بورسیه تحصیلی مجارستان و بررسی آن

بورسیه تحصیلی مجارستان ، شرایط تحصیل در مجارستان به همراه بورس تحصیلی و به طور کلی هزینه های مهاجرت تحصیلی به مجارستان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان وجود دارد؟ برای اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان چه شرایطی نیاز است؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان کدام ها هستند؟ ما در این مقاله سعی نموده ایم تمامی این سوالات و دیگر سوالاتتان در خصوص شرایط و انواع بورسیه تحصیلی در مجارستان را پاسخ دهیم تا شما قبل از هر اقدامی با آگاهی کامل و جامع قدم بگذارید. این مقاله توسط متخصصین موسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده است و تلاش بر این می باشد که راهنمای شما عزیزان در زمینه اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی تر می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید و یا می توانید ویدیو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت که یکی از بهترین محصولات ویدئویی ماست را تهیه فرمایید و با تماشای آن بهترین مسیر خود برای مهاجرت به مجارستان و سایر کشورها را بیابید.

در ادامه مقاله به ارائه موضوعات زیر خواهیم پرداخت :

بورسیه تحصیلی مجارستان
 • بورسیه تحصیلی مجارستان و شرایط عمومی
 • بورسیه تحصیلی مجارستان و شرایط اخذ آن
 • بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع دکترا
 • بورسیه تحصیلی مجارستان و دانشگاه های بین المللی آن
 • بورسیه تحصیلی مجارستان و مدارک مورد نیاز
 • بورسیه تحصیلی مجارستان و ویزای آن
 • بورسیه تحصیلی مجارستان و هزینه های زندگی

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

بورسیه تحصیلی مجارستان و شرایط عمومی

در این قسمت از مقاله شرایط عمومی کشور مجارستان و بورسیه تحصیلی مجارستان مورد بررسی قرار می گیرد. مجارستان سومین نماینده برای کنفرانس جهانی در سال ۲۰۱۹ می باشد. این کشور برای دانشجویان بین المللی این امکان را فراهم آورده است که بتوانند جهت اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان در مقاطع مختلف از جمله لیسانس، فوق لیسانس، دکترا به زبان انگلیسی تحصیل نمایند. با توجه به اینکه هزینه زندگی در کشور مجارستان نسبت به سایر کشور های اروپایی پایین تر است، تحصیل در این کشور، مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. همانطور که مستحضر هستید کشور مجارستان عضو اتحادیه اروپا بوده و در مرکز اروپا واقع شده است و می تواند سکوی پرتاب بسیار خوبی برای دانشجویان باشد، زیرا که با تحصیل در این کشور دسترسی به کل اروپا وجود خواهد داشت. این کشور از سمت شمال با اسلواکی، از شمال شرق با اوکراین، شمال غرب با اتریش، از شرق با رومانی هم مرز می باشد. زبان رسمی کشور مجارستان مجاری است که به طور گسترده گویش آن به زبان اورالی می باشد. پایتخت این کشور بوداپست است که یکی از بزرگترین شهرهای مجارستان می باشد. مساحت کشور مجارستان ۹۳٫۰۳۰ کیلومتر مربع است و طبق آخرین سرشماری جمعیت آن قریب به ۱۰ میلیون نفر می باشد. واحد پول این کشور فورینت است.

در نمودار زیر جدیدترین نرخ بیکاری در کشور مجارستان در مقایسه با کشورهای لهستان و جمهوری چک مشاهده می کنید :

نمودار نرخ بیکاری لهستان در مقایسه با کشور های لهستان و جمهوری چک

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در مجارستان

مقاله مرتبط
تحصیل در مجارستان

بورسیه تحصیلی مجارستان و شرایط اخذ آن

بورسیه تحصیلی مجارستان از سراسر جهان سالانه متقاضیان بسیاری دارد. از سال ۲۰۱۸ بیش از ۴۱۰۰ بورسیه تحصیلی مجارستان به دانشجویان بین المللی ارائه شده است و در حال حاضر بیش از ۵۰۰۰ دانشجوی بیم المللی در حال تحصیل در این کشور هستند. بورسیه تحصیلی مجارستان در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترا امکان پذیر می باشد. در جدول زیر شرایط، مراحل و مدارک مورد نیاز جهت دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان با جزئیات قابل ملاحظه می باشد.

جدول شرایط، مراحل و مدارک مورد نیاز جهت دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان

بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی

اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی امکان پذیر می باشد. دانشجویان بین المللی از سراسر جهان می توانند برای تحصیل در مقطع لیسانس برای این کشور اقدام نمایند. برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور نیاز به ارائه مدرک دوازده ساله (دیپلم) به همراه ریز نمرات می باشد. تحصیل در مقطع لیسانس مدت سه تا چهار سال به طول می انجامد. دانشجویان بین المللی اجازه کار ضمن تحصیل را به مدت ۲۰ ساعت در هفته خواهند داشت. برای بورسیه تحصیلی مجارستان در این مقطع دانشجویانی واجد شرایط هستند که در مجارستان اقامت دارند. همه دانشجویان باید از سلامت کامل برخوردار باشند و گواهی پزشکی ارائه دهند تا بتوانند از شورای آموزشی کمک هزینه تحصیلی مجارستان را دریافت نمایند. برای درخواست بورسیه تحصیلی مجارستان در این مقطع نیاز به مدرک زبان آیلتس نمی باشد و شما می توانید مدرک زبان جایگزین ارائه دهید. کشور های واجد شرایط برای دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان  از جمله پاکستان، گرجستان،  نیجریه، مصر، آرژانتین، بوسنی و هرزگوین، اتیوپی، برزیل، نیجریه، گرجستان، پاکستان، ژاپن، کامبوج، مراکش، عراق، قرقیزستان، لائوس، لبنان، مغولستان ، اروگوئه، شیلی، کلمبیا، مکزیک، پرو، فلسطین، الجزایر، چین، آلبانی، آنگولا، آذربایجان، بلاروس، کلمبیا، اکوادور، غنا، هند، اندونزی، عراق، قزاقستان، کنیا، کره، کوزوو، مقدونیه، مولداوی، نامیبیا ، پاراگوئه، صربستان، آفریقای جنوبی، فیلیپین، میانمار، ترکیه، یمن، روسیه، ویتنام، اسرائیل، سوریه، اردن، تونس، ترکمنستان، اوکراین می باشند.

تحصیل در خارج از کشور ـ مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور

برای بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع لیسانس و شرایط تحصیل در این کشور می توانید وارد لینک تحصیل در مجارستان شده و از مطالب آن بهره مند گردید. همچنین پیشنهاد می کنیم که به یکی از مفید ترین لینک ها در مورد کشور مجارستان با عنوان دوره های زبان در مجارستان نیز سری بزنید و از اطلاعات آن استفاده نمایید.

بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد هزینه های کل آموزش و بیمه درمانی را پوشش می دهد. به دریافت کنندگان بورسیه تحصیلی مجارستان مبلغ ۵۰٫۰۰۰ فورینت مجارستان جهت هزینه خوراک و سایر هزینه ها اعطا می گردد. تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد دو تا سه ساله به اتمام خواهد رسید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و به لحاظ قانونی از قابلیت پیگیری برخوردار است. تحصیل در این مقطع مستلزم ارائه زبان آیلتس ۵٫۵ تا ۶٫۵ و یا تافل ۷۰ تا ۹۰ می باشد. برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک دیپلم و کارشناسی را به همراه ریز نمرات ارائه دهید. چند مورد از بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع فوق لیسانس به شرح زیر می باشد:

 • بورس تحصیلی باتلر

  اعطای مدرک کارشناسی ارشد برای مطالعات میراث فرهنگی به دانشجویان مجارستانی که متعهد به ایجاد یک اثر پایدار به عنوان رهبران در مجارستان جهت مدیریت و سیاست میراث فرهنگی هستند.

 • مدرک CEU-REF

  برای دانشجویان کشور رم جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیر می باشد.

 • بورس تحصیلی Empiricus

  بورس تحصیلی برای دانشجویان از کشورهای  چین، هنگ کنگ، ماکائو و تایوان.

 • بورس تحصیلی پیتر A. Nadosy

  این بورسیه تحصیلی سالانه به دانشجویان مجارستانی اعطا می شود که جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشدCEU  واجد شرایط بوده و نیاز مالی دارند.

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مقاطع مختلف مجارستان

بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع دکترا

بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع دکترا امکان پذیر می باشد. بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع دکترا کمک هزینه تحصیلی CEU، بیمه درمانی و دیگر هزینه های زندگی را پوشش می دهد. مدت زمان تحصیل در این مقطع سه الی شش سال می باشد. برای پذیرش در مقطع دکترا شما باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید. در وهله اول نیاز به پیدا کردن سوپروایزر یا استاد راهنما می باشد. مدارک مورد نیازی که باید به استاد راهنما ارائه دهید به شرح زیر می باشد:

 • مدرک فوق لیسانس (شامل ریز نمرات و دورسی که گذرانده اید می شود)
 • یک یا چند توصیه نامه از استادان پیشین
 • مدرک زبان آیلتس ۷
 • انگیزه نامه که بیانگر علاقه شما برای تحصیل در مقطع دکترا می باشد.

دانشگاه ها به دانشجویانی پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا می دهند که شرایط ایده آل را داشته باشند. به همین جهت برخی از دانشگاه ها برای ارزیابی و انتخاب از دانشجویان مصاحبه یا آزمون شفاهی می گیرند. این مصاحبه ممکن است آنلاین یا حضوری باشد تا فرایند پذیرش به درستی صورت گیرد. دو نمونه از بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا به شرح زیر می باشد.

 • بورسیه تحصیلی Hungaricum

این بورسیه برای دانشجویان بین المللی با همکاری چندین کشور تاسیس شده است که هزینه تحصیل، بیمه درمانی و دیگر هزینه های زندگی را پوشش می دهد.

 • بورسیه تحصیلی دو جانبه

این نوع بورسیه مشترک بین کشور مبدا و کشور مجارستان می باشد، که این بورسیه شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی را به دانشجو پرداخت می کند.

تحصیل و ویزای تحصیلی دکترا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

بورسیه تحصیلی مجارستان و دانشگاه های بین المللی آن

برای اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان ، یکی از مهمترین مسائلی که حتما باید مد نظر متقاضیان قرار بگیرد، اطلاعات مفید و مکفی در مورد دانشگاه های بین المللی مجارستان و رتبه بندی داخلی و جهانی این دانشگاه ها می باشد. لذا در این قسمت از مقاله به معرفی دانشگاه های برتر مجارستان و بررسی رتبه این دانشگاه ها در بین دانشگاه های معتبر جهان خواهیم پرداخت و سعی می شود در باب معرفی دانشگاه ها اطلاعات مفیدی در اختیار متقاضیان محترم قرار گیرد :

جدول دانشگاههای برتر مجارستان به همراه رنکینگ آنها

دانشگاههای اروپا

بورسیه تحصیلی مجارستان و مدارک مورد نیاز

یکی از مهم ترین مواردی که جهت دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان حائز اهمیت است مدارک مورد نیاز آن می باشد که در ادامه به طور کامل شرح می دهیم:

 • نامه انگیزشی باید با فونت Times New Roman، اندازه ۱۲، دارای حداقل یک صفحه باشد.
 • طرح کمک هزینه تحصیلی stipendium Hungaricum مستلزم دانشجویان خارجی است که مدارک خود را به زبان انگلیسی ارائه دهند.  آیلتس یا TOEFL برای کمک هزینه تحصیلی مجارستان اجباری نیست.
 • دانش آموزانی که تقاضای کمک هزینه تحصیلی مجارستان را برای مدرک لیسانس دریافت می کنند، باید کپی اسکن شده دیپلم را پیوست نمایند.
 • افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های مجارستان را دارند، باید ریز نمرات مدرک دیپلم و کارشناسی خود را ضمیمه کنند.
 • برای اعطای بورس تحصیلی مجارستانی به یک گواهی معاینه پزشکی از یک متخصص نیاز دارید
 • پیشنهادات پژوهشییاطرح مطالعاتی ممکن است برای برخی از جوایز بورس تحصیلی مجارستان مورد نیاز باشد
 • تمام دانشجویانی که درخواست کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه های مجارستان می کنند باید کپی پاسپورت خود را در دسترس داشته باشند، اما در صورتی که آماده نیست، می بایست قبل از مهلت ارائه آن را ارائه دهند.
 • متقاضیان همچنین بایدفرم درخواست را دانلود کنند، آن را امضا نمایند و به مجموعه مستندات پیوست کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

بورسیه تحصیلی مجارستان و ویزای آن

دانشجویان اتحادیه اروپا جهت اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان، نیازی به دریافت ویزا ندارند. دانشجویان از کشور های غیر اتحادیه اروپا ملزم به دریافت ویزا می باشند و قبل از ورود باید درخواست خود را برای مجوز اقامت در این کشور ارائه دهند. برای دریافت ویزا باید حداقل شش هفته قبل از خروج از کشور شان، اقدام نمایند؛ زیرا پردازش اخذ ویزا حداقل یک ماه به طول می انجامد. بورسیه تحصیلی مجارستان و دریافت ویزای دانشجویی مجارستان  نیازمند موارد زیر است:

 • گذرنامه (حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد)
 • دو عکس گذرنامه
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • اثبات بیمه درمانی برای تمام مدت اقامت در نظر گرفته شده
 • گواهی معافیت
 • اثبات کافی بودجه برای پوشش هزینه های زندگی به صورت پرینت حساب بانکی
 • نامه رسمی پذیرش از دانشگاه مجارستان
 • اثبات شرایط اقامتی

همه دانشجویان بین المللی پس از ورود باید به مقامات محلی مراجعه نمایند و محل اقامت خود را اعلام و ثبت کنند.

تحصیل در مجارستان ـ مهاجرت تحصیلی به مجارستان و بورسیه تحصیلی مجارستان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در مجارستان
مقاله مرتبط
اعزام دانشجو به مجارستان

بورسیه تحصیلی مجارستان و هزینه های زندگی

از دیگر مواردی که متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان می بایست حتما در نظر بگیرند، هزینه های زندگی دانشجویی در این کشور است که در این بخش عموم مخارج و هزینه های زندگی تحصیلی و دانشجویی در برخی از شهر های مجارستان که دارای دانشگاه های بین المللی هستند، مورد برسی قرار می گیرد و در قالب جدول ذیل ارائه می گردد.

جدول هزینه برخی اقلام زندگی در مجارستان

لازم به ذکر است که تمامی مقادیر ذکر شده بر اساس واحد پول مجارستان یعنی FT ( فورینت) محاسبه می گردد. هزینه اجاره یک آپارتمان در بوداپست در هر ماه ۷۰۰۰۰ ، اجاره اتاق در این شهر ۶۰۰۰۰، اجاره یک تخت در پانسیون ها ۵۰۰۰۰ و اجاره اتاق در حومه شهر ۲۰۰۰۰ فورینت می باشد. به طور کلی هزینه های زندگی و تحصیل در مجارستان همان طور که ملاحظه می فرمایید نسبت به سایر مقاصد در اروپا پائین تر است. با این حال کیفیت آموزش ها در این کشور آنچنان پایین نیست و مجارستان از لحاظ کیفیت آموزشی از برخی از کشور های اروپا در موقعیت بهتری قرار دارد.

جهت دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان و دیگر کشورهای اروپایی در صفحه ما و لینک زیر اطلاعاتتان را وارد نمایید تا متخصصین ما شرایط شما را برای دریافت بورسیه در دانشگاه های مختلف به طور رایگان بررسی نمایند و با شما تماس بگیرند .

اقامت مجارستان
پاسپورت مجارستان
بورسیه تحصیلی مجارستان و کلام آخر

بورسیه تحصیلی مجارستان و شرایط دریافت آن در این مقاله به طور علمی و تخصصی مورد بررسی قرار گرفت. امید است با خواندن این مقاله پاسخ سوالات خود در زمینه اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را دریافت نموده باشید. به طور کلی می توان گفت هزینه تحصیلی در کشور مجارستان در مقایسه با بسیاری از کشورها پایین تر می باشد و افرادی که به دنبال گزینه ای مقرون به صرفه برای ادامه تحصیلات خود در اروپا می باشند، می توانند کشور مجارستان را به عنوان مقصدی مناسب انتخاب نمایند. این کشور در قلب اروپا واقع شده و عضو اتحادیه اروپا می باشد، از این رو می تواند سکوی پرتابی ایده آل برای مهاجرت به سایر کشورهای اروپایی نیز تلقی گردد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات هرچه بیشتر در خصوص اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان با دفاتر رسمی موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در ایران تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان با کارشناسان ما بهره مند شوید. همچنین شما می توانید در انتهای این مقاله و در بخش دیدگاه ها در زمینه بورسیه تحصیلی مجارستان نظرات و سوالات خود را مطرح نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ