایند کمی انعطاف به خرج داده و بخش تحصیل در دانشگاه های اتریش به صورت رایگان را در همین وب سایت مشاهده و مطالعه نمایند و گاهی اوقات امکان اینکه برخی از دوستان شرایط آن را داشته باشند بسیار بیشتر است و با آنها همخوانی بیشتری داشته باشد بر فرض مثال مزیتی که کشور اتریش نسبت به کشور آلمان در باب ارائه ی روادیدهای تحصیلی دارد عدم وجود ممنوعیت یا محدودیت در بازه ی سنی می باشد یعنی محدودیت سنی ندارد ، بر همگان واضح و مبرهن است که اکثریت افرادی که جهت مهاجرت به اروپا از طریق تحصیل اقدام می نمایند بین سن ۲۰ تا ۳۵ سال می باشد که خیلی از افراد دارای فاصله ( گپ تحصیلی ) هستند که دولت آلمان در سفارت خود جهت ارائه ی روادید تحصیلی امتناع خواهد کرد .

مواردی مانند عدم ارائه ی مدرک زبان ، بالا بودن سن ، وجود گپ تحصیلی در پرونده ی یک شخص متقاضی ، اینها من الجمله مسائل و مشکلاتی است که در سفارت آلمان جهت اخذ ویزای تحصیلی ممکن است متقاضی را دچار مسئله و مشکل نماید اما راه هایی موجود است بر فرض اینکه اگر شما به کشور اتریش به دلیل وجود گپ تحصیلی ورود داشته باشید ، بعد از گذشت ماه ها یا دوره های مشخص با گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان میتوانید از اتریش به آلمان انتقال پیدا کنید و گروهی از این راه ها که میتوانید برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) تماس حاصل نموده و با مشاورین ارشد و متخصص کسب اطلاعات نموده تا بتوانید راه مطمئن و دقیق را به دست آورده و اقدام نمایید .

در ادامه ی این مقاله لیست و اسامی دانشگاه های معتبر و برتر در کشور آلمان که به زبان انگلیسی دوره هایی را ارائه می نماید به شما عزیزان معرفی میکنیم اما دقت فرمایید در انتخاب این دانشگاه حتما با مشاورین ارشد مشاوره داشته باشید و کسب تکلیف نمایید تا اطلاعات جامع درباره این دانشگاه ها و مدارک مورد نیاز آنها اطلاعات مکفی به دست آورید .

دانشگاه فرایبورگ که رتبه آن زیر ۱۵۰ می باشد در مقطع کارشناسی در رشته هایی مانند هنر و علوم به زبان انگلیسی خدمات ارائه می نماید .

  دانشگاه گئورگ آگوست(دانشگاه گوتینگن) که رتبه آن زیر ۱۵۰ است و در رشته هایی مانند زیست شناسی ، میکروبیولوژی به زبان انگلیسی خدمات ارائه می نماید .

دانشگاه لایپزیگ یکی از کهن‌ترین دانشگاه‌های جهان و دوین دانشگاه قدیمی آلمان است که در شهر لایپزیگ در ایالت زاکس قرار دارد که رنک آن ۲۸۹ می باشد و رشته فیزیک به زبان انگلیسی در این دانشگاه تدریس خواهد شد .

دانشگاه یولیوس ماکسیمیلیانس وورتسبورگ یا به عبارت ساده تر دانشگاه وورتسبورگ یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های  کشور آلمان است که در برخی از رشته ها در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی خدمات ارائه می دهد.

دانشگاه هایی که در مقطع ارشد به زبان انگلیسی می باشد اسامی برخی از آنها در زیر ذکر شده است :

دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ (TUM)

دانشگاه فرایبورگ

موسسه فناوری کارلسروهه (KIT)

دانشگاه آخن

دانشگاه آزاد برلین FREIE

دانشگاه هامبورگ

تحصیل دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی
۵ (۱۰۰%) ۱ vote
13 پاسخ
 1. میثم محمودیان
  میثم محمودیان گفته:

  با سلام
  دانشجوی کارشناسی (مترجمی زبان) با معدل ۱۳٫۶۰ و کارشناسی ارشد (زبان شناسی)که تا یک ماهه اینده پایان نامه دفاع می کنم فکر کنم با معدل ۱۶ به پایان می رسونم
  انگلیسیم نه زیاد عالیه نه زیاد بد ielts ندارم متاسفانه…
  برای تحصیل در اتریش و یا آلمان برای تحصیل کارشناسی ارشد به کدام رشته علوم انسانی که سابقا ((مترجمی زبان و ارشد زبان شناسی)) خواندم میتوانم به زبان انگلیسی تحصیل کنم؟ زبان شناسی نمی خوام ادامه بدم چه رشته دیگری میتونم انتخاب کنم؟
  خواهشا عاجزانه میخواهم پاسخگو باشید، متشکرم
  ایا امکان پذیرش و ویزا هست ؟ من هدفم مشخصه برای رفتن برای چالش جدید .هرچه زودتر بشود بهتره
  ۲۷ سال سن دارم .. از عهده مخارج هم برمیام

  پاسخ دادن
  • امید جلالی فراهانی
   امید جلالی فراهانی گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما
   باید خدمت شریفتان عرض کنیم که دانشگاه های کشور اتریش و آلمان هر دو رایگان است برای کشور المان نیاز به مدرک زبان دارید اما برای کشور اتریش خیر
   باید کامل رزومه ی تحصیلی شما برررسی گردد تا مشخص شود که با رزومه شما برای چه رشته هایی امکان اپلای وجود دارد . با توجه به شرایط کلی شما امکان پذیرش و ویزا برای شما وجود دارد اما در این باب اطلاعات جامعی وجود دارد و اگر مایل هستید می توانید برای بررسی پرونده خود با مشاورین ارشد موسسه همکار اقای ملک پور با شماره های ذیل تماس برقرار نمایید .
   موفق باشید
   شماره تماس موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان : ۸۸۵۶۷۳۴۰
   ۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۸۸۰۸۸۶۱۴

   پاسخ دادن
 2. آرش
  آرش گفته:

  روزتون بخیر باشه . آیا دانشگاهای آلملن مدرک کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی که مورد تاید وزارت علوم تحقیقات هست قبول دارن که در مقط ارشد ادامه تحصیل بدیم . در رشته معماری . و در رابطه گپ تحصیلی هم توضیح بدین ممنونتون میشم . با تشکر .

  پاسخ دادن
  • سمیرا میرزاقایی
   سمیرا میرزاقایی گفته:

   با سلام و عرض ادب
   در رابطه با اخذ پذیرش از دانشگاههای آلمان شما امکان اخذ پذیرش خواهید داشت اما احتمال آن بسیار کم خواهد بود و فارغ التحصیلان دانشگاههای سراسری و آزاد شانس بیشتری خواهند داشت لذا شما می توانید با شانس بیشتری برای پذیرش دانشگاههای سوئد، اسپانیا، پرتغال ، ایتالیا و چندین کشور دیگر اروپایی اقدام نمایید
   جهت اخذ توضیحات تکمیلی می توانید با شماره تلفنهای مؤسسه تماس بگیرید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰

   پاسخ دادن
 3. صالح
  صالح گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید و خداقوت خدمت جناب دکتر ملک پور عزیز و همکاران محترم و عزیز ایشان.
  بنده دانشجوی سال آخر کشاورزی دانشگاه آزاد هستم با معدل حدود ۱۴٫۵۰ و ۲۴ ساله دارای کارت معافیت از سربازی نمره آیلتس ندارم ولی با جدیت در حال تلاش برای گرفتن آیلتس هستم.
  میخواستم بدانم آیا با این رشته تحصیلی میتوانم برای ارشد رشته های مدیریت و بازرگانی یا تجارت و امثالهم نظیر بازاریابی بین المللی پذیرش بگیرم از دانشگاه های آلمان؟ و آیا اصلا دانشگاه های خوب در این ضمینه کشور آلمان دارد با این شرایط آلمان چگونه است ؟؟با تشکر از لطف شما بابت پاسخ به سوال اینجانب

  پاسخ دادن
  • سمیرا میرزاقایی
   سمیرا میرزاقایی گفته:

   با سلام و عرض ادب
   جهت تحصیل در رشته های مدبریتی در مقطع کارشناسی ارشد امکان اقدام خواهید داشت اما لازمه این پذیرش سابقه کار در زمینه مدیریت است. ضمنأ جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد می بایست مدرک زبان انگلیسی و یاآلمانی داشته باشید. جهت کسب اطلاعات کامل در این زمینه می توانید با شماره تلفن های مؤسسه تماس بگیرید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰

   پاسخ دادن
 4. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام، من در حال تحصیل در رشته روانشناسی عمومی در یک دانشگاه غیر انتفاعی هستم، میخوام که کارشناسی ارشد رو در خارج از کشور مثل آلمان به زبان انگلیسی بخونم در رشته روانشناسی، بنظرتون میشه، معدلمم ۱۷و سیو دو هستش، ؟

  پاسخ دادن
  • رضا شریفی
   رضا شریفی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   احتراماً به استحضار می رساند شما با توجه به مقطع و رشته تحصیلی خود امکان اخذ پذیرش برای کشور های اروپایی اقدام نمائید لذا برای سال آینده تضمین قوانین امکان پذیر نخواهد بود و پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاوران ارشد حقوق بین الملل موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان بهره مند شید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰

   پاسخ دادن
 5. سارا
  سارا گفته:

  سلام من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم برای فوق لیسانس میخوام به المان یا انگلیس مهاجرت کنم برای ادامه تحصیل نیاز به مدرک تافل یا ایلتس هست؟؟

  پاسخ دادن
 6. parisa
  parisa گفته:

  باسلام و خسته نباشید
  من ۲۸ ساله هستم و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد از دانشگاه امام خمینی قزوین سال ۹۳ در رشته آمار ریاضی می باشم. لیسانسم نیز برای دانشگاه پیام نور قزوین می باشد. مدرک زبان ندارم. می خواستم بدانم برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در کدام کشور می توانم ادامه تحصیل رایگان داشته باشم . همسرم ۳۸ ساله زبان انگلیسی اش فول می باشد و در مقطع کارشناسی ارشد زبان انگلیسی گرایش آموزش تحصیل می کنند و مشکلی جهت گرفتن مدرک ایلتس ندارد. برای کدام یک از ما راحت تر است که دنبال پذیرش در مقطع دکتری باشیم؟ آیا برای ما ویزای تحصیلی امکان پذیر است یا دنبال راههای دیگر برای مهاجرت باشیم؟

  پاسخ دادن
 7. مهتا
  مهتا گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من کارشناسی حسابداری از دانشگاه ازاد هستم با معدل ۱۵ و همسرم ارشد برق الکترکنیک از دانشگاه ازاد اراک و ۴۱ سال سن دارن ایشون و من هم ۳۴ سال یک فرزند ده ساله داریم.میشه برای ادامه تحصیل در آلمان اقدام کنیم ؟

  پاسخ دادن

تعقیب

 1. آتش گفت:

  […] تحصیل دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی – موسسه حقوق… […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *