تحصیل با تضمین کار در کانادا و بررسی آن

تحصیل با تضمین کار در کانادا ، شرایط ارزان ترین راه تحصیل در کانادا و پیدا کردن کار تضمینی یا در اصطلاح دوره های کوآپ Co-Op در کانادا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا امکان تحصیل با تضمین کار در کانادا وجود دارد؟ شرایط شرکت در دورهای تحصیل با تضمین کار در کانادا چیست؟ دوره های تحصیل با تضمین کار در کانادا یا دوره های کوآپ چقدر طول می کشد؟ میزان سرمایه اولیه مورد نیاز برای تحصیل در دوره های کوآپ کانادا چقدر است؟ چه رشته هایی در دوره های کوآپ کانادا تدریس می شود؟ در این مقاله سعی شده است به این سوالات و سوالات دیگر در باب دوره های کوآپ یا تحصیل با تضمین کار در کانادا پاسخ داده شود و نکات اصلی و حائز اهمیت در این زمینه خدمت شما عزیزان ارائه گردد. بسیاری از شما سروران گرامی بر روی وب سایت های رسمی ملک پور در مورد دوره های کوآپ کانادا سوالات خود را مطرح کرده اید، به همین خاطر بر آن شدیم که مقاله ای جامع در این مورد نگارش نماییم تا به تمامی ابهامات و سوالات شما در باب دوره های تحصیل با تضمین کار در کانادا یا دوره های کوآپ پاسخ داده شود. شما پس از مطالعه این مقاله همواره می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور ؛ همکار MIE اتریش تماس برقرار نموده و از مشاوره رایگان تلفنی درباره ارزان ترین راه تحصیل در کانادا بهرمند گردید.

در ادامه مقاله تحصیل با تضمین کار در کانادا به ارائه مطالبی در باب سرفصل های زیر خواهیم پرداخت :

تحصیل با تضمین کار در کانادا
 • تحصیل با تضمین کار در کانادا و شرایط عمومی
 • تحصیل با تضمین کار در کانادا و رشته های مورد تقاضا
 • تحصیل با تضمین کار در کانادا و میزان سرمایه اولیه مورد نیاز
 • تحصیل با تضمین کار در کانادا و مزایای آن
 • تحصیل با تضمین کار در کانادا و سخن پایانی

تحصیل با تضمین کار در کانادا و شرایط عمومی

بسیاری از افرادی که قصد دارند به کشور کانادا مهاجرت کنند و در نهایت به اخذ اقامت دائم کانادا دست یابند، اما در حال حاضر شرایط این کار را ندارند، می بایست از جایی شروع کنند که راه های ورود میانبر به این کشور باشد. یکی از روشهای ورود به کشور کانادا با هزینه اندک نسبت به سایر روشها، شرکت در دوره های تحصیل با تضمین کار در کانادا یا دوره های تحصیلی کوآپ می باشد. همانطور که می دانید مهاجرت تحصیلی یکی از آسان ترین راه های ورود به کشور مورد نظر به شمار می رود؛ لذا در بسیاری از موارد که شرایط متقاضی برای کار و اقامت کاری در آن کشور در حال حاضر مناسب نیست، بهترین و آسان ترین گزینه این است که متقاضی در ابتدا به بهانه تحصیل به آن کشور ورود کرده و پس از تحصیل به مقصد نهایی اش که کار و اقامت کاری در آن کشور است، دست می یابد و از طریق اقامت کاری موفق به اخذ اقامت دائم و سپس تابعیت آن کشور گردد. اما یکی از معایب این روش این است که تحصیل در دوره های لیسانس یا فوق و دکترا طولانی بوده و متقاضی علاوه بر صرف هزینه های مالی فراوان متحمل صرف هزینه زمانی طولانی مدتی خواهد شد.

تحصیل در دوره های کوآپ در کانادا

خبر خوب آن است که در برخی از کشور های جهان از جمله کشور کانادا، دوره های تحصیلی تدارک دیده شده اند که متقاضی در طی یک دوره تحصیلی کوتاه مدت، آماده ورود به بازار کار می گردد. این دوره ها که در هر کشوری با نام مختص به خودش خوانده می شود، در کشور کانادا به دوره های تحصیلی کوآپ معروف هستند. در واقع متقاضیان با سرمایه اولیه مناسبی می توانند اقدام به تحصیل در این دروه ها نمایند. دوره های کوآپ به گونه ای طراحی شده اند که متقاضیان را در مدت زمان اندک ۱ ساله آماده ورود به بازار کار می نمایند. طی این دوره یکساله در ۶ ماه اول متقاضیان صبح ها در سر کلاسهای درس حاضر می گردند و به تحصیل علم می پردازند و نیمه دوم روز را به کار مشغول می گردند. در ۶ ماهه دوم در نیمه اول روز به کارهای محوله مشغول هستند پروژه های مورد نظر را انجام می دهند و در نیمه دوم روز به تحصیل و رفع اشکال در زمینه کار و پروژه مورد نظر خواهند پرداخت. در ادامه مقاله به نکات جزئی تری در مورد شرکت در دوره های تحصیل با تضمین کار در کانادا خواهیم پرداخت.

دوره های کوآپ کانادا ـ فرصتی عالی برای ورود به بازار کار کانادا

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل با تضمین کار در کانادا ( کوآپ کانادا )

تحصیل با تضمین کار در کانادا و رشته های مورد تقاضا

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از افراد علاقمند به شرکت در دوره های تحصیل با تضمین کار در کانادا یا دوره های کوآپ این است که فارغ التحصیلان چه رشته هایی می توانند در این دوره بی نظیر تحصیلی واجد الشرایط تحصیل هستند؟ در پاسخ باید گفت که در چند سال اخیر، اغلب این دوره های یکساله در فیلد های مهندسی کامیپوتر و IT و گرایش های زیر شاخه آنها پذیرای دانشجویان بوده اند، اما در دوره کنونی علاقمندان فعالیت در زمینه های هتلداری، Business و مهمانداری نیز می توانند با شرکت در دورهای کوآپ به مدت کوتاهی به تحصیل و کار پرداخته و آماده ورود به بازار کار کانادا شوند. لازم به ذکر است پیدا کردن کار پس از تحصیل منوط به اثبات توانایی هایتان در طول دوره تحصیلی بوده و خود کال پس از اتمام دوره تحصیلی تان به صورت تضمینی به شما موقعیت شغلی متناسب با فیلد تحصیلی تان را پیشنهاد می دهد. نا گفته نماند که علاقمندان در رشته های پرستاری نیز می توانند در دوره های کوآپ کانادا شرکت نمایند. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که رشته های مورد تقاضا برای دوره های کوآپ در گذر زمان معمولا متنوع تر می شوند، لذا برای کسب اطلاعات به روز تر می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس برقرار نمایید.

در نمودار زیر نرخ بیکاری در کشور کانادا را در ۱۰ سال گذشته مشاهده می نمایید :

نمودار نرخ بیکاری کانادا در 10 سال گذشته

تحصیل با تضمین کار در کانادا و میزان سرمایه اولیه مورد نیاز

برای شرکت در دوره های تحصیل با تضمین کار در کانادا ، متقضایان در ابتدا می بایست از تمکن مالی در حدود ۱۰ تا ۱۳ هزار دلار کانادا برخوردار باشند. اما بهترین نکته و مهم ترین مزیت دوره های کوآپ یا تحصیل با تضمین کار در کانادا این است که مبلغی که در ابتدا به جهت شرکت در دوره هزینه نموده اید، تمام و کمال بازخواهد گشت. زیرا شما در حین تحصیل، به کار کردن نیز مشغول هستید و حقوق دریافت می نمایید. میزان حقوقی که در طول دوره تحصیل کوآپ دریافت می نمایید، در حدود ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار کانادا خواهد بود. لذا با تحصیل در این دوره کوآپ نه تنها مبلغ اولیه ای که هزینه کرده اید را بازخواهید یافت، بلکه معادل همان مبلغ را نیز بدست خواهید آورد. بعبارت بهتر شما تحصیل در دوره های کوآپ یا دوره های تحصیل با تضمین کار در کانادا به صورت رایگان در یکی از بهترین کشور های جهان تحصیل کرده اید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع مورد تأیید و رضایت این موسسه نبود و پیگرد قانونی خواهد داشت.

تحصیل در دوره های کوآپ کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل با تضمین کار در کانادا ( کوآپ کانادا )

تحصیل با تضمین کار در کانادا و مزایای آن

جدای از بازگشت هزینه ها و تحصیل رایگان من حیث المجموع شرکت در دورهای تحصیلی کوآپ دارای مزایای بسیاری خواهد بود که در این بخش از مقاله به ارائه برخی از مزایای آن خواهیم پرداخت:

 • پیدا کردن تجربه کاری در یکی از بهترین کشور های جهان
 • تضمین پیدا کردن کار مرتبط با فیلد تحصیلی و تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت کاری کانادا
 • دست یابی به شانس بالای اقامت دائم کانادا با صرف کمترین هزینه
 • امکان شرکت در دوره های کوآپ با نمره زبان نه چندان بالا
 • امکان شرکت در دوره های کوآپ حتی با داشتن گپ تحصیلی زیاد
 • امکان شرکت در دوره های کوآپ حتی با داشتن مدرک دیپلم در برخی فیلد ها
 • کم بودن مدت زمان تحصیل نسبت به دوره های آکادمیک و دانشگاهی نظیر لیسانس
 • تحصیل کاربردی و رفع اشکال در داخل کار و پروژه های عملی
 • صرفه جویی در زمان و یادگیری کار همزمان با تحصیل
 • بهره گیری از کمک ها و راهنمایی های استاد راهنما در کارها و پروژه های محوله به شما
 • ورود به بازار کار کانادا بدون نیاز به دریافت دعوتنامه شغلی از کارفرمایان کانادایی
 • و ...

دوره های کوآپ ـ بهترین فرصت برای ورود به بازار کار کانادا

آموزش گام به گام اسکیل ورکر کانادا
ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
کار در کانادا

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل با تضمین کار در کانادا و سخن پایانی

تحصیل با تضمین کار در کانادا یا بعبارت دیگر شرایط دوره های تحصیلی کوآپ کشور کانادا در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت. گفته شد که یکی از بهترین راههای میانبر جهت اخذ اقامت کاری کانادا برای آن دسته از افرادی که دارای دعوتنامه شغلی از کارفرمایان کانادایی نیستند، شرکت در دوره های تحصیل با تضمین کار در کانادا یا دوره های کوآپ می باشد. با ارائه توضیحاتی مناسب نیز نشان دادیم که هزینه واقعی شرکت در این دوره ها صفر است و در عمل شما بصورت رایگان در کشور کانادا به تحصیل پرداخته و آماده ورود به بازار کار این کشور می شوید. در ادامه نیز برخی از مزایای شرکت در این دوره ها را خدمت شما عزیزان ارائه نمودیم. به شما پیشنهاد می شود که برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل با تضمین کار در کانادا با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرموده و از مشاوره تلفنی رایگان این موسسه برخوردار شوید. علاوه بر آن در صورت هرگونه سوال یا ابهامی می توانید با مطرح کردن آن در قسمت دیدگاههای همین مقاله، در سریع ترین زمان ممکن ابهام خود را برطرف ساخته و پاسخ سوال خود را دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28 پاسخ
 1. Dayan گفته:

  با سلام و وقت بخير
  بنده خانومى هستم ٢٥ ساله متأهل و مادر كوچولويى يك ساله بنده ترم آخر مديريت جهانگردى هستم ولى يك وقفه ٢ ساله به دليل باردارى و زايمان در زمان كارشناسيم دارم
  با پشتوانه مالى تقريبا كمى بيشتر از ٨٠٠ ميليون و زبان متوسط به نظر شما ميتونم اقدام كنم واسه co-op؟!
  ممنون ميشم پاسخ بديد

  Rating: ۴
  پاسخ
 2. محمد گفته:

  باسلام ایا دوره شش ماهه اول هم میشه پاره وقت کار کرد …و برای کواپ پرستاری که دکتر فرمودن هست چطوری میشه اقدام کرد…ممنون میشم جواب بدین

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، ما پیشنهاد نمی کنیم که شش ماهه اول رو کار کنید چون درس هاتون خیلی فشرده هست و حتما باید تمرکز رو درس باشه. رشته های مرتبط با آی تی و توریسم شرایط بهتری برای پذیرش دارند.

   پاسخ
 3. یلدا گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  لیسانس رشته رادیولوژی دارم از دانشگاههای دولتی تهران
  ۳۳ سالمه
  مجرد
  ۱۰ سال سابقه کار
  زبان انگلیسیم فعلا در حد ۵.۵ هست و دارم کلاس هم میرم.
  لطفا بفرمایید ک میتونم توی دوری co op شرکت کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 4. Sh.m گفته:

  سلام وقت بخیر.۲۵ سالمه لیسانس علوم آزمایشگاهی دارم دوسال سابقه کار مرتبط‌.میتونم دوره های کواپ کانادا رو شرکت کنم؟
  مدرک زبان ندارم.ولی سطح زبان خوبی دارم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، با توجه به رشته چون رشته غیرمرتبط به کواپ هست اگر ریسکش براتون قابل قبول هست میشه براتون اقدام کرد. باید سابقه کار مرتبط داشته باشید

   پاسخ
 5. saeid saeidi kia گفته:

  سلام و عرض ارادت خاص، ببخشيد بنده ٣٦ سال سن، فوق ديپلم برق. آيتلس ٣ ، و ٢٠٠ ميليون پشتوانه مالى، كارمند رسمى شركت، داراى گواهى نامه معتبر راننده لكوموتيو از اداره راه آهن كل ايران با ٩ سال سابقه كار در اين زمينه، گپ تحصيلى ٨ سال، آيا امكان أخذ پذيرش براى دوره كوآپ كانادا را دارم يا خير؟ ممنون ميشم پاسخ دقيق و مثبت بديد، تشكر از تمام پرسنل اى آى اى

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   سلام ، شرایطتون خوب هست اما سن و گپ تحصیلی ریسک رو بالا میبره ، پیشنهاد ما این هست که رو زبان کار کنید و برای اسکیل ورکر اقدام کنید

   پاسخ
 6. رضا گفته:

  با سلام

  اگر رشته تحصیلی غیر مرتبط با دوره باشه ایا میشه اقدام کرد یا اینکه هزینه ۱۳۰۰۰ دلار همراه با تحصیل و زندگی هستش ؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، اینجوری ریسک ویزا دارین ولی اگر انگیزه نامه خوب باشه و سابقه کاری مرتبط داشته باشید میشه اقدام کرد. هزینه های اعلام شده هزینه های خام تحصیلی هست.

   پاسخ
 7. محمد گفته:

  سلام، وقت بخیر
  در مورد مدرک زبان آیلتس جنرال مد نظر هست یا آکادمیک؟و اینکه با مدرک آیلتس جنرال میشه اقدام کرد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، چون شما قصد تحصیل رو در ابتدا دارین باید آیلتس آکادمیک ارائه بفرمایید. اگر صرفا برای کار در کانادا اقدام نمایید می توان با آیلتس جنرال هم اقدام نمود

   پاسخ
 8. حسین ذوالقدری گفته:

  با سلام ..من سی دو سال سن دارم منو.قبول میکنن برای کواپ؟؟؟باتشکر از آقای ملک پور عزیز و دوست داشتنی

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، لطفا سن و آخرین مقطع تحصیلی رو بفرمایید که دقیق بررسی بشه . اگر گپ تحصیلی زیاد بشه برای ویزا نمیشه شانس بالای در نظر گرفت

   پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض احترام، بله از تمامی رشته های می توان اقدام کرد و شانس پذیرش بالا است اما در زمان ویزا باید رشته مرتبط باشید تا ریسک آن کاهش یابد.

   پاسخ
 9. جباری گفته:

  باعرض سلام واحترام
  من باهمکاران شما مشاوره داشتم دررابطه با کوآپ کانادا که باشرایط من تطبیق داشت وهمکاران شما گفتند که حدود ۳۰۰ میلیون باید درنظر گرفت ولی جناب دکتر دریکی ازبرنامه های لایو به یکی ازدوستان فرمودند که با ۲۰۰میلیون هم میشه اقدام کرد.آیا من میتونم با ۲۰۰ میلیون شروع کنم.باتشکر

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، هزینه ها وابسته به مدت زمان تحصیل متفاوت است. شرایط شما باید به صورت کامل بررسی گردد ، برای اطلاع از هزینه ها با دفاتر تماس بگیرید.

   پاسخ
 10. Fatemeh گفته:

  سلام. امکان تغییر شغل بعد از اتمام این دوره ها چطوریه؟ آیا مثل تعهد به خدمته که تا چند سال حتما باید مشغول باشی یا هر زمان که خواستی میتونی تغییر شغل بدی؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 11. وحید گفته:

  در این مدت زمان تحصیل، هزینه محل زندگی و اقامت در اونجا به عهده خودمون هست؟؟ و اینکه از همون اولین ماه بهمون حقوق میدن؟؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، بله دوست گرامی ، هزینه بر عهده خودتون هست. در ابتدا به صورت کاملا تئوری آموزش می بینید و سپس کار می کنید. وابسته به مدت زمان تحصیل هست ، نصف اول رو درس می خونید و نصف دوم رو کار می کنید

   پاسخ
 12. عسگری گفته:

  باسلام امکان همراه بردن خانواده(همسر و فرزند خردسال)وجود دارد از چه موقع؟هزینه ای که اعلام شده شامل محل اسکان و خوراک هم هست؟ممنون

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، بهتر است که در ابتدا برای شخص اصلی اقدام بشه و ایشون بعد از مشخص شدن وضعیت اقامتشون برای همراه اقدام کنند. معمولا یه فاصله ۴ الی ۵ ماه در نظر گرفته میشه، هزینه ها معمولا هزینه های خام تحصیل هستند و سایر هزینه ها در مقالات هزینه زندگی در کانادا بررسی شده است

   پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای پذیرش مشکلی ایجاد نخواهد شد اما در زمان ویزا افسر ویزا قانع نمی شود که شخصی با گپ تحصیلی فراوان قصد تحصیل در کانادا را داشته باشد. لطفا شرایط خود را اعلام بفرمایید تا بررسی گردد.

   پاسخ