بورس تحصیلی در فرانسه

جمهوری فرانسه یکی از کشورهای واقع در اروپای غربی و سومین کشور بزرگ در قاره اروپا می باشد و با داشتن ۷۰ دانشگاه بزگترین مقصد مهاجرت به جهت تحصیل را فراهم نموده است.همچنین رایگان بودن تحصیل ,دقت در کیفیت دوره های اموزشی ,معتبر بودن مدارک دانشگاهها ,امکان تحصیل در فرانسه به هر دو زبان فرانسه و انگلیسی از دیگرعوامل در جذب دانشجو در این کشور بوده و شرایط ایدئالی را جهت گذراندن دوره های اموزشی در دانشگاههای معتبر این کشور و با استانداردهای بین المللی با رنکینگ بالا فراهم می اورد. شما برای دریافت بورس تحصیلی فرانسه شما می توانید از مشاورین همکاران ما در موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) را کسب نمایید و اطلاعات کافی بورس تحصیلی فرانسه را به دست آورید و آگاهانه ترین راه را برای کسب بورس تحصیلی فرانسه را به دست آورید.
هدف از گرداوری این مقاله پاسخگویی به سوالات زیر میباشد:۱

بورس تحصیلی فرانسه
چرا تحصیل در کشور فرانسه؟۲
راههای کسب بورس تحصیلی در فرانسه
.بورسهای تحصیلی فرانسه ارائه شده توسط وزارت خارجه فرانسه و توسعه بین المللی
بورسهای تحصیلی فرانسه موجود در سفارت فرانسه و خارج از کشور
بورسهای تحصیلی موجود در سفارت فرانسه و خارج از کشور بورسیه های تحصیلی دولت فرانسه توسط وزارت امور خارجه برای مطالعات و دوره های اموزشی و دوره های زبان در فرانسه اختصاص داده شده است.اکثر بورسهای تحصیلی توسط گروهی آموزشی و فرهنگی به نام در سفارتخانه هاو کنسولگری های خارج از کشور فرانسه تعلق دارد.متقاضیان هرکدام باید در کشور محل اقامت خود برای ارتباط با به طور مستقیم تماس بگیرند از کشور مبدا و از نظر زمانی قبل از خروج از کشور خود اطلاعات کافی برای دریافت بورس را کسب کنند.و در جدول زمانی معیارهای واجد شرایط بودن خود را در فرم نرم افزارهای مخصوص بررسی کنند.در فرانسه چند دسته بورس تحصیلی موجود است که شامل بورسهای کمک هزینه مطالعه تحصیلی .کمکهای عالی آموزش و کمک هزینه های تحصیلی سطح بالای علوم وجود دارد.
بورس فرانسه :
دانشجویانی که از سپتامبر سال ۲۰۱۶میلادی میخواهند در فرانسه بورس شوند میتوانند در صورت تمایل دریافت این بورس از گیشه هایی که نمایندگی کروس ها را دارند مثل خوابگاههایی که برای دانشجویان است یا هزینه هایی که برای اجاره منزل و یا تمدید ویزا و یا کارت اقامت هست را تهیه کنند
چگونگی کسب بورس تحصیلی در کشور فرانسه از روش اراسموس موندوس سال ۲۰۱۵
این بورس تحصیلی از سال اول تحصیلی که اغاز شود حدود ۲ ترم در دانشگاهها مشخص شده که در سالی که تحصیل به پایان میرسد باید از دو انتخاب دانشگاه درس خود را در یک دانشگاه به پایان برساند.در سال پایان تحصیل و در صورتی که دوره های تحصیلی واحدهای مورد نظر به صورت کانل با موفقیت به پایان برسد یک مدرک برای دوههای مسدر در ۳ دانشگاه به فرد اعطا می گردد و میزان بورسی که به فرد اعطا میشود بین ۴۱۹۰۰تا ۴۳۹۰۰ یورو در دو سال است زیرا کلا مدت این بورس در فرانسه ۲ سال میباشد و برای تکمیل هریک از پرونده ها باید تا قبل ۲۶ یا ۲۷ ژانویه سال قیل در نرم افزاذهای ویژه ثبت شود.
در کشور فرانسه در سفارت این کشور بورسهای تحصیلی و اقامت برا دوره های اموزشی و بورس دوره های کارورزی داده میشود و در فراخوان های جدید در کتتل و بورسهای دکترا در رشته های زبان شناسی و ادبیات فرانسوی و رشته هایی که مرتبط به علوم انسانی و برای علوم اجتماعی هستند بورس تعلق میگیرد و هزینه ها برای بیمه و پوشش زندگی یک ایرانی داده میشود که برای مهاجرت از راه تحصیلی در فرانسه باید با مشاوره از هم کاران موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) مناسب ترین راه را برگزید .

مدت زمان بورس در ان کشور در حالتهای فوق معمولا یکی است :

۱_تحویل مدارک تا ۵ اوریل هر سال می باشد که این مهلت اخرین مهلت برای تحویل بورس هست.
۲_و اعلام کردن ننتایج ۱۵ ماهه که در سال جاری برای تحویل و تکمیل پرونده باید ارائه دهد .
۳_تکمیل پرونده هایی که مربوز به روادید بورس میشود و در تاریخ ۱۵ ژوئن باید تحویل داده شود .
۴_پرونده هایی که دانشجو باید دال بر مقیم بودن ایران ارائه دهد .
هرکدام از دانشجویان میتواند برای تکمیل پرورنده هایی که از نقص پرونده برخوردارند باید خیلی سریع نواقص پرونده ای خود را برطرف نمایند به دلیل اینکه در این شرایط دخواست آنان برای پیگیری رد می شود و تازمان مقرراگر که تکمیل نشود درخواست وی بلا اثر می باشد .
بورس های تحصیلی که در کشور فرانسه برای مقطع PHD وجود دارد زیرمجموعه ای در رشته های علوم مهندسی و پایه ، رشته های علوم انسانی، نظری و ادبیات و زبان شناسی فرانسه می باشد. در رشته هایی که برای مقطع مستر و یا همان کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده رشته های علوم اجتماعی و علوم انسلنی است.
شرایط عمومی درخواست کنندگان بورس فرانسه:
v ابتدا دادن مدارکی برای اثبات و مدارک شناسایی بالغ بر اینکه متقاضی ایرانی است

v اگر متقاضی برای دوره کارشناسی ارشد درخواست می دهد کمتر از ۲۸ سال داشته باشد

v در هر رشته ای که مخاطب تقاضا داده است در کشور فرانسه در سطح مورد نیاز از زبان را به خوبی آموزش ببیند.

v به طور کلی امتیازاتی که برای درخواست کننده در نظر گرفته شده در هر ماه جاری برای درخواست کننده بورس در دوره تحصیلی در هر ماه ۷۸ یورو داده می شود.

v در طول دوره تحصیلی بورس به فرد درخواست دهنده بیمه نیز اعطا می نماید

v مسکن دانشجویان که به صورت همان خوابگاه دانشجوییست هزینه هایی دارد که اگر بورس به دانشجو تعلق داشته باشد دانشجو از دادن این هزینه ها معاف است.

v برای بورس فرانسه هرینه های چندانی برای دریافت ویزا وجود ندارد که این هرینه ها هم شامل بورس می شود.

v
قوانین جدید برای دانشجویان در کشور فرانسه:

قوانین جدیدی در رابطه با اقامت دانشجویان فرانسوی وجود دارد که اقامت دائم را در این کشور مشکل می کند و اعتراضاتی از جانب دانشجویان برای این قوانین شکل گرفته ولی توجه چندانی به اعتراض نشده و قوانین لازم الاجرا می باشند.
قانون ۱: دانشجویانی که در دوره تحصیل خود در فرانسه هستند باید در حساب های بانکی خود پول کافی برای پوشش هزینه ها در ۱ سال خود را تامین کنند زیذا که برای تمدید صدور کارت اقامت این میزان از اندوخته مالی نیاز است و مبلغی بالغ بر ۴۸۰۰ یورو است که ماهانه باید ۴۷۰ یورو دانشجو در حساب خود داشته باشد. ولی این برای کسانی که بورس تحصیلی فرانسه را دارند بسیار آسان است زیرا که کارت گواهی خود را برای صدور تمدید کارت نشان بدهند کفایت می کند که هزینه های تحصیلی در فرانسه به صورت چشم گیری افزایش یافته و تا ۷۷۰ یورو هم رشد داشته است که بورس تحصیلی به راحتی این هزینه ها را پوشش می دهد.
قانون ۲ : قانون بعدی که موجب آزردگی خاطر دانشجویان در فرانسه شده که دانشجویان پس از اینکه دوره تحصیلی شان به اتمام می رسد ملزم به ترک فرانسه هستند حتی اگر قرارداد CDI رسمی را بیابند یعنی در این کشور در قانون جدید تبدیل ویزای تحصیلی به کاری وجود ندارد و قوانین روادید بسیار مشکلی دارد و عده ای ملزم به بازگشت می باشند.
در نتیجه :
در نهایت شایان ذکر است که روش هایی برای ماندن و اقامت در فرانسه وجود دارد ولی اگر کشور فرانسه را برای تحصیل انتخاب کرده اید با استفاده از قوانین تسهیل کننده اقامتی می توان در این کشور ماند زیرا امتیازاتی که در کشور فرانسه وجود دارد در بسیاری از کشورهای اروپایی نیست.

بورس تحصیلی در فرانسه
به این نوشته امتیاز دهید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *