تحصیل داروسازی در هلند

تحصیل داروسازی در هلند

تحصیل داروسازی در هلند

تحصیل داروسازی در هلند ، تحصیل پزشکی در هلند و تحصیل در هلند می تواند از اهداف هر فردی باشد که علاقمند به تحصیل در رشته ای عالی با آینده ای درخشان است. تحصیل داروسازی در هلند در مقطع لیسانس ، فوق لیسانس ، دکتری و دوره های کوتاه مدت امکان پذیر است که هر کدام شرایط و هزینه متفاوتی دارد. هر شخص متقاضی تحصیل داروسای در هلند باید از برخی اطلاعات آگاهی یابد که ما در این مقاله این موضوع را برای شما بیان می کنیم و سعی می کنیم اطلاعاتی را برای شما بیان کنیم که تصمیم گیری برای تحصیل داروسازی در هلند و تحصیل در هلند برای شما راحت تر باشد.

کشور هلند اولین کشوری می باشد که با اینکه زبان رسمی این کشور انگلیسی نیست ولی دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی را ارائه کرد به همین علت این دوره ها کاملا جا افتاده و کامل می باشند و بر خلاف کشورهایی که به تازگی دوره های انگلیسی زبان خود را ارائه داده اند که کمی بی نظم میباشد این مقاطع در کشور هلند بسیار سطح بالا و با کیفیت بوده و مدارک این دانشگاه ها بسیار معتبر بوده و جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا می باشد. کشور هلند پس از تحصیل ۱ سال به دانشجو فرصت میدهد در این کشور بماند و دنبال کار بگردد که این مورد نیز از مزایای تحصیل داروسازی در هلند میباشد.

بررسی تحصیل داروسازی در هلند

داروسازی ارتباطی بین علوم زیستی و شیمی می باشد که به توسعه داروهای شیمیایی و تاثیر مثبت و امنیت این داروها بر بیماران میپردازد.این رشته تحصیلی میتواند نوآوری در سلامتی انسان برای شما به همراه آورد.

سه رکن اصلی داروسازی دروس زیست ، شیمی و دارو می باشد.در حالی که در سال اول تحصیل دوره ها و واحد های ارائه شده اجباری می باشد در سال دوم و سوم تحصیل بین تحصیل تحقیق محور و تحصیل مراقبت بهداشتی فرد میتواند خود انتخاب کند. اگر شما علاقه مند به مراقبت های بهداشتی هستید، می توانید دوره هایی را انتخاب کنید که مشارکت داروسازان در مراقبت از بیمار را بررسی کنید. از طرف دیگر تحصیل تحقیق محور به فرد اجازه می دهد تا به دنیای مولکولی دارویی برود و ساختار دارویی را تحقیق کند. در هر حال در پایان این دوره ها فرد مدرک آکادمیک خود را اخذ میکند.

تحصیل داروسازی در هلند در مقطع لیسانس

برای تحصیل داروسازی در هلند در مقطع لیسانس فرد ابتدا باید واجد شرایط پذیرش در یکی از دانشگاه های هلند باشد. برای این منظور فرد باید ابتدا دیپلم مورد تایید دانشگاه های هلند را داشته باشد. که به این منظور باید :

دیپلم تحصیلات متوسطه در هلند را اخذ کرده باشد یا یک مدرک دیپلم بین المللی معتبر که در آن دروس مربوط به فیزیک، شیمی ، ریاضیات و … را گذرانده باشد. مثل : دوره A level انگلستان یا دوره Abitur کشور آلمان یا دوره دبیرستان آمریکا.

در هر حال دانشگاه بررسی میکند که مدرک دیپلم فرد برای اخذ پذیرش در دانشگاه کافی می باشد یا خیر. در صورتی که مدرک دیپلم نیازمند گذراندن دوره های پیش نیاز باشد به فرد دوره های پیش نیاز اعلام میشود که می تواند با گذراندن این دوره ها در کالج های خصوصی در کشور هلند این نقصی را بر طرف نماید و پس از آن وارد دانشگاه شود.

همینطور برای پذیرش در مقطع لیسانس داروسازی در صورتی که تحصیلات قبلی فرد کشوری به جز کشور آمریکا، استرالیا، نیوزلند، کانادا ، ایرلند ، سنگاپور ، انگلستان و آفریقای جنوبی باشد باید یکی از مدارک زبان زیر را ارائه دهد:

  • آیلتس آکادمیک ۶ که نمره رایتینگ پایین تر از ۵٫۵ نباشد.
  • تافل حداقل نمره ۸۳
  • مدرک کمبریج که باید در سطح C باشد.

نکته : توجه شود که نیازی نیست هنگام اقدام برای پذیرش دانشگاه مدرک زبان را به همراه داشت و میتوان مدرک را جلوتر نیز ارائه کرد.

نحوه پذیرش تحصیل داروسای در هلند

نوع پذیرش: پس از داشتن شرایط و مدارک مورد نیاز برای پذیرش فرد باید فرم سوالات را پاسخ دهد و فرم درخواست را پر کند. قبل از اتمام فوریه در مرحله دوم فرد برای مصاحبه از طریق اسکایپ با یک استاد مرتبط دعوت می شود که باید در آن از انگیزه های خود و دلایلش برای تحصیل در این مقطع صحبت کند و همینطور مقاله ای در خصوص موضوع مربوطه بنویسد. افرادی که در این مصاحبه از نظر پیش زمینه آموزشی و اهداف و مقاله برتر باشند انتخاب میشوند.

هزینه تحصیل داروسازی در هلند در مقطع لیسانس

۳ دانشگاه برتر در کشور هلند برای تحصیل در مقطع لیسانس وجود دارد که دانشگاه های اوترچ و گرونینگن و لیدن می باشند. هزینه تحصیل در دانشگاه اوترچ برای اتباع اروپایی ۲۳۷۶ یورو در سال  میباشد و برای افراد غیر اروپایی و خارج اتحادیه اروپا مبلغ ۱۴۳۷۲ یورو در سال می باشد. هزینه زندگی در شهر اوترچ نیز بین ۱۰۰۰ تا ۱۶۰۰ یورو در ماه می باشد که بسته به نوع زندگی افراد متغیر است. همینطور دانشگاه گرونینگن نیز داروسازی را در مقطع لیسانس ارائه میکند که سالیانه ۲۰۸۳ یورو برای افراد اروپایی و مبلغ شهریه ۱۴۶۰۰ یورو را در بر میگیرد که نسبت به انگلیسی زبان بودن دوره و کیفیت دانشگاه ها در مقایسه با دانشگاه های کشورهایی مثل سوئیس و انگلستان قیمت کمتری دارد.

تحصیل داروسازی در هلند در  مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل داروسازی در هلند در مقطع فوق لیسانس معمولا روند پذیرش بسته به رشته و دانشگاه متفاوت است. برخی رشته ها در خصوص داروسازی مثل علوم بیو دارویی، کشف و امنیت دارو ، نوآوری پزشکی دارو ، داروسازی صنعتی و زیر شاخه های دیگر در کشور هلند در دانشگاه هایی مثل گرونیگن ، لیدن یا آمستردام ارائه می شوند. عموما برای پذیرش در این رشته ها نیاز به موارد زیر است:

  • داشتن ایلتس ۶٫۵
  • مصاحبه آنلاین با دانشجو در خصوص اهداف تحصیل در دانشگاه و اهداف تحقیقاتی وی
  • لیسانس معتبر در یکی از مقاطع زیست شناسی ، داروسازی ، بیومدیکال
  • ۲ یا ۳ معرفی نامه از اساتید معتبر در دانشگاه مقطع قبلی
  • انگیزش نامه که توسط دانشجو نوشته شده باشد که در خصوص اهداف فرد برای تحصیل در آن کشور و دانشگاه را کامل شرح دهد.

در مجموع پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در زیر شاخه های داروسازی در هلند بسیار رقابتی است و بر اساس سوابق دانشجو و رزومه وی میباشد.

قیمت تحصیل داروسازی در هلند در مقطع کارشناسی ارشد

قیمت تحصیل داروسازی در هلند در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های مختلف و در زیر شاخه های مختلف این رشته متفاوت است. برای مثال هزینه تحصیل در رشته علوم بیو دارویی در دانشگاه لیدن سالیانه ۲۱۱۰۸ یورو می باشد در حالی که تحصیل در رشته نو آوری دارو و داروسازی در دانشگاه گرونینگن ۱۶۳۷۹ دلار در سال میباشد. همینطور هزینه زندگی بین ۸۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار در این شهر متغیر میباشد.

دوره های کوتاه مدت داروسازی در هلند

برای شرکت در دوره های کوتاه مدت داروسازی در کشور هلند نیز میتوان اقدام کرد که این دوره ها در زیر شاخه های داروسازی در دانشگاه هایی مثل اوترچ و دانشگاه آمستردام و اراسموس برگذار میشوند.برای مثال دوره کاربرد فلوروسنس در علوم زیستی دوره ی ۲ هفته ای می باشد که توسط دانشگاه ورای ارائه می شود و هزینه شرکت در این دوره های آموزشی ۱۱۰۰ یورو می باشد.

تحصیل در مقطع دکترا داروسازی در هلند

برای تحصیل داروسازی در هلند در مقطع دکترا باید دنبال جایگاه یا به اصطلاح پوزیشن های موجود در این رشته بود. هر ساله تعدادی پوزیشن برای ورود به این مقطع در نظر گرفته شده است که بسته به پیش زمینه تحقیقاتی فرد و رزومه وی میتواند درخواست برای این پوزیشن ها کند. از مزیت های تحصیل داروسازی در کشور هلند در مقطع دکترا این است که عموما تحصیل در این مقاطع همراه با فاند میباشد و حتی حقوق های نزدیک به ۲۰۰۰ یورو در ماه نیز دارد که با گذشت دوره به ۳۰۰۰ یورو نیز میرسد ولی اخذ پذیرش در این مقاطع کار راحتی نمیباشد و نیاز به انگیزه برای ادامه تحصیل و آشنایی کامل به آزمایشگاه و کارهای تحقیقاتی میباشد که در شرایط مورد نیاز هر پوزیشن کاملا ذکر شده است چه مواردی مورد انتظار میباشد.

نتیجه گیری کلی در مورد تحصیل داروسازی در هلند

در مجموع باید کشور هلند را جزو کشورهای بسیار عالی برای تحصیل در مقطع داروسازی دانست. تحصیل داروسازی در هلند به همان صورتی که دشوار میباشد میتوان شیرین نیز باشد. کیفیت بالای زندگی ، حقوق و مزایای بالای این شغل، فرصت شغلی متنوع و بسیار زیاد برای فارق تحصیلان که چه در عرصه تحقیقاتی و آکادمیک چه در عرصه غیر آکادمیک میتواند از دلایل عمده افراد برای اقدام برای شروع یا ادامه تحصیل داروسازی در هلند میباشد. دانشگاه های سطح بالا و کیفیت آموزشی بسیار عالی در فضایی عالی میتواند تجربه فراموش نشدنی باشد که هر فرد متقاضی تحصیل در رشته داروسازی میتواند این را تجربه کند.

موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه در امر مهاجرت آماده همراهی و مشاوره و کمک به شما علاقه مندان ادامه تحصیل در رشته داروسازی در هلند میباشد که در صورت نیاز به مشاوره و سوال میتوانید با شماره تلفن های موسسه تماس حاصل فرمائید و از مشاوره رایگان تلفنی ما بهره مند شوید. شما می توانید تمام سوالات و تجربیات خود را در مورد تحصیل داروسازی در هلند ، تحصیل پزشکی در هلند و تحصیل در هلند را در بخش پرسش و پاسخ همگانی مطرح کرده تا مورد استفاده دیگر عزیزان نیز قرار بگیرد. امیدوار است که مقاله تحصیل داروسازی در هلند مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (4 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ