تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش

تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش

تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش ؟ راههای مهاجرت به اتریش و راههای مهاجرت به آلمان و همچنین شرایط و قوانین اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان و اتریش و راههای اخذ اقامت آلمان و اتریش چگونه است ؟ هزینه های تحصیل در آلمان و اتریش و قوانین و راههای تحصیل درآلمان و اتریش به چه صورت است ؟ راه های اخذ ویزای تحصیلی آلمان و اتریش و اقدامات لازم جهت تحصیل در آلمان و اتریش بدون مدرک زبان و مدارک مورد نیاز برای تحصیل رایگان در آلمان و اتریش چگونه خواهد بود ؟ آیا از شرایط تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی اطلاع دارید؟ تحصیل در آلمان و اتریش دارای ویژگی های خاص خود میباشد که موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در این مقاله سعی نموده تمامی نکات را یادآوری نماید شما متقاضیان عزیز می توانید تمامی سوالات خود را در رابطه با اینکه تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش از مشاورین و وکلای این موسسه بپرسید و از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین این موسسه بهره مند شوید .

با توجه به اینکه در کشورهای اروپایی بویژه کشورهای آلمان و اتریش شرایط ایده آلی برای تحصیل اتباع خارجی بوجودآمده و همچنین این دو کشور آلمان و اتریش از نظام آموزشی رایگان برخوردارند و می تواند فرصت مناسبی برای افراد متقاضی ادامه تحصیل با شرایط هزینه ای مقرون به صرفه به نسبت دیگر کشورها ایجاد کند ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا این شرایط را بررسی کنیم که تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش تا به این نتیجه برسیم که آیا تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش با توجه به اینکه هر یک از کشورهای المان و اتریش شرایط و قوانین خاص خود را برای ادامه تحصیل دارند و این نکته که تحصیل المان بهتر است یا اتریش افراد میتوانند با مطالعه کامل مقاله فوق به این نتیجه برسند که کدام یک از این کشورها برای ادامه تحصیل مناسب تر خواهد بود.در باب تحصیل آلمان بهتر یا اتریش پیشنهاد بر این است در صورتی که تمایل به  اقدام به مهاجرت تحصیلی به یکی از این کشورها را دارید می توانید با مشاوران برتر موسسه ملکپور به صورت تخصصی مشاوره نمایید تا در پیشبرد اهداف مهاجرتی شما مشاوران کمک شایانی کرده باشند.

امروزه دانشجویان متعددی در وب سایت های مختلف در پی کشف این مورد هستند که تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش؟ما سعی داریم در این مقاله به بررسی تحصیل در آلمان و اتریش بپردازیم ودر انتها نتیجه گیری کنیم که تحصیل در آلمان بهتر است یا اتریش.یکی از این مقایسات در اروپا و بین دو کشور آلمان و اتریش صورت می گیرد که خب صراحتاً عرض می کنم که شاید در خیلی از امور مثل فرصت های شغلی ، حتی نتوان مقایسه ای صورت داد اما متأسفانه جهت دهی اذهان عمومی آن هم با اهداف بلند مدت تا جایی پیش می رود که واقعیت چیز دیگری جلوه داده می شود.

 

فایل صوتی توضیحات آقای دکتر ملک پور در خصوص تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش

 

از آنجایی که در هر دو کشور رایگان است شرایط نظام آموزشی در هردو کشور به یک شکل است اما با توجه به وسعت و جمعیت حاضر در کشور آلمان و کثرت دانشگاه هایی که در این کشور وجود دارد امکان تحصیل به زبان آلمانی و همچنین به زبان انگلیسی برای دانشجویان متقاضی در هر دو کشور فراهم است اما بدلیل تعداد دانشگاه های فراوان در آلمان تعداد دانشگاه هایی که تحصیل را به زبان انگلیسی ارائه می دهند به مراتب خیلی بیشتر از دانشگاه های اتریش می باشد.یکی از مهمترین دانشگاه های کشور اتریش دانشگاه وین می باشد که از لحاظ رنکینگ جهانی بالاترین سطح علمی جهان را به مانند دیگر دانشگاه های تاپ دنیا برخوردار است.تمامی دانشگاه های کشور اتریش از نظام آموزشی رایگان برخوردارند.در اینجا موضوعی که برای ما خیلی مدنظر است تقاوت تحصیل در المان و اتریش می باشد،افرادی که تمایل به تحصیل در کشور المان را دارند از انجایی که این کشور صنعتی می باشد برای رشته های ففنی و مهندسی به مراتب خیلی بهتر است برای افرادی که هدف ورود به بازار کار در این رشته ها را دارند.ذکر این نکته ضروری است که تحصیل در کشور آلمان برای همه افراد قابل دسترس نمی باشد یعنی افراد با هر سنی نمی توانند برای تحصیل وارد آلمان شوند ولی این شرایط محدودیت سنی در کشور اتریش وجود ندارد و در این کشور افراد با هر سنی می توانندبرای تحصیل وارد اتریش شوند.

افرادی که بدنبال تحصیل در المان و اتریش می باشند باید بدانند که برای ادامه تحصیل در کشور المان اگر فرد از هر دانشگاهی فارغ التحصیل شده باشد صرف نظر از اینکه دانشگاه دولتی غیر انتفاعی یا پیام نور و آزاد باشید شانس برای پذیرش در دانشگاه های آلمان را دارید اما در کشور اتریش با توجه به قوانین سال ۲۰۱۸ دانشگاه وین دیگر مدارک دانشگاه آزاد را تایید نمی کند و افرادی که فارغ التحصیل دانشگاه های سراسری و پیام نور و غیرانتفاعی می توانند برای ادامه تحصیل در اتریش اقدام نمایند.اما برخی از دانشگاه های کشور اتریش نیز احتمال دارد در برخی از رشته ها مدارک دانشگاه آزاد را بپذیرد.

آیا تحصیل در آلمان بهتر است یا اتریش؟افرادی که برای تحصیل در المان می خواهند اقدام نمایند می بایست مدرک B2 آلمانی یا آیلتس ۶٫۵ را در ابتدا ارائه دهند .در صورتی که افراد می توانند بدون مدرک زبان در صورت پذیرش در یکی از دانشگاه های این کشور می توانند وارد خاک اتریش شوند و دوره زبان زبان آلمانی در این کشور بگذرانند.

وجود دارد

موراد گوناگونی بین دو کشور المان و اتریش در زمینه تحصیل و همچنین تمایز تحصیل در این کشورها وجود دارد که این موارد شامل فاکتورهای زیر می باشند:

 • شرایط کاری ، گستردگی این شرایط ، شرایط تحصیلی ، قدرت اقتصادی ، میزان اختیار در استفاده از زبان انگلیسی در کنار آلمانی ، میانگین سنی افراد آن جامعه و … .
 • شما در آلمان می توانید در دانشگاه های این کشور با دانش زبان انگلیسی بردارید ولی بدلیل کمی دانشگاه های انگلیسی زبان در اتریش گزینه های انتخابی افراد متقاضی کمتر خواهد بود.
 • آلمان با جمعیت در حدور ۱۰ برابر اتریش جز ۱۵ کشور ثروتمند دنیا به حساب می آید. حال آن که میزان درآمد از تولید ناخلص ملی در آلمان بیش از ۱۲ برابر اتریش می باشد.

اتریش کشوری بسیار کوچک تر است که این موضوع ، مدیریت رفاه را در آن توسط دولت بسیار آسان تر می سازد . با این که اتریش دارای شهر هایی مانند وین می باشد که میزان رفاه قابل قبول و خوبی را دارند. اما این امکانات و رفاه به صورت یکپارچه در کل اتریش دیده نمی شود . می توان گفت بیشتر مناطق و شهرهای اتریش اصلاً قابل مقایسه با شهری مانند وین نیستند و این شما را بسیار محدود می کند. اینکه می خواهید زندگی دوباره ای را در کشوری آغاز کنید که عملاً  ۹۵ درصد مهاجرین با ایده هایی شبیه به ایده شما تنها به وین و یکی دو شهر دیگر چشم دوخته اند .

اما در آلمان در تمامی ۱۶ استان این کشور رونق را به وضوح می توان مشاهده نمود که زیبایی اقتصاد آلمان نیز در همین یکپارچگی و پراکندگی درست امکانات در کل کشور می باشد.

موضوع بسیار مهمی که می بایست بدان توجه داشته باشید موضوع انتخاب های شما پس از ورود و امکان اخذ اقامت به صورت قانونی است. اینکه به یک کشور وارد شوید و سپس چاره ای جز پناهندگی نداشته باشید از لحاظ روحی شکستی جبران ناپذیر برای شما خواهد بود. نکاتی که در هنگام مشاوره اولیه باید به شما گفته شود و مطمئناً در تصمیم گیری شما تاثیر گذار خواهد بود زمانی که شما می توانید به صورت قانونی حتی پس از ورود به آن کشور ، برای اقامت خود از طریق ویزای اقامتی که در دست دارید برای ماندن اقدا کنید ، چرا با روش های خطرناک و غیر معقولی مانند پناهندگی آن را میسر کنید ؟

 • اگر می خواهید مهاجرت تحصیلی به آلمان و اتریش داشته باشید و اگر می خواهید کسب اطلاعات در خصوص شرایط تحصیل در آلمان و اتریش و راه ها و قوانین تحصیل درآلمان و اتریش و قوانین اخذ ویزای تحصیلی آلمان و اتریش و بدست آوردن این نکته که تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش می باشید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص اینکه تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش مشاوره رایگان دریافت نمایید .

 

تحصیل و زندگی در آلمان

آلمان کشوری صنعتی، منظم و پیشرفته است که از نظر امنیت و رفاه اجتماعی، در سطحی بسیار بالا قرار دارد. هزینه تحصیل در این کشور، نزدیک به رایگان است و برای ثبت نام در دانشگاه های این کشور، کافی است ۴ تا ۶ میلیون تومان هزینه ثبت نام پرداخت شوید و برای شهریه، هیچ هزینه ای گرفته نمی شود .

آب و هوایی بسیار بهتر از کشورهای اسکاندیناوی، هزینه کمتر زندگی نسبت به این کشورها، امکان بیشتر برای یافتن کار و اعتبار  تحصیلات به زبان آلمانی در بسیاری از کشورهای اروپایی، از مهمترین مزیت های این کشور برای داوطلبان ادامه تحصیل به شمار می آیند.

آلمان امکان تحصیل به زبان انگلیسی را نیز برای مخاطبان خود فراهم می کند و بسیاری از دانشگاه های انگلیسی زبان در این کشور فعالیت می کنند. رتبه علمی دانشگاه های آلمان نیز بسیار بالاست و ناگفته پیداست که این کشور از پیشتازان علم و فناوری در جهان به شمار می آید.

با این همه، تحصیل در آلمان این عیب را دارد که متقاضی باید حسابی بانکی در این کشور باز کند و سپرده وی در آن حساب بلوکه می شود. وی در ماه تنها حق برداشت ۶۷۰ یورو از این حساب خواهد داشت. البته با توجه به تحریم های سال های اخیر اتحادیه اروپا، گشایش حسابی برای ایرانی ها در این کشور با چالش های زیادی همراه است. کشورهای اسکاندیناوی و اتریش، چنین شرطی را به متقاضیان تحمیل نمی کنند.

تحصیل و زندگی در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش، شباهت بسیار با شرایط تحصیل در آلمان دارد. دانشگاه های این کشور، امکان تحصیل رایگان را فراهم می کنند. سطح رفاه در اتریش، دست کمی از سطح رفاه در کشورهای اسکاندیناوی ندارد. اگرچه آلمان در کنار اتریش، بهترین مقصد در میان کشورهایی به شمار می آید که تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم می کند، باید اعتراف کرد که اتریش نسبت به آلمان برتری های قابل توجهی دارد.

برای نمونه، برای اخذ پذیرش در دانشگاه های آلمان، برخورداری از مدرک زبان آلمانی با درجه B2 ضروری است اما در اتریش چنین شرطی برای اخذ پذیرش وجود ندارد و می توان پس از اخذ پذیرش، یادگیری زبان آلمانی را در این کشور آغاز کرد.

یادآوری می شود که این مسئله، مزیت بزرگی به شمار می آید، زیرا تحصیل زبان آلمانی در ایران، شاید چند سال طول بکشد اما در محیط بومی آلمانی زبان اتریش، می توان ظرف چند ماه به این هدف دست یافت.

از دیگر مزیت های اتریش به آلمان این است که در صورت تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی، در آلمان باید پیشاپیش مدرک آیلتس ارائه شود اما در این مورد هم اتریش اجازه می دهد دانشجو پس از اخذ پذیرش، برای تکمیل زبان انگلیسی و اخذ مدرک آیلتس در اتریش اقدام کند.

اتریش نسبت به کشورهای اسکاندیناوی نیز این برتری را دارد که برنامه دانشگاه های آن انعطاف بیشتری دارد. شما در دو مقطع از سال، می توانید برای پذیرش اقدام کنید و بر خلاف کشوری همچون نروژ، فرصت شما برای این کار محدود نیست.

با توجه به موارد ذکر شده در باب این موضوع که تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش و راههای مهاجرت به آلمان و اتریش و قوانین اخذ ویزای تحصیلی آلمان و اتریش و همچنین راههای مهاجرت به اتریش و موارد تمایز میان این دو کشور در مقاله فوق از لحاظ تحصیل و زندگی و برتری هرکدام نسبت به یکدیگر در صورتی که پس از مطالعه مقاله فوق همچنان در مورد این موضوع که تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش برای شما عزیزان ابهاماتی وجود دارد می توانید با مراجعه به دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور و انجام مشاوره کامل در زمینه شرایط تحصیل و زندگی در آلمان و اتریش کسب اطلاعات نمایید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (3 نظرات, میانگین: 1٫67 از طریق 5)
Loading...
40 پاسخ
 1. ایلیا گفته:

  باسلام وعرض ادب
  من ۱۸ساله رشته ریاضی بامعدل ۱۸٫۳۸ هستم و قصد مهاجرت به اتریش را برای تحصیل دررشته ی مکانیک یابرق را دارم. بهترین راه اقدام برای من چیست؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض احترام، در ابتدا باید در کنکور سراسری ایران قبول شوید. همچنین در نظر داشته باشید که رشته های فنی در اتریش شرایط پیچیده ای برای پذیرش دارند.

   پاسخ
 2. A گفته:

  با سلام خدمت استاد بزرگوار
  استاد بنده ۲۶ ساله هستم و مدرک کارشناسی رادیولوژی از دانشگاه سراسری دارم . سوالی که دارن اینه که من میتونم برای تحصیل پزشکی از یکی از دانشگاه های اتریش یا آلمان اقدام کنم و همزمان بتونم کار مرتبط با رشته ی کارشناسیم (رادیولوژی) پیدا کنم؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، امکان اقدام وجود دارد و می توان برای کارهای پاره وقت دانشجوی اقدام کرد. اما برای کار مرتبط باید مدرک شما معادلسازی شود.

   پاسخ
 3. آرش گفته:

  درود فراوان

  وقت سفارت آلمان برای دریافت ویزای دانشجویی حدودا چند ماه هست؟

  و مدرک زبان را باید در سفارت ارائه دهیم ؟

  سپاس از زحمات و پاسخگویی شما

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام و عرض ادب، معمولا برای یک الی یک و نیم سال، اما با برنامه ریزی درست قطعا معطلی برای شما وجود نخواهد داشت، بله، لطفا برای دریافت اطلاعات کاملتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس جاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 4. elhm گفته:

  سلام.بنده ۲۵سالمه وکارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه سراسری با معدل ۱۳/۸۰دارم.متاهل هستم و همسرم کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه سراسری با معدل۱۴/۵هستن.قصد مهاجرت به کشوری را داریم که بتونیم زندگی خوب و ارومی را داشته باشیم وهمچنین شرایطش برا رفت و امد به ایران سخت نباشه.و اینکه از لحاظ مالی خیلی نمیتونیم هزینه کنیم و درکل حدود۱۳۰ملیون میتونیم برا مهاجرتمون سرمایه گذاری کنیم.ترجیهمون هم این هست که باهم بریم نه با اختلاف زمانی.ممنون میشم راهنماییم کنید که بهترین گزینه با توجه به این شرایط چیه.

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام و عرض ادب، شاید بتوان برای ویزای کار هر دو نفر به طور همزمان اقدام کرد اما باید سایر شرایط بررسی شود. لطفا برای دریافت اطلاعات کاملتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس جاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 5. ایمانی گفته:

  سلام وقتتون بخیر. تو متن اشاره شده که برخی از دانشگاههای اتریش احتمال داره مدرک دانشگاه آزاد رو بپذیرند. آیا با این وجود جای امیدی هست؟ من کارشناسیم مترجمی زبان انگلیسی و ارشدم روانشناسی عمومی هردو از دانشگاه آزاد با معدل خوب هستن. زبان آلمانی هم تا سطح A1 بلدم و ادامه میدم. دلیل اینکه مایلم برم اتریش رایگان بودن دانشگاهها و البته عدم شرط افتتاح حساب بانکی هست چون بودجه محدودی دارم.

  پاسخ
 6. دهقان گفته:

  سلام من فارغ التحصیل اقتصاد بازرگانی دانشگاه غیر انتفاعی با معدل ۱۵/۳۶ ، دختر ۲۷ ساله هستم و مدرک بین المللی کیف دوز دارم و کلا در هنر زیاد سر رشته دارم ، اما موقعیت مالی پایینی دارم و میخوام در دانشگاه وین در مقطع فوق لیسانس ادامه تحصیل بدم در نهایت هم اقامت بگیرم، هر کاری که لازم باشه که امتیاز بالایی بگیرم انجام میدم چون زمان تحصیل انگیزه نداشتم ولی توانایی های زیادی دارم و هر کاری که بتونم پذیرش و بورس دانشگاه وین بشم رو انجام میدم
  لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام با توجه به تغییرات قوانین اتریش در حال حاضر مدرک دانشگاههای سراسری ( روزانه و شبانه ) مورد تایید می باشد بنابراین می توانید برای کشور دیگری اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 7. Reza گفته:

  سلام خسته نباشید و عرض ارادت
  من ۱۸ سالمه و میخوام برای داروسازی یا دندانپزشکی آلمان یا اتریش اقدام کنم معدل دیپلم تجربی ۱۷.۸۰ و پیش ۱۶.۶۱ و در کنکور رشته گیاه پزشکی( بر اساس سوابق ) دانشگاه لرستان قبول شدم و رشته های روزانه براساس آزمون مجاز نشدم آیا میتونم برای آلمان و اتریش اقدام کنم فک کنم اتریش ساپورت با افتتاح حساب نمیخواد ! اگه پاسخ بدید ممنون میشم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید اقدام نمایید که باید مدرک زبان آلمانی و قبولی کنکور سراسری داشته باشید که البته باید بتوانید نامه تمکن مالی نیز ارائه دهید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 8. مرجان گفته:

  سلام من کشور مقصد رو انتخاب کردم قصد مهاجرت به اتریش رو دارم
  من دانشجو رشته حقوق هستم ۴ترم رو گذروندم و قصد دارم بعد اتمام درسم مهاجرت کنم میخواستم بدونم از کجا باید شروع کنم سقف معدل لیسانس برای مهاجرت به اتریش چقدر و به چه مدارکی نیاز دارم وچه مقدار پول باید سرمایه گذاری کنم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 9. امیرحسین گفته:

  سلام.من دیپلمم رو با معدل ۲۰ گرفتم و حالا میخوام به آلمان یا اتریش به قصد رشته بیوتکنولوژی برم.چه کارهایی لازمه انجام بدم؟و کدوم کشور برای این رشته بهتره؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید در ابتدا رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 10. Kh گفته:

  با سلام. من ۳۸ سال سنمه. لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه غیر انتفاعی و فوق لیسانس مدیریت صنعتی گرایش تولید از دانشگاه آزاد تهران شمال با معدل ۱۸٫۰۹ هستن. حدود ۱۳ سال سابقه کار در خودرو سازی. دارای آیلتس. ۵ هستم. متاهل. دارای یک فرزند. پیشنهاد شما برای من با هدف مهاجرت برای آینده فرزند چیه؟ لطفا تمامی امکامات ممکن رو بررسی و بهترین راه و بهترین کشور رو پیشنهاد بدین.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید از طریق تحصیل اقدام نمایید و همچنین می توانید از طریق کار و برای کشورهای متعددی اقدام داشته باشید اما باید شرایط کامل خود را با کارشناسان حقوقی بررسی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 11. mohammad گفته:

  سلام. بنده دانشجوي رشته حقوق دانشگاه ازاد هستم و دانشگاه دولتي قبول نشدم. زبان الماني هموb1 هستم. ايا ميتوانم به هر نحوي ويزاي تحصيلي از اتريش يا المان بگيرم براي مقطع كارشناسي يعني از اول شروع به تحصيل عاليه كنم. گويا كساني كه قبولي در دانشگاه دولتي ندارند نميتوانند اقدام كنند. ايارميشود اول به بهانه يادگيري زبان وارد شد و بعد ويزاي تحصيلي گرفت. مثلا كالج زبان برم و بعد اقدام به ويزا كنم
  شما چه پيشنهادي ميدهيد؟
  البته بنده ميخواهم مهاجرت كنم برا زندگي ايا راه ديگه هست تا بشود اقامت گرفت از نظر مالي هم مشكلي نيست

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای ورود به دانشگاهای آلمان باید قبولی کنکور سراسری داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید اما می توانید برای دوره زبان برای کشورهایی مانند اتریش و مجارستان اقدام داشته باشید و سپس وارد رشته مورد نظر خود شوید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 12. Tina گفته:

  سلام وقت بخیر.۲۷ ساله و دانشجوی ترم ۵ پزشکی علوم پزشکی شهید بهشتی و نمراتم بالای ۱۷ هستن.دیپلم ریاضی با معدل ۱۸/۵ و پیش دانشگاهی با معدل ۱۶٫ رتبه کنکورم زیر ۱۰۰ کشوری و عضو بنیاد ملی نخبگان هستم.مدرک b2 آلمانی هم دارم و متاهل هستم.در ازمون علوم پایه پزشکی مطمئنم جز نفرات برتر هستم. و بعد ازمون علوم پایه قصد دارم برای ادامه تحصیل در صورت امکان به المان برم .متاسفانه بین فارغ التحصیلی از مدرسه و دانشگاه رفتنم ۶ سال وقفه افتاد.علاقه زیادی به تحصیل در آلمان (رایگان) دارم.ممکنه بخاطر سن و نمرات دیپلم و پیش دانشگاهیم قبولم نکنن؟ ممنون از پاسخگوییتون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی در صورتی که قصد اقدام برای ورود به تخصص را دارید باید در ابتدا مدرک تحصیلی خود را معادل نمایید و سپس بتوانید اقدام داشته باشید که البته بهتر است شرایط خود را با کارشناسان حقوقی بررسی نمایید.

   پاسخ
 13. Rasool گفته:

  سلام من فارغ التحصيل رشته مهندسی فناوری اطلاعات هستم سال ۱۳۹۰ مدرکمو از دانشگاه آزاد با معدل ۱۳٫۲۲ گرفتم خواستم بدونم با این شرایط آیا در دانشگاه های آلمان پذیرش میشم؟
  برای تحصیل در دانشگاه آلمان باید انگلیسی بلد باشیم یا آلمانی منظورم اینه که آلمانی بلد باشی ولی دانشگاه انگلیسی زبان پذیرش شدی چیکار باید کرد؟
  باسپاس

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی باید بتوانید یا مدرک زبان آلمانی و یا مدرک زبان انگلیسی ارائه نمایید تا امکان اخذ پذیرش وجود داشته باشد اما با توجه به طولانی بودن پروسه سفارت بهتر است برای اطلاعات کاملتر با کارشناسان mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 14. شیرین گفته:

  سلام
  ممنون بابت مقایسه ی کامل و جامعتان
  من دانشجوی ترم آخر اقتصاد از دانشگاه سراسری با معدل ۱۶٫۳۴ هستم. با آلمانی آشنایی دارم و تا تابستان سال آینده هم میتوانم مدرک b2 را دریافت کنم.
  قصدم برای ادامه تحصیل در مقطع مستر آلمان بود که با دیدن وقت سفارت طولانی(حدود ۲۲ ماه) نا امید شدم.
  به نظر شما اتریش مناسب من هست؟ و آیا با شرایط من دانشگاه وین به من پذیرش در مقطع مستر اقتصاد را میدهد؟
  سوال دیگرم این است که برای تحصیل به زبان آلمانی در اتریش نباید مدرک c1 داشته باشیم؟ یا همان b2 کافی است؟
  خوشحال میشوم اگر پاسخ من را بدهید.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی بله می توانید برای اتریش اقدام نمایید و پذیرش تحصیلی خود را اخذ نمایید اما باید بتوانید مدرک c1 زبان آلمانی را ارائه دهید تا امکان اخذ پذیرش و ویزا را داشته باشید برای اطلاعات کاملتر می توانید با کارشناسان mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشید اما برای مشاوره کاملتر و دقیق تر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 15. امیر فراهانی گفته:

  سلام
  من سی سالمه کاردانی رشته مکانیک خودرو با معدل ۱۴٫۵ از دانشگاه آزاد شهر ری و کارشناسی از دانشگاه آزاد واحد پردیس با معدل ۱۵ رشته مکانیک خودرو هستم
  میخاستم بدونم با شرایط فعلی و تحصیلات من المان میتونم پذیرش بگیرم یا اتریش؟ در چه مقطعی میتونم پذیرش بگیرم ؟ البته تحصیل به زبان آلمانی
  ممنون میشم پاسخ بدین

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی در حال حاضر اتریش مدرک دانشگاه آزاد را نمی پذیرد و بهتر است برای کشور دیگری اقدام نمایید اما با توجه به اینکه آلمان پروسه طولانی از بابت وقت سفارت دارد لذا در اخذ پذیرش و ویزا با مشکلاتی مواجه خواهید شد به علاوه باید مدرک زبان آلمانی نیز ارائه دهید برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید .

   پاسخ
 16. Azizi گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت شما.سال نو بر شما مبارک.بنده دانشجوی خانم کارشناسی شیمی محض پیام نور هستم،با معدل دیپلم ۱۹ تجربی،و کتبی ۱۶/۵۴،، و تا به اینجا ۱۶/۵۰لیسانس ،در حال یادگیری زبان انگلیسی هستم و سال آینده درس بنده تمام میشود، و یک مقاله داخلی با استاد دانشگاه دارم که در سمینار سالانه الکتروشیمی ایران پذیرفته و پوستر شد.و سعی بر این است که فعلا در مجله ی داخلی چاپ شود،آیا با این شرایط و گرفتن آیلتس با نمره مناسب احتمال بورسیه رایگان از آلمان را دارم؟ و دیگر اینکه آیا علاوه بر آیلتس حتمأ نیازی به مدرک زبان آلمانی هست؟و متأسفانه برای ساپورت مالی شرایط مطلوبی ندارم.آیا این موضوع خدشه ای وارد میکند؟
  ممنون میشم اگر لطف بفرمایید و پاسخ دهید.
  با تشکر از زحمات شما ، و قدردانی فراوان.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی با توجه به اینکه دانشگاههای آلمان رایگان می باشد و هزینه تحصیل بالایی را ندارند امکان اخذ بورس تحصیلی به راحتی امکان پذیر نمی باشد اما حتما باید بتوانید مدرک زبان ارائه نمایید که می توانید مدرک آیلتس و یا مدرک زبانی آلمانی ارائه دهید که این بستگی به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی شما دارد اما برای اقدام حتما باید بتوانید هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین نمایید در غیر این صورت متاسفانه برای اخذ ویزا با مشکل مواجه خواهید شد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
    • mie editor3 گفته:

     دوست گرامی تحصیل در آلمان رایگان می باشد به همین دلیل به راحتی امکان اخذ بورس وجود ندارد اما می توانید برای اطلاعات کاملتر با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید .

     پاسخ
 17. محمدرضا احمدي گفته:

  با سلام خدمت استاد گرامي، دكتر ملك پور.
  ببخشيد چرا اسم موسسه “دكتر ملك پور” در ليست موسسات مجاز به اعزام دانشجو به خارج از كشور (منتشر شده توسط وزارت علوم) وجود نداره؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز موسسه حقوقی ملک پور یک موسسه حقوقی است و با موسسات اعزام دانشجو متفاوت است همچنین موسسات حقوقی دارا وکیل پایه یک نیز می باشند.

   پاسخ
 18. rasoul گفته:

  به نام آنکه هستی نام ازاو یافت فلک جنبش زمین آرام ازاو یافت
  با عرض سلام خدمت عزیز بزرگوار جناب ملکپور و تیم عزیزشان
  بنده حقیر قبل از طرح پرسشم نقلی داشتم
  خواستم تشکر و سپاسی هر چند کوتاه ولی از صمیم قلب از شما داشته باشم که با تمام مشغله های فراوانتان همچنان ب پرسش های هموطنان گرامی پاسخگو هستید.
  بنده ۱۹ سال سن دارم و دیپلم تجربی با معدل ۱۵ و پیش دانشگاهی با معدل ۱۷ دارم نتیجه مورد نظرم رو در کنکور نداشتم
  امکان اقدام برای تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های اتریش را خواستم جویا شوم که آیا با این شرایط بنده امکان پذیر است یا خیر (بدون در نظر گرفتن شرایط خدمت و شرایط مالی نسبتا خوب)
  با تشکر از زحمات فروان شما
  آنچه جذاب است سهولت نیست، دشواری هم نیست، بلكه دشواری رسیدن به سهولت است.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   سلام
   دوست گرامی ممنون از لطف شما دوست عزیز شما امکان ادامه تحصیل در رشته پزشکی را خواهید داشت اما باید شرایط شما به طور کامل بررسی گردد تا بتوانید انتخاب درستی برای مهاجرت خود داشته باشید که می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *