بورسیه تحصیلی در انگلستان و بررسی جامع آن

بورسیه تحصیلی در انگلستان ، شرایط و نحوه اخذ بورسیه تحصیلی در انگلستان و مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. شرایط دریافت و نحوه اخذ بورسیه تحصیلی انگلستان چیست؟ برای دریافت بورسیه تحصیلی و اخذ ویزای انگلستان چه مدارکی مورد نیاز می باشد؟ اخذ بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین الملل در کدام مقاطع تحصیلی انگلستان امکان پذیر می باشد؟ شرایط  دریافت بورسیه تحصیلی در انگلستان از جهات متعددی قابل بحث می باشد که به صورت ساده و خلاصه، اصلی ترین و اساسی ترین نکات پیرامون آن، خدمت شما متقاضیان عزیز ارائه می گردد. امیدواریم مقاله پیش رو که توسط متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده، تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در باب تحصیل در انگلستان و نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و انواع بورسیه تحصیلی انگلستان و مهاجرت تحصیلی به انگلستان خدمت شما عزیزان ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات جامع با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور؛ همکار مؤسسه MIE اتریش؛ تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید.

بورسیه تحصیلی در انگلستان
 • بورسیه تحصیلی در انگلستان و شرایط عمومی
 • بورسیه تحصیلی در انگلستان و شرایط اخذ آن
 • بورسیه تحصیلی در انگلستان در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی در انگلستان در مقطع دکترا
 • بورسیه تحصیلی در انگلستان و دانشگاه های بین المللی آن
 • بورسیه تحصیلی در انگلستان و مدارک مورد نیاز
 • بورسیه تحصیلی در انگلستان و ویزای آن
 • بورسیه تحصیلی در انگلستان و هزینه های زندگی

بورسیه تحصیلی در انگلستان و شرایط عمومی

بورسیه تحصیلی در انگلستان و شرایط عمومی

متقاضیان گرامی که قصد تحصیل در انگلستان و دریافت بورسیه تحصیلی در انگلستان را دارند نیاز است از شرایط عمومی این کشور نیز اطلاعاتی کسب نمایند. انگلستان نام نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است. این منطقه از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز هم‌مرز است و مهم‌ترین و عمده‌ترین جزء تشکیل‌دهنده کشور بریتانیا است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتی و در شرق دریای شمال هستند، و در جنوب نیز

کانال مانش آن را از اروپای قاره‌ای و کشور فرانسه جدا می‌کند. شهر لندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت پادشاهی بریتانیا است از دیگر شهرهای مهم این کشور می توان به شهرهای منچستر، لیورپول، لیدز، بیرمنگام، برایتون، ناتینگهام، نیوکاسل، ساوتهمپتون، کمبریج، دوور، شفیلد، یورک و بریستول اشاره کرد. پرآب‌ترین رود انگستان، رود تیمز است که از میان شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ریزد. مساحت این کشور ۱۳۰٬۳۹۵ کیلومتر مربع و جمعیت آن تا واپسین سرشماری در سال ۲۰۱۴ میلادی ۵۵ ملیون نفر بوده‌ است. انگلستان دارای آب و هوایی نسبتاً معتدل می‌باشد که در زمستان از صفر درجه پایین‌تر و در تابستان از ۳۲ درجه بالاتر نمی‌رود. سردترین ماه سال ژانویه و فوریه و گرم‌ترین ماه سال ماه ژوئیه است. زبان این کشور انگلیسی و واحد پولی آن پوند است.

مقاله مرتبط

ویزای تحصیلی انگلستان و پذیرش بدون نیاز به مدرک زبان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد بورسیه تحصیلی انگلستان

بورسیه تحصیلی در انگلستان و شرایط اخذ آن

بورسیه انلگستان

یک تصور غلط وجود دارد که همگان گمان می کنند که کمک هزینه های تحصیلی و یا بورس های تحصیلی فقط مختص به دانشجویان و دانش آموزان ممتاز و استعداد درخشان است. اما این تصور تا حدودی اشتباه است چرا که دانش آموزان و دانشجویان دیگری که این ویژگی ها را ندارند هم تحت شرایطی این امکان را دارند که از بورس ها و تخفیفات تحصیلی استفاده کنند. در پاراگراف زیر می توانید دلایل اعطای اخذ بورس تحصیلی را مطالعه نمایید:

 • شرایط شخصی: بورس تحصیلی که مبتنی بر چیزهایی است که به شرایط شخصی شما بستگی دارد مانند جایی که شما زندگی می کنید، جایی که به پیش از این تحصیل کردید، شغلی که پدر و مادر شما دارند.
 • نیازمندی های مالی: این نوع سنتی ترین نوع بورس تحصیلی است که برای افرادی که نیازمند مالی هستند و حتی ممکن است بدون هزینه و رایگان هم دانشگاه بروند. فرد باید نیاز مالی خود را در این زمینه ثابت کند.
 • دستآورد های ورزشی:  افرادی که دست اورد های مهم ورزشی دارند اگر موفقیت های برجسته ای را در ورزش به دست آورند، بسیاری از دانشگاه ها بورس تحصیلی را برای جذب بهترین استعدادها ارائه می دهند و از این طریق هم امکان دریافت بورس امکان پذیر است.
 • بورس تحصیلی صنایع: شرکت های مختلف بورس تحصیلی را برای جذب استعدادهای مرتبط با صنعت یا حرفه خود و یا استخدام فارغ التحصیلان ارائه می دهند.
 • اهداف خیرخواهانه: اینها اغلب به عنوان کمک هزینه و توسط موسسات خیریه و مورد اعتماد ارائه می شوند، مبلغ اعطا شده معمولا کوچکتر است و به اهداف خیرخواهانه خود اهمیت خاصی می دهد.

بورسیه تحصیلی در انگلستان در مقطع کارشناسی

افرادی که قصد تحصیل رایگان در کشور انگلستان را دارند نیازمند اطلاعاتی در این زمینه هستند. دانشگاه های زیادی در بریتانیا وجود دارد که تعداد زیادی از بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند که می خواهند در انگلستان تحصیل کنند. دانشگاه های انگلستان از جمله دانشگاه هایی هستند که به طور مرتب در بین رنکینگ بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارند و اتفاقا بورس ها و تخفیفات مختلفی برای دانشجویان بین المللی در نظر می گیرند. هر دانشگاه یک بورس تحصیلی مختلف ارائه می دهد، بنابراین مهم است گزینه های خود را به دقت مورد تحقیق قرار دهید. بسیاری از دانشگاه ها بورس تحصیلی فوق لیسانس را برای دوره های کارشناسی ارشد و دوره های دکتری ارائه می دهند و برخی نیز بورس تحصیلی دوره های کارشناسی را برای دوره های پایه و مدرک لیسانس ارائه می دهند. در جدول زیر تعدادی از دانشگاه هایی که بورس تحصیلی برای مقطع لیسانس ارائه می کنند را مشاهده خواهید کرد:

 • Clarendon at University of Oxford: هر ساله به ۱۴۰ دانشجو با استعداد های درخشان بورس تحصیلی را ارائه می نماید و هزینه های تحصیل را به طور کامل پوشش می دهد.
 • Denys Holland at University College London: کمک هزینه تحصیلی در این دانشگاه به ارزش ۹۰۰۰ پوند در سال است و محققان می توانند از تمام یا بخشی از کمک هزینه تحصیلی برای پرداخت هزینه استفاده کنند.
 • University of West London International Ambassador: دانشجویان برجسته ای که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در دانشگاه لندن هستند، کمک مالی می کند. محققان می توانند تا ۵۰ بورس تحصیلی با ارزش تا ۵۰۰۰ پوند در سال را به دست اورند.
 • University of West England Chancellor: دانشگاه بریتیش انگلستان در شهر بریستول، سالانه بیش از ۱۰۰ هزار دلار بودجه برای کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در اختیار دارد که می تواند به میزان نیاز دانشجو این مبلغ را بین دانشجویان تقسیم نماید.

بورسیه تحصیلی در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

همانطور که در پاراگراف بالا عنوان شد برخی دانشگاه ها و کالج های کشور انگلستان در مقاطع تحصیلی مختلف به دانشجویان بورس یا تخفیف تحصیلی ارائه می نمایند. در این نوشتار زیر برخی از دانشگاه هایی که به دانشجویان خارجی بورس تحصیلی را در مقطع کارشناسی ارشد یا مستر ارائه می نمایند خدمت شما عزیزان معرفی می نماییم :

 • Cambridge: کمک هزینه تحصیلی کمبریج به متقاضیان و دانشجویان برجسته و درخشان از هر کشوری خارج از انگلستان برای تحصیل در مقطع  فوق لیسانس در هر رشته ای در دانشگاه کمبریج اعطا می شود. این بورس تحصیلی هزینه های کامل تحصیل در دانشگاه کمبریج را پوشش می دهد.
 • University of Sussex Chancellor’s International: دانشگاه بین المللی ساسکس انگلستان به میزان پنجاه درصد هزینه های تحصیلی دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد را دارند برای یک سال تقبل می نماید.
 • Bristol University: دانشگاه بریستول بورس تحصیلی هنگفتی را به میزان ۵۰۰ هزار پوند برای دانشجویان مستعد سراسر جهان که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند در نظر گرفته است. میزان بورسی که این دانشگاه برای دانشجویان خود در نظر گرفته است با توجه به شرایط دانشجویان متفاوت است و بین ۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰ هزار پوند برای هر دانشجو متفاوت است.

بورسیه تحصیلی در انگلستان در مقطع دکترا

در مقطع دکتری شرایط عموما برای دریافت بورسیه تحصیلی راحت تر است. برنامه بورسیه تحصیلی  فولبرایت توسط  سناتور سابق ایالات متحده تاسیس شده است، برنامه ی تحصیلی مبتنی بر استعداد و مهارت افراد است. این  بورسیه تحصیلی در دسترس دانشجویان تمام ملل است که مایل به شرکت در یک دوره کارشناسی ارشد یا دکترای در انگلستان هستند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملکپور نگارش شده است و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد، برای مثال اگر به دنبال اخذ مدرک دکترای خود در دانشگاه شفیلد می باشید، می توانید هزینه های مالی خود را با کمک یک بورس تحصیلی کاهش دهید. دانشگاه هر سال ۵ بورس تحصیلی برای متقاضیان واجد شرایط دکترا در نظر می گیرد. این بورسیه تحصیلی جهت  کمک هزینه تحصیلی (£ ۲۰،۰۰۰) شامل هزینه های تحصیل و هزینه های دیگر است.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کالج بلربیز انگلستان

بورسیه تحصیلی در انگلستان و دانشگاه های بین المللی آن

تحصیل در انگلستان به دلایل متعدد همچون اعتبار و رنکینگ دانشگاه های آن همیشه زبانزد بوده است و بسیاری از دانشجویان به دنبال تحصیل در انگلستان و اخذ بورسیه تحصیلی می باشند، این موضوع ما را بر آن داشت تا در ادامه به معرفی برخی از دانشگاه های تاپ و با کیفیت انگلستان بپردازیم، برای تحصیل در انگلستان و اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور می بایست از دانشگاه های انگلستان اطلاعات کامل به دست آورد و سپس با توجه به ظرفیت دانشگاه برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام نمود.

در ادامه به معرفی برخی از تاپ ترین دانشگاه های انگلستان می پردازیم.

دانشگاه آکسفورد دانشگاه کمبریج دانشگاه لندن
دانشگاه منچستر دانشگاه بریستول دانشگاه ادینبورگ
دانشگاه گلاسکو دانشگاه کاردیف دانشگاه کیلی
دانشگاه برایتون دانشگاه لسترسیتی دانشگاه بولتون
دانشگاه دورام دانشگاه کنت دانشگاه شفیلد
دانشگاه بیرمنگام دانشگاه استون دانشگاه هنر لندن

بورسیه تحصیلی در انگلستان و مدارک مورد نیاز

درخواست بورسیه تحصیلی در انگلستان

مدارک کلی

 • فرم درخواست ویزا بریتانیا.
 • عکس اخیر برای دریافت ویزای بریتانیا در طی شش ماه گذشته
 • گذرنامه موجود باید برای حداقل سه ماه اضافی از تاریخ مورد نظر برای خروج از انگلستان معتبر باشد. گذرنامه شما همچنین باید حداقل یک صفحه خالی برای ویزا داشته باشد.
 • تمکن مالی برای پوشش هزینه های زندگی در انگلستان.
 • پرینت بانک که مدت شش ماه گذشته را پوشش می دهد.
 • نامه تأییدیه شغل و شش شغل اخیر. نامه باید شامل دوره اشتغال، دستمزد، موقعیت شغلی، مزایا و اطلاعات تماس شرکت باشد.
 • اثبات محل اقامت
 • پرداخت هزینه ویزای انگلستان
 • در صورت درخواست ویزا برای مدت طولانی از شش ماه لازم است. به عنوان بخشی از برنامه، اثر انگشت و عکس باید ارائه شود.
 • نامه دعوتنامه توسط یک شهروند یا مقیم قانونی انگلیس با دعوت از متقاضی که با آنها روابط خانوادگی یا دوستی دارد

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در انگلستان

مقاله مرتبط

تحصیل در دانشگاه های انگلستان

بورسیه تحصیلی در انگلستان و ویزای تحصیلی انگلستان

اگر به دنبال ورود به انگلستان برای تحصیل و اخذ بورسیه تحصیلی در انگلستان هستید، به ویزا نیاز دارید. شما باید قبل از اینکه اقدام نمایید اطلاعات کافی در مورد ویزای این کشور و نحوه اخذ آن کسب نمایید. درخواست ویزا شما به رشته ای که تمایل به  تحصیل در آن  دارید و مدت زمانی که شما قصد دارید در انگلستان بمانید،بستگی دارد. اگر شما فردی ایرانی هستید، باید قبل از ورود به انگلستان ویزای خود را بدست آورید. اگر شما قصد دارید در ۶ ماه یا بیشتر از این مدت در کشور بمانید و یا می خواهید در انگلستان کار کنید (یا به عنوان یک کارآموزی بدون حقوق)، شما باید ویزای tier 4 (عمومی) اخذ نمایید. اگر شما قصد کار کردن  در این کشور را ندارید و قصد کمتر از ۶ ماه ماندن دارید، می توانید ویزای تورسیتی و یا یک ویزای دانشجویی tier 4 (عمومی) را دریافت کنید. در ادامه به تشریح مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی انگلستان می پردازیم.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی انگلستان

برای درخواست ویزای دانشجویی سطح ۴ باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • گواهینامه عدم سوپیشینه کیفری
 • نامه والدین یا حامیان قانونی (اگر زیر ۱۸ سال)
 • اثبات تمکن مالی برای کل دوره اقامت خود در انگلستان ( هزینه کافی برای پوشش هزینه های تحصیل، و همچنین هزینه های زندگی و اقامت)
 • رضایت نامه کتبی از طرف حامی مالی درخواست ویزا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در انگلستان زیر ۱۸ سال

بورسیه تحصیلی در انگلستان و هزینه های زندگی

یکی از مهمترین سوالاتی که ذهن دانشجویان بین المللی را همواره معطوف به خود می کند، هزینه های زندگی محل تحصیل می باشد، هزینه های زندگی در انگلستان همانند سایر کشورها بستگی به محل سکونت دانشجو و نوع زندگی دارد که این هزینه ها متغیر می باشد. مهمترین هزینه های دانشجویان در انگلستان محل اقامت انگلستان و انرژی و خوراک می باشد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

اجاره در انگلستان: اجازه محل سکونت بستگی به جایی دارد که شخص در آنجا زندگی می کند، برای مثال خانه یک خوابه در شهر حدود ۶۵۰ پوند (۱۰۰۰ دلار) و در خارج از شهر حدود ۵۵۰ پوند ( ۸۵۰ دلار) می باشد.

مالیات بر شورایاری: اشخاصی که در انگلستان زندگی می کنند، می بایست مالیات برای شورای شهر پرداخت کنند که این مالیات براساس تعداد افرادی که با آنها زندگی می کنید و محل شما متفاوت می باشد، این مالیات برای جمع آوری زباله، نیروهای پلیس، نظافت و نگهداری خیابان ها می باشد که در حدود ۲۵ پوند ( ۴۰ دلار ) برای هر هفته می باشد.

سایر خدمات آب، برق وگاز: اگر این خدمات در اجاره گنجانده نشده باشد، حدود ۴۰ پوند ( ۶۰ دلار) در هر هفته می باشد.

مجوز تلویزیون: در انگلستان برای تماشای تلویزیون می بایست مجوز دریافت نمائید، هزینه صدور مجوز ۱۵۰ پوند ( ۲۳۰ دلار) برای یک سال می باشد، البته این هزینه برای هر خانه می باشد نه هر فرد، یعنی اگر شما هم اتاقی داشته باشید می توانید این هزینه را تقسیم نمائید.

هزینه های سفر: بسیاری از مردم در انگلستان به جای استفاده از وسیله نقلیه شخصیف از حمل و نقل عمومی و دولتی استفاده می نمایند، هزینه این خدمات متوسط هر ماه حدود ۵۵ پوند می باشد، البته دانشجویان می توانند از تخفیفات زیادی بهره مند شوند.

علاوه بر این هزینه های اصلی، دانشجویان بسته به نوع زندگی خود هزینه های متفرقه نیاز دارند که این هزینه ها متغیر می باشد. در ادامه لیستی از هزینه های خورد و خوارک دانشجویان در انگلستان ارائه شده است.

شما می توانید اطلاعات کامل اعزام دانشجو به انگلستان را در مقاله تخصصی آن بررسی بفرمایید.

هزینه های عمومی مبلغ ( پوند )
یک وعده غذایی در یک رستوران ۱۰ پوند
فست فود ۵ پوند
۱ لیتر شیر ۱ پوند
۱٫۵ لیتر آب ۱ پوند
یک قرص نان ۰٫۹۶ پوند
۱۲ عدد تخم مرغ ۲٫۲۴ پوند
۱ کیلوگرم برنج ۱٫۵۳ پوند
۱ کیلوگرم گوشت سینه مرغ ۷٫۰۳ پوند
۱ کیلوگرم موز ۱٫۰۸ پوند
۱ کیلو گرم پرتقال ۱٫۹۴ پوند

مقاله مرتبط

تحصیل در انگلستان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در انگلستان

مقاله مرتبط

معرفی کالج بلربیز

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

بورسیه تحصیلی در انگلستان و کلام آخر

بورسیه تحصیلی در انگلستان ، شرایط دریافت بورسیه تحصیلی و مدارک لازم برای اخذ بورسیه در انگلستان در مقاله بالا به صورت مفصل و جامع مورد بررسی قرار گرفت، اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور برای دانشجویان بین المللی در تمامی مقاطع تحصیلی همچون کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مهیا می باشد و دانشجویان می توانند با توجه به شرایط و رزومه خود برای دریافت بورسیه از دانشگاه های انگلستان اقدام نمایند، البته اگر به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی و فاند هستید می توانید رزومه خود را برای موسسه حقوقی ملکپور ارسال نمائید تا بعد از بررسی رزومه از طرف مشاورین متخصص به شما تماس حاضل گردد و یا در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی و جامع در زمینه اخذ بورسیه تحصیلی در انگلستان می توانید با مشاورین مجرب و متخصص ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان و مجانی دریافت نمائید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاترین زمان ممکن دریابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ