بورسیه تحصیلی در ایرلند

بورسیه تحصیلی در ایرلند

آیا امکان اخذ  بورسیه تحصیلی در ایرلند وجود دارد ؟ شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در ایرلند را میدانید ؟ قوانین و راه های بورسیه تحصیلی در ایرلند آیا می توان برای بورسیه تحصیلی در ایرلند اقدام کرد ؟ چگونه می توان برای بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه اقدام کرد ؟ چگونگی بورسیه تحصیلی در ایرلند چیست ؟ اقدامات لازم جهت بورسیه تحصیلی در ایرلند چگونه است ؟  آیا به دنبال بورسیه تحصیلی در ایرلند در مقطع دکترا هستید ؟ چه کسانی می توانند مهاجرت تحصیلی به ایرلند و اخذ پذیرش از دانشگاه های ایرلند و بورسیه تحصیلی در ایرلند داشته باشند ؟ این مقاله برای شما همراهان همیشگی سایت  موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره  ای  ام آی ای اتریش در زمینه بورسیه تحصیلی در ایرلند نگارش شده و به کلیه سوالات شما در باب  مهاجرت تحصیلی به ایرلند از جمله بورسیه تحصیلی در ایرلند پاسخ داده شده است . لذا اگر شما عزیزان به دنبال بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه هستید و می خواهید که  بدانید تحصیل در مدارس ایرلند و تحصیل در مقطع کارشناسی در ایرلند و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند و تحصیل در مقطع دکترا در ایرلند به چه صورت است و می خواهید بورسیه تحصیلی در ایرلند دریافت نمایید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل نموده و با کارشناسان مسلط به امور حقوق بین الملل و مشاورین متخصص این موسسه در خصوص بورسیه تحصیلی در ایرلند مشاوره رایگان دریافت نمایید .

 

نظام آموزشی کشور ایرلند چگونه است؟

دانشگاهای مورد تایید کشور ایرلند کدامند ؟

آیا اخذ بورسیه تحصیلی در ایرلند امکان پذیر می باشد؟

شرایط اخذ بورس تحصیلی ایرلند چیست؟

ملزومات اخذ بورس تحصیلی ایرلند چیست؟

معروف ترین بورس تحصیلی در ایرلند چیست؟

 

نظام آموزشی کشور ایرلند:

در ابتدای بحث بورسیه تحصیلی در ایرلند می توان اینگونه بیان نمود که بنا بر تحقیقات و مستدلات سرمایه گذاری در حوزه آموزشی در کشور ایرلند باعث شده که نظم آموزشی عامل رشد اصلی و سریع اقتصادی ایرلند شود، چرا که سرمایه گذاری بر روی حوزه آموزشی از طریق نیروی انسانی به میزان سرمایه گذاری در زیر ساخت های فیزیکی مهم می باشد.

نظام آموزشی قوی و آموزش علوم و تکنولوژی و سرمایه گذاری های موجود و لازم در تحقیقات کاربردی موجب اطمینان از این موضوع گردیده که کشور ایرلند به اعطای بورسیه تحصیلی ایرلند و حمایت و حفظ ظرفیت های خود به منظور باقی ماندن در عرصه تکتولوژی مبادرت نماید.

دولت ایرلند نیز نظام آموزشی کشورش را تحت عنوان کلید اصلی توسعه ملی قرار داد و به طراحی برنامه های توسعه ۷ ساله مبادرت کرد.

از جمله سیاست های توسعه آموزشی آتی کشور ایرلند میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

بر طرف نمودن عیب هایی که در سطوح مختلف آموزشی وجود داشت

حمایت از فرهنگ آموزشی طولانی مدت با بهره گیری از فرصت های آموزشی مناسب و اعطای بورسیه تحصیلی در ایرلند

بهره گیری و استفاده از امکانات پیشرفته آموزشی و بهبود کیفیت تحصیلی کلیه در سطوح مختلف آموزشی

 

هدف از سیاست طرح آموزش طولانی مدت در کشور ایرلند به منظور های زیر می باشد:

۱-تاکید بر گسترش وتوسعه آموزش ابتدایی

۲-توسعه و حمایت از آموزش های تکمیلی

۳-گسترش وبهبود برنامه هایی برای آموزش زبان

۴-توسعه و بهبود کیفیت آموزشی

۵-ارایه خدمات آموزشی و رفاهی مناسب به دانش آموزان و دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی

۶-گسترش و بهبود تکنولوژی،تحقیق،توسعهو نوآوری در سیستم آموزشی

 

در راستای بحث بورسیه تحصیلی در ایرلند می توان به این نکات نیز اشاره نمود : سیستم آموزشی در کشور ایرلند شامل سطوح زیر می باشد

۱-آموزش ابتدایی برای کودکان سن ۶تا۱۲ سال

۲-آموزش متوسطه برای بچه ها از سن ۱۲تا۱۸ سال

۳-آموزش و پرورش تخصصی برای افراد زیر سن ۱۸ سال

 

آموزش ابتدایی در ایرلند :

آموزش ابتدایی برای شهروندان ایرلندی اجباری و کاملا رایگان می باشد. شما متقاضیان عزیز بورسیه تحصیلی در ایرلند باید بدانید که

سیستم آموزشی ابتدایی دارای سه نوع مدرسه که شامل: مدارس دولتی،مدارس خصوصی،موسسات خصوصی

که به طبع مراکز دولتی دارای سیستم آموزشی رایگان میباشد همچنین یک گروه کوچک از مدارس وجود دارد که  افراد در این مدارس اجازه دارن  فقط به زبان ایرلندی تحصیل نمایند در نتیجه تحصیل در این مدارس هم رایگان می باشد.

اما تحصیل در مدارس خصوصی ایرلند  به صورت پولی می باشد و دارای هزینه است.

 

آموزش متوسطه در ایرلند :

این سطح برای سن ۱۲ سال به بعد می باشد و بچه ها وارد چرخه جدیدی از یادگیری می شوند، که شامل ۳ سطح است: و کسانی که به دنبال بورسیه تحصیلی در ایرلند هستند باید از نکات زیر آگاه باشند

سطح اولیه: به مدت ۳ سال طول می کشد و طی این ۳ سال دانش آموزان باید حداقل ده موضوع مختلف از دروسی مانند ریاضیات،علوم طبیعی،جغرافیا،تربیت بدنی، مدیریت منابع انسانی، زبان انگلیسی،ایرلندی را یاد می بگیرند.

همانطور که در بالا گفته شد در کل تحصیل در مدارس خصوصی در کشور ایرلند دارای هزینه است.

 

سیستم آموزش عالی در ایرلند :

این دوره معروف به آموزش عالی و یا همان کالج است که دانش آموزان از سن ۱۸ سال به بعد وارد این دوره می شوند، و یک سال کالج میخوانند و سپس وارد دانشگاه می شوند.

مقطع کارشناسی در ایرلند :

افرار بعد از کالج وارد دوره دانشگاه می شوند و طول این دوره ۳ الی ۴ سال می باشد. متقضیان بورسیه تحصیلی در ایرلند  وتحصیل در این مقطع باید گواهی مبنی بر اتمام ۱۰ سال تحصیلی دوره های  ابتدایی و متوسطه و عالی که معادل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی در کشور خودمان است را جهت اخذ پذیرش از دانشگاهای ایرلند داشته باشند. و افراد برای پذیرش برای مقطع کارشناسی در ایرلند  باید مدرک آیلتس ۶ را نیز داشته باشند .

 

مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند :

افراد برای ورود به این مقطع باید مدرک پایان تحصیل مقطع کارشناسی خود را ارایه دهند.اگر افراد مدرک کارشناسی خود را از بهترین دانشگاهای اروپا کسب کرده باشند شانس خود را جهت اخذ بورسیه های تحصیلی ایرلند در مقطع دکترا افزایش بدهند. طول د،ره در مقطع کارشناسی ارشد ۲ ساله است.

 

 مقطع دکترا در کشور ایرلند :

برای تحصیل در مقطع دکترا در ایرلند و همچنین بورسیه تحصیلی در ایرلند فرد باید دارای مدرک کارشناسی ارشد باشد، و افراد برای ورود دکترا به دانشگاه ایرلند را میتوان به ۳ دسته تقسیم کرد:

الف:افراد با سوابق تحصیلی عالی

ب:افرادی دارای سوابق تحصیلی معمولی هستند و فاصله زملنی بین اخرین مقطع و اقدام به منظور گرفتن ویزا برای آنها کمتر از ۲ سال می باشد.

ج: افراد که بیش از ۲ سال ازآخرین مدرک تحصیل آنها گذشته

 

شما عزیزان اگر به دنبال بورسیه تحصیلی در ایرلند هستید و می خواهید که بورسیه تحصیلی در ایرلند داشته باشید و پس از آن از بورسیه تحصیلی در ایرلند استفاده نمایید و برای بورسیه تحصیلی در ایرلند اقدام نمایید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص بورسیه تحصیلی در ایرلند به صورت تلفنی و تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

 

معرفی دانشگاهای کشور ایرلند:

Trinity college Dublinدانشگاه ترینتی دوبلین

University college dubline دانشگاه دوبلین

University college cork دانشگاه کورک

Natiobal University of Irland,Galway دانشگاه ملی ایرلند-گالوی

Dublin city University دانشگاه دوبلین سیتی

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در ایرلند:

 • Trinity College Dublin
 • University College Dublin
 • University of Limerick
 • University College Cork
 • National University of Ireland, Galway
 • Dublin City University
 • National University of Ireland Maynooth
 •  ATHLONE institute of Technology صرفا سطح کارشناسی ارشد
 • Cork Institute of Technology  صرفاً تا سطح کارشناسی ارشد
 • Dublin Institute of Technology  صرفاً تا سطح کارشناسی ارشد
 • Dundalk Institute of Technology  صرفاً تا سطح کارشناسی ارشد
 • Galway Mayo Institute of Technology  صرفاً تا سطح کارشناسی ارشد
 • Institute of Technology Carlow  صرفاً تا سطح کارشناسی ارشد
 • Institute of Technology Sligo  صرفاً تا سطح کارشناسی ارشد
 • Institute of Technology Tallaght  صرفاً تا سطح کارشناسی ارشد
 • Waterford Institute of Technology  صرفاً تا سطح کارشناسی ارشد

 

 

دانشگاهای مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ایرلند:

 

 • Trinity College Dublin, The University of Dublin
 • University College Dublin
 • University College Cork
 • National University of Ireland, Galway
 • Dublin City University
 • University of Limerick
 • Mayoth University
 • Dublin Institute of Techlogy

هزینه های تحصیل در کشور ایرلند نسبت به کشور انگلستان پایین و نسبت به کشورهای اروپایی بالا می باشد از این رو دانشجویان همواره به دنبال بورسیه تحصیلی در ایرلند هستند، هزینه شهریه نسبت به نوع دانشگاه و همچنین نسبت به رشته متفاوت می باشد  اما در کل هزینه های تحصیل برای مقطع کارشناسی در ایرلند مبلغی به میزان:

۳۱ الی ۵۰ هزار یورو برای رشته های پزشکی و پیرا پزشکی و رشته های مرتبط

۱۰ الی ۲۱۶۰۰هزار یورو برای رشته های مهندسی

۱۰ تا ۱۶۵۰۰ هزار یورو برای رشته های علوم پایه و علوم انسانی

برای درخواست بورسیه تحصیلی در ایرلند به دانشجویان پیشنهاد می شود دخواست خود را ۸ تا ۱۲ ماه قبل از شروع دوره تحصیلی  بدهند.دولت و انجمن دانشگاهی ایرلند با برنامه ریزی طرح کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان هندی فرصتی برای تحصیل آن ها در ایرلند با ۱۰ هزار پوند برای هزینه های شهریه و زندگی کامل آن ها اعلام کرده.

 

بورسیه تحصیلی در ایرلند:

تعداد بورسیه های تحصیلی در ایرلند در مقطع کارشناسی به میزان ۱۵ بورسیه، در مقطع کارشناسی ارشد ۱۱ بورسیه کامل به میزان ارزش ۲۹۰۰۰۰دلار است همراه با هزینه های پرواز ومحل سکونت سالیانه دو دانشجوی خارجی به آنها تعلق میگیرد .

 

معروف ترین بورس های تحصیلی ایرلند:

مدرسه حقوق ترینیتی برای دانشجویان متقاضی رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد بورس به میزان ۵۰۰۰ یورو ارایه می دهد که آن ها می ت،انند بخش عمده ای از هزینه های تحصیل و زندگی خود را پوشش دهند، مهلت درخواست برای این نوع بورسیه تحصیلی در ایرلند تا ۱ آگوست هر سال می باشد، که داشتن مدرک زبان آیلتس ۶.۵ از ملزومات دریافت ابن نوع بورس است.

 

موسسه فناوری دوبلین دارای ۶۰ ظریت برای بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی برای مقطع کارشناسی ارش می باشد ، این نوع بورس در چهار گرایش هنر،بیزینس،توریسم،مهندسی ها،محیط زیستو علوم بهداشتی ارایه میود و از ملزومات دریافت این بورسیه تحصیلی در ایرلند داشتن مدرک آیلتس ۵ میباشد و مهلت درخواست دانشجویان تا ۱۹ می ۲۰۱۷ می باشد.

 

کالج ترینیتی دوبلین به دانشجویان در مقطع کارشناسی(به غیر از رشته های پزشکی و دندانپزشکی)  سراسر جهان  ارایه می دهد، میزان مبلغ این نوع از بورس ۵۰۰۰یورو می باشد، و از ملزومات این نوع از برس داشتن مدرک زبان آیلتس ۶،۵ می باشد و ت ۲۱ مارچ فرد برای درخواست بورسیه تحصیلی در ایرلند مهلت دارد.

 

مدرسه بیزینس ترینیتی برای دانشجویان متقاضی رشته بیزینس در مقطع کارشناسی و بورسیه تحصیلی در ایرلند بورس به مبلغ ۵ تا ۲۵ هزار یورو در سال ارایه می دهد، از ملزومات این نوع از بورس داشتن مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و همچنین مدرک زبان آیلتس ۶.۵ میباشد،و دانشجویان تا ۲۱ مارچ برای درخواست این بورس مهلت دارند.

 

دانشگاه ملی ایرلند-گاوی  به دانشجویان مقطع کارشاسی ارشد تا سقف ۳۷۵۰ یورو  بورسیه تحصیلی در ایرلند ارایه می دهد، از ملزومات ان نوع از بورسیه تحصیلی در ایرلند داشتن مدرک زبان آیلتس ۶.۵ می باشد.

 

انواع دیگر بورس تحصیلی ایرلند:

DITبرنامه بورسیه تحصیلی در ایرلند  و کمک هزینه تحصیلی

U.S بورسیه تحصیلی در ایرلند مربوط به دانشجویان آمریکایی

Claddaghe بورسیه تحصیلی در ایرلند برای دانشجویان چینی

بورس دولتی ایرلند

Walsh Fellowships بورسیه تحصیلی در ایرلند مربوط به مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی در ایرلند فولبراست

Clencia SEMFronteiras بورسیه تحصیلی در ایرلند مربوط به دانشجویان برزیل

Uversity بورس خلاقیت

NBCUبورس تحصیلی

بورس تحصیلی مربوط به دانشجویانی که قصد بازگشت به کشورشان را دارندIHSP

UCCکمک هزینه

هر ساله به تعداد ۲۰کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشد.و دکترا در رشته عل،م اجتماعی کمک می کند.UCC

 

در این مقاله سعی شد که در خصوص بورسیه تحصیلی در ایرلند شرح داده شود  شما دوست عزیز اگر چناچه قصد پذیرش در دانشگاهای ایرلند و همچنین تحصیل در کشور ایرلند و اخذ بورسیه تحصیلی در ایرلند را دارید و می خواهید که از شرایط بورسیه تحصیلی در ایرلند مطلع شوید و با قوانین اخذ بورسیه های تحصیلی در ایرلند آشنا شوید می توانید قبل از اقدام برای مهاجرت تحصیلی به ایرلند با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل فرمائید و از مشاوره تلفنی رایگان این موسسه توسط کارشناسان مسلط به امور حقوق بین الملل و حقوقدانان با تجربه بهره مند شوید .

مواردی که در متون بالا به آن اشاره شد به طور کلی بورسیه تحصیلی در ایرلند می باشد که در کشور فرانسه  ارائه می شود اگر چنانچه اطلاعات این مقاله برای شما خواننده عزیز مکفی نبوده است میتوانید با  دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل فرمائید   و در خصوص اقدامات لازم بورسیه تحصیلی در ایرلند مشاوره رایگان دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (5 نظرات, میانگین: 4٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ