بورسیه تحصیلی سوئد و بررسی آن

بورسیه تحصیلی سوئد ، شرایط مهاجرت تحصیلی به سوئد و اخذ بورس در مقاطع مختلف تحصیلات عالی در دانشگاههای این کشور در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی سوئد وجود دارد؟ برای اخذ بورسیه تحصیلی سوئد چه شرایطی نیاز است؟ چه مدارکی برای تحصیل در این دانشگاههای سوئد نیاز می باشد؟ آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس در سوئد وجود دارد؟ ما در این مقاله تلاش کرده ایم که تمام سوالات شما در باب انواع بورسیه تحصیلی سوئد و شرایط دریافت آن را پاسخ دهیم تا شما قبل از هر اقدامی با آگاهی کامل و جامع برای اخذ این بورسیه ها بگذارید. این مقاله توسط متخصصین موسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده است و تلاش بر این می باشد که راهنمای شما عزیزان در زمینه بورسیه تحصیلی سوئد باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی تر می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید و یا می توانید ویدیو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه فرمایید و با تماشای آن بهترین مسیر خود برای مهاجرت به سوئد و سایر کشورها را بیابید.

بورسیه تحصیلی سوئد
 • بورسیه تحصیلی سوئد و شرایط عمومی
 • بورسیه تحصیلی سوئد و شرایط اخذ آن
 • بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع دکترا
 • بورسیه تحصیلی سوئد و دانشگاه های بین المللی آن
 • بورسیه تحصیلی سوئد و مدارک مورد نیاز
 • بورسیه تحصیلی سوئد و ویزای آن
 • بورسیه تحصیلی سوئد و هزینه های زندگی

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی، شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی نمایند.

بورسیه تحصیلی سوئد و شرایط عمومی

قبل از هر اقدامی برای تحصیل در سوئد نیاز به دانستن شرایط عمومی این کشور می باشد. کشور سوئد از سراسر جهان پذیرای دانشجویان بین المللی برای تحصیل می باشد. در این کشور بیش از ۱۰۰۰ دوره تحصیلی به زبان انگلیسی آموزش داده می شود و همین امر باعث شده تحصیل در سوئد مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار گیرد. کشور سوئد در شمال اروپا در حوزه اسکاندیناوی واقع شده است و از غرب و شمال با نروژ، از شرق با فنلاند و از جنوب غربی با دانمارک هم مرز می باشد. سوئد پنجمین کشور بزرگ اروپا شناخته می شود و مساحت آن ۴۵۰۲۹۵ کیلومتر مربع است. این کشور بیش از ۱۰ میلیون نفر دارد و پایتخت آن استکلهم است که یکی از پرجمعیت ترین شهرهای آن به شمار می رود. زبان رسمی این کشور سوئدی و واحد پول آن کرون سوئد می باشد. مذهب اکثریت جمعیت این کشور مسیحیت پروتستان لوتری است. کشور سوئد دارای اقتصادی پیشرفته بوده و سطح زندگی در این کشور از کیفیت بالایی برخوردار می باشد و به همین نسبت هزینه زندگی در این کشور نسبت به دیگر کشور های اروپایی مانند اتریش، آلمان، هلند و .. بالاتر بوده است. لازم به ذکر است که بورسیه تحصیلی سوئد فقط در مقاطع فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر می باشد که در ادامه مقاله به آن خواهیم پرداخت.

مهاجرت به سوئد ـ سوئد ـ پرچم سوئد

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در مورد مهاجرت به سوئد

مقاله مرتبط

بهترین راه مهاجرت به سوئد

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد دوره زبان در سوئد

مقاله مرتبط

دوره های زبان در سوئد

بورسیه تحصیلی سوئد و شرایط اخذ آن

امکان اخذ بورسیه تحصیلی سوئد برای کسانی که تمایل به تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را در این کشور دارند، امکان پذیر می باشد. دو منبع اصلی برای تامین مالی دانشجویان بورسیه شده در سوئد وجود دارد

مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور ـ تحصیل در خارج از کشور

 • موسسات سوئدی

  موسسه های سوئدی نوعی از سازمان های دولتی هستند که برای تشویق دانشجویان بین المللی برای تحصیل در سوئد مشغول فعالیت هستند. این موسسه ها می خواهند تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین المللی فراهم آورند و به دنبال گسترش خلاقیت و نوآوری هایی هستند که کشور سوئد به آن نیاز دارد. این بورسیه ها شامل دانشجویانی از کشورهای خاص و برنامه های خاص می باشد.

 • دانشگاهها

  بسیاری از دانشگاه ها هستند که دانشجویان بین المللی را برای ورود به دانشگاه های خود تشویق می نمایند. به منظور اخذ بورسیه تحصیلی سوئد شما باید سوپروایزر یا استاد راهنما پیدا کنید و با او مکاتبه نمایید تا بتوانید از اتحادیه دانشجویی کمک مالی اخذ کنید. البته برای اخذ بورسیه تحصیلی سوئد  نیاز به  معدل بالای ۱۷، مقالات ISI (علمی،پژوهشی)، آیلتس ۷ است تا مورد قبول واقع شوید.

بورسیه تحصیلی سوئد و شرایط دریافت آن به شرح زیر می باشد:

 • برای دریافت بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی ارشد می توانید در تاریخ ۱۶ اکتبر ۲۰۱۸ و ۱۵ ژانویه ۲۰۱۹ درخواست نمایید.
 • افرادی که تمایل به دریافت کمک هزینه تحصیلی بین مدت زمان ۴ تا ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۹ را دارند باید با نکته زیر دقت نمایند.

۳۰۰ نوع بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی ارشد از پاییز سال ۲۰۱۹ در دسترس می باشد. متقاضیان می توانند ۱ تا ۳ درصد SISGP بورس تحصیلی دریافت نمایند.

بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی

بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی امکان پذیر نمی باشد. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این مقطع ملزم به پرداخت هزینه تحصیل هستند. هزینه تحصیل در کشور سوئد با توجه به رشته و دانشگاه به طور میانگین بین ۸۰۰۰ یورو تا ۱۳۰۰۰ یورو می باشد. تحصیل در مقطع لیسانس به دو زبان سوئدی و انگلیسی انجام می گیرد. متقاضی برای تحصیل به زبان انگلیسی باید مدرک ایلتس ۶ به دانشگاه ارائه دهد. برای پذیرش در مقطع لیسانس داشتن مدرک دیپلم ۱۲ ساله الزامی می باشد. برای تحصیل در این مقطع دانشجو باید ۱۸۰ واحد را بگذاراند که سه سال به طول می انجامد. دانشجویان اجازه کار ضمن تحصیل ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته را خواهند داشت. دانشجویان در مقاطع بالاتر امکان اخذ بورسیه تحصیلی سوئد را دارند. شروع ترم برای تحصیل در مقطع کارشناسی در ماه های سپتامبر و ژانویه می باشد. شما برای کسب اطلاعات بیشتر جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی سوئد می توانید وارد لینک ویزای تحصیلی سوئد شوید و از مطالب آن بهره مند گردید.

اعزام دانشجو به سوئد و بررسی آن

بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی ارشد

اخذ بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیر می باشد. دانشگاه های سوئد رشته های مختلف را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که بیش از ۹۰۰ نوع از این دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی می باشد. شخص باید در مجموع ۶۰ یا ۱۲۰ واحد درسی در این مقطع بگذراند که یک تا دو سال به طول می انجامد. دوره های کارشناسی ارشد در سوئد یکساله و دو ساله هستند که ساختار هر دو دوره تقریبا مشابه می باشد. به این صورت که دانشجو می بایست تحصیل خود را به روش نظری_تحقیقاتی به همراه دوره های کارآموزی حین تحصیل گذرانده و در انتها پایان نامه ارائه دهد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام و غیر قانونی می باشد. جهت دریافت بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک کارشناسی یا معادل آن داشته باشید. بمنظور اخذ بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو باید شرایط لازم از جمله معدل و نمره زبان بالا داشته باشد. بورسیه تحصیلی سوئد در این مقطع در دانشگاه های مالمو، لوند، اومئو و لیشوپینگ ارائه می گردد که هر یک از این دانشگاه های ذکر شده شرایط خاصی دارند. در جدول زیر جزئیات کلیدی بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی ارشد را می توانید ملاحظه فرمایید.

اطلاعات کلیدی در مورد تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد

تحصیل در کشور سوئد

بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع دکترا

بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع دکترا امکان پذیر می باشد. تحصیل در مقطع دکترا نشان دهنده بالاترین سطح علمی دانشجویان در دانشگاه های سوئد می باشد. برای تحصیل در مقطع دکترا شما باید رزومه قوی از جمله مقالات ISI، معدل بالا و مدرک زبان آیلتس ۷ داشته باشید. تحصیل در این مقطع چهار سال به طول می انجامد که شامل ۲۴۰ واحد درسی می باشد. برای بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع دکترا شما نیازمند دو الی چند استاد راهنما یا به اصطلاح سوپروایزر هستید که بسته حوزه فعالیتتان از شما پشتیبانی خواهند کرد. دانشجویان دکترا در کشور سوئد پتانسیل بالقوه برای ورود به بازار کار دارند. معمولا در خود دانشگاه به عنوان نیروی کار از ایشان دعوت به کار می شود و در این صورت می توانند از مزایای حقوق ثابت ماهانه بهره مند شوند. وضعیت شغلی شما در دو سال اول متغیر است، اما طی دو سال پایانی تحصیل شما می توانید مشمول یک قرارداد کاری معین شوید که حاوی بیمه درمانی و سایر خدمات می باشد. عموما دانشگاه های سوئد در مقطع دکترا دانشجویان حوزه ترکیه، بالکان و دریای بالتیک برای اهدای بورسیه تحصیلی سوئد واجد شرایط می دانند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ای با عنوان تحصیل در سوئد در مقطع دکترا از همین وبسایت مراجعه نمایید.

مقاله مرتبط

تحصیل لیسانس، فوق لیسانس، دکترا در سوئد

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد دکترای سوئد

بورسیه تحصیلی سوئد و دانشگاه های بین المللی آن

بورسیه تحصیلی سوئد و دانشگاه های بین المللی این کشور برای دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در سوئد بسیار حائز اهمیت است لذا با بررسی پارامترها و شاخص هایی نظیر رتبه جهانی دانشگاه ها می توانیم به جایگاه علمی آن ها پی ببریم. در این بخش از مقاله به معرفی  دانشگاه های مهم در سوئد و بررسی رتبه های این دانشگاه ها در داخل این کشور و همچنین در کل دنیا خواهیم پرداخت:

لیستی از دانشگاههای برتر سوئد به همراه رنکینگ داخلی و بین المللی آنها

بورسیه تحصیلی سوئد و مدارک مورد نیاز

برای دریافت بورسیه تحصیلی سوئد نیاز به داشتن مدارکی می باشد که بسیار حائز اهمیت است. شما باید مدارک مورد نیازی که ذیلا شرح داده می شود را تهیه نموده و به صورت آنلاین ارسال نمایید. درخواست شما باید به زبان انگلیسی طبق فرم ها و قالب های زیر که ارائه شده است تکمیل گردد تا مشمول دریافت بورسیه تحصیلی سوئد شوید.

 • انگیزه نامه

 شما باید از فرم SISGP برای انگیزه نامه ۲۰۱۹-۲۰۲۰ استفاده نموده و در زمان درخواست باید انگیزه نامه را به عنوان یک فایل PDF در پورتال نرم افزار پر کرده و آپلود نمایید.

 • رزومه

شما باید از فرم SISGP  ۲۰۱۹/۲۰۲۰ استفاده کنید و نباید از سه صفحه تجاوز کند. شما تصمیم می گیرید که کدام بخش مربوط به درخواست شما باشد. صفحات اضافی در نظر گرفته نخواهد شد.

 • ارائه دو نامه کاری

نامه اول باید بر اساس تجربه کاری شما باشد. نامه دوم مربوط به مشارکت شما در شبکه ها یا سازمان های جامعه مدنی است که یک امتیاز خواهد داشت. این نامه ها باید توسط کارشناس امضا شود. مهر رسمی سازمان یا سر دفتر الزامی می باشد.

 • اثبات تجربه کار در زمینه مدیریت و رهبری

شما باید از فرم SISGP برای اثبات کار و تجربه رهبری ۲۰۱۹ / ۲۰۲۰ استفاده کنید. فرم کار و سابقه مدیریت باید توسط داور با مهر رسمی یک سازمان و یا یک سر دفتر اسناد رسمی امضا شود و سپس فایل ها به صورت pdf بارگذاری شود.

 • کپی از پاسپورت

داده های شما شامل نام، سایر اطلاعات هویتی و عکس که باید به وضوح نشان داده شود. کپی گذرنامه باید به همراه رزومه به عنوان صفحه نهایی ارائه داده شود. باید به این نکته دقت نمایید که کپی پاسپوت باید معتبر باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

بورسیه تحصیلی سوئد و ویزای آن

در صورتی که شما یک دانشجوی بین المللی از یک کشور در اتحادیه اروپا از جمله ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ، دانمارک یا فنلاند هستید، بدون ویزا اجازه تحصیل و زندگی در سوئد را خواهید داشت و از بیمه کامل پزشکی برخوردار خواهید بود. اما اگر طول دوره تحصیل بیشتر از سه ماه باشد،  اتباع کشورهای داخل اتحادیه اروپا وحوزه اسکاندیناوی نیاز به ویزای ورود به سوئد دارند. دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا نیاز به دریافت ویزا برای ورود به کشور سوئد دارند. برای دریافت ویزای دانشجویی شخص متقاضی باید الزامات زیر را فراهم نماید تا واجد شرایط شود:

 • دوره تحصیل کالج باید تمام وقت باشد.
 • داشتن نامه پذیرش از دانشگاه الزامی می باشد.
 • باید اثبات نمایید که توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود را دارید
 • گذرنامه شما باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.

خاطر نشان می گردد که فرایند اخذ ویزای دانشجویی سوئد ۲ الی ۳ ماه زمان می برد و شما باید به موقع برای دریافت آن درخواست نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانشجویی سوئد به شرح زیر می باشد:

 • کپی از صفحات پاسپورت که شامل مشخصات فردی می باشد
 • داشتن اجازه اقامت در کشور سوئد
 • کپی از بیمه درمانی
 • نامه ای از بانک که ثابت کند شما توانایی پرداخت مالیات را دارید

لازم به ذکر است که تمامی این موارد برای اخذ بورسیه تحصیلی سوئد باید به زبان انگلیسی ترجمه شود.

ویزا برای مهاجرت به خارج از کشور ـ فرم درخواست ویزا

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد کار دانشجویی در سوئد

مقاله مرتبط

کار در سوئد برای دانشجویان

بورسیه تحصیلی سوئد و هزینه های زندگی

داشتن بینش کافی از هزینه های زندگی در سوئد برای متقاضیانی که تمایل به تحصیل در سوئد را دارند، بسیار ضروری می باشد. لذا دانشجویان می بایست با داشتن اطلاعات مکفی در مورد هزینه های زندگی در سوئد اقدامات لازم را مبذول دارند. همان طور که مستحضر هستید هزینه ها با توجه به شیوه زندگی و مکان آن متغیر می باشد. در این بخش بودجه لازم برای یک ماه زندگی در سوئد بررسی می شود:

غذا و خوراک: ۲۰۰۰ کرون

محل اقامت: ۴۰۷۰ کرون

هزینه حمل و نقل: ۵۵۰ کرون

تلفن یا اینترنت: ۳۰۰ کرون

سرگرمی، اوقات فراغت، متفرقه: ۱۴۵۰ کرون

مجموع ۸۳۷۰ کرون برابر با حدود ۸۱۵ یورو و ۹۲۵ دلار در یک ماه به طور معمول و میانگین هزینه می شود. در جدول زیر نیز به بررسی اجمالی برخی از هزینه های ضروری زندگی در سوئد می پردازیم.

لیستی از هزینه های زندگی در کشور سوئد

مقاله مرتبط

هزینه های زندگی در کشور سوئد

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد مقایسه تحصیل در سوئد و انگلستان

مقاله مرتبط

مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد
بورسیه تحصیلی سوئد و کلام آخر

بورسیه تحصیلی سوئد و شرایط آن به طور تخصصی و علمی مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به مطالب فوق دریافتید امکان اخذ بورسیه تحصیلی سوئد در مقاطع فوق لیسانس و دکترا با واجد شرایط بودن امکان پذیر می باشد. لازم به ذکر است که در حال حاضر دریافت بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع فوق لیسانس شامل دانشجویان بین المللی از کشورهای جنگ زده به جهت اینکه نیاز به حمایت دارند در نظر گرفته شده است. کشور سوئد دارای اقتصادی پیشرفته بوده و سطح زندگی در این کشور از کیفیت بالایی برخوردار می باشد و به همین نسبت هزینه زندگی در این کشور نسبت به دیگر کشور های اروپایی مانند اتریش، آلمان، هلند و .. بالاتر می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات تکمیلی در زمینه بورسیه تحصیلی سوئد می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نمایید و با مشورت با مشاوران موسسه اطلاعات رایگان به دست آورید. همچنین می توانید در بخش دیدگاههای همین مقاله، نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت فرمایید.